Je kleuter heeft het vast al verteld... de laatste weken werken we af en toe samen met het 5de leerjaar! En dat heeft een reden... wij willen hen een beetje beter leren kennen, want op het einde van december zullen de leerlingen van het 5de leerjaar de gidsen zijn voor de kleuters van de 3de kleuterklas in het dinomuseum!!! Vorige vrijdag speelden de leerlingen van het 5de leerjaar voor ons poppenkast. Deze namiddag schreven we een brief naar de Sint... we vertelden wat er in de brief moest komen en de grote kinderen schreven het op. We kleefden ook nog prenten van het speelgoed, dat we zouden willen krijgen van de sint, op een grote brief met een zak. Wat een prachtige samenwerking tussen groot en klein!
Geen water op school... uit geen enkele kraan... En ook geen warm water door de radiator... dikke truiendag! Gelukkig mochten we per klas toch een beetje water gaan halen.
Met dat water moesten we wel de hele voormiddag verder, dus werd er even overlegd wat we met het water zouden doen : het gebruiken om te drinken, om handen te wassen, om de watertafel te vullen,...? Eén van de kleuters kwam op een goed idee : moest het nu regenen, dan hadden we wel meer water hé! Maar jammer genoeg was het niet aan het regenen. We beslisten om het water te gebruiken om te drinken, maar toch ook een klein beetje over te houden voor eventuele noodgevallen.
In onze kring bekeken we prikkelplaten over water : waarvoor gebruiken we eigenlijk allemaal water? En welk water gebruiken we daarvoor op school? En thuis? Regenwater of kraantjeswater?
Met al deze info maakten we zelf een waterboek... alle kinderen tekenden iets waarvoor zij water gebruiken.
We kleefden er ook een picto bij : kunnen we dit met regenwater of moeten we dit echt met kraantjeswater doen? We sorteerden de tekeningen en weet je wat... eigenlijk kunnen we best veel met regenwater! Kijk maar!
Oh ja, eigenlijk hadden we op het einde van de dag nog een klein beetje water over... hiermee wasten de kleuters die schilderden hun handen. Maar om borstels uit te spoelen was het echt niet genoeg... spijtig dat we geen regenwater hadden! Misschien moeten we toch eens nadenken over een regenton op onze speelplaats?
Vandaag kwam Lies naar school met goed nieuws : haar broertje Toon is vorige vrijdag geboren!!! De fiere grote zus deelde dieren-pittenzakken-knuffeltjes, suikerboontjes en confituur. We bekeken de foto's van broer Toon en iedereen was het eens : zo schattig! PROFICIAT!