De ziekenwagen komt aan. Achterwaarts op onze speelplaats! Een apetrotse en stralende Mauro M.! Zijn papa is de ambulancier van dienst! Wie wil eens op dit bed gaan liggen? Quinten!!! Lekker warm toedekken... en dan vastsnoeren... Quinten vindt het al minder leuk! Wees gerust, ze gaan je niet meenemen!!! Mag ik er nu weer uit, juf? Iedereen mag een kijkje nemen in de ziekenwagen! Quinten Caïo Jules Lara Seppe Yoek Lauran Ilyas Aïcha Delphine Yente
Ijverige brandweerlieden... Jules redt Nellie! Brandweerman Ilyas! Aïcha en Akasya aan het werk! Sfeerbeeld! Een brandweerdiploma behalen is echt superleuk!!!
Echte brandweermannen kunnen mensen en dieren uit bomen redden! Mira oefent met de brandweerslang. Brandweervrouw Delphine. Emmers water overbrengen op smalle daken... Echte brandweervrouwen kunnen goed klimmen! Brandweerman Jules blust het vuur! Brandweerman Gauthier in actie! Brandweervrouwtje Yanne staat voor een moeilijke klus! Cézar zit vast in de boom! HEELLLPPPP!!!! Kegels zetten om het rampgebied af te bakenen. Blussen Kobe!!! Zéér gemotiveerde brandweermannen en -vrouwen! Brandweerman Gauthier! Blussen maar!!!
Enkele sfeerbeelden van het thema"de brandweer"... Yanne blust het vuur. Aïcha in opperste concentratie. Ilyas en Jarno spelen met de brandweerwagens. Jarno Aïcha en Rueben aan het werk. Nanon, Cara en Akasya zijn druk bezig. Keano, Mauro, Ilyas en Jarno hebben de tijd van hun leven! Brandweerman Lauran heeft zelfs een echte brandweerwagen!
Onze trein werd omgetoverd in een brandweerwagen. Quinten en Jules blussen het huisje. Brandweerman Mauro houdt de vlammen onder controle.
Yarno, Aïcha en Ilyas spelen met de brandweerkazerne. Nemea speelt met de brandweermemory. Mauro B. krijgt maar niet genoeg van al dat verkleedmateriaal!
Wie zien we graag en waarom? De kleuters vertelden honderduit deze week! En ja lieve mama's en papa's, jullie staan met stip op nummer 1!!! Maar ook de broertjes en zusjes, huisdieren, grootouders en vriendjes uit de klas werden niet vergeten. Bij de jongste kleuters werden de kleurtjes rood en roze eens uitgebreid bekeken en ook de vorm van een hartje!
Deze week gingen we met onze handjes aan de slag! We experimenteerden met vingerverf, volgden een parcours met onze handen, experimenteerden met brooddeeg, zochten dezelfde handschoenen, gaven of kregen een massage,... We leerden ook liedjes over onze handjes, waarbij ook "handjes draaien" van K3 niet mocht ontbreken! Op donderdag zetten we onze 2 jarigen in de bloemetjes! Yoek = 6 jaar!!! En blazen maar!!! De nieuwe watertafel is een succes! Onze handjes worden nat en ... de vloer ook! ;) Springen maar naar die opgeblazen handschoenen, Aïcha! Amélie en Lauran zitten klaar om het venster met hun handafdrukken te versieren. Chloë DL is er 4 geworden!!!
Terwijl de oudste kleuters aan de slag gingen met papier, zochten de jongste kleuters koudere oorden op! In onze klas was het dolle pret met de ijsberen en de pinguïns! We maakten een prachtige pinguïn met een grote fles, we speelden in het ijshoekje en af en toe leek onze klas wel ontploft door al die piepschuimballetjes en mousses. Kijk en geniet!
