Vanaf 1 september 2007 staat vast wat elke leraar via ICT moet nastreven of bereiken in de klas. Tien eindtermen en ontwikkelingsdoelen, de eerste acht voor de leerlingen van het basisonderwijs en van het buitengewoon basisonderwijs (types 1, 2, 7 en 8) en alle tien voor de leerlingen van de eerste graad van het gewoon secundair onderwijs (A-stroom, B-stroom) en van het buitengewoon secundair onderwijs OV 3. Het vraagt van de leraar een behoorlijke investering om creatieve en zinvolle toepassingen te bedenken. KlasCement is al tien jaar van mening dat het wiel niet opnieuw moet worden uitgevonden. Tal van mooie voorbeelden nu al bijna 4000 - kunnen op http://www.klascement.net/ gratis gebruikt worden door meer dan 35000 leden. De leerobjecten die je op de site terug vindt, werden door collegas minstens één maal in de klas getest (en goed bevonden). Toch zijn wij van mening dat het steeds beter kan. Dit keer willen we ook en vooral de kinderen aan het werk zetten. Het opzetten van een voor de doelgroep gebruiksvriendelijke en veilige omgeving vraagt heel wat denkwerk en een behoorlijke (financiële) investering. We zijn dan ook op zoek gegaan naar een partner die ons daarbij kan helpen. Het Think.com initiatief van Oracle Education Foundation (OEF) biedt leerkrachten én leerlingen een eenvoudige maar tevens boeiende omgeving waar kinderen hun projecten creatief vorm kunnen geven. Ze kunnen er hun eigen webpagina aanmaken en communiceren met vrienden en klasgenoten. Deze elektronische (leer) omgeving is geschikt voor de kinderen van de basisschool en de eerste graad van het secundair onderwijs. Het is een eerste stap in de richting van de leeromgevingen van het secundair en hoger onderwijs. Dit initiatief wordt u gratis aangeboden door Oracle Education Foundation i.s.m. KlasCement.net. Veel succes !
Een wedstrijd voor 'de groten'
Innovatie is een idee dat tot waardevolle verbetering leidt, waarbij het draait om dingen op een nieuwe (en zo mogelijk betere) manier aan te pakken. KlasCement en OEF zoeken naar ideeën om deze tool op een zinvolle manier in het dagelijkse schoolgebeuren binnen te brengen. KlasCement zet al 10 jaar in op het verspreiden van goed lesmateriaal. Deze keer zullen jouw ideeën bijdragen tot het zinvolle invoeren van dit 'nieuwe' leermiddel. Met dit innovatieve idee willen we creatieve ideeën verzamelen rond het gebruik van deze leeromgeving in het basisonderwijs en de eerste graad van het secundair onderwijs. Daarnaast zullen de inzendingen misschien ook collega's op ideeën brengen.
Je wordt van harte uitgenodigd met originele, inspirerende en verrassende suggesties te komen over hoe je Think.com in je klas zou inzetten. Vermijd reeds gebaande paden, vergeet praktische bezwaren, het gaat ons om je inspiratie vanuit een unieke kijk op het gebruik van een elektronische (leer)omgeving in je klas. Je ideeën kunnen op verschillende manieren aangeboden worden. Je bent hier vrij in mits de ideeën op enig wijze overdraagbaar zijn gemaakt. Denk hierbij aan het gebruik van tekst, video, presentatie, website, Wiki, ... Het idee hoeft niet uitgetest of bewezen te worden in een klassituatie of op de THINK.com omgeving.
KlasCement en OEF zal een beloning (1ste prijs is een laptop) toekennen aan je ideeën en die zullen daarna publiek toegankelijk en beschikbaar gemaakt worden. De verdere uitwerking van ingediende ideeën is daarmee niet noodzakelijk voorbehouden aan de indiener, maar kan door iedereen opgenomen worden. Hiermee worden je ideeën verspreid en mogelijk breed toegepast in verschillende contexten en ruimtes.
Het proces en de planning van dit innovatieve idee bestaat uit: 18-03-2008 bekendmaking idee tot 31-04-2008 20:00 inzenden ideeën met verklaring van de deelnemers tot 16-05-2008 20:00 jurering van de wedstrijd tot 30-05-2008 20:00 bekendmaking van de genomineerden op 11-06-2008 19:00 prijsuitreiking op de THINK LIVE
In het reglement vind je meer informatie over de organisatie van de wedstrijd.
KlasCement en OEF hopen dat je enthousiast bent over dit innovatieve idee en dat je wilt deelnemen door je innovatieve ideeën kenbaar te maken en ter beschikking te stellen voor het onderwijs. Met je vragen kan je terecht bij pascal@klascement.net, program manager KlasCement en Think(Quest)
Prijzen
1ste prijs: laptop DELL xps1330 t.w.v. 1 120 (Core2Duo T5450; 4Gb; 200Gb/7200tm HD; Vista Home Premium)
Vandaag vindt wereldwijd de 5de editie van de SID plaats. De blogathon, die u op de site de hele dag kan volgen, werd vannacht geopend door Europees Commissaris Viviane Reding. U kan zelf natuurlijk ook uw commentaren toevoegen. In ons land worden vandaag de resultaten van het 'Teens & ICT: Risks & Opportunities' (TIRO)- onderzoek voorgesteld. op de site . Even wijzen ook op http://www.saferinternet.be/games/mallemuis_sourifou/mallemuis/index.html :
Mallemuis is een reactiesnelheidsspel voor jonge internetgebruikers in de dop. Het spel tracht hen te leren om voorzichtig en oplettend te zijn als ze achter hun PC zitten. Eenmaal achter de computer plaatsgenomen, moet het rode lampje gaan branden: het spel wil de allerjongsten enkele automatische reflexen (van waakzaamheid) bijbrengen. ( voor kinderen tot 6 jaar)
tips voor het verfraaien van je site van think.com
tekst in een kleur plaatsen
Voor en na je tekst plaats je volgende tekens
<font color= red> tekst tekst tekst </font>
Groen = green
Paars = violet
Rood = red
Blauw = blue
Oranje = orange
tekst in vet lettertype plaatsen
Voor en na je tekst plaats je volgende tekens
<b>tekst tekst tekst </b>
Tekst schuin plaatsen
voor en na je tekst plaats je volgende tekens
<i>tekst tekst tekst </i>
Een audio- of videoclip uploaden
Max. 4 mb kan je op je site plaatsen
Sla de multimediabestanden die je naar Think.com wilt uploaden, op een lokaal station op.
