Een thuis voor jongens en meisjes van 6 tot 18 jaar
14-10-2011
Bezoek aan Technopolis te Mechelen
Op woendag 5 oktober gingen een deel van onze internen met de bus naar Technopolis te Mechelen. Een leerzame en leuke uitstap, volgens velen.
Igor: ik vond het leuk in Technopolis. Veel kinderen gingen met de auto rijden dus dat was lang aanschuiven maar dat vond ik niet erg. Ik hoop dat we dit nog meer gaan doen.
Maya: ik vond het heel leuk. Je kon geld en kranten printen. Ook leuk was dat je foto's kon nemen. Er was een evenwichtsschommel, een spijkerbed, een trein met camera, ... We kregen nog een drankje, echt lekker! We hebben veel lol gemaakt. Hopelijk gaan we nog eens.
Lara: het was leuk in Technopolis. Je kan allerlei proefjes doen. Er was ook een coole fiets en een spijkerbed. Je voelde niets wanneer je erop ging liggen.
Rowdy: het was tof. Er waren leuke weetjes. Ik heb een tijdje waterdammen gebouwd en met de vluchtsimulator gevlogen.
Kenley: het was tof. De watergolven, fietsen in de lucht, elektriciteit waardoor je haar in de lucht zweeft, sterke magneten, ... Ik kreeg een biljet met foto's, een tijdschrift over Egypte en heb ook nog iets gekocht. Het drankje was lekker.
Ranco: we dachten eerst dat Technopolis saai was maar toen ik binnenkwam dacht ik: ,, WAUW''! Het zag er zo cool uit, er was zelfs een sprekende vuilnisbak. Het waren leuke proefjes!
Jeroen: we zijn met de bus naar Technopolis geweest. Je kon er meer dan 300 proefjes doen, zoals: op een spijkerbed liggen, je hoofd laten afhakken, een krant maken, geld met je foto op, ... We zijn rond 17u terug naar het internaat vertrokken met super veel Technopolis geld! Het was een leuke dag.
Op woensdag 21 september organiseerden we een BBQ voor al onze internen. Alle bijgerechten werden door onze kinderen zelf bereid. Het mooie weer was van de partij, wat konden we nog meer wensen?
Bowling, fitness of squash in Health City te Ekeren
Op woensdag 14 september hadden onze internen vanaf het 5de lj. de keuze uit bowling, fitness of squash te Health City Ekeren.
Aurelien: bowling is altijd tof met de kleurtjes en de muziek. De vloer is glad en de kans dat je valt is groot. Bowling is niet gemakkelijk.
Jonas: het was heel leuk. Ik heb 2 strikes gegooid. Het was gewoon een leuke dag.
Taissa: het was heel leuk. In het begin heb ik me een beetje opgewarmd met wat te lopen en te fietsen. Daarna heb ik buik- en armspieroefeningen gedaan. Nog een lekkere douche, dat was heerlijk. Het was echt leuk.
Jeroen: het was heel tof voor de eerste uitstap van dit jaar. Toen we terug waren, was iedereen bezweet. Het was een toffe namiddag.
Op dinsdagavond 7 juni konden onze meisjes internen zich naar hartelust opmaken onder leiding van onze stagiaire Cynthia.
Taissa ( 15 j ): het was om te beginnen echt superleuk. De eindresultaten ware echt grappig. Ik heb me super geamuseerd. De mevrouw heeft zelf ook een beetje meegedaan en dat vond ik wel leuk. Ik heb me kunnen uitleven.
Kimberly ( 14 j ): ik vond het echt super met al die schmink. Lekker, dat gezichtsmasker. Je kreeg het er wel niet goed af maar het was leuk om Mirthe zo eens te zien. Ze zag er echt schattig uit. Spijtig genoeg ben ik allergisch en kan ik niet alles verdragen.
Lohen ( 14 j ): ik vond de make-up en de crème leuk, ik zou het nog wel eens willen doen. Het was leerzaam en tof. De gezichtsmaskers waren zacht en gaven een lekkere geur af. Ik heb dit voor de eerste keer gedaan en dat was wel een ervaring. Ik heb ervan geleerd en zou het thuis ook eens willen doen. Er waren foto's van modellen en ze hebben ook foto's van ons gemaakt. Dat was wel tof maar niet met dat masker
Woendag 8 juni: terwijl onze secundaire internen werkten aan de voorbereiding van hun examens, leefden de internen van de basisschool zich uit in de binnen- en buitenspeeltuin Den Deugeniet. Het leven kan soms toch onrechtvaardig zijn
Terwijl de internen van basisschool Irishof Kapellen op woensdag 16 februari een daguitstap maakten naar het Afrika-museum, streden de anderen voor de hoogste eer in een laddercompetitie op het internaat. Alle proeven waren gebaseerd op het spelletjesprogramma "Binnen de minuut". Na een uitzinnige namiddag zegevierde Tjardy bij de internen basisschool en ging Percy aan de haal met de zege bij de internen secundair.
Woensdag 16 februari hadden de leerlingen van de basisschool Irishof Kapellen een vrije dag omwille van een studiedag voor de leerkrachten. Wij maakten van de gelegenheid gebruik om er een culturele en leerzame daguitstap van te maken naar het Afrika-museum in Tervuren.
