Met een lekker zonnetje dat door het venster komt, laat ik jullie graag nog kennismaken met nog meer monitoren: Hilde en Marie.
Hilde is aan haar jubileumjaar toe: 10e jASSperkamp met Covid meegerekend. Dat betekent dat ze maar 1 kamp niet gedaan heeft! Ze vraagt in het begin van elk jaar direct verlof aan bij haar baas om te kunnen meegaan, hoewel ze maar vier weken per jaar heeft. Als dat geen supermoni is!!!! Wie al lang mee gaat, weet dat Hilde mijn nichtje is en dat ze een zorgmama is die altijd klaar staat voor iedereen!
Marie is dan weer nieuw, ook voor ons! Ze hoorde dat wij nog monitoren zochten en hoewel ze maar tot de woensdag mee komt, waren wij superblij met haar erbij! Ze is een goedlachse en behulpzame jonge vrouw van wie wij hopen dat ze nog vele jaren met ons mee wil gaan!
Hoe gaat het met jullie? Alles naar wens gegaan? Nog enkele dagen school en dan is het echt vakantie! Grote vakantie! Veel spelen, genieten, weggaan, slapen, computeren, knutselen, niksen of wat je ook maar graag doet.
Wij gaan de eerste week heel veel verzamelen: spelletjes, activiteiten, strips, visnetjes, schietlappen, en nog zo veel meer. Dit is allemaal voor het jASSperkamp. We gaan er een prachtkamp van maken!
Ik stel jullie vandaag graag Klaas Jan en Rani voor.
Klaas Jan is mijn partner en mijn beste vriend. Hij is er altijd voor mij en we hebben het heel goed samen. Binnenkort verhuizen we samen naar ons nieuwe huis in Moen. Daar hopen we nog velen onder jullie terug te zien! We gaan er samen iets fijns opbouwen. Wisten jullie dat een oud-jASSper onze tuin gaat aanleggen? Wij vinden dat heerlijk.
Rani is dan weer onze top-verpleegster, onze knappe en warme verzorgster en onze energieke en megafitte en sterke monitor. Ze gaat geen probleem uit de weg en speelt dolgraag met onze jASSpers mee. Ze is een echte durver en zelfs het koude Semoiswater schrikt haar niet af!
Bij de meesten is de toetsenperiode zo goed als afgelopen en de vakantie komt bijna in zicht! We komen elke dag dichter bij het kamp, dat nu geen twintig dagen meer weg is! Op enkele scholen zijn er nog schoolreisjes, gisteren was het in één van mijn scholen sportdag en het zware werk is er niet meer bij.
Straks komen de emmers en sponsen weer boven en worden de banken leeg gemaakt.
Onder onze monitoren zitten er nog mensen die in het onderwijs zitten. We hebben er die zelf net afgestudeerd zijn en zelfs nog een andere studie willen bijdoen, zoals onze Rhüne, maar we hebben ook iemand die in een schoolinternaat werkt sinds jaren en dat is onze Annick.
Voor de jASSpers die niet nieuw zijn, is Annick ook al goed gekend: ze is een heel lieve en geduldige, steeds luisterbereide monitor. Ze lacht graag en veel maar ze kan evengoed heel ernstig zijn als het nodig is, maar bijna altijd in zachtheid. Ze is een heerlijke vriendin en ik kan het weten, wat ik mag haar al lange jaren mijn vriendin noemen! Haar hart is groot genoeg voor nog een hele hoop nieuwe jASSpers!
Rhüne is voor mij vanaf onze eerste ontmoeting dit voorjaar een doorzetter en ze weet wat ze wil! Ze heeft al een mooi diploma, maar toch wil ze nog wat verder. Ze heeft een pad in gedachten en dat doel zal ze halen. Onderweg wil ze heel veel ervaringen opdoen en het kamp paste precies in die plannen. Daar zijn wij heel blij mee en we heten Rhüne dan ook heel hartelijk welkom op haar eerste jASSperkamp als monitor.
Maak in hun voorstelling kennis met deze twee kampmonitoren!