Klik op het pictogram 'Media en meer' (de camera).
Kies 'Multimedia' uit de verzameling functies.
Geef een naam op voor je multimedia-item.
Zoek je bestand met de knop 'Bladeren'.
Klik op 'Opslaan' (het bestand staat nu op de pagina).
Een lijstje toevoegen op je site
Dingen die je graag ziet op tv, je favoriete boekenlijst,je studeerlijst, .
Ga naar de pagina waaraan je de lijst wilt toevoegen.
Klik op het pictogram 'Media en meer' (de camera).
Kies 'Lijst' uit de verzameling functies.
Typ de items voor je lijst in het formulier en voeg desgewenst beschrijvingen en/of koppelingen toe.
Klik op 'Opslaan' en je lijst wordt op je pagina gezet.
Een vraag stellen op je site, een debat .
Je kan een quiz organiseren op je site, raadsels, vragen over allerlei, een discussie opstqrten .
Ga naar de pagina waar je de vraag wilt toevoegen.
Klik op het pictogram 'Interactie' (de tekstballon).
Kies 'Vraag' uit de verzameling functies.
Typ je tekst en opties voor vragen in het formulier.
Klik op 'Opslaan' (de vraag staat nu op de pagina).
Paginas organiseren
+ = pagina bijvoegen
- = pagina wegdoen
Pijltjes doen een pagina hoger of lager klimmen
03-01-2008
de Powerpoint-page
http://www.wereldorientatie.net/htm/lesprogramma/powerpointpage.htm : deze pagina bevat allerlei powerpointvoorstellingen, die gebruikt kunnen worden in je lessen ! Sommige zijn wel meer voor het secundair onderwijs, maar er zijn toch ook bruikbare bij voor de bovenbouw bijvoorbeeld rond een aantal wero-thema's. Zo staat er o.a. een filmpje bij over de visveiling van Zeebrugge.
18-12-2007
niet voor gevoelige spelers en niet-liefhebbers van foie gras
Van klein tot groot vindt hier wel wat op deze speelse site van het museum van natuurwetenschappen: kleurplaten, screensavers, informatie, liedje, e-cards, origami, een quiz en zelfs spelletjes...
21-11-2007
onze huidige actualiteit op een speelse manier !!
Laat de oudste leerlingen Leterme eens een handje helpen met de regeringsvorming ! Via een leerrijk spelletje leren ze enkele politici kennen, doen ze aan taal en tevens integratie van ict binnen de les actua ! http://www.helpleterme.be/ ( bron : http://www.edu-vision.be/) Als leerkracht kan je tevens het spel gratis verkrijgen als je het adres van de school en je emailadres opgeeft.
18-11-2007
instructiefilmpjes voor eenvoudige technologische activiteiten
Voor de niet zo handige techneuten onder ons, zijn deze filmpjes handige tools om de dingen eerst zelf eens uit te proberen, maar ook om de leerlingen als gebruiksaanwijzing te laten volgen. Soms gaat het wat snel, maar met de pauzeknop kan je het beeld even stilzetten. Eén nadeel : het is Engelstalig, een pluspunt: er zijn wel leuke ideetjes bij voor integratie in de lessen wero en muzische.
Voortaan kan je "Het laatste avondmaal" van Leonardo da Vinci bekijken via het internet. Er werd immers een uiterst gedetailleerde opname van maar liefst 16 miljard pixels (een doorsnee digitale camera moet het doen met Zeven tot tien miljoen pixels) gemaakt. De opname moet kenners van over heel de wereld in staat stellen om de muurschildering beter te onderzoeken.
Het meesterwerk van da Vinci hangt in de Santa Maria delle Grazie-kerk in Milaan. Volgens kenners zou het schilderij enorm te lijden hebben onder vervuiling. Het filtersysteem in de kerk houdt blijkbaar niet alle vervuiling tegen. Gevreesd wordt dat het werk op langere termijn volledig zwart zal worden. (tdb) (bron Het laatste nieuws)
gezien op de site van http://www.techniekinjeklas.nl : CREEPY CREATURES Spinnen die uit zichzelf lijken te bewegen. Een combinaite van techniek - het overbrengen van beweging met lucht - en beeld. Een volledig uitegewerkte les met materiaallijst en werkblad op de site : http://www.techniekinjeklas.nl/index.pl/halloween
via een filmpje worden aan de leerlingen een aantal tips gegeven die nuttig kunnen zijn wanneer ze moeten voorlezen of een spreekbeurt houden. Er is ook werkblad bij met allerlei tips
01-10-2007
Animal school..geen axenroos, toch herkenbare kinderen op onze school
Presentatie getoond tijdens de Milestones conferentie in Ohio (2007), waar men het o.a. had over onderwijstechnieken voor autistische kinderen. Toch even de moeite waard om het te bekijken.