Inhoud blog
  • Helsinki 27/7
  • Hong Kong 26/7
  • Hong Kong 25/7
  • Longji titian 24/7
  • longji titian 23/7
    Foto
    meer foto's?
    Lara in China

    23-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.longji titian 23/7
    Het regent!  Gelukkig in de vm niet te hard.  het geeft zelfs een mooi effect aan de omgeving.  we zijn deze morgen met een plaatselijke gids en 2 toffe nederlanders (bouwe en zoon jeljer) op stap gegaan.  een wandeling tussen de rijstterrassen.  maar jammer genoeg dus met paraplu.  gelukkig blijft het hier intussen wel warm, en is de temperatuur eigenlijk beter dan met volle zon.  onderweg hebben we tijd genomen om een kopje lokale thee (ginger met fruit!) te proeven en om een 'museum' te bezoeken.  eigenlijk een oude woning waar we in rondgeleid werden en waar nog het gebruik van oude voorwerpen uitgelegd werd.  
    s namiddags gingen de hemelsluizen helemaal open.  gelukkig waren we al terug in ons hotel en hadden we goed en leuk gezelschap.  we hebben de hele nm binnengezeten en gebabbeld met bouwe.  lara en jeljer en marliene (een nederlands meisje in het hotel) hebben de hele tijd spelletjes gespeeld en zich ook goed geamuseerd.


    23-07-2010 om 16:02 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (1 Stemmen)
    22-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Longji titian 22/7
    deze morgen op tijd vertrokken uit yangshuo met een klein privebusje.  een hele rit om in de streek van de rijstterrassen te komen.  onderweg gestopt bij een theeplantage met bijhorende theedegustatie en verkoop natuurlijk.  wij zijn hier nu al 2 weken en tis eigenlijk de eerste keer dat we zo'n proeverij meemaken.  heel leuk!
    tegen de middag zijn we dan aangekomen in longji titian.  ttz je komt beneden aan het stadje aan, verder mogen de bussen/auto's niet rijden.  daar staan draagsters je op te wachten.  in een rieten mand bulten ze je bagage via kleine trapjes de heuvel op!  ocharme.  ik had er echt medelijden mee!
    er leven hier van die etnische minderheden;  sommige herken je door 'een handdoek' op hun hoofd, andere door hun lange haar.  er heeft er eentje voor ons haar haarkapsel losgemaakt, en terug opgedraaid.  straf hoor (bleek wel dat er behoorlijk wat extentions aan te pas komen ;) )
    verder hebben we hier nog wat rondgehangen in de 'straatjes'.  tis hier wel een serieus verschil met de steden:  ineens geen auto's meer!!!!
    we logeren in een guesthouse.  ook eens iets anders.  een stuk primitiever dan een hotel, maar met de nodige charmes (én airco én draadloos internet, maar sanitair... veel minder)  in het hotel zelf hoor je bijna alleen nederlands praten.  en dat na 2 weken chinees (of engels)!
    morgen gaan we een tocht maken hier in het gebied... 

    22-07-2010 om 12:05 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    21-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Yangshuo 21/7
    Gisterenavond eerst nog naar Weststreet geweest.  dé toeristenstraat van hier.  je vindt er verschillende restaurants, vooral voor westerlingen.  bijna allemaal serveren ze pizza.  én er is natuurlijk een macdonalds (hoewel, is dat zo natuurlijk?).  wij blijven volharden in het chinese eten, behalve lara, die kon niet weerstaan aan de verleiding van pizza, en hij was nog lekker ook!  wij hebben de lokale specialiteit geprobeerd:  beelfish (beerfish dus ;) )  ze komen de vis eerst levend tonen vooraleer ze hem preparen.  gelukkig hebben we pas na de maaltijd ontdekt hoe ze hem doden (gewoon met zak en al tegen de grond kletsen!!!)  maar de vis is vers (voor onze darmen al een hele geruststelling)
    nadien zijn we naar een show op het water geweest, met als achtergrond de karstbergen.  mooi en impressionant (samenmet 4000 anderen!!!)