Op zo'n regenachtige zondag is er volop tijd om te dromen van het zomerkamp! Hebben jullie al eens gekeken hoe het er bij De Knapzak uitziet? Hier nog eens de link waarop je vele foto's kan zien! https://www.jclubdeknapzak.be/
Natuurlijk zijn Lynn en ik niet de enige die meegaan met jullie! Er zijn nog een hele groep monitoren die zich graag aan jullie voorstellen. Dat zal in de komende dagen gebeuren.
Daar zijn mensen bij die voor de eerste keer meegaan op kamp en mensen die al heel lang mee gaan. We hebben dus een beetje van alle leeftijden om voor jullie te zorgen en jullie ook veel plezante activiteiten en spelmomenten te bezorgen.
Vandaag stel ik jullie graag een uniek paar voor: Luc en Els. Voor velen zijn ze gekend als de ouders van de tweeling Kjell en Rhune die jarenlang zelf jASSpers waren en nog j@SSpers zijn. Die tweeling is trouwens ook een beetje beroemd omdat ze meespeelden als de kleinkinderen van de commissaris in "De buurtpolitie" enkele jaren geleden. Hun zus is trouwens ook lid van onze jASSperfamilie, net als haar partner en hun broer is auteur en schreef al een eerste uitgegeven boek!
Luc en Els stellen zich graag aan jullie voor. Tip voor onze jASSpers: bij hen is het nooit saai en ze zijn beiden superlief. Ze zijn ook al jaren leverancier van heel lekkere wafeltjes of pannenkoeken waar wij dan enorm van genieten!
Tot morgen voor onze volgende tips en voorstelling!
Met heel veel plezier stel ik jullie nog eens onze zomerkampcoördinator Lynn voor. Sommigen onder jullie kennen haar al lang als jASSpermonitor en -coördinator, voor anderen is het al wel eens juf Lynn geweest en voor een derde groep is ze splinternagelnieuw!
Ze heeft hopen ervaring met kinderen en is een lieve trooster, een grappige regelaar en een goede organisator. Dat ze daarbij ook nog een dansje kan doen, knuffelt als de beste en altijd klaarstaat, is natuurlijk nog bonus!
Samen kijken wij uit naar een superkamp voor al onze jASSpers en monitoren!
De laatste loodjes van een druk schooljaar komen eraan!
Dag lieve jASSpers en familie,
Is het bij jullie ook nog zo druk nu? Het zijn voor velen proeven en we moeten bijna weer afscheid nemen van onze schoolvriendjes voor twee maanden zomervakantie.
Dat is best lastig, maar we kijken er ook naar uit! Want dan komt het kamp wel heel dichtbij!
Hier zijn we druk bezig met alle voorbereidingen! Dat zien jullie niet, maar het gebeurt wel! De monitoren zijn ook nog druk aan het werk maar daarnaast denken ze allerlei leuke activiteiten voor jullie uit en zijn ze ook bezig met voorbereiden.
Hier zullen de komende dagen en weken alle monitoren worden voorgesteld. Sommige onder hen zijn al jarenlang mee met het kamp, anderen zijn helemaal nieuw en zijn net zo benieuwd als jullie hoe zo een kamp zal zijn.
Virginie van de Knapzak verwacht ons al weer en we zullen weer eersteklas verzorgd worden bij haar! Dat is nog nooit anders geweest!
Wil je al eens kijken naar onze verblijfplaats? Kijk dan maar op https://www.jclubdeknapzak.be/
We slapen er met 2 in één kamer met een eigen badkamer. Je mag je eigen spulletjes meebrengen, je knuffel, een familiefoto, je hoofdkussen als je dat wilt, enz... maar je bedje zal opgemaakt klaar voor je staan!
Je zal nog een mail krijgen met het uur waarop wij jullie verwachten. Omdat we dat graag goed en persoonlijk doen, doen we dan in groepjes. Het is fijn als jullie je daar een beetje aan houden. Ben je te vroeg, geniet al eens van een terrasje in het dorpje Bohan of van een wandelingetje langs de prachtige Semois. Voorzie je te laat te zijn, geef ons een seintje op 0496/180508.
