Vacla staat voor Vereniging van Antwerpse Clubs van Lagere Afdelingen. Onze club is ingedeeld bij de regio Lier-Herentals.
De Vacla organiseert jaarlijks een eigen bekercompetitie. Alle aangesloten clubs kunnen per leeftijdscategorie doorgaans maximum 2 teams inschrijven. "De Vacla" is een bekercompetitie in de echte zin van het woord: wedstrijden met rechtstreekse uitschakeling: (1/16de), 1/8ste, 1/4de, 1/2de finales en de finale meestal op OHHemelvaart. Met andere woorden: als je het tot in de finale schopt, heb je als ploeg tussen de 3 en de 5 wedstrijden 'extra' gespeeld. Bij gelijke stand na de reguliere speeltijd worden er door elke club, afwisselend, 5 penalties getrapt. Enkel als je wint, kan je dus doorgaan naar de volgende ronde. Wedstrijden worden overigens meestal op woensdagavond gespeeld.
Is er een verschil met de wedstrijden op zaterdag? Voor onze spelertjes: niet zozeer (zeker niet bij de jongste duivels): Voor hen is de bal nog altijd rond en proberen ze zoveel als mogelijk doelpunten te maken. Preminiemen zijn zich doorgaans heel goed bewust van het opzet van de Vacla-competitie, de drang om te winnen zit er al bij veel spelers van deze leeftijd in. Voor de clubs: ja. Deelnemende clubs schrijven minder teams in, in vergelijking met de zaterdagcompetitie (bv 3 teams op zaterdag, 1 voor Vacla). Dit maakt dat de clubs voor deze wedstrijden doorgaans de spelers selecteren die op dat moment het verste staan in hun voetbalontwikkeling. Enkele clubs schrijven dan ook systematisch hun provinciale selecties is voor deze competitie. Deze opzet brengt met zich mee dat niet elke speler tijdens het seizoen een Vacla-wedstrijd kan spelen. Wij zijn er ons van bewust dat voor sommige ouders en spelers het niet geselecteerd worden voor een Vacla-wedstrijd een moeilijk moment is. Het is echter niet juist te veronderstellen dat uw zoon/dochter daarom niet goed bezig is. Gelet op de opzet van deze competitie, worden trainers verplicht om voor elke wedstrijd keuzes te maken, welke weloverwogen, doch vaak ook moeilijk zijn. Toelichting bij een selectie kan u altijd bekomen bij de respectievelijke trainer (of jeugdcoördinator). Voor de supporters: ja (!): Tijdens een wedstrijd voor de Valca wordt er doorgaans harder geroepen langs de lijn (toeters en claxons zie en hoor je meer tijdens deze wedstrijden ivgl met zaterdag), worden scheidsrechterlijke beslissingen veel meer, maar vaak ten onrechte, in twijfel getrokken. Waar er op zaterdag langs de lijn al eens gebabbeld wordt over koetjes en kalfjes, zijn bij Vacla-wedstrijden alle ogen gericht op het voetbalveld. Supporters hebben tijdens deze wedstrijden gemiddeld meer stress dan de spelers!
Heeft KFC Martinus Halle recent succes gehad in de Vacla-competitie? De twee voorbije seizoenen hebben onze u11 de beker mee naar Halle gebracht. Het voorbije seizoen was er een finaleplaats voor de u21. De halve finales waren het eindstadium voor onze u7 en u8.