Aïcha en Nemea spelen in het ijshoekje. Ijsberen en pinguïns gesignaleerd!!! We kleuren een pinguïn zoals hij er echt uitziet en maken er dan een mooie puzzel van! De 2 Chloëtjes aan het werk! Yanne, ons allernieuwste vriendinnetje, aan het spelen in de sneeuwtafel! Ilyas trekt de slee vooruit met daarop alle ijsberen en pinguïns. Keano en Lauran aan de ijstafel! Amélie vult de buizen met sneeuw. Chloë en Nemea aan de sneeuwtafel. Chloë op stap met de noordpool-knuffels! Mauro, Keano, Jarno, Ilyas en Yanne zijn druk in de weer met het vullen van de fles! Bijna klaar! Straks hebben we geen toiletpapier meer op school ?!? En daar zijn de pinguïns!!! De kleuters schilderden ook zelf de sneeuw op het venster! Dag pinguïns!!!
Vooreerst wensen wij iedereen een fantastisch 2011 toe!!! Samen maken we er een fantastisch (school)jaar van, voor en met uw kapoen!!! De oudste kleuters begonnen dit nieuwe jaar met het thema "Plezier met papier!" Een thema dat echt doorleefd werd! Overal vonden we papieren vliegers en hoedjes; de kleuters knipten, scheurden en vouwden er op los! Er werden zelfs 2 mummies gespot op het Klein Schoolke!!! Geniet maar mee met deze sfeerbeelden! Rarara, wie is deze mummie? Hij ziet er gelukkig niet erg angstaanjagend uit... De mummie breekt los! Het is Yoek!!! Met papier-machée maken de mini's en maxi's hun naam! Het kleeft wel een beetje aan de handjes... Oh nee, nog een mummie! Het is Sarah!!! Nee, deze kleuters zijn geen kippen aan het kaalplukken! Ze scheuren het papier om papier-machée te maken! Gauthier, Pipa, Lotte, Yente en Amy Yoek, Quinten en Kobe Nanon, Sarah en Seppe Mira Cara, Nienke en Lara Papierkrulletjes maken! Nu nog beschilderen en je hebt een mooi naamschilderij, Mira!
Vandaag vierden we een gezellig kerstfeest met kleine maar superleuke cadeautjes!!! Aan de hand van het bekende spelletje "muzikaal pak" werden de pakjes verdeeld en kreeg iedereen een passend cadeautje!We vierden ook de verjaardag van Lotte en zij zorgde voor de lekkere donuts en de kinderchampagne!!! Santé!!!
Zo veel pakjes!!! Lara mag een pakje opendoen. Mauro krijgt een lekker donut van Lotte!
Deze week was het af en toe eens donker in onze klasjes! We leerden namelijk over licht en donker, zowel bij de oudste als bij de jongste kleuters. Onze poppenhoek maakten we pikdonker en we experimenteerden er volop met allerlei soorten lichtjes. We vertelden over bang zijn in het donker. We staken ook onze kaarsjes aan en ervaarden hoe gezellig kaarslicht kan zijn... de kleuters werden er zowaar een beetje stil van!(en dat mag ook wel eens... ;) )
Op vrijdag mochten alles kleuters hun pyama en hun knuffel meebrengen voor ons pyama-feestje! Enkele sfeerbeelden:
Iedereen zoekt een plaatsje... en dan gaan de oogjes toe... Lekker knus bij elkaar! Nanon en haar dalmatiër-knuffel. Quinten doet zijn best om te slapen...in zijn mooie Buzz- Lightyear-pyama. Akaçya en haar knuffelkonijn. Lauran in zijn drakenpyama met bijhorende badjas en slaapmuts! Aïcha in dromenland samen met Minnie Mouse! Vriendinnetjes Lotte en Chloë DL knuffelen zelfs in hun slaap! Schattige Gauthier! Sarah in haar mooie, roze pyama! Seppe knijpt de oogjes dicht... Twee dikke vrienden: Yoek en Seppe! Schattige Cédric met duimpje in de mond en schone slaapster Mette-Marit! Lekker knus bij elkaar: Eri en Chloë H. Jarno is nog niet moe... Slaperig prinsesje: Cara! Pipa doet haar best om te slapen... Quinten, Yente en Kobe zoeken het licht op het plafond! Waar is dat lichtje?
