Voor al wie graahg wil gezien worden met een intelligent boek in z'n poten,gezien worden is immers alles in deze gemediatiseerde cultuur.
leve Zondag Josdag en Odilon van de Kotmadam.
Kom er toch eens vooruit dat je al die boeken die je daar koopt op je boekenplank belanden zonder gelezen te zijn,het staat immers goed alles andere gasten met een zogezegde culturele baggage bij je langs komen.Dan kan de oeverloosheid beginnen.
Remember one thing;de echte wijsheid zit niet in boeken maar in jezelf.
Geboren 30 september 1207,Jalal-ad-din Rumi,Turkse of Persische dichter en soefistische mysticus.
Stichter van de dansende derwisjen,een Soefi orde van religieuze dansers en muzikanten.In de draai dansen zij om hun as,waarbij zij mediteren en de naam van God aanroepen.
Overleden op 30 september 1913,Rudolf Diesel,Duits uitvinder
in de reeks een hamburger voor elke dag van het jaar
vandaag de Duitse hamburger:
ingredienten:
250 gr Gehakt
1/3 broodkruim
1 eetlepel mosterd
2 eetlepels bier
zout en peper
4 sneden Zwitserse kaas
6uienschijfen,1/2 lepel sauerkraut
4 hamburgerbroodjes
bereiding:
Meng het gehakt met het broodkruim,mosterd,bier,het zout en de peper.Als je tijd hebt is het best om deze mengeling voor 1 a 3 uur in de koelkast te plaatsen.
Maak van het gehakt vier hamburgers,en laat elke zijde van de hamburger 4 minuten aan totdat het vlees goed gebakken is.
Serveer in een broodje met de uienschijfjes (ook aangebakken),het sauerkraut en de kaas.
Vanaf vandaag vrijdag lanceren we een nieuwe reeks:hamburgers.
Het is de bedoeling om vanf nu alle hamburgers die er te krijgen zijn op de wereld hier samen te brengen inclusief de bereidingswijze en eventueel een vleugje geschiedenis erbij.
Omdat vandaag de take-off is beginnen we met twee recepten.
Ik geloof niet in dromen,want dromers durven niet,maar ik heb wel een aantal fascinaties om de metafysische leegheid waarin wij gedurende ons leven in verkeren wat aangenamer te maken.
Een van die fascinaties is
1) Elvis Presley:voor mij het grootste icoon uit de hedendaagse geschiedenis en tevens ook zo menselijk.Geen intellectueel,niet een of andere beunhaas die gelooft in een stroming,maar gewoon door zichzelf te zijn en mooie liedjes te maken de wereld compleet veranderd.Mede-uitvinder van de rock and roll,aanstichter om uit de knijpkonterij te ontsnappen,bon-vivant,en troostbrenger.
2)Marcel Proust:Au fond eigenlijk een nietsnut,die met het geerfde geld van zijn vader niets anders doet dan deelnemen aan de feestjes en bijeenkomsten van de high-society.Maar dan het licht ziet,en al zijn opgedane observaties,met behulp van Ruskin,Emerson,en de tijdsfilosofie van Henri Bergson neerschrijft in een boek met de titel "Op zoek naar de verloren tijd".Dat doet hij omwille van zijn slechte gezondheid,en in zijn bed gelegen in een klein met kurk afgeslagen kamertje in Parijs.Dit boek dat je enerzijds kan lezen als de mooiste literatuur ooit geschreven maar anderzijds ook als een handleiding voor het leven.32OO blz ongebreideld plezier heeft deze man mij bezorgd.
3)Star trek:lichtvoetig,grappig,spiritueel.En vooral mr Spock,dat ik een van de fascinerendste personages aller tijden vindt,die ooit in een tv-serie heeft opgedraven.Die Gene Roddenberry zal ik voor eeuwig dankbaar blijven,om zo'n personage op te voeren.