Voor nu wil ik juist nog laten weten dat ik enorm verlang naar jullie, de jASSpers, de moni's en De Knapzak! We gaan er weer een superkamp van maken!
Veel succes voor hen die nog toetsen moeten maken!
Hier weer een goede nacht voorbij en de morgen komt al voor velen een beetje te vroeg.... Maar niets wat een stevig ontbijtje niet verhelpen kan! Ondertussen zijn ze tanden gaan poetsen en gaan opkuisen boven en om 10u start de morgenactiviteit waarvoor onze Rani's weer hun beste spelcreaties ingezet hebben!
Niet te geloven dat het weeral onze laatste volle dag is! De tijd vliegt hier gewoon voorbij!
Tot later met meer nieuws uit het superzonnige en zalige Bohan!
Niet te geloven dat het al weer avond is! Deze morgen gingen we na het ontbijt met zijn allen op weg om op de kapotte brug te gaan staan. Nog nooit in al die jaren hebben we een foto gemaakt op de brug vanaf de kant waar we altijd aankomen. Dus iedereen buiten Ann op weg met allerlei opdrachten onderweg. Eenmaal daar aangekomen kreeg ik een belletje en kon ik gaan fotograferen. Mooie herinnering!
Daarna was het tijd voor een verfrissing op een terrasje en wat inkopen in Delhaize om onze filmavond vanavond nog lekkerder te maken.
Eenmaal terug in de Knapzak stond de spirelli met heel lekkere bolognesesaus al klaar. Dat ging er goed in met een raketijsje na.
Na een korte rustpauze trokken we met een klein groepje richting manege. Daar waren we getuige van de beautybehandeling van de manen van één van de paardjes en mochten we zelf borstelen, optuigen en tenslotte op opstijgen. Wat hebben we al goede ruiters!!!
De thuisblijvers hadden mijnenveld en Playstore op het programma staan. Twee heel leuke spellen waar ze vol in opgingen met mooie resultaten.
Het vieruurtje ging er dan ook weer vlot in.
Vanavond aten we zelfgemaakte croquejes. Als avondactiviteit hadden we film met het zelfgekochte snoep en wij trakteerden op een drankje. Ze genoten van de film, of toch de meesten, want enkele niet zo grote cinefielen kozen voor een boek of wat muziek.
Ze zijn net naar boven getrokken nu. Anders dan in de zomer wordt het snel en vlot stil, al moeten we wel eens de hygiëne in de gaten houden....
Nog even voorbereiden voor morgen en dan gaan we ook ons bedje in.
We zitten lekker samen in de veranda. De eerste dag was weer thuiskomen, alsof we geen twee jaar overgeslagen hebben! Wonderbaarlijk hoe die grote kerels en dames meteen weer de draad oppikken! En zalig om te zien dat er vanaf de eerste minuut in het station weer samenhorigheid was.
De treinreis was best wel een uitdaging, zeker voor de "eerstejaars". Doordat er vertraging was, zaten ze even op de verkeerde trein (terug naar Gent) en moesten ze met zijn allen weer uitstappen. Dat was even een beetje hectisch, maar alles liep goed af. Met het minibusje kwamen ze stralend als de zon aan in Bohan. Raar maar waar; veeeeeeeeel droger dan met de vorige zomervakantie!
Eenmaal de kamers geïnstalleerd waren, hadden ze direct zin in het kennismakingsspel. De weetjes over elkaar vielen al bij al wel mee, maar we hebben toch bijgeleerd! Wisten wij veel dat we een student Portugees mee hadden, of een kampioen drummer, een voormalige boekhoudster, enz..... Toen het over het gamen ging was het iets makkelijker: dat kaartje konden wij bij veel van onze j@SSpers hangen!!!
Het vieruurtje was zeker al welkom na de lange reis en de picknick op het perron. Als echte beren gingen de wafels er vlotjes in.
Het avondmaal, de gekende lekkere hotdogs van Virginie, werden ook goed gesmaakt.
