Deze namiddag brachten we samen met het 6de leerjaar een bezoekje aan Technopolis in Mechelen. Eerst stond er een bezoek aan de tentoonstelling 'Ik ben op jou' op het programma. We kregen een zoekboekje waarin een leerrijke rally met 20 vragen stond. Deze moesten we eerst in groepjes oplossen. Wanneer we hier klaar mee waren mochten we ook de andere leuke, interactieve
experimenten uitproberen. En wat hebben we geëxperimenteerd! We kunnen weer terugkijken op een leerrijke, geslaagde dag!
P.S. : Wat vinden jullie van onze kapsels? Knap hé!
Dit weekeinde kregen jullie de opdracht om al eens op zoek te gaan naar een leuk, origineel onderwerp voor je spreekbeurt. Deze week starten we namelijk al met de eerste voorbereidingen. Zo zal juf Veerle ( ICT ) ons maandag alles leren over powerpoint. Tijdens de paasvakantie kan je dan op zoek gaan naar informatie en documentatie, zodat we na de vakantie aan het echte werk kunnen beginnen, namelijk onze eigen powerpointpresentatie ( best breng je ook een USB-stick mee ! ). Ook zullen we dan een concrete datum afspreken wanneer je spreekbeurt klaar moet zijn en wanneer je deze voor de klas mag brengen!
Veel succes vijfdeklassers!
Sprookjes voorlezen
Vrijdagvoormiddag hebben we onze sprookjes voorgelezen voor de kindjes van het 2de leerjaar.
Dit zijn niet alleen onze leesmakkertjes, maar per toeval waren zij in de klas ook net bezig met het thema sprookjes.
Aangezien het zo'n prachtig weer was, besloten we om dit buiten te doen!
En ja, onze verhalen zijn goedgekeurd door L2!
Nu de punten van de juf nog ..... spannend!
Langs deze weg willen we iedereen bedanken die de Sri lanka -actie van onze school steunde . Bedankt voor het sponsoren van de voettocht , het maken van lekkere dessertjes , het kopen en verkopen van speelgoed , het aanwezig zijn .....
Juf Rita
22-03-2012
Respect
Vanmorgen hebben we in onze klas een gesprek gehad over respectvol omgaan met elkaar. De aanleiding was het taalgebruik naar anderen toe ( klasgenoten, andere leerlingen op onze school ). Te vaak horen we lelijke woorden, bijnamen, scheldwoorden, ... Dit kwetst veel kinderen en blijkbaar is niet iedereen zich hiervan bewust.
We hebben nu de afspraak gemaakt om hier écht werk van te maken! We gaan er SAMEN voor en proberen van onze klas een VRIENDENgroep te maken waar iedereen zich thuisvoelt en lekker in zijn vel zit!
Iedereen ondertekende ons contractje dat we samen hebben opgemaakt en dat nu in onze klas hangt om ons aan deze afspraak te herinneren!
Ik reken op jullie medewerking vijfdeklassers! juf Inge
Actua
Deze week verliep de les actua een beetje anders dan gewoonlijk. Er was maar één item, namelijk de vreselijke busramp. We vertelden er samen over in onze klas en bekeken ook de beelden van Karrewiet. Als verwerking maakten we dit keer niets in ons actuaschriftje. We maakten wel voor beide scholen een rouwblad en iedereen heeft daarnaast ook nog een persoonlijk werkje gemaakt ( tekening , tekstje, gedicht, ... ). We stuurden dit samen op naar beide scholen om zo alle betrokken partijen een hart onder de riem te steken.
21-03-2012
Franse modeshow
Hieronder een aantal sfeerfoto's van onze Franse modeshow. In bijlagen vind je een uitgebreid mapje met foto's van iedereen!
Vandaag gingen we al even terug in de tijd van de Middeleeuwen. We kregen van de juf twee grote bladen waar fragmentjes op stonden uit strips van de Rode Ridder. Bij ieder fragment stond ook één of meerdere bolletjes. Hierin moest een cijfer komen. Dit konden we terugvinden in onze tekst, waar achter sommige woorden een cijfer stond. We moesten dus het juiste cijfer combineren met de juiste afbeelding. Ja, deze zoekopdracht was toch moeilijker dan we dachten! Eén groepje is er wel in geslaagd om alles ( 50 woorden ) binnen de tijd te vinden! Een dikke bravo hoor!
