Zaterdagmorgen namen we het om 9u15 op tegen de bijzondere ploeg van KV Oostende. Bijzonder speciaal vermeld daar Oostende nu bij de 'elite' speelt met al hun jeugdploegen. Na nog geen dertig seconden stond het scorebord al in ons voordeel na combinatie over verschillende posities en simpel afgewerkt. Misschien hadden we beter nog even gewacht, want de minuten die daarop volgden waren niet goed. Er werd niet genoeg doorverdedigd en Oostende kon zich te gemakkelijk in de wedstrijd knokken. Niettemin konden we de score nog verder opdrijven en kon KVO uit enkele kleine dreigingen niet scoren. We kunnen concluderen dat deze eerste helft middelmatig was.
In de tweede helft konden we ons spel meer maken op de helft van de tegenstander en brachten we toch weer het betere voetbal. Meerdere doelpunten vielen nadat er goed oog werd gehouden voor de vrije medespeler. Oostende kwam nog nauwelijks in het stuk voor en kon enkel nog via wat gefrommel voor doel dreigen, maar scoren zat er niet in. Onze doelman bleef secuur en voetbalde ook de hele wedstrijd goed mee. Conclusie is dat we toch een volwassen wedstrijd speelden, maar de spelers moeten zichzelf de discipline opleggen om sneller mee te verdedigen en harder te zijn in de duels. Bij balverlies moet de bal zo snel mogelijk heroverd worden. Voetbal wordt nu eenmaal grotendeels gespeeld met het hoofd, nietwaar.
De jongens trainen heel gretig en moeten veel zaken onthouden maar dit kan en moet ik verwachten van mijn intelligente spelersgroep. Ze moeten ook voor zichzelf de lat hoger willen leggen. Dezelfde inzet en enthousiasme telkens meebrengen naar iedere wedstrijd, hoe vroeg en hoe ver ook. Iedereen heeft kwaliteiten maar dat wil niet zeggen dat er moet gewerkt worden met deze spelersgroep. Iedereen moet tegen Nieuwjaar nog minstens 25% beter worden.
Zaterdag tegen Racing Waregem verwachten we opnieuw een tegenstander van gelijkwaardig niveau. We zullen er alles aan doen om opnieuw blitz voetbal te brengen met de nodige resultaten tot gevolg. Tot dan!