Gisteren herhaalden we nog eens een keertje de werkwoordspelling, want dit is echt niet simpel. Is het nu d, dt, dde, dden, tte, tten ???? Pffff.... Om de les op een leuke manier af te sluiten, speelden we een werkwoordenlotto.
Resultaten schilderopdracht
Hieronder al een paar resultaten van onze schilderopdracht ...
Walvisachtigen schilderen
L5 aan het werk tijdens de schilderopdracht van de walvisachtigen...
07-03-2012
3000 bezoekers!
Al meer dan 3000 bezoekers! JOEPIE!!
Winkeltje spelen
Gisteren en vandaag leerden we tijdens de wiskundeles over korting. En hoe kan je dat nu beter inoefenen dan zelf een winkeltje te maken en te kopen en verkopen. Er werd met veel enthousiasme gekocht en verkocht! Ik denk dat we op deze manier weer véél hebben bijgeleerd!
juf Inge
05-03-2012
En maar oefenen ...
De nieuwe leerstof van het vijfde is echt niet zo gemakkelijk ! Daarom oefenen we ze in op een leuke manier . En maar oefenen ..........
Juf Rita
Vulkanen
Deze week staat WO in het teken van vulkanen. Deze namiddag trokken we naar de computerklas, waar we zelfstandig een aantal filmpjes en opdrachten moesten maken. Morgen gaan we in de klas immers een heuse vulkanenquiz spelen en kijken wie er het verst op de vulkaan geraakt! De winnaar wordt beloond met een diploma van ' beste vulkanoloog van L5 '. Ik ben eens benieuwd! Vandaag werd er in ieder geval zéér ijverig gewerkt aan de opdrachten! Bravo hoor!
Foto's doorschuif namiddag
Werken in groepjes
Vandaag werd onze klas tijdens de les spelling in vier groepjes verdeeld. Door de vele afwezigen, waren het slechts groepjes van 2 of 3 kinderen.
Dit waren de opdrachten: * Rupsenspel : we herhaalden onze geleerde woordjes aan de hand van een partnerdictee. Telkens we een woord juist schreven, verdienden we een stukje van de rups. * Rad van Fortuin : Hiermee oefenden we de spelling van de werkwoorden ( v.t. ) in. * Ganzenbord : ook hiermee werden de werkwoorden ingeoefend. * %hoekje : hier oefenden we m.b.v. 3 spelletjes de leerstof in voor de toets van morgen! ( puzzel, ladderspel, memory )
Een eerste deel foto's van de voormiddag vind je alvast hieronder!
Veel beterschap!
Langs deze weg wil ik al onze zieken veel beterschap wensen! Hopelijk zijn jullie snel terug!
juf Inge
01-03-2012
Complimentendag
Geef elkaar eens een compliment op een onverwacht moment!
Niets is toch leuker? Vandaag, op 1 maart, is het nationale complimentendag. We overladen elkaar met eerlijke complimentjes. Het spreekt voor zich dat complimenten geven zich niet alleen moet beperken tot 1 dag. Integendeel, ik hoop dat je het hele jaar door met pluimpjes gooit naar je vriendjes, vriendinnen, ouders, broers, zussen, ...
P.S.: Heb ik jullie al gezegd dat ik jullie allemaal héééééél graag zie?? Fijne complimentendag!!
juf Inge
Thema dreiging
Vandaag zijn we voor WO gestart met een nieuw thema : dreiging. De eerste les ging over een bedreigde diersoort nl. de bultrugwalvis. Aan de hand van een diavoorstelling zijn we heel wat meer te weten gekomen over de walvisachtigen en waarom de naam walvis eigenlijk niet zo goed gekozen is. Vervolgens hebben we een filmpje gezien waar we deze dieren echt aan het werk zagen. Om de dag af te ronden hebben we walvisachtigen getekend : orka's, dolfijnen, walvissen, potvissen,... Het moest zo juist mogelijk zijn en we moesten rekening houden met al de kenmerken die we geleerd hadden ( baleinen, spuitgaten, huidplooien, ... ). Bij de foto's vind je alvast enkele schetsen. Knap hé! Morgen gaan we met slechts 3 kleuren ( zwart-wit-blauw ) de tekening schilderen. Wordt vervolgd!
Goochelen
Vandaag hing er magie in onze klas!!! Per 2 kregen we een goocheltruc van de juf die we moesten inoefenen. Kreten als hé, ja gelukt, wow dat klopt, galmden door de klas! Na de speeltijd werden er nieuwe groepjes gemaakt en toonden we elkaar onze trucjes! We vertelden ook het geheim achter het trucje aan elkaar. Gedachten lezen kent nu voor ons geen geheimen meer!
juf Inge
PS : Verras thuis mama, papa, broer of zus ook maar eens met je magische gedachten!
27-02-2012
Een nieuwe start!
Vandaag zijn we er, na een weekje welverdiende vakantie, samen met juf Kris ( onze stagiaire ) opnieuw ingevlogen! Er stond al heel wat nieuwe leerstof op het programma! Zo leerden we tijdens de les Frans het tweede onregelmatige werkwoord vervoegen nl. avoir! We oefenden dit in op een leuke manier met een spel! Toch was het niet steeds even makkelijk : was het nu weer avoir of être? Flink blijven oefenen hoor kids!
Vrijdag vierden we carnaval in onze klas. We begonnen de dag met een fotosessie en met elkaar te bewonderen. Wat zaten er een paar originele exemplaren tussen! Waw ( zie foto's ).
Vervolgens speelden we in groepjes tegen elkaar een spel. De opdracht was om binnen een afgesproken tijd zoveel mogelijk taken te vervullen. Wanneer de juf haar goedkeuring gaf, mocht er een pion op het bord verdwijnen. Dit waren de opdrachten :
* Met zelfgetekende poppetjes een lange polonaise maken. * Met krantenletters de zin : " We vieren carnaval op de Sint-Michielsschool! " maken. * In een kring handen geven en een ballon 20 keer laten stuiteren. * Met de groep een kleurplaat kleuren. * Een carnavalslied maken op een bestaande melodie. * Een carnavalsgedicht memoriseren en voordragen voor de juf. * Onophoudelijk bewegen op een zelfgekozen liedje. * Met 15 verschillende letters van het alfabet woorden maken ivm carnaval. * Grappige raadsels oplossen. * Een hoofddeksel uit krantenpapier maken. * Een carnavalswoordzoeker oplossen. * De weg zoeken in een carnavalsdoolhof. * Carnavalswoorden uitbeelden.
Twee groepjes slaagden er in om maar liefst 9 opdrachten tot een goed einde te brengen! Bravo!
Na de speeltijd trokken we naar de refter waar we samen met het 6de leerjaar gingen knutselen en pannenkoeken eten. Gelukkig hadden de juffen de avond voordien meer dan 100 pannenkoeken voorgebakken, want ze gingen vlotjes naar binnen.
Door de gezellige drukte heb ik van al deze activiteiten maar weinig foto's kunnen trekken.
We sloten de dag af met een turnles in onze verkleedkleren! Meester Wilfried had een leuk parcours voorzien.
Klokslag 13.30 uur keken we met onze klas naar de liveuitzending van Ketnet! We telden samen af .... 10...9...8...7..6...5...4...3...2...1... en samen met 272 281 andere kinderen dansten wij de Move.