Alle vriendjes van de kleuterschool kwamen samen voor ons eerste koffermoment. We overlopen de voorbije maand: wie heeft wat gedaan, waar zijn sommige klassen heen gegaan, wat was er nieuw, speciaal, leuk..deze maand. We zingen per klas een leuk lied dat we geleerd hebben of vertellen iets over een uitstap. We zetten tenslotte alle jarigen van de maand in de ballonnetjes en zingen voor hen een verjaardagslied.
Mathis bracht vandaag een hele dikke pompoen mee! Hij is zo zwaar dat hij hem niet alleen kan dragen! Daar willen we wel eens meer over weten! zijn pompoenfrietjes oranje? hebben alle pompoenen dezelfde kleur? Zijn ze allemaal even groot? Volgende week gaan we op ontdekking in de wereld van de pompoen. We zetten onze snuffelbril alvast op! En alle soorten en maten van pompoenen zijn dan ook van harte welkom in onze klas! (ook ander herfstmateriaal trouwens)
Vandaag komen cas en Lisa bij ons op bezoek. Zij hebben hun koffertje mee en daar zit weer vanalles in. We zeggen wie we zijn en wat we goed kunnen in de spiegel of we zwaaien eens naar onszelf. We nemen ook een kijkje op de school van Cas en Lisa en gebruiken daarbij onze vriendjeskijker; Wat zien we op de prent? Hebben wij in onze klas ook zo'n hoeken? Wie speelt daar graag in?
Gisteren ontdekten we een probleem in het kabouterbos. Kabouter Tuur had niet genoeg kettingen in de schat gestopt. Oei...kan kabouter Tuur misschien niet zo goed tellen? Gelukkig woont er in ons rekenkastje iemand die hem daar heel goed mee kan helpen: onze cijferfee! En natuurlijk tellen wij mee! Zo kan kabouter tuur het ook leren.
Kabouter Tuur heeft voor ons een schat verstopt...nu moeten wij die natuurlijk wel nog vinden én laten zien dat wij ook goede kabouters zouden kunnen zijn!
Toen we terug kwamen van de bibliotheek merkten we wel iets heel vreemds. Er hing iets uit onze zak met boeken. het was precies een staart! Dat was vreemd. Toen we voorzichtig keken zagen we een muis in onze zak zitten! Een boekenmuis? Ja, een boekenmuis. Die muis had gezien dat wij boeken aan het kiezen waren in de bibliotheek en is toen in onze zak gesprongen. want die muis is gek op boeken maar kan zelf niet lezen. Dus nu zoekt hij vriendjes die hem willen voorlezen. Kan hij in onze boekenhoek komen wonen? En willen wij hem dan voorlezen? Ja natuurlijk willen wij dat!
Op vrijdag gaan we voor de eerste keer naar de bibliotheek. Dus deze week komt Jerom de boekenworm bij ons op bezoek. hij woont in een dik boek in onze boekenhoek. hij gaat ons alles leren wat er te leren valt over de bibliotheek.
Charelke is eindelijk aangekomen op school! Maar hij is nog een beetje verlegen dus heeft hij zich verstop. Geen probleem voor ons! We organiseren een grote Charelke-zoektocht!