Inhoud blog
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Reis Argentinië
    foto's en reisverslag
    29-10-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    25/10
    Mikael haalt ons op rond 9 am aan het hotel en ons eerste bezoek is het kerkhof! een gigantisch kerkhof dat vele voetbalvelden groot is en met vele mausolea versierd met prachtige beelden en memorabilia van de overledene, kitcherig bijwijlen!
    maar het verhaal gaat natuurlijk over Eva Perron en de geschiedenis van Argentinië, en onze gids met beetje hese stem is een geboren verteller! hij wisselt regelmatig van engels naar duits, maar dat is enkel om het gemakkelijker te maken. de rondleiding wordt gespekt met humor en een ironische kijk op de dood en de statuten op het kerkhof, eigenlijk wel leuk om zo een rondleiding te krijgen! hij gelooft duidelijk niet in het hiernamaals, en vertelt ons dat zijn asse door de wind mag verstrooid worden, hij kan er dan toch niks meer mee.
    we vervolgen onze weg naar La Boca : een van de oudste en bekendste wijken volkswijken van Buenos Aeres. Doordat het in de bocht van de rivier Riachuelo ligt kreeg het de bijnaam La Boca, wat mond betekent. De eerste bewoners die hier kwamen waren arme migranten uit Genua en Bari, die in de haven wat werk en een onderkomen vonden. Begin 20e eeuw komen grote groepen Italianen, Grieken, Japanners, Turken en Joegoslaven aan, en deze mengeling zorgde voor het ontstaan van een centrum van het nachtleven. de wijk werd ook het Sjanghai van het westen genoemd. En wat de jazz was voor New Orleans werd de Tango voor La Boca.
    De huizen zijn in verschillende kleuren geverfd, wat de straten een warme en gezellige aanblik geeft.  Er loopt heel wat volk rond, en als we op een terrasje gaan en met onze gids een pint drinken, begint wat verderop een gitarist te tokkelen. aan het begin van de straat staan enkele mannen en vrouwen in traditionele kledij de toeristen uit te nodigen om met hen op de foto te gaan, tegen betaling uiteraard, en in een tango pose, maar aandringen doen ze niet. Het valt ons op dat de meeste bewoners heel vriendelijk zijn en nooit opdringerig, wat heel aangenaam is. Van hieruit nemen we de auto naar de stad, en onze gids probeert nog met ons om een oplaadkabeltje voor de Panasonic camcorder te vinden, maar tevergeefs. Hij brengt ons naar het hotel, waar we afscheid nemen. We zien hem immers niet meer terug in Buenos Aeres want hij heeft dan een ander groepje. Spijtig, want een goede en aangename verteller!

    29-10-2017 om 00:00 geschreven door je/an  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-10-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Buenas tardes,

    wat een lange vermoeiende reis mannekes! eerst een vlucht naar Frankfurt om 17.35h om na enkele uurtjes met Lufthansa naar Buenos Aeres te vliegen.
    Zeggen dat die 14h voorbij zijn gevlogen, is erover, en toch is het vlot voorbij gegaan. Vroeg opstaan en dan een nachtvlucht helpen wel, én om te geeuwen, én om effectief in slaap te vallen! de piloten daartentegen chappeau, of zouden die ook wat kunnen pitten tijdens de vlucht?
    we werden opgewacht door Mikael, een vriendelijke gepensioneerde polyglotte Duitser (maar al sinds '47 in Argentinië, wat ons deed speculeren dat z'n vader misschien moest vluchten, maar dat kan geheel onterecht zijn) hoe dan ook : een aardige man die ons morgen op citytour meeneemt, en daar kijken we al naar uit.
    we zijn vandaag dan maar zelf op tour geweest, naar de haven (jachthaven vooral) waar men lange rijen pakhuizen prachtig gerenoveerd heeft, allemaal in dezelfde stijl, maar aangenaam verrassend met terrasjes en veel groen.
    de huizen daarentegen geven de stad een verouderde, afgebladderde en ietwat vuile indruk en de trottoirs zijn levensgevaarlijk half opgebroken of slecht hersteld.
    Nee, er zijn mooiere steden, maar morgen zien we misschien een andere kant van deze gigantische stad met 3 mio inwoners.
    vanavond dan onze eerste Argentijnse steak gegeten in een restaurant om de hoek, en die was lekker!
    het is nu 20h en we zijn al terug op de kamer, nog even wat lezen en slaap inhalen! 
    tot morgen,
    Jean en Anneke


    25-10-2017 om 01:22 geschreven door je/an  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-10-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de valiezen zijn gevuld, morgen zijn we op weg !
    de voorbereiding is het halve werk zegt men, en 't is verdorie nog waar ook!
    de laatste dagen waren zeer druk, alles moet in orde dat in orde moet, de koffer is nog 't makkelijkst te vullen.
    nog een toerke langs de kinderen en ons ma vandaag en blijven rondkijken in huis of ik niets vergeet. maar morgen is het zover, om 13h40 worden we opgehaald en vertrekken met de trein naar zaventem, dan begint de reis dus al ! twee grote koffers meesleuren, een kleine en een rugzak is peanuts, maar misschien niet als je, zoals wij, in totaal 10 vluchten neemtShocked jaja, we nemen jullie mee doorheen Argentinië, en bezoeken samen de mooiste plekjes : walvissen spotten (NB : er zijn er dit jaar meer dan ooit vanuit Australië enz gekomen om daar te '...?' ...bewallen? misschien zien we orka's, zeeleeuwen, zeerobben, pinguïns, ..en ander diersoorten? 
    de rest vernemen jullie in de volgende blog !
    hasta luego !
    Jean en Anneke

    22-10-2017 om 22:45 geschreven door je/an  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-10-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.welkom op onze Argentinië blog
    Hallo, 
    welkom op onze Argentinië blog !
    we zijn nog druk bezig met de voorbereiding en we hebben nog enkele drukke dagen voor de boeg om alles voor te bereiden thuis!
    de postbus moet leeggemaakt, meme geeft de vissen eten, we halen nog de medicatie op die we meenemen én innemen (anti malariapillen),
    peso's en dollars afhalen, nog een extra fleece kopen al willen we ook kledij meenemen die we kunnen achterlaten om wat souvenirs in de koffer te krijgen!
    maar volgende maandag vertrekken we en houden we jullie op de hoogte van onze rondreis doorheen Argentinië met reisverslag en foto's !
    Hasta Luego !
    je/an

    18-10-2017 om 11:08 geschreven door je/an  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 13/11-19/11 2017
  • 30/10-05/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 16/10-22/10 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs