Hiep hiep hoera, Delano is vandaag 7 jaar geworden. Hij verraste ons met heel lekker egeltje. Dankjewel Delano. We wensen je allemaal een fijne verjaardag.
- Van 17 tot 25 november 2012 is het voorleesweek. De voorleesweek is een jaarlijkse campagne die volwassenen wil aanmoedigen om vaak voor te lezen aan kleine en grote kinderen. Thuis, in de kinderopvang of op school: samen met kinderen in boeken kijken en voorlezen stimuleert niet alleen de taalontwikkeling maar betekent plezier voor kinderen én volwassenen. Een moment van gezellig en intiem samenzijn. Voorlezen is het leukste kwartiertje van de dag! Ook wij doen mee. Ik lees volgende week elke dag een stukje voor en we doen allerhande activiteiten rond het prentenboek: Kikker vindt een vriendje van Max Velthuijs. Doet u thuis ook mee?
- Op woensdag 21/11 toets ik sprong 4. Het huiswerk van dinsdag zal dus weer 'bingel' huiswerk worden. Ik zet het taakje alvast klaar zodat wie wil het ook al in het weekend kan maken. De leerlingen kregen ook een extra oefenbundeltje mee naar huis.
- Op donderdag 22/11 krijgen de leerlingen een toets van wereldoriëntatie. Dit bundeltje zit in hun map. Het blad dat ze moeten kennen is het blad met als titel: 'Weet je het nog?'.
- Het WO-bundeltje mag thuisblijven. Zo blijft er voldoende ruimte voor andere dingen in hun map!
- Volgende week gaan we met de klas een brief sturen naar Sinterklaas met bpost. En natuurlijk hoort daar ook een verlanglijstje bij. Gelieve uw zoon/dochter 1 sinterklaasboekje mee naar school te geven.
Er was nog 1 hondenkunstwerkje dat ontbrak omdat hij op deze dag ziek was. Daarom tekende hij er eentje thuis. En een hele mooie hoor. Knap gedaan Delano!
Patatje Oorlog is een coole film voor het hele gezin, met
Johnny de Mol, Rifka Lodeizen, Ruben van der Meer en natuurlijk de jonge
hoofdrolspeelster Pippa Allen. Patatje Oorlog gaat over de 9-jarige
fantasierijke Kiek. Kiek houdt van skaten, dieren en ze is gek op haar vader.
Maar haar vader moet een tijdje weg om als dokter te werken in een
oorlogsgebied. Om de kans kleiner te maken dat hem iets overkomt, wringt ze
zich in de vreemdste bochten. Kiek haar gedachten en fantasieën worden in
grappige animaties verbeeld. Een bijzondere en unieke familiefilm!
Voor meer informatie kan u ook nog een kijkje nemen op de websibe: www.jekino.be/patatjeoorlog
Nu woensdag 14/11 gaan we met de klas naar deze leuke film kijken!
Na het goede hondenbaasjesproject mochten de leerlingen, tijdens de les muzische vorming, zelf een hond tekenen. Ze kenden al heel wat verschillende hondenrassen. We keken naar afbeeldingen van een dalmatiër, een poedel, een bulldog, ... Hoe ziet het dier eruit en waar moeten we op letten als we er zelf eentje tekenen? Ook kozen de leerlingen een naam voor hun hond. De resultaten kan u hieronder zien, maar de details moet u zeker maar eens aan uw zoon/dochter vragen!
Vandaag hadden we het "Goede Hondenbaasjesproject" op school. Dit project is opgebouwd rond vier pijlers: * Hondentaal: wat en hoe vertelt de hond? * De gevoelens van de hond. * Respect voor de hond: wanneer, waar en hoe met je een hond aaien? * Verantwoordelijkheid voor de hond. Het was een heel fijne ervaring. Jitske, Zjuul en Emmolot zijn heel brave hondjes. Annick 'het hondenbaasje' heeft ons met veel enthousiasme de hondentaal geleerd en nog veel meer. En de leerlingen waren superflink! Lotte tracteerde ons vandaag op heerlijke cakejes. Ze is 7 jaar geworden! Proficiat, Lotte. Ze was precies even oud als Emmelot. Maar Emmelot haar hondenleeftijd is al 44 jaar. Ze mocht, omdat het haar verjaardag was, als eerste bij Emmelot.
De herfstvakantie is voorbij. Ik hoop dat het iedereen deugd heeft gedaan. Onze klas zit weer helemaal terug in het ritme! De hoekenkast stond het laatste uur op groen. Kijk maar.
Spookachtige kinderen, kleurrijke springspinnen, grappige pompoenen en overheerlijke pompoenensoep met spinnetjes. Dat waren de ingrediënten van een geslaagde halloweennamiddag. Bedankt aan iedereen die hieraan meehielp!
De eerste keer lezen met hun leesmakker van het 5de!
Vorige week kregen zowel de leerlingen van het 5de als het 2de een les over de 1ste leesstrategie: 'voorkennis activeren'. Daarbij stellen ze zichzelf, VOOR ze een boek of een tekst beginnen te lezen, de vraag: 'Waarover zal de tekst gaan?'. Samen met hun leesmakker pasten ze deze strategie toe op een nieuwe tekst. U ziet op deze blog enkel de foto's van de leerlingen die in onze klas bleven. Ongeveer de helft van de leerlingen ging naar de klas van juf Heidi. Voor meer foto's verwijs ik u dan ook graag door naar www.bloggen.be/5deleerjaaropoeteren.