Burchten bouwen : oproep
Deze week nemen we tijdens onze lessen van WO ( thema dreiging ) een kijkje in de Middeleeuwen. We maken kennis met het leven op een burcht, bestuderen de kenmerken van een goede burcht en leren over het leven van de ridders.
Volgende week gaan we ook onze eigen burcht bouwen. Hiervoor heb je kleine doosjes in allerlei vormen en maten en wc-rolletjes nodig! Ga thuis alvast maar eens op zoek!
Het verzamelde materiaal breng je volgende week woensdag mee naar de klas ( liefst in een plastiek zak met naam ).
Franse modeshow
In unité 14 leerden we de kledij en de kleuren benoemen. Morgen sluiten we dit hoofdstuk af met een heuse modeshow. We gaan elkaar voorstellen in het Frans! Ja, ja, ... in het Frans! We schreven vandaag alvast onze tekst en oefenden onze knapste pose. Wow, er zitten echte modellen in L5. Kijk maar eens op onderstaande foto's!
Morgen volgt het verslag van de 'echte modeshow '!
Knappe koppen!
Vandaag stonden er tijdens de les wiskunde wel héél erg moeilijke vraagstukken op het programma. We oefenden eerst samen! Daarna kregen we van de juf een knappe-koppenkaart en 5 vraagstukken. Indien we van de eerste keer een vraagstuk juist hadden , verdienden we 2 stickers. Hadden we een foutje, dan gaf de juf ons een tip. Slaagden we er zo in om toch nog het juiste antwoord te vinden, dan kregen we alsnog 1 sticker. Ja, ja, er werd hard geblazen, gezucht,opnieuw geprobeerd! Van opgeven was geen sprake! De winnaars met maar liefst 8 stickers waren Kirsten en Maaike! Proficiat meiden! De tweede plaats met 6 stickers werd gedeeld door Wout, Leon, Oliver, Anouk en Ester!
16-03-2012
Lente in de klas!
Niet alleen buiten zijn het lentetemperaturen, ook in de klas is de lente al helemaal aanwezig! Meneertje Haas had vandaag veel succes en werd door velen hartelijk onthaald met een kleine aanraking! Laat de "echte lente" volgende week nu maar starten! Wij zijn er alvast klaar voor!
Vaderdag
Maandag 19 maart gaan we onze papa's eens extra verwennen. Vandaag werkten we alvast ijverig aan ons geschenkje. Op de foto kan je een kleine glimp van onze resultaten zien. Maandag werken we alles verder af en maken we er een mooi cadeautje van!
1 minuut stilte!
Het busongeval met de sneeuwklassenbus in Zwitserland laat niemand van ons onberoerd... We voelen allemaal heel erg mee, zeker omdat wij weten wat voor een unieke reis deze leerlingen en begeleiders achter de rug hadden. We hebben vandaag met onze school deelgenomen aan de nationale actie en hebben om 11 uur één minuut stilte gehouden op onze speelplaats. Dit om de slachtoffers te herdenken en de nabestaanden een hart onder de riem te steken. Het was een zéér ingetogen moment! Jullie hebben dat knap en respectvol gedaan! Bravo!
Een dikke knuffel van jullie juf! Juf Inge
skiën foto's
In bijlagen de ganse map met foto's van het skiën!
Gisteren stond er skiën en schaatsen op het programma voor L5 en L6. Door een fout in het reservatieboek bij de skiclub, werden we ,zowel op de schaatsbaan als op de skipiste,pas in de namiddag verwacht! Oei, wat nu! Gelukkig was het mooi weer en was er ook een knap park in de buurt! We lieten de moed niet zakken en maakten er dan maar het beste van! Op de speeltuin hebben de meeste kinderen zich flink kunnen uitleven! Intussentijd hadden zowel juf Brigitte als meneer directeur contact opgenomen met de skipiste en als tegemoetkoming wilden ze een half uur eerder beginnen met de lessen. We mochten om half twaalf gaan eten, zodat we om half één op de latten stonden. En wat ging dit vlot! Iedereen, ook de kinderen die nog nooit geskied hadden, konden al na een uurtje met de lift naar boven! Moe maar voldaan vertrokken we dan om drie uur terug richting Waarloos! En ja, heel wat oogjes gingen dicht op de bus!