Goed doen maakt niet alleen anderen maar ook jezelf gelukkig
het begon met een sms
21-09-2010
WOW
"Door jou positieve ingesteldheid geef jij iedereen het gevoel dat ze moeite waard zijn. Chapeau daarvoor en bedankt" WOW, dit berichtje kreeg ik vrijdag laat. En het kwam aan moet ik zeggen, dit had ik niet verwacht. Maar het toverde wel een grote smile op mijn gezicht, en zo heb ik ook geslapen denk ik. De volgende morgen zinderde het bericht nog na, ik had een autorit van een uurtje in het vooruitzicht en het was leuk! De ganse rit heb ik gelachen en luidop meegezongen met de radio. Een geweldig gevoel. Mensen die mij toen bezig gezien hebben verklaarden me een beetje gek denk ik. Ik merk van mezelf dat ik geen ergernissen heb in het verkeer en dat ik veel vriendelijker ben tegen iedereen in het algemeen. De rit naar huis en de rest van de dag verlopen al even goed. Ik ben gans de dag gelukkig! "Jij bent het zonnetje in huis" kreeg ik vandaag trouwens ook nog toegestuurd. Hoe kan ze het weten. Yeah!
"Dat jij zoveel vrienden hebt is heel normaal, gewoon omdat je zelf een super grote vriend bent" Dat was alweer een sms dat me deed glimlachen op zondag. Het is toch super om zoiets te lezen als je ontwaakt uit een zalige slaap. Ideaal om de dag mee te beginnen. En oh ja, het werd weer een leuke dag trouwens.
"Jou kleinkind beseft het nog niet, maar ze zal rap ondervinden dat ze een supermoeke heeft die altijd voor haar zal klaarstaan indien dat nodig is" Dit sms ontroerde me toch wel een beetje, maar het maakt mijn dag ook weer goed. Ik voelde me er op slag een ander mens door. Het geeft me het gevoel dat ik alles aan kan.
Maar hey, niet enkel "het krijgen" van deze sms-jes doet me glimlachen, ook "het zelf versturen" geeft me een goed gevoel. Ik heb er dikwijls al voorhand plezier in als ik iets aan het bedenken ben. Het feit dat je weet dat je iemand anders een blij gevoel bezorgd/ en of gelukkig maakt doet toch iets met mij. Volgens mij beginnen de "geluks-sms-jes," zoals ik ze noem, al te werken. Ik ben een blij en gelukkig mens terwijl ik dit aan het schrijven ben.
Misschien is het een goed idee om al deze sms-en te verzamelen in 1 blog, de "geluks-sms-jes-blog" of zoiets. Zo kan iedereen die dit ook wil doen (anderen gelukkig maken) daar wat goede voorbeelden uithalen. En mijn sms van vandaag: dat heb ik nog te goed. Weet je dat ik al spontaan begin te glimlachen als ik gewoon het geluid van mijn gsm al hoor als er een bericht binnen komt. Zelfs als nadien blijkt dat het van iemand anders komt heb ik er toch al deugd aan gehad.
"Het feit dat jij dikwijls kan toegeven dat zelfs jij niet alles beter weet, charmeert je" Jow, dat klopt als een bus, en het doet me smilen, al word ik hiermee eigenlijk ook een beetje met mijn neus op de feiten gedrukt hé. Wil ik echt altijd alles beter weten? Hm hm, soms wel denk ik, alhoewel ik echt wel weet, beste mensen, dat ik zéér dikwijls inderdaad niet gelijk heb! Voila se, ik geef het alweer toe.
"Jou collega's mogen zich gelukkig prijzen, want jij geeft je altijd voluit" Ja, dat zou me blij maken als ik op dit moment mijn collega's dagelijks zag. Door omstandigheden ben ik al een tijdje thuis en ik hoor of zie eigenlijk nog weinig van mijn goede collaga's. Mmmmm, toch een dipje vandaag, ondanks dat lief bericht. Ik moet wel zeggen dat dat dipje toch vlugger over was dan normaal. Ik begin écht te geloven in deze sms-jes.
"Jou sterkte is dat je in jezelf gelooft, en terecht want het geeft je kracht en zelfvertrouwen" Dat "geloven in mezelf" ben ik nochtans lang kwijt geweest. Als je op je werk, waar je je altijd 1000% voor ingezet hebt, genadeloos wordt neergehaald, dan doet dat pijn, geloof me. Veel pijn en dan zakt je zelfvertrouwen helemaal onder nul. En dat is mij overkomen, een aantal maanden geleden. Ik ben toen in een diepe put gevallen, en het heeft me veel moeite gekost om daar weer uit te raken. Maar hey hey, ik ben er weer, mede dankzij al deze berichten denk ik. We zijn er nu nog maar een week mee bezig, maar op die week tijd kijk ik al ongelooflijk anders tegen het leven aan. Of dat nu enkel aan die sms-jes te wijten is, weet ik niet natuurlijk, maar het heeft er zeker mee te maken. Ik heb mijn energie en mijn kracht terug gevonden. Ik heb leuke cursussen gevonden die ik wil gaan volgen, en ik begin steeds duidelijker te zien waar ik met mijn leven en mijn carriére naartoe wil. Ik heb weer plezier in het leven en kijk de toekomst glimlachend tegemoet. Alles komt goed! Misschien moet ik mijn vorige directie ook leren om hun personeel aan te moedigen met zulke berichtjes in plaats van mensen te demotiveren. Het zou veel leuker zijn om er te werken, het personeel zou veel loyaler zijn, en het ziekteverzuim zou wel zakken dan, daar ben ik zeker van.