4)Biarritz:Ik heb in mijn leven tot nu toe veel steden aangedaan,en hoewel ik Berlijn ook een fascinerende stad vindt,blijft mijn favotiete stad toch Biarritz,en dus blijft ook de fascinatie.Een stad die bulkt van de vergane glorie en eveneens hypermodern is.Waar Frans-Baskische vrouwen en Californische vrouwen elkaar ontmoeten op het strand om hun prooi te zoeken voor die avond,en je mee te nemen op een moonlight drive.Waar kunst afgewisseld word met de woeste golven van de oceaan.Waar filosofen,advocaten en straatleggers één familie vormen als het om het surfen gaat.De oceaan brengt éénheid,geen verschil,je bent één met je leven,de natuur en de kosmos.s' nachts geef je je over aan wat Nietzsche noemt de "Dionysische wijsheid".Waar rock and roll wordt afgewisseld met opera en klassiek.Waar in de zomer de balletdanseressen oefenen aan het strand op de pianotonen van Chopin.Waar ik ooit één van de mooiste vrouwen uit mijn leven heb ontmoet.
5)hamburgers:ik heb al mijn hele leven een speciale fascinatie voor alles wat met Hamburgers te maken heeft.Of het in een junk-food restaurant is,of in een restaurant of thuis,or anywhere else,de fascinatie blijft,al eet ik er zelf niet zoveel.Ik blijf de hamburger een fascinerend produkt vinden.Omdat het dagelijks door zoveel mensen genuttigd wordt.Ik begrijp heel de cultus niet zo goed,net daarom de fascinatie.
6)Beat-generation:werkelijk alles van verslonden,en ja ik kan goed in de filosofie van de Beats komen,zal er waarschijnlijk heel mijn leven ook een halve blijven.De thema's van onderweg zijn,jazz,meditatie,verveling,zoeken,mooie vrouwen,gedichten,New York in de sneeuw,eindigheis,de eeuwige weg en ga zo maar door.Ja,ik moet toegeven dat zijn mijn thema's en zo voel ik mij het beste.
Zo deze 6 fascinaties moeten mij redden om niet weg te zinken in de metafysische leegheid van dit bestaan.
Geboren op 26 september 1889,Martin Heidegger,Duits filosoof.
Hij wordt algemeen beschouwd als een van de grootste en invloedrijkste filosofen van de 20 ste eeuw.
Zijn bekendste werk 'Zijn en tijd'.
In "Zijn en tijd" onderzoekt Heidegger de fundamentele rol van de tijdelijkheid van het menselijk bestaan (dat immers altijd eindigt met de dood)in de zin van dat bestaan,zowel objectief en subjectief.Hij laat onder andere zien hoe vanuit de onlosmakelijke verbondenheid met zijn bestaan(in-de-wereld) de mens uit de Zorg om zijn eigen bestaan-zich richtend op zijn eindigende toekomst en vanuit die toekomst zijn verleden interpreterend-zijn huidige bestaan in zijn mogelijkheden vorm geeft.In zijn analyse van het bestaan (Dasein in het Duits) treedt Heidegger in debat met de grote filosofen en de wetenschap die hij te kort vindt schieten.Hij verwijt hen nooit diep genoeg over het "Zijn" te hebben nagedacht en zich blind te hebben gestaard op het "Zijnde".De gedachten over mens-zijn als Dasein,als in-de-wereld-zijn,als Medemens-zijn,als Zijn-naar-de-dood (Sein-zum Tode),opvattingen over het Niets,over eigenlijk en Oneigenlijk leven,over angst en dood,over geworpenheid en Zorg zijn tot op de dag van vandaag begrippen in de wijsbegeerte.
aanbevolen literatuur:
Zijn en Tijd-Martin Heidegger-uitgeverij Sun
Wat is metafysica-Martin Heidegger-uitgeverij Sun
Martin Heidegger en zijn tijd-Rudiger Safranski-uitgeverij Olympus.
Overleden op 26 september 1868,August Ferdinand Moebius,Duits wiskundige.
Het hangt namelijk vol met afgerot tandvlees,ja gisterenavond is er een individu met zijn bakkes tegen mijn scherm gelopen,maar omdat die mens niet alleen eeen stinkende adem heeft,maar ook een gebit dat de twee wereldoorlogen heeft meegemaakt van begin tot einde,hangt dat spel hier nu vol met rottend tandvlees,en stukjes schnitzel van 3 maanden geleden.
sorry voor het ongemak als je nu niet meteen iets ziet.
na de kip met pancetta,het volgende gerecht van de week:Groene tagliatelli met zalm.
