Blog als favoriet !
Archief per maand
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 09-2005
    Gastenboek
  • Panda Kus
  • Jammer dat je gestaakt bent!
  • dank u
  • groetjes
  • Fijne dag

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    het testament
    het testament
    07-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de dwaas dolende ridder deel 1

    Don Quichote

    Wie een kunstwerk uit vervlogen tijden beschouwt,kijkt altijd door de bril van de tussenliggende eeuwen.Oudere interpretaties schuiven als een voorzetlens tussen ons en het kunstwerk.Soms kan het nuttig zijn die oudere opvattingen te analyseren om de troebele vernislaag eraf te schrapen.Want troebel kan hij zijn.Zo heeft de negentiende eeuw ons beeld van deze dwaze windmolen bestrijder en zijn aardse schildknaap Sancho Pancha ingrijpend beinvloed.

    Tot laat in de achttiende werd het werk algemeen gezien als komisch en amusant waarin Don Quichote,die zoals bekend,gek geworden is door de lectuur van te veel ridderromans,belachelijk wordt gemaakt en er telkens flink van langs krijgt.Alles wijst erop dat Cervantes de lezer inderdaad louter wilde vermaken met de rare capriolen van de dwaze ridder.Begin negentiende eeuw vond er een verandering plaats:Duitse idealistische filosofen zagen Don Quichote niet meer als de waanzinnige die zijn absurde wereldbeeld verdedigt tegen de rest van de mensheid.Hij werd een heldhaftige strijder tegen de uiterlijke oppervlakkigheid der dingen.Humor werd slechts een instrument om tot de ware betekenis door te dringen.

    Schelling,de filosoof van de Duitse Romantiek,was toen wellicht de belangrijkste interpeet van de Quichot.In Philosophie der kunst (1802) ziet hij als centraal thema van de Quichote de strijd tussen realisma en idealisme.Een twintig-eeuwse Spaanse criticus schreef in het verlengde daarvan dat de alles overkoepelende vraag bij Cervantes luidt:"Wat is de aard van de objectieve werkelijkheid"?Uiteraard zijn dat belangrijkste thema's in de Quichot,maar niets wijst erop dat Cervantes de relatie tussen schijn en wezen als filosofische vraag wil stellen.Hij goochelt voortdurend met de waarheid,brengt vele dubbele bodems aan en nodigt de lezer uit tot literaire spelletjes,maar alleen om zijn parodie op de ridderroman meer kracht bij te zetten en de lezer te amuseren.De Quichot is één groot spel.

    07-09-2007 om 21:11 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.annonces
    Uniek try-out concert:

    Hugo Spencer and the Dead Indians

    Luc de Gezelle:viool (Olla Vogala,Bar-8)

    Walter poppeliers:contrabas (Wannes Van de Velde)

    Bruno Brazil:drums (Wizards of Ooze)

    Martin Jansen:toetsen (Guido Belcanto,Stef Bos)

    Kathleen Scheirs:backing vocal (Pierre van Dormael)

    Hugo Spencer:gitaar/vocal

    Voorprogramma:

    Hadewig Kras:zang/toetsen/bas

    Op zaterdag 15 sept 2007 om 20 U in cafe den Inslag,noorderlaan 1 Schilde.

    25 september:te gast in Passa Porta Alan Hollinghurst die een gesprek aangaat met Annelies Beck over de rol van schoonheid,kunst en de evolutie van de sexuele moraal in zijn romans. 

    07-09-2007 om 20:48 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 september
    Geboren op 7 september 1930,Koning Boudewijn,Belgisch monarch.

    Voor de binnenlandse lezers van mijn blog zal dit verhaal allicht bekend zijn,voor de buitenlandse bloglezers,zal ik deze geschiedenis ooit al eens uitvoerig verteld hebben,want wie mij een beetje kent,weet dat ik niet echt een royalist ben,maar wel een voorliefde had voor bovenstaande koning.Nu is het eigenlijk een komische soap,en vind ik het eigenlijk wel normaal dat sommige zelfverklaarde stand-up comedians daar grappen over maken.

    Overleden op 7 september,Charles Spearman,Brits psycholoog

    Bekend vanwege de term "Algemene intelligentie" (g van general) en de twee-factoren theorie van intelligentie.Dit laatste houdt in dat intellectueel functioneren volgens hem bestaat uit een algemene intelligentie plus specifieke intelligenties van verschillende mentale taken.Dit is tegenwoordig nog steeds een discussiepunt onder psychologen.Sommige zien intelligentie als een verzameling op zichzelf staande facetten.

    Ik heb deze materie niet echt tot in de vezels onderzocht,maar ik meen toch te geloven in de stelling van Spearman.

    Wie daar een andere mening over heeft mag die hier natuurlijk altijd ventileren.

    07-09-2007 om 09:00 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.take a look and fall down
    Deze man zit voor de moment in China met zijn werken op een toffe expositie

    Zijn naam is Bart Van Dijck en je kan zijn werken bewonderen op de volgende website

    www.axe-entertainment.tk/-1k

    06-09-2007 om 21:12 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.keerpunten
    In afwachting van een werkjaar,ben ik eigenlijk heel mijn archief eens aan het bekijken.Waar ik aldaar gisteren een lijstje vond met schrijvers die schreven ten tijde dat de tijd (ongelukkige zin) op een keerpunt stond.Wat blijkt nu (maar dat is heel persoonlijk),dat dat best wel een indrukwekkende lijst is.En dat ik eigenlijk tot de conclusie moet komen dat dat eigenlijk nog de beste boeken zijn.Ik denk dan bij mezelf dat er toch een soort energie van omwenteling moet hangen om echt tot literatuur komen.

    Het is toch wel frappant dat we nu in een ongelooflijke literaire impasse zitten.Je hebt tegenwoordig een aantal bewegingen,als je dan nog van een beweging kunt spreken.Schrijvers die perse alle mysterieen en complottheorieen moeten onderzoeken en jammer genoeg ook nog eens moeten opschrijven in literaire woordenbrij.Dan heb je de Barcelona beweging,mensen die in navolging van één welbepaald boek ook nog eens op die kar moeten springen.Dan zijn er nogal een aantal schrijvers die perse een kroniek van een generatie of hun o zo armzalige jeugd moeten gaan beschrijven (volgens zit niemand daar echt op te wachten),en dan is er nog een beweging die denkt dat ze door hermetisch duister taalgebruik de lezer voor zich moeten winnen.

    Spring toch ook niet meer op een barricade waar er eigenlijk geen barricade is.Nivelering is nu eenmaal de geijkte norm geworden,en daar probeer ik althans zo goed en zo kwaad schiks mee te leven.Teruggaan naar nostalgische tijden is mooi als escapisme,als vlucht,