    deze morgen om 9 uur stond Lisa ons op te wachten voor een fiets-/boottocht.  lara en ik op een tandem!  en wat voor een, jawadde, we hebben mogen trappen.  een veel te klein model, geen versnellingen, platte banden, maar wel leuk.  we zijn langs kleine paadjes gefietst, te midden van de lokale bevolking (echt iets voor ons).  ik heb zelfs rijst mogen helpen oogsten.  we zijn tot aan de rivier Yulong gefietst.  daar zijn we met bamboebootjes gaan varen (gisteren waren het 'moderne' bootjes, nepbamboe en motor).  nu dus met echte bamboebootjes en een sukkelaar die ons moest voort duwen.  de omgeving was weer zeer mooi. en rustig.  s middags een lunchke met zicht op de moonrock.  (zo'n karstberg met maanopening).  en dan moesten we natuurlijk ook weer terugfietsen.  nog altijd zeer leuk en mooi, maar intussen wel bloedheet. 40°?  allemaal ni erg, we hebben een zwembad en de duik was zeer verfrissend!

    morgen vertrekken we naar Longin Titian.  da's temidden van de rijstterrassen.  gaan we daar internet hebben en kunnen bloggen????

    21-07-2010 om 11:36 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Yangshuo 20/7
    Gisterennacht, na lang wachten, aangekomen in Yangshuo.  onze vlieger had meer dan 2 uur vertraging.  ipv om 20 uur op te stijgen, zijn we pas om 22u30 vertrokken.  gevolg was dat we pas rond 2 uur in ons bed lagen.  maar geen nood.  we hebben kunnen uitslapen!
    Het is hier wel de moeite:
    - goed weer:  ZON!  jawel het is hier superwarm
    - een zwembad ... zonder chinezen, voor ons alleen.  daar hebben we deze vm zalig kunnen genieten en rusten
    - prachtige omgeving:
    Yanghuo ligt aan de rivier Li, de streek van het karstgebergte.  we hadden deze morgen nog geen 2 stappen buiten het hotel gezet of een plaatselijke gids sprak ons aan, jawel in t engels!  we hebben met haar direct een en ander kunnen regelen (voor weinig geld zelfs).  zo zijn we deze nm met een bamboebootje gaan varen tussen de karstformaties.  supermooi!  en ook al waren er nog bootjes (met chinezen), was t er toch vrij rustig.  
    vanavond gaan we naar een show op het water kijken, met de karstformaties op de achtergrond.  de show zou gemaakt zijn door de chinees die instond voor de choreografie van de opening van de olympische spelen...

    20-07-2010 om 10:59 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    19-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chengdu 19/7
    Eindelijk, na bijna 2 weken zien we de zon!  t is hier alle dagen lekker warm, maar zonder zon, en vandaag is ze er!!!!  met alle gevolgen vandien, want nu ist natuurlijk superwarm.  maar mij hoor je niet klagen!  
    gisterenavond zijn we in een plaatselijk theehuis gaan eten; snacks.  vraag niet wat we gegeten hebben... we weten het niet!  onze tafel stond vol met allemaal kleine schoteltjes met ondefinieerbaar eten.  en t meeste was dan nog lekker ook!
    vandaag zijn we naar in chengdu naar wenshu geweest.  een boeddhistenklooster.  heel rustig, geen kwetterende chinezen.  blijkbaar bestaan er ook nog stille ;) .  er wonen nog echte boeddhisten.  t was genieten...  we hebben ons eerst geïnstalleerd op het terras van een theehuis en nadien zijn we daar in een vegetarisch restaurant gaan eten.  heel lekker, sommige dingen pikant, maar t viel voor deze streek wel mee.  nadien zijn we rond het klooster in kleine gezellige straatjes terecht gekomen.  rustig rondhangen tussen kleine winkeltjes.  en alles bijna alleen!  (zouden die chinezen mss ni buiten komen als de zon schijnt???)
    intussen zitten we te wachten op onze chauffeur.  straks nemen we het vliegtuig naar Yangshuo. 

