Vandaag vierden we een gezellig kerstfeest met kleine maar superleuke cadeautjes!!! Aan de hand van het bekende spelletje "muzikaal pak" werden de pakjes verdeeld en kreeg iedereen een passend cadeautje!We vierden ook de verjaardag van Lotte en zij zorgde voor de lekkere donuts en de kinderchampagne!!! Santé!!!
Zo veel pakjes!!! Lara mag een pakje opendoen. Mauro krijgt een lekker donut van Lotte!
Deze week was het af en toe eens donker in onze klasjes! We leerden namelijk over licht en donker, zowel bij de oudste als bij de jongste kleuters. Onze poppenhoek maakten we pikdonker en we experimenteerden er volop met allerlei soorten lichtjes. We vertelden over bang zijn in het donker. We staken ook onze kaarsjes aan en ervaarden hoe gezellig kaarslicht kan zijn... de kleuters werden er zowaar een beetje stil van!(en dat mag ook wel eens... ;) )
Op vrijdag mochten alles kleuters hun pyama en hun knuffel meebrengen voor ons pyama-feestje! Enkele sfeerbeelden:
Iedereen zoekt een plaatsje... en dan gaan de oogjes toe... Lekker knus bij elkaar! Nanon en haar dalmatiër-knuffel. Quinten doet zijn best om te slapen...in zijn mooie Buzz- Lightyear-pyama. Akaçya en haar knuffelkonijn. Lauran in zijn drakenpyama met bijhorende badjas en slaapmuts! Aïcha in dromenland samen met Minnie Mouse! Vriendinnetjes Lotte en Chloë DL knuffelen zelfs in hun slaap! Schattige Gauthier! Sarah in haar mooie, roze pyama! Seppe knijpt de oogjes dicht... Twee dikke vrienden: Yoek en Seppe! Schattige Cédric met duimpje in de mond en schone slaapster Mette-Marit! Lekker knus bij elkaar: Eri en Chloë H. Jarno is nog niet moe... Slaperig prinsesje: Cara! Pipa doet haar best om te slapen... Quinten, Yente en Kobe zoeken het licht op het plafond! Waar is dat lichtje?
Juf Kristine schijnt met de zaklamp op het plafond. Des te gezelliger met de juffen er bij!!! Jules de klaspop(in pyama voor de gelegenheid) is ook lekker zacht om op te liggen
Een berg knuffels! Wie vindt er het eerst zijn/haar knuffel?
Lauran, Amélie en Chloë DL Pietengymnastiek bij juf Veerle. Zwarte Piet Mauro. Ilyas, Aïcha en Mauro. Chloë H en Sinterklaas Ilyas Aïcha, Ilyas en Mauro
Hé,daar zijn we nog een keer!!! De voorbije weken waren lekker druk dus...weinig tijd om te fotograferen. Maar deze ochtend leende zich perfect om vlug enkele kiekjes te nemen! De vroege vogels leefden zich al uit op de speelplaats! Sarah Seppe, Lauran en Warre spelen met de slee. Mira, juf Kristine, Mette-Marit, Kobe en Eri. Jules maakt sporen in de sneeuw. Amélie rijdt met de sneeuwtrein! Mette-Marit Caïo in actie. Mira en Nienke
Er heerst een sprookjesachtige sfeer op het Klein Schoolke! De oudste kleuters werken volop rond Sneeuwwitje en de zeven dwergen terwijl de jongste kleuters volledig opgaan in het sprookje van Goudlokje en de 3 beren. Kijk en geniet!!! Juf Stefanie komt "oefenen om juf te zijn" en vertelt het verhaal van Goudlokje en de drie beren. Een papa, mama of baby beer stempelen.(Chloë DL, juf Stefanie en Warre) Warre Drie beren in hun huisje...(Chloë H., Chloë DL en Amélie) We maken ook een bedje voor baby, mama en papa beer. Eri en Pipa spelen met de dwergen. Seppe, Amy en Yoek spelen met de sprookjeshuisjes. Mira en Akasya maken sneeuwwitjespuzzels. Yoek en Amy Pipa
De laatste week voor de herfstvakantie leerden de jongste kleuters over pompoenen! Grote, kleine en mooie oranje! We maakten ook lekkere pompoenfrietjes die we bestrooiden met suiker! Njam, njam dat smaakte fantastisch!!! De oudste kleuters werkten hun herfststukje van de slakjes af en begonnen aan een héél speciaal knutselwerk met stokken en gipsverbanden.... benieuwd naar wat dat gaat worden? Jules Yente Amy Delphine en Amy Rauwe pompoenfrietjes die we bakten in de frituur en dan bestrooiden met suiker! Warre en Chloë: na het versnijden van de pompoenen, wassen we onze handjes, ... en dat is plezierig! Lauran mikt de speelgoedpompoenen in de doos! Joepie!!! Drie pompoenen in de doos!!! Klaspop Jules heeft ook oranje aan en zoekt een knus plekje op de pompoenen!