- Op dinsdag 23/10 krijgen de leerlingen een toets over thema 'de herfst'. De vraagjes op de toets gaan uiteraard over de dingen die we in de klas geleerd hebben en waar we veel op geoefend hebben. We hebben geleerd over de verschillende seizoenen en kennen de begindatum van de herfst. We weten waaraan we kunnen zien dat de herfst in het land is. We weten ook hoe we ons moeten gedragen in de natuur. We hebben geoefend op het herkennen van de blaadjes en vruchten van 4 bomen. (de eik, de beuk, de paardenkastanje en de tamme kastanje) Ook kennen we de delen van een boom, blad en paddenstoel. Als laatste leerden we over de dieren in de herfst. (de eekhoorn, egel, spin en insect en de vogeltrek). Op maandag herhalen we nog kort alle leerstof en dan zou de toets normaal gezien moeten lukken! - U heeft waarschijnlijk al gehoord van uw zoon/dochter dat wie wil, op vrijdag 26/10, verkleed naar school mag komen. We gaan vrijdanamiddag namelijk verschillende activiteitjes doen rond halloween. Denk bij de kledingkeuze er wel aan dat ze de kleren de hele dag aanhouden. Dus er mee moeten kunnen werken in de voormiddag en spelen tijdens de speeltijden.
Deze morgen werd de vlag van de Chiro opgehangen ter ere van de dag van de jeugdbeweging. Deze dag wilde de leerlingenraad niet ongezien voorbij laten gaan. In plaats van de bel te laten rinkelen werd de muziek opgezet die de Chiro dit jaar op kamp gebruikte. De leden van de chiro gingen in de kring staan en de rest van de leerlingen volgden hun voorbeeld. Zelfs de kleuters deden mee. Na de formatie gaf burgemeester Toon wat uitleg over het verloop van de dag en werd er op muziek terug naar de klassen gegaan. De school zag blauw van de chiro-uniformen maar we zagen ook andere uniformen opduiken (KSJ, Jeugd Rode Kruis, ...) Een aantal leerkrachten haalden zelfs hun oud uniform terug uit de kast ... De leerlingenraad zorgde voor animatie tijdens de middagspeeltijd. Het werd een gezellige dag.
Tijdens de rekenles van vandaag hebben de jongens en meisjes verschillende voorwerpen uit onze klas gemeten met natuurlijke maateenheden. Brooddozen, slijpers, speelkaarten en schriften werden hiervoor gebruikt. Na het schatten gingen ze in groepjes van 3 aan de slag. Als laatste stapje vergeleken we de resultaten met onze schatting. Wie had er goed geschat?
Aangezien de batterij van mijn fototoestel leeg was, heb ik geen foto's van de verkiezingen. Ik verwijs u dan ook graag door naar de schoolblog "www.bloggen.be/basisschoolopoeteren " voor meer informatie, de uitslagen en foto's.
Vandaag kregen we bezoek van Noëmi en Gian-Luca. Ze hadden voor iedereen een lekker cakeje meegebracht. Dankjewel. Het was fijn om jullie weer terug te zien. En jullie weten het. Altijd welkom hè.
Het was een spannende match! Mooi weer en veel supporters. Thure, onze scheidsrechter, heeft ervoor gezorgd dat alles goed verliep. Nog een pluim voor de leerlingen uit het 5de die dit organiseren. Een welverdiende proficiat!
Deze namiddag hebben we in 3 groepjes gewerkt rond het thema herfst. Bij de juf mochten we de blaadjes en vruchten bekijken en sorteren van de beuk, eik, tamme kastanje en paardenkastanje. In het 'blauw' hoekje knutselden we een bomenwaaier. Deze zit in de boekentas. Dus als jullie thuis een leuke wandeling maken kan deze misschien mee! En als derde opdracht werkten we zelfstandig aan het contractwerk i.v.m. de herst.
Schitterend weer, lachende gezichtjes, samen dingen doen, kijken, voelen, ruiken,... het was een geslaagde herfstwandeling! Hoe onze dag eruit zag? Wel we zijn vertrokken rond 9 uur. We zagen vanalles. Kevers, paddenstoelen, eikels, mos, salamanders,... Na 1,5 uur goed stappen was het tijd voor een koekje en wat drinken. Daarna stapten we flink door richting 't Zavelbos. Stipt om 12 uur kwamen we samen met de soepboer aan! We werden er heel vriendelijk ontvangen. Mochten aan de tafeltjes picknicken en genieten van heerlijke tomatensoep met balletjes. En dan was het "speel"tijd! Klimmen, glijden, schommelen, zandkastelen bouwen, ... Bij het vertrek kreeg iedereen een leeg schilderijtje dat ze zelf mochten versieren met herfstmaterialen. Nog even ravotten op de zandberg en dan maar snel terug naar school. Bert, de gids, wees ons de weg naar school! Veilig en wel aangekomen op school, kregen we nog allemaal een flesje drinken. Kijk en geniet mee van de mooie foto's!