    19-07-2010 om 10:40 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    18-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chengdu 18/7
    Om 8 uur stond onze chauffeur (die trouwens geen woord engels kent, zelfs 'hotel' begrijpt hij niet) klaar om met ons naar de grote boeddha van Leshan te rijden.  het bleek een rit van 2u30 te worden, enkel!  
    op de heenreis stopte hij ff bij een theewinkel/museum.  heel lekkere thee, koekjes, ... speciaal voor de toeristen ;) maar niet duur (we hebben hier al duurdere thee gekocht)
    verder dan naar de boeddha van Leshan.  een van de grootste boeddha's ter wereld, erkend door UNESCO.  jammer genoeg konden we de 'negenbochtentrap' niet nemen om tot beneden te gaan.  we moesten content zijn met enkel zijn hoofd en romp (op zich al heel impressionant). je kon wel ergens 'in t stad' een bootje huren, maar dat was ni erg gemakkelijk (en onze chauffeur stond te wachten).  Op de foto's zal je wel zien dat het hier nog altijd bewolkt is.  mss een geluk, tis hier nu eigenlijk nog altijd heel warm.  wat zou dat zijn als de zon scheen?  
    Hier in chengdu en leshan vind je minder en minder westerlingen.  in ons hotel hebben we al welgeteld 1 niet-chinees gezien.  ook vandaag in leshan waren we curiositeiten.  om de haverklap komen ze je vragen om op de foto te staan.  we hebben dat de vorige dagen ook meegemaakt, maar hier toch frequenter.  vooral met lara op de foto vinden ze hier blijkbaar geweldig.  gekke chinezen ;)
    intussen zijn we (na weer eens een lange rit terug) in t hotel.  vanavond gaan we in een theehuis eten.  hopelijk voor lara hebben ze daar ook niet-pikant eten!

    18-07-2010 om 11:40 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chengdu 17/7
    Vroeg op vandaag: om 5 uur.  we hebben een vlucht naar chengdu om 8 uur.  voordeel van zo vroeg op te staan is dan wel dat je een hele lange dag hebt!
    rond 10u30 waren we al in het panda-natuurreservaat.  We hebben toch wel wat panda's gezien: de reuzepanda en de rode panda.  we hadden geluk: gisteren (16/7) was er een pandatje geboren en we hebben het kunnen zien (mochten het wel ni fotograferen).  
    nadien pas naar het hotel.  eindelijk.  we hebben er een rustige namiddag van gemaakt; was wel nodig na al die drukke dagen.  er is hier ook een zwembad.  daar wou lara absoluut eens naartoe.  relax!!!!
    s avonds typisch senchuans gegeten:  PIKANT!!!!!  eigenlijk zonde van het eten, want ge proeft het nimeer.

    18-07-2010 om 11:24 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    16-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Xi'an 16/7
    Met de nachttrein aangekomen in Xi'an.  deze keer was de treinreis rustiger.  we sliepen alledrie bij elkaar en hadden 1 reisgenoot: Leo.  Een 23-jarige politieman die met 4 andere vrienden een weekje op verlof komt naar Xi'an.  t heeft ons alleen veel tijd en moeite gekost om elkaar te verstaan.  gelukkig hebben we zo'n vertaalboekske bij!!!  we hebben zeker 2 uur gekletst (hoewel ons gesprek wss op 15 minuten ook gedaan zou zijn als we dezelfde taal zouden spreken!)
    in xi'an werden we opgewacht door onze plaatselijke gids Lisa.  zij bracht ons eerst naar een atelier/winkeltje waar ze de figuren van het terracottaleger namaken en nadien naar het echte terracottaleger.  wow, da's echt wel indrukwekkend!!!
    na een lunchke terug naar xi'an zelf.  daar hebben we een bezoekje gebracht aan de muur rond de stad.  hier in xi'an vinden ze die mooier dan de grote muur.  eigenlijk is ze vooral beter bewaard en zijn er meer torens...  
    nadien hebben we nog een wandeling door de moslimwijk gedaan.  daar stonden vooral veel eetkraampjes en soevenierswinkels (alweer).
    morgenvroeg nemen we t vliegtuig naar chengdu... op zoek naar panda's.