Deze week kwam Rupsje Nooitgenoeg bij ons op bezoek! Wat had die honger, zeg! Hij at appels, peren, ... maar ook lolly's en chocoladetaart. Hij werd een superdikke rups en maakte voor zichzelf een coconnetje. Hij knabbelde zich een weg naar buiten en werd een prachtige vlinder!!!
Amélie Amélie Chloë Warre Quinten, Caïo en Yoek komen trots hun vliegtuig, raket en F16 tonen. Deze pop maakte juf Kristine op de pedagogische studiedag! De kleuters zijn duidelijk vol adoratie!!!
Mira schildert een slakkenhuisje! Lotte maakt een slakkenpuzzel. Aïcha experimenteert met verf, lijm en zand! Wauw, wat een mooie slak, Nemea!!! Nemea aan het werk,... het voelt wel een beetje raar dat bruine papje... Chloë draait er op los! Mooie slak, Chloë!!!
Iemand een slakje??? Turnen met juf Veerle Zijn ze niet mooi? Waar is Jarko gebleven? Dwight Lauran en Amélie Delphine, Sarah en Nanon spelen het slakjesspel Mooie slakjes van Gauthier! En nog slakjes! We maken een spinnenweb! Zoek de spin! Gevonden!!!
Vandaag gingen we in het mooie herfstzonnetje aan de slag met schopjes en bloembollen. We konden op veel ijverige handjes rekenen om te helpen. We kijken al uit naar het voorjaar! Jarig Nienke(5 jaar) bracht overheerlijke, zelfgemaakte chocoladerotsjes mee!!! Wat zal daar uit groeien? Véél helpende handjes!!! Seppe vindt een bizarre bloembol! Twee toekomstige tuinbouwers. Ook de slakjes mogen niet ontbreken en moeten op de foto. En... graven maar! Er wordt extra aarde aangevoerd! Deze bloemetjes mogen we verwachten in het voorjaar! En... planten maar!!!
Jaja, beste mensen!!! De kaap van 1000 bezoekers is bereikt!!! Blijf de blog in de gaten houden en geef het blogadres gerust door aan oma's en opa's, meters en peters,familie en vrienden, zodat ook zij jullie ukkepuk kunnen volgen op school!!!
Al vast te noteren: DONDERDAG 14 OKTOBER = Bosdag kleuters (Lozerbos) We gaan met de bus, doen onze laarsjes aan en nemen onze pick-nick zeker mee!!!
MAANDAG 18 OKTOBER = Pedagogische studiedag = géén school voor de kleuters, ... wel voor de juffen!
Vandaag hadden heel wat mini's en maxi's hun tractor mee naar school. Wellicht zijn ze allemaal een beetje onder de indruk van de vele landbouwmachines die her en der te zien zijn. Juf Kristine zorgde voor een hoop zand voor onze landbouwers in spe. Er werd ook een "maïsveld" aangelegd.
Yoek, Seppe en Jules Yoek, Wannes en Seppe Jules Yoek, Jules, Seppe en Gauthier Juf Kristine en haar maïsveld Jarige Wannes zorgt voor extra beplanting! Kobe Jules Amélie, Wannes en Dwight
Vandaag hadden de maxi's fantastisch veel plezier!!! Ze gingen met juf Vanessa(zorg-en GOKjuf) aan de slag met scheerschuim. (Nee, er werden geen baarden of snorren verwijderd!) Juf Vanessa deed een sessie "Schrijfdans" met onze kleuters. Dit is de schrijfmotoriek oefenen op een leuke en muzische manier. (op muziek en met beeldende materialen) Kijk maar naar al die stralende gezichtjes!
Vandaag maakten de mini's en de maxi's lekkere groentensoep! Ze gingen ijverig aan de slag met alle meegebrachte groenten uit de moestuin van mama en papa/ oma of opa of zelfs een "rare" mémé! Ondertussen zorgden de jongste kleuters voor de bijhorende toast! Zij hebben het deze week over dopjes en duwden dan ook met hun dopjes, ronde toastjes uit het brood! En zeg nu eerlijk... zelfgemaakte soep en zelfgemaakte toastjes smaken gewoonweg duizendmaal beter!!!
Vandaag gingen we met alle kleuters naar Vurste voor een eerste kennismaking met Professor Knap en zijn lieftallige assistente Miezemuize. Professor Knap was die ochtend opgestaan met slappe spieren... ze gingen slap onder zijn arm te bungelen! Dat kon toch niet zijn! Samen brouwden ze een heuse sportdrank...Alle kleuters mochten eens proeven van het drankje en werden in 1 2 3 supersterk en ...SPORT-KNAP !!! Nadat we onze boterhammetjes hadden opgepeuzeld, trokken we vol energie richting Borgwal in 2 groepen.(jongste en oudste kleuters) Daar moesten we op zoek gaan naar Miezemuize. Zij had zich overal verstopt en sport-opdrachtjes voor ons voorzien. Het was een superleuke dag! Hartelijk dank aan juf Christine en juf Caroline voor de hartelijke ontvangst! Ook een DIKKE dankjewel aan alle die lieve mama's/papa's/oma's en opa's die hielpen bij het vervoer heen en terug!