Wat hebben jullie gevonden
in de artikels uit de Reader. Je vult op basis hier van je spin aan of zuivert
deze uit (schrappen mag!).
Genoeg
ruimte voorzien in de beeldhoek
Best
open kasten gebruiken om allerlei materiaal in leggen met duidelijke
picto's zodat de kls zelfstandig hun materiaal kunnen nemen en opruimen
Geen
stoelen in de beeldhoek => kls kunnen vrijer bewegen + de ruimte wordt
veel luchtiger en minder druk
Knutselboeken
ter beschikking stellen zodat kls ideeën kunnen opdoen
Een
teken/schildersezel
Verschillende
maten papier (zowel klein als zeer groot zoals behangerspapier)
Eventueel
een kleibank met draaitafel
Verschillende
soorten kostenloosmateriaal voorzien
Een
opbergruimte of een rekje voorzien voor de schorten en de tekeningen die
moeten drogen => droogrek best op zo'n halve meter hoogte plaatsen
zodat kls er niet aankunnen
Vooraf
duidelijke afspraken maken:
-je maakt geen materiaal
stuk
-je kreukt het blad van je
vriendje niet
-je neemt geen materiaal
van elkaar af
-je blijft aan de tafel
werken voor een bepaalde activiteit
-het materiaal blijft in de
knutselhoek
-...
Welke impulsen zou je
kunnen geven om beter / rijker spel te bekomen in deze hoek?
Kleuters
bevestigen in wat ze kunnen
Kleuters
complimenten geven
Kleuters
hun werkjes tentoonstellen
Foto's
van een bakkerij tonen om kls inspiratie te geven
KO
kan een modellenalbum samenstellen en dit ter beschikking stellen voor de
kls met daarin:
-2D-werkjes
-foto's van 2D- en
3D-werkjes
-schematische voorstelling
van een werkwijze (benodigdheden + fasen)
Inkleden van je opdracht
Inleidend werken met de
klaspop
Activiteit inleiden met
een verhaaltje
Welke materialen zou je
toevoegen om beter / rijker spel te bekomen in deze hoek?
Klei
Brooddeeg of speeldeeg
Zand
Behangerslijm, kunstlijm, contactlijm
Verschillende soorten papieren: inpakpapier, kranten, zijdepapier, tijdschriften,..
Bespreek je ervaringen met elkaar aan de hand van onderstaande vragen:
Inrichting van de hoek: Stephanie:
De beeldhoek bestaat uit 4 tafels die gelegen zijn dichtbij een wastafel. Deze tafels zijn gescheiden van de andere
hoeken d.m.v. een wand om tekeningen aan te hangen (exploratieruimte) en een aantal kasten. Wanneer er een opdracht is in de beeldhoek mogen er max. 6
kleuters tegelijk in deze hoek.Deze hoek wordt aangeduid met een pictogram.
Jolien:
De beeldhoek bestaat uit 4 tafels met een wastafel in de buurt. In de voormiddag wordt er in deze hoek klassikaal gewerkt aan opdrachten. In de namiddag is het kiesuurtje en mogen de kleuters vrij werken in de beeldhoek (en de andere hoeken natuurlijk). De kleuters zijn standaard verdeeld in verschillende groepen. In de voormiddag heeft elk groepje zijn vaste tafel, in de namiddag mogen de kleuters in de beeldhoek met maximum 6 kleuters.
Douarda: Er is niet echt een beeldhoek aanwezig, maar deze word gecreeërd door het samenzetten van tafels dicht bij de wastafel. Er is wel een kapstok aan de zijkant met hieraan schilderschortjes. Deze hoek wordt aangeduid met een pictogram.Aan de andere kant van het lokaal worden de werkjes opgehangen.
Ellen:
De beeldhoek bestaat uit 2 tafels in de klas zelf waar op getekend, geschilderd,... kan worden. Er is ook een aparte ruimte aanwezig in de klas om beeldend in te werken. Hier is een wasbak aanwezig en de schortjes voor te schilderen hangen hier ook omhoog. In deze aparte ruimte zijn ook een aantal kasten aanwezig met materialen in.
Spel van de kleuters: Stephanie: Er is spontaan spel in de beeldhoek, ze mogen tijdens hoekenspel zelf gaan spelen in de beeldhoek. De beeldactiviteiten worden gedaan in vaste groepjes, elke groep heeft zijn kleur. Jolien: In de voormiddag worden steeds klassikale opdrachten gedaan. De kleuters zijn verdeeld in vaste groepen en elke groep heeft zijn eigen kleur. De opdrachten worden gezamelijk uitgelegd in de onthaalhoek en hierna mogen de kleuters zelfstandig hun materialen kiezen die ze nodig hebben voor de opdracht. Elke kleur heeft zijn eigen vaste tafel. De KO helpt waar nodig is. Douarda: Er is niet echt een beeldhoek aanwezig, maar deze word gecreeërd door het samenzetten van tafels dicht bij de wastafel. De kleuters nemen zelfstandig hun materiaal.
Ellen: De kleuters mogen tijdens opdrachten maar met 2 in de beeldhoek. Na de opdrachten mogen de kleuters vrij spelen in deze hoek. ze ruimen zelfstandig hun materiaal op achteraf.
(Spel)materialen (algemeen):
Verschillende soorten verf
papier in verschillende grootte en in
verschillende kleuren.
Een prikkast met daarin matjes, prikkaarten
enz.
Kleurpotloden
Stiften
Wasco's
Een lichtkast waar de kleuters hun tekening
op kunnen leggen om over te tekenen.