    16-07-2010 om 12:57 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beijing 15/7
    onze laatste dag in beijing.  helaas met af en toe regen in de namiddag.  jammer, maja, tis dan wel ff wat frisser (relatief natuurlijk)
    we hebben er een wandeling/shopping dag van gemaakt. onze reisgids bevat uitgestippelde wandelingen, die ons langs leuke, minder toeristische plekjes leidt.  zo zijn we oa door enkele rustige! parken gewandeld.  blijkbaar bestaan er hier toch plaatsen waar minder volk is.  we dachten ook naar Mao te gaan zien (eerbiedig zou ik 'chairman mao' moeten zeggen).  maandag waren we daar ook al gepasseerd, maar toen was t daar dicht.  vandaag niet dus.  en dat was aan de rijen mensen (chinezen, alweer ;) ) te zien.  rijen die langer waren dan op de expo!!! dat zagen we niet zitten om daar tussen te gaan staan.  dan maar verder gewandeld.  door een hutong waar allemaal eetkraampjes waren.  maar je kreeg er ni bepaald zin om iets te eten:  wormen, larven, zeesterren, darmen, harten, nog levende schorpioenen, JAKKES!!!
    onze wandeling eindigde in een drukke winkelstraat.  zoiets als de nieuwstraat of de meir.  daar zijn we op goedvallend uit een restaurant binnengestapt (vluchtend voor de regen).  we kregen er weer hotpot, alleen was deze minder goed dan de vorige keer.  we wisten nu wel al hoe we dat moesten eten!  daarna nog wat verder geshopt.  we kwamen in een hypermoderne shoppingmall terecht.  het contrast met de hutongs kan niet groter zijn.
    intussen zijn we terug in ons hotel.  straks komen ze ons halen om ons naar de nachttrein naar Xi'an te brengen.

    15-07-2010 om 11:29 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beijing 14/7
    Deze morgen opgepikt om 7 uur door onze plaatselijke gids 'Sky' of ook wel 'Yang Qing' (Qing is haar voornaam, maar wij mochten dus sky zeggen).  we hebben in de hutong achter ons hotel ontbeten:  een soort vloeibare rijstpap met een broodje met ei (en nog iets erbij...).  het zag er allemaal niet uit, maar de smaak viel best mee.  (en hopelijk onze darmen morgen ook ;)  )
    dan zijn we richting zomerpaleis vertrokken.  we hebben daar eerst met een drakenboot over het meer gevaren, en dan terug gewandeld, langs de marmeren boot en de lange gang.  wss kan het hier heel mooi zijn, als de zon schijnt, maar nu zat ze, zoals nogal dikwijls hier, verstopt achter de mist/smog.
    dan verder gereden naar de chinese muur.  de chinezen noemen ze eigenlijk de 'great wall' en niet 'chinese wall'.  eerst een lunchke in een plaatselijk eethuisje, om wat energie op te doen.  de klim naar boven is echt wel hoog, met veel trappen.  maar tis de moeite waard om naar boven te gaan.  boven heb je wss ook weer mooie zichten als t zonneke schijnt!  maar vandaag moesten we het met een mistig zicht doen.  dat heeft ook wel iets natuurlijk... 
    morgen nog 1 dagje beijing.  savonds nemen we de nachttrein naar xi'an.  mss lukt bloggen morgenavond niet...