Deze gerechten van de week zijn zo opgevat,dat deze bereidingen op een half uur te bereiden zijn.De inkopen eraf gerekend is dat eigenlijk ongeveer de tijd dat men moet wachten in een frituur om zijn junkfood af te halen.Alhoewel ik ook daar een liefhebber van ben,probeer ik mij met junk-food de laatste tijd te beperken tot één maal per week.
Groene tagliatelli met zalm.
Ingredienten voor 2 personen.
250 gr groene tagliatelli
100 gr verse zalmfilet (in dunne reepjes gesneden)
50 gr champignons
1 eetlepel olijfolie
1 eetlepel witte wijn
Scheutje room
Cayennepeper en zout
1 eetlepel peterselie (fijngehakt)
bereidingswijze:
Verhit de olijfolie in de pan en bak de champignons.Blus met de wijn en voeg de room toe.Breng op smaak met wat cayennepeper en zout.Voeg de reepjes zalmfilet toe en laat enkele minuutjes garen.
Kook de tagliatelli beetgaar volgens de verpakking.Giet af en laat uitlekken.
Schik de groene tagliatelli op een bord en schep de saus erover.Garneer met de peterselie.
Geboren op 25 september 1906,Dmitri Sjostakovisj,Russisch componist.
Van deze man heb ik werkelijk alles in huis.Als er een componist is die terdege heb bestudeerd dan is het deze man wel.Respect voor deze man.
Overleden op 25 september 1849,Johann Strauss,Oostenrijks componist;
Zijn beroemdste werk is ongetwijfeld de "Radetzsky-March",die hij schreef ter ere van de oude generaal Josef Radetsky,die in Italie grote militaire sucessen boekte.Daar deze generaal een republikein was,ontstond er zulke deining,dat Johann Strauss zelfs een tijdlang Wenen ontvlucht is.
Johann Strauss had drie zonen die zelf ook componist werden,Johann (de walskoning),jozef en Eduard.
Geboren op 24 september 1941,Linda Mccartney,zangeres en dierenrechtenactiviste.
Ze was een bekende fotografe in de Rockand Roll scene alwaar ze ook haar toekomstige echtgenoot Paul Mccartney leerde kennen.
Ze richtte de meest succesvolle band van de jaren 70 op met name Wings.
Ging zich na haar muzikale carriere voor de dierenrechten.
Was overtuigd vegetarier.
Overleden op 24 september 2004,Francoise Sagan,schrijfster.
Wordt beschouwd als schrijfster van de Nouvelle Vague beweging.
Ze publiceerde haar eerste roman,"Bonjour Tristesse in 1954 op de leeftijd van 18 jaar.Haar pseudoniem koos ze uit de werken van Proust.
Haar favoriete thema's waren een gemakkelijk leven,snelle wagens,villas en herenhuizen,de zon,een mengeling van cynisme,sensualiteit,onverschilligheid en nutteloosheid.
Buitensporig gebruik van alcohol en drugs brachten haar meerdere malen in de problemen.
Kreeg een aantal processen aan haar broek wegens fraude.
De Franse mimespeler Marcel Marceau,ook wel de Charlie Chaplin van de mime genoemd,is zaterdag op 84 jarige leeftijd overleden.Dat hebben twee van zijn kinderen zondag meegedeeld. Hij zal begraven worden op de begraafplaats Pére-Lachaise in Parijs,waar vele beroemdheden hun laatste rustplaats hebben.
Marcel Marceau kwam op 22 maart 1923 ter wereld in Straatsburg.Hij maakte de kunst van de mimespel wereldwijd bekend,onder meer door zijn personage Bip.Hij lag aan de basis van een revival van de pantomime,die twee decennia lang onder de voet was gelopen door de stomme films van Charlie Chaplin,Buster Keaton en Laurel&Hardy.
Met zijn Compagnie Marcel Marceau was hij in de jaren Vijftig en Zestig de enige mime-speler ter wereld.Hij richtte in 1978 een internationale mimeschool op in Parijs.Marcel Marceau was erg populair in landen als de VS,Japan en China.