We hebben ondertussen al een paar knappe stuitersteengooiers (tot 8 keer stuiteren over het wateroppervlak!) en schitterende Kubbteams gezien.
Nu gaan ze net naar boven vertrekken om de dag rustig af te ronden. Er waren er een paar al echt heel moe en het waren niet de jongsten alleen. Zo'n reisdag is echt wel lastig!
Eén ding staat nu al vast: het zal weer veel te snel voorbij zijn. Maar we gaan nog ferm genieten, wees daar maar zeker van!
Slaap lekker op het thuisfront, dat gaan wij hier ook doen!
Het is bijna zover! Binnen twee dagen zitten we weer in ons zo vertrouwde Bohan! Na zo lang wachten! Joepie!
Naar het schijnt krijgen we ook goed weer. Dat verdienen jullie zeker!
Ik weet niet of jullie nog een voorstelling van mij nodig hebben, maar voor het zekerste doe ik het toch:
Ik ben Ann, de oudste jASSpermonitor, maar daarom niet de minder enthousiaste!!!
Jullie kennen mij ondertussen als moni, maar ik ben ook mama, Nona, partner van KJ, ondersteuner in het onderwijs en de materiaalverzorger de komende week.
Ik ben enorm blij om er weer bij te zijn! We gaan er samen weer een feest van maken!
Iedereen onder jullie kent mij wel, maar nog eens ter opfrissing!
Ik ben Rani, 28 jaar en al vanaf het bijna prille begin van jassper een vaste waarde binnen het monitorenteam.
Ik werk als verpleegkundige in het ziekenhuis in Rumbeke en daarnaast ben ik vorig jaar in september aan een nieuwe opleiding gestart aan UGent.
In mijn vrije tijd (die heel erg beperkt is) ga ik graag een terrasje doen of uit eten met vrienden, zwemmen, lezen, puzzelen, films en series kijken, maar dus ook terug studeren.
Ik hou ervan om met mijn snoet in de zon te lopen en een dutje te doen wanneer het lukt (bitter weinig dus 😝)
Ik kijk er terug naar uit om jullie een tof j@ssperkamp te bezorgen!
Ik kijk er alvast naar uit om jullie allemaal terug te zien!
Nog 8 keer slapen en het is zo ver! Kan jij ook niet meer wachten om je valies te maken? Wij helpen je graag ervoor zorgen dat je niets vergeet. Denk eraan dat je zelf je valies dient te dragen tijdens de treinreis, neem dus ook niet te veel mee. Met onderstaand lijstje heb je alles wat je nodig hebt! Ook wie in Kortrijk opstapt, zal zijn eigen valies moeten dragen. De auto van Hilde zal al goed gevuld zijn met materiaal voor op kamp.
Ik ga op kamp en ik neem mee...
voor op de trein ...
- mijn pull of T-shirt van j@SSper: doe die zeker aan. Dan zijn we allen makkelijk herkenbaar als groep. Wie nog een pull of T-shirt bestelde: de monitoren zullen die mee hebben voor jou.
- een mondmasker: het dragen van een mondmasker is verplicht op het openbaar vervoer.
- een rugzakje met daarin: picknick voor 's middags, indien nodig medicatie voor 's middags en iets om zich mee bezig te houden (multimedia, oortjes, strip/boek ...)
in mijn valies ...
- voldoende kledij: aangepast aan het weer, binnen-activiteiten, paardrijden, buiten- en avondactiviteiten, sportactiviteiten;
- 1x chique kledij voor de casino-avond;
- voldoende schoenen: wandel- en sportschoenen en pantoffels;
- toiletgerief en handdoeken;
- medicatie voor vervolg van kamp;
- identiteitskaart;
- regenjas;
- zakgeld: maximum 10 euro;
- multimedia mag mee, maar hou het beperkt tot licht draagbare toestellen zoals gsm, tablet of Nintendo Switch (geen laptop, Play Station ...);
Helaas moeten we het ook dit jaar toch even hebben over het coronavirus. Er is al veel versoepeld, maar het virus is nog niet verdwenen. Voor ieders gezondheid zullen de 5 monitoren voor afreis een zelftest afnemen. We bevelen jullie warm aan om dat ook te doen, zo kunnen we met een gerust gevoel volop genieten.