    14-07-2010 om 11:15 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beijing 13/7
    Gisterenavond naar de opera geweest.  ik was een beetje bang dat we uren naar chinees gekweel zouden moeten luisteren, maar gelukkig niet.  er was wel muziek (chinees, aja)  maar vooral leuke kostuums en kunstjes van de artiesten.  de moeite waard!  nadien zijn we 'hot pot' gaan eten.  je kan het het beste vergelijken met fondue van bij ons.  je krijgt een grote bak met daarin een bouillon.  je moet daar dan je vlees en groenten laten in koken.  en dan vis je met je stokjes je eten er weer uit.  de serveersters zagen ons westerlingen sukkelen en zijn ons dan maar wat komen helpen!  maar t was wel zeer lekker.  (een gat in de markt voor belgie???)
    Deze morgen vertrokken naar 'de tempel van de hemel'.  Een hele mooie tempel, omgeven door tuinen.  we waren vroeg genoeg om de lokale bevolking in actie te zien:  tai chi, dansen, zingen, badminton, een soort voetbal op verzwaarde pluim, ...  
    s middags werden we door Sen opgehaald (met auto en chauffeur).  Een chinees waarmee erwin al 'business' gedaan heeft.  hij heeft ons super ontvangen.  eerst mochten we met hem gaan lunchen, in een van de betere restaurants.  we zaten met hem in een prive-kamer, aan een tafel waarvan het midden kan ronddraaien.  hij had ons gezegd voor een lichte maaltijd te zorgen, maar dat werd al rap een volledig diner!  we hebben daar van het betere chinese eten (te veel) gegeten!  nadien bracht hij ons naar het olympisch dorp.  (handig, als ge ne chauffeur hebt)  en dan het toppunt van vandaag (zeker voor lara): een les in chinees tekenen (prive).  lara heeft daar op 2 uur tijd de basics geleerd van het schilderen met chinese inkt.  ze heeft echt mooie schilderijen gemaakt.
    vanavond zijn we naar een acrobatenoptreden geweest.  zoiets ala cirque du soleil.  lenige, handige, en soms superzotte chinezen!!!  wat die allemaal kunnen...  t mafste was een grote ijzeren bol/kooi, waar ze met 5 moto's toerkes in gereden hebben.  ik dacht dat ze elk moment op mekaar zouden rijden... maar niet dus, gelukkig.
    morgen vroeg op:  we gaan naar de muur en het zomerpaleis.

    13-07-2010 om 16:11 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    12-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beijing 12/7
    hehe, in beijing toegekomen!  en dat na een nachtelijk avontuur op de trein.  jeetje, die softsleepers zijn wel een belevenis.  massa's volk in t station, dat meer op een luchthaven lijkt dan een treinstation.  eens op de trein ontdekken we dat we in verschillende cabines liggen.  erwin bij 3 luidruchtige chinezen, lara en ik bij een oud koppeltje.  ik dacht ff te regelen om te wisselen.  1 van de chinezen wou wel, tot hij ontdekte dat hij vanboven moest slapen ipv beneden.  ma blijkbaar kost een ticket voor beneden meer!  dus wou diene chinees extra geld.  ma hij had ni door dat er 2 moesten wisselen.  ff na tussenkomst van een lief chinees madammeke dat een heel klein beetje engels kon, is alles bij t oude gebleven.  erwin had dus pech, want die 3 zijn tot 1u snachts blijven kaarten (en hoe?! lekker luidruchtig)  ons oud koppeltje deed om 10u t licht uit... oef.  maar goe geslapen hebben we toch ni echt;  aan onze voeten, op het bed, stonden onze reistassen.  die cabines zijn te klein en de bedden te laag om ze deftig op te bergen.
    om 9u deze morgen waren we al in t hotel.  met een gids deze keer.  zij heeft ons meegeleid naar de drumtoren en beltoren (met inclusief drumconcert).  nadien naar de hutongs.  daar hebben we met een riksja een toerke gedaan.  smiddags zijn we dan in de hutong bij een lokaal gezinnetje gaan eten, gezellig én lekker.  en terug wat energie.  want daarna volgde het tiananmenplein (groot!!!!!) en de verboden stad (nog groooooter!)
    nu hebben we (eindelijk) wat rust.  om half 7 worden we opgehaald om naar de opera te gaan.  

