Vergeet ook niet op tijd en stond te stretchen en jullie rompstabilisatie-oefeningen uit te voeren.
Let er a.u.b. op dat alle oefening zo correct mogelijk uitgevoerd worden. Als je pijn of last hebt bij het uitvoeren van een bepaalde oefening gelieve dan meteen te stoppen en te controleren of je de oefening wel juist uitvoert.
Aandachtspunten:
1) Het gehele lichaam vanaf de voeten tot aan het hoofd vormt een recht plank.
2) Het hoofd hangt in het verlengde van het lichaam.
Vanaf maandag starten we met individuele loop en coördinatieoefeningen voor de spelers van de U12.
Tijdens de training zullen enkele spelers apart bij een extra trainer geroepen worden om enkele specifieke loop- en coördinatieoefeningen te doen.
Wij bieden onze spelers deze trainingen aan omdat wetenschappelijk aangetoond is dat deze aanpak blessures helpt voorkomen en dit de snelheid en wendbaarheid van de spelers ten goede komt.
Doordat de spelers bijna hun groeischeut zullen krijgen is het bijzonder belangrijk om hier nu nog aandacht aan te schenken.
Tijdens de eerste fase van de groeispurt zullen eerst de armen en de benen langer worden, waardoor ze er "slungelig" uitzien en zich ook zo zullen gedragen op het veld. De coördinatie zal dan tijdelijk afnemen. We willen deze terugval in coördinatie beperken door deze oefeningen op maandag.
2) Lenigheid:
Hieronder vind je 2 redenen waarom je best nu begin te werken aan je lenigheid.
a) De velden zullen binnenkort "harder" gaan liggen door vriesweer. Een goeie manier om blessures te vermijden op harde velden is een goeie opwarming en een goeie lenigheid. Deze lenigheid train je best niet voor een wedstrijd, maar wel 's avonds of na een korte opwarming thuis. (zie blessurepreventie uit maand augustus)
b) Ook bij de groeispurt groeien eerst de botten en daarna pas de spieren. Hierdoor zal men tijdelijk een stuk stijver worden, wat gevaarlijk is voor blessures. Zorg ervoor dat je voor je groeispurt voldoende lenig bent, zodat je geen domme blessures oploopt door gebrekkige lenigheid.
Bij voetballers is stijve hamstrings (achteraan de dij) een veel voorkomend probleem.
3) Busreis:
Vorige keer zijn enkele spelers tijdens de terugreis van Gent-Zeehaven niet meegereisd met de bus.
Vanaf nu zal dit niet meer mogelijk zijn, anders keren we met een halve of een lege bus terug naar huis.
Alle spelers zijn verplicht zowel de heen- als de terugreis met de bus te maken. De ouders zijn vrij in hun keuze.
Morgen spelen we om 10u30 thuis tegen Racing Waregem. De geselecteerde spelers worden omstreeks 9u30 verwacht in de kleedkamers. Wees zeker op tijd en zorg dat je al het nodige bij hebt.
Afgelopen week vonden ook 2 incidenten plaats.
Allereerst heeft Gilles zich zaterdag na afloop van de wedstrijd uitermate arrogant en onsportief gedragen tegenover de tegenstander.
Ook was Kevin na afloop van de training op maandag ongehoorzaam en grof.
Hij weigerde op een laffe manier het materiaal te dragen (anderen het vuile werk laten doen) en vond het nadien ook nog nodig om grof te zijn.
In normale omstandigheden zouden beide spelers minstens 1 wedstrijd uit de selectie gehaald moeten worden.
Er is morgen jammer genoeg geen keeper van de U11 over die kan inspringen voor Gilles, waardoor ik eigenlijk zou moeten spelen zonder echte keeper.Waarschijnlijk straf ik op deze manier waarschijnlijk meer de gehele groep dan enkel Gilles.
Na overleg met de spelers heb ik besloten Gilles en Kevin toch te selecteren voor de wedstrijd, ook al hebben geen van beide spelers dit eigenlijk verdiend.
Hopelijk begaan geen van deze 2 spelers of een andere speler nog dergelijke fouten.
Dit gedrag past echt niet binnen onze jeugdopleiding.
Ik verwacht van een goeie voetbalspeler dat hij zich kan gedragen op en naast het veld. Wie dat niet kan hoeft voor mij part niet te voetballen.
Hopelijk knoopt iedereen dit goed in zijn of haar oren.
Tot morgen en ik hoop dat morgen het gehele team klaar is om de 3 punten binnen te halen!!
Gent-Zeehaven - KVK We verzamelen om 07h30 aan het Crackstadion, om stipt om 07h40 te vertrekken. Zorg dat je zeker op tijd bent, dan moet de bus niet wachten.
Als je vanavond alles al in je voetbalzak stopt, dan moet je daar morgen niet meer aan denken.
De matchen gaan door in het PGB-stadion, Eikstraat 85A, 9041 Oostakker tel : 09/230.24.44 De verplaatsing is met de BUS, iedereen vertrekt dus vanuit Ieper.
We verwachten dat we rond 14u of 14u30 terug thuis zullen zijn.
Alle 15 spelers van de U12 worden verwacht omstreeks 9u30 in de kleedkamers van het Crack stadion voor de wedstrijd tegen Temse. Wie zeker niet te laat wil zijn, komt best iets vroeger. Gelieve 2x te controleren of je al het nodige materiaal in je sporttas gestopt hebt. Arne zal na zijn blessure ook wat wedstrijdervaring opdoen, maar zal maximaal 15-20 minuten op het veld staan. Dit om te voorkomen dat de blessure terugkeert. Ik hoop op een sportieve wedstrijd met veel inzet. Moge Kvk Ieper morgen winnen.