Op woensdag 9 februari organiseerden we een Valentijnsfuif onder het motto "Love & Peace". Door de goede sfeer en inzet van onze internen groeide dit feestje uit tot één van de topmomenten van het schooljaar.
Yannick ( 11 j ): ik heb veel gedanst. Tijdens de "Marie Louise" zaten we achter elkaar en meester Wim gooide water op ons met zijn hand vanuit een emmer. We hebben ook limbo gedaan! In korte woorden: het was keitof.
Nalani ( 11 j ): we hebben gedanst, gedronken ( geen bier ), gefeest maar ook gezweet. De muziek stond keihard. Ik heb ook een paar foto's gemaakt.
Samir ( 9 j ): we hebben gedanst en gezongen. Ik vond het heel leuk. Jeroen was de dj van het feestje. De juffen en meesters waren mooi verkleed en de kinderen natuurlijk ook.
Angelina ( 8 j ): ik vond het heel leuk en heb veel gedanst. Bij het slowen was ik zo verlegen dat ik heel hard moest lachen.
Laurie ( 11 j ): ik hoop dat we dit nog eens gaan doen. Iedereen danste en de muziek stond heel hard.
Dounya ( 12 j ): het was een heel toffe fuif. Er werd veel gedanst en geslowd. Jeroen was een toffe dj.
Gerda ( 11 j ): het was heel leuke muziek, een echt feest. Ik heb me goed geamuseerd. Toen ik naar bed moest, heb ik een kus op de wang van mijn lief gegeven.
Lila ( 11 j ): we hielden een superleuk valentijnsfeest. Iedereen zag er tiptop uit. We hebben veel geslowd. Er was natuurlijk ook goede muziek dankzij onze dj's Jeroen en Eline. Voor het superfeest konden we genieten van heerlijke pannenkoeken, het was een woensdag om nooit te vergeten!
Staccy ( 12 j ): het valentijnsfeest was heel leuk. Er was mooie muziek en we hebben veel gedanst. Ik was in het roze en het wit gekleed. Het was het beste feest dat ik ooit heb gehad.
Silke ( 9 j ): het was echt een knalfuif. Ik heb gedanst en we hebben het echt leuk gehad.
Sam ( 8 j ), Christian ( 7 j ), Sylvain ( 7 j ): het was leuk.
Jonas ( 11 j ): het was leuk. We hebben veel gedanst en we hebben ook gedronken en veel leuke muziek gehoord.
Ranco ( 11 j ): het feestje was keileuk. Heel goede muziek en dj's.
Chayenne ( 11 j ): ik vond het valentijnsfeest heel leuk, zeker het gekleurd licht.
Driss ( 9 j ): de muziek stond hard en we mochten langer opblijven. Ik vond het niet zo leuk dat iedereen vroeg om te slowen Maar het was wel leuk
Lisandra ( 9 j ): het was Valentijn en het internaat was net een discotheek. Dit internaat is erg leuk.
Tjardy ( 12 j ): het was supertof. Iedereen was verkleed en er was keivette muziek.
Axel ( 8 j ): het was heel leuk. Ik heb breakdance gedaan op de grond met Cristian en Kelvy. Ik heb soms gerust en foto's getrokken.
Damon ( 11 j ): we hebben een valentijnsfuif gehouden. Iedereen moest zich verkleden in het rood, roze of wit. We hebben goed gedanst, het was heel leuk.
Junior ( 10 j ): er was een dj. Je kon dansen en springen. Het is elke woensdag heel leuk.
Luis ( 10 j ): we hebben gefeest en het was heel leuk. We dansten met meisjes, dronken iets en speelden met onze vrienden.
Simon ( 9 j ): ik vond het feest leuk. Ik heb gedanst met meisjes.
Terwijl de internen basisschool op woensdag 19 januari gingen zwemmen in het zwembad van Kapellen hadden de internen secundair de keuze uit een bezoek aan het Autosalon te Brussel of shoppen in Wijnegem Shopping Center. De stereotiepen zijn de wereld nog niet uit: alle jongens gingen naar het Autosalon terwijl de meisjes het shoppen verkozen
Op woensdag 26 januari brachten de meeste internen een bezoekje aan Coca Cola te Wilrijk. Van deze uitstap zijn tot onze spijt geen foto's beschikbaar. De "internaatblijvers" knutselden rond het thema Valentijn.
Op woensdag 12 januari wisselden onze internen hun nieuwjaarsgeschenken uit tijdens een onvervalste "stoelendans". Het nieuwe jaar werd sfeervol aangevat!
Op woensdag 23 december gingen onze internen naar jaarlijkse gewoonte schaatsen op de kerstmarkt van Kapellen. Na afloop kon iedereen nog genieten van een lekker kopje warme chocolademelk.
Onze internen verkochten zelfgebakken speculoos en zamelden zo 383,93 euro in met de actie "Speculoos for life". Op woensdag 22 december trotseerden zij de koude en trokken met z'n allen naar het Glazen Huis in Antwerpen om de opbrengst te schenken aan Music for life van Studio Brussel.
Op woensdag 15 december brachten al onze internen die "examen- of toetsenvrij" waren een bezoek aan binnen- en buitenspeeltuin Den Deugeniet te Ekeren.