Denk er ook aan dat het dragen van een mondmasker verplicht is op de trein.
We gaan voor een superleuke én veilige vierdaagse!
Mijn
naam is Hilde . Jullie zullen me wel herkennen van de vorige kampen. Ik zorg
voor de multimedia en ben altijd te vinden om samen een spelletje te spelen. Ik
ben de trotse mama van drie toffe, fantastische kinderen, Jens, Eline en Hanne.
Die samenwonen met hun partner. En oma van 5 kleinkinderen. Samen met mijn
partner Dirk ga ik graag naar de cinema, de bowling of eens lekker gaan uit
eten.
Als het mooi weer is gaan we graag een ritje
rijden met de trike.
Eindelijk mogen we elkaar weer in het echt
zien. Hopelijk kijken jullie er even hard naar uit als ik.
In tegenstelling tot andere j@SSperkampen
zullen Hilde, Ann en ik alle activiteiten mee begeleiden. (De oudere j@SSpers
weten dat we normaal met Pasen er zijn om jullie te voeren en heel veel van
jullie gezelschap te genieten.)
Ik zal met de trein meerijden vanaf Kortrijk.
Ik vind het zeer spannend en reken op jullie
enthousiasme om het superleuk te maken.
Ik ben nog steeds opvoedster in het Autonoom
Internaat van Ronse. Sedert dit schooljaar werk ik maar 3/4 meer om meer tijd
te hebben voor mezelf en mijn kleinkinderen. In januari is er weer eentje
bijgekomen: Bo, het dochtertje van Lieke en Daan vanop de boerderij, het Fazantenhof.
En nu, tromgeroffel......, onze stoere jongens met hun trike!
Dag jASSpers,
Dit jaar hebben we een echt "specialleke" voor jullie! Jullie ouders hebben al het formulier met de toestemming ingevuld, waarvoor dank, maar nu kunnen we ze jullie met foto's voorstellen: onze enige, echte TRIKERS!
Triken is een passie voor Dirk en Philippe, dus zij zijn helemaal uitgerust met de bijhorende kledij. Wij mogen een keertje mee achterop, dus hoeven we niet de echte motorkledij te hebben, maar een lange broek, een trui met mouwen, kousen en schoenen zijn wel verplicht, dus dat moet in jullie valies. Dat kan een gewoon joggingpak zijn of broek en pull, maakt niet echt uit! Trouwens, ook voor het paardrijden heb je een lange broek en kousen en schoenen of laarzen nodig. Dus je kunt er best van elk minstens twee in het valies doen! (want van paardrijden ruik je een beetje vies en dat willen we Dirk en Philippe niet aandoen op hun prachtige trikes!
Op ons terrein mag je lekker kiezen wat je het liefst draagt!
Doe ook iets mee wat rap droog is om te gaan kajakken en je zwemgerief en waterschoentjes niet vergeten!
Maar nu terug naar de trikers: Op donderdag en vrijdag zal iedereen om beurt de kans krijgen om een toertje te gaan doen achterop bij één van de trikers. Het MAG, dus als je het niet wilt, zeg je het gewoon! Je mag er ook eerst eens op gaan zitten en dan nog steeds beslissen om het wel of niet te doen.
De rit gaat door de mooie natuur van de streek van de Semois. Dus geniet van al het mooie!
Natuurlijk kan het regenen. Als dat maar een heel klein beetje is, doen we gewoon een regenvestje aan. Als het echt onweert, stellen we de ritjes even uit. Je zal dus wel even geduld moeten hebben.
DUS...... hier zijn ze dan: Dirk en Philippe en hun trikes!
PS: Dirk is de man van moni Hilde, dus Hilde weet alles van trikes. Je kan haar al veel vragen, want Dirk en Philippe komen pas woensdagavond of donderdag in Bohan aan en blijven dan bij ons tot zaterdag.