Dit artikel stond in de vaarwijzer
maandag 23 februari 2009
Internationaal Vaarbewijs en Stuurbrevet
Het Stuurbrevet is het Klein Vaarbewijs in België. Eerder schreef ik al over de nieuwe online cursus voor het Belgische Stuurbrevet (lesmateriaal via Vaarwinkel).
Als u met een Belgisch Stuurbrevet echter in het buitenland wilt gaan varen of uw schip ligt in het buitenland, dan kunt u er tegenaan lopen dat België nog niet de internationale verdragen voor het internationaal vaarbewijs heeft ondertekend. Praktisch betekent dit dat uw Belgische Stuurbrevet in andere landen niet gezien wordt als een geldig vaarbewijs.
De Belgische overheid biedt een papier in het Engels en Frans waarmee u in het buitenland wel kunt laten zien wat de betekenis van het stuurbevet is, maar dat biedt geen garantie dat de plaatselijke autoriteiten dat ook accepteren. Klik hier als u dat document wilt ophalen ... (PDF).
Vaart u veel buiten België en bent u verplicht een vaarbewijs te hebben dan is het beste eerst een Nederlands Klein Vaarbewijs te halen en daarmee een internationaal vaarbewijs (ICC) aan te vragen. Als alternatief kunt u ook overwegen om een Engels certificaat van de RYA te halen. Dat kan bijvoorbeeld in België bij Naviclass. De eisen voor het Klein Vaarbewijs en de RYA opleidingen zijn wel zwaarder als voor het Belgische Stuurbrevet en zijn niet gebasseerd op de Belgische vaarregels (CEVNI). Hoewel het CEVNI dankzij de Europese afstemming inhoudelijk goed te vergelijken is met het Nederlandse Binnenvaartpolitiereglement (BPR).
door Jaap van Goor op maandag, februari 23, 2009
labels: Belgie, internationaal vaarbewijs, klein vaarbewijs, stuurbrevet
|