Juf Kristine schijnt met de zaklamp op het plafond. Des te gezelliger met de juffen er bij!!! Jules de klaspop(in pyama voor de gelegenheid) is ook lekker zacht om op te liggen
Een berg knuffels! Wie vindt er het eerst zijn/haar knuffel?
Lauran, Amélie en Chloë DL Pietengymnastiek bij juf Veerle. Zwarte Piet Mauro. Ilyas, Aïcha en Mauro. Chloë H en Sinterklaas Ilyas Aïcha, Ilyas en Mauro
Hé,daar zijn we nog een keer!!! De voorbije weken waren lekker druk dus...weinig tijd om te fotograferen. Maar deze ochtend leende zich perfect om vlug enkele kiekjes te nemen! De vroege vogels leefden zich al uit op de speelplaats! Sarah Seppe, Lauran en Warre spelen met de slee. Mira, juf Kristine, Mette-Marit, Kobe en Eri. Jules maakt sporen in de sneeuw. Amélie rijdt met de sneeuwtrein! Mette-Marit Caïo in actie. Mira en Nienke
Er heerst een sprookjesachtige sfeer op het Klein Schoolke! De oudste kleuters werken volop rond Sneeuwwitje en de zeven dwergen terwijl de jongste kleuters volledig opgaan in het sprookje van Goudlokje en de 3 beren. Kijk en geniet!!! Juf Stefanie komt "oefenen om juf te zijn" en vertelt het verhaal van Goudlokje en de drie beren. Een papa, mama of baby beer stempelen.(Chloë DL, juf Stefanie en Warre) Warre Drie beren in hun huisje...(Chloë H., Chloë DL en Amélie) We maken ook een bedje voor baby, mama en papa beer. Eri en Pipa spelen met de dwergen. Seppe, Amy en Yoek spelen met de sprookjeshuisjes. Mira en Akasya maken sneeuwwitjespuzzels. Yoek en Amy Pipa
De laatste week voor de herfstvakantie leerden de jongste kleuters over pompoenen! Grote, kleine en mooie oranje! We maakten ook lekkere pompoenfrietjes die we bestrooiden met suiker! Njam, njam dat smaakte fantastisch!!! De oudste kleuters werkten hun herfststukje van de slakjes af en begonnen aan een héél speciaal knutselwerk met stokken en gipsverbanden.... benieuwd naar wat dat gaat worden? Jules Yente Amy Delphine en Amy Rauwe pompoenfrietjes die we bakten in de frituur en dan bestrooiden met suiker! Warre en Chloë: na het versnijden van de pompoenen, wassen we onze handjes, ... en dat is plezierig! Lauran mikt de speelgoedpompoenen in de doos! Joepie!!! Drie pompoenen in de doos!!! Klaspop Jules heeft ook oranje aan en zoekt een knus plekje op de pompoenen!
Deze week kwam Rupsje Nooitgenoeg bij ons op bezoek! Wat had die honger, zeg! Hij at appels, peren, ... maar ook lolly's en chocoladetaart. Hij werd een superdikke rups en maakte voor zichzelf een coconnetje. Hij knabbelde zich een weg naar buiten en werd een prachtige vlinder!!!
Amélie Amélie Chloë Warre Quinten, Caïo en Yoek komen trots hun vliegtuig, raket en F16 tonen. Deze pop maakte juf Kristine op de pedagogische studiedag! De kleuters zijn duidelijk vol adoratie!!!
Mira schildert een slakkenhuisje! Lotte maakt een slakkenpuzzel. Aïcha experimenteert met verf, lijm en zand! Wauw, wat een mooie slak, Nemea!!! Nemea aan het werk,... het voelt wel een beetje raar dat bruine papje... Chloë draait er op los! Mooie slak, Chloë!!!