    12-07-2010 om 11:12 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    11-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.shanghai 11/7
    Onze laatste dag in shanghai vandaag.  We zijn droog begonnen, maar de (van gisteren al) voorspelde regen liet niet lang op zich wachten.  de chinezen (en wij) trekken zich daar niet veel van aan.  blijkbaar kunnen ze hun parasollekes toch ook tegen de regen gebruiken!
    we hebben een toerke gedaan door de franse concessie (tip van in onze reisgids).  behalve veel franse muren (met daar wel gebouwen achter, maja, ni echt zichtbaar dus) hebben we ni veel frans gezien.  we zijn wel door shikimens (of de hutongs van beijing, de smalle typische chinese huisjes/straatjes van weleer) getrokken.  ze zijn wel al op maat van de toeristen gemaakt:  ze zitten boordevol gezellige winkeltjes.  ze hebben er een art-district van gemaakt.  heel leuk (behalve voor portemonnee) om in rond te hangen.  de regen en de vele paraplu's maakte het alleen wat ambetanter om door die smalle straatjes door te geraken.  smiddags zijn we dan toch naar binnen gevlucht:  in een super gezellig thais restaurant/lounge.  we hebben daar echt lekker gegeten (deze keer met vork en lepel, geen stokjes te bespeuren).  snamiddags onze tocht verdergezet door 'de chiquere' winkelstraat, maar die waren we wel al snel beu.  we zijn dan maar weer ergens binnen gegaan/gevlucht voor een afternoon tea (zie foto;  da's een jasmijnbloem in een pot thee... super lekkere thee trouwens!!)
    nu zitten we te wachten op onze taxi naar het treinstation.  we nemen straks de softsleeper naar beijing.  wat zullen we daar beleven???

    11-07-2010 om 12:45 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    10-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.shanghai 10/7
    Expo-dag!
    Op tijd uit ons bed deze keer (wekker gezet!) om naar de expo te gaan zien.  op een zaterdag...  tja, er waren chinezen met hetzelfde idee als wij, zo'n half miljoen ongeveer, aargh!!!! 
    we zijn flink begonnen; rechtstreeks naar het belgisch paviljoen.  als belg de moeite om eens te bekijken (als buitenlander????).  ook het paviljoen van nederland hebben we bezocht. erwin met zijn nieuwe job in eindhoven is nu moreel verplicht om daar ook een kijkje te nemen he.  mag er ook gerust zijn.  (ik vond het eigenlijk beter dan het belgische, maar dat dus tussen haakjes)  door de luidsprekers galmden al nederlandse overwinningsliederen als voorproefje op de finale van morgen.  nadien werd het bezoeken van paviljoenen alleen maar hopelozer!  volk!!!!! soms wachttijden van meer dan 3 uur.  na meer dan een uur aanschuiven om in het paviljoen van canada binnen te geraken (was zelfs zoveel moeite niet waard) zijn we enkel nog paviljoenen langs de buitenkant blijven bewonderen.  en het werd intussen warmer, heter, vochtiger (34°C en een hoge vochtigheidsgraad)  (de paraplu's op de foto's zijn parasols!)
    als westerlingen tussen die chinezen hebben we toch nog beziens (vooral lara).  ze willen nog met ons op de foto ;)
    pompaf en gesmolten dan terug naar het hotel, lekker verfrissen met een doucheke en dan terug t stad in om te gaan eten.  echt lekker vandaag.  we kunnen intussen al flink met stokjes eten.  al eens ribbekes met stokjes gegeten?  wij kunnen het!!!!!  (om dan nadien chinezen achter ons ze met hun vingers te zien verorberen).  we hebben morgen nog 1 dagje shanghai, s avonds nemen we de nachttrein naar beijing (mss geen blog?)

    10-07-2010 om 15:52 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.shanghai 9/7
    dag 2 in china, en we hebben ons al nekeer goed overslapen!  gelukkig kwam er om 10u30 roomservice!!!!  tzal de jetlag geweest zijn zeker!
    enfin, we zijn nu wel goed uitgeslapen, en da's nodig hier, want amai, tis hier wel heeeeel druk.
    we hebben vandaag wel het echte china gezien.  gezellige steegjes (alleen dus samenmet miljoenen andere chinezen), tempels, winkeltjes in de bazaar (met de nodige bazaar en soeveniers (al een deel van onze shoppinglist is afgewerkt) in de winkeltjes)  je moet hier wel durven afbieden!  erwin heeft nog steeds wat medelijden met die chinese verkoopstertjes, maar dat zal wel overgaan zekers?  tis ons toch al gelukt om tot 30% van de prijs te gaan (en dan hebben ze ons wss nog in t zak gezet!)
    's middags eerst een uur moeten aanschuiven (samenmet die andere vele chinezen, aja) om dan een erg lekkere (af en toe ondefinieerbare) maaltijd te krijgen.  we wisten dat het oa dumplings waren, maar wat er dan inzat?????  met stokjes eten begint al aardig te lukken, behalve bij lara, die moet haar lepel nog af en toe gebruiken.  de omzittende chinezen lagen regelmatig in een deuk ;)
    na enkele echte, oude, chinese wijkjes, zijn we dan toch in een moderner, chiquer gedeelte geraakt, waar ze zowaar broodjes verkopen!  hier kwamen we dan toch wat meer westerlingen tegen.
    intussen zitten we in de bar, met een chinees biertje (erwin dan toch) en een diet coke.
    straks een frisse douche en op tijd in bed.  morgen gaan we naar de expo (waar gegarandeerd ook weer massa's chinezen zullen zijn... zeker op een zaterdag) 
    uploaden hier van foto's wil nog steeds niet (terug links op 'meer foto's) klikken

    09-07-2010 om 14:37 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.8 juli Shanghai
    Na een lange reis toegekomen in Shanghai!  Jeetje wat een stad... een beetje NY, ma dan in China.  Druk, druk, druk en veeeeeel volk (chinezen alom).  We vallen behoorlijk op zonder onze spleetogen.
    We zijn begonnen met de Bund (een lange promenade) van waaruit je zicht hebt op Pudong.  Alleen vandaag (wss niet alleen vandaag) met de nodige hoeveelheid smog.  
    Dan een lange wandeling langs de winkelstraat:  een kruising tussen de meir (voor de winkels) en times square (voor de neonreclame)
    Gelukkig zijn we ook een parkje tegengekomen om eens te rusten (en af te koelen, ik schat dat het hier toch 30°C is)
    Vervolgens zijn we naar het Shanghai museum gegaan (museum van oude chinese kunst).  Mooi (en gratis) museum.  
    En toen kregen we honger... eten zal hier een belevenis zijn!  Waar gaan we eten?  Wat gaan we daar eten?  En hoe zal het smaken?? Allemaal ni simpel als ge de menukaart ni kunt lezen.  De dumplings waren in alle geval lekker. 
    Maar we worden moe!  We zijn tenslotte al meer dan 24 uur op!  Vandaar nu ff rust.  Straks een volgende poging om aan eten te geraken.  

    Het uploaden van de foto's lukt ni zo goed via de blog.  Klik hier links naast op 'meer foto's'.

    08-07-2010 om 10:48 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.nog 1 x slapen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen t begint te korten!!!  nog minder dan 1 dag 
    mijn valiezen zijn zo goed als gevuld.  kheb zelfs nog plaats over (voor alle soevenierkes he ;) )  maar 20kg per persoon blijft weinig.
    gelukkig wegen zomerkleren ni zo veel (t is momenteel 41°C in beijing)!

    06-07-2010 om 09:46 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    27-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.t is beslist...
    met ons drietjes naar china!  niet met hollanders, niet met belgen, enkel chinezen

    07 juli Shanghai
    11 juli Beijing
    15 juli Xian
    17 juli Chengdu
              Leshan
    19 juli Yangshuo
    22 juli Longji titian
    25 juli Hong Kong
    27 juli Brussel







    Shanghai


    De verboden stad in Beijing

    Olympisch stadion in Beijing



    Leshan


    panda's in Chengdu

    27-06-2010 om 00:00 geschreven door lara  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 21/06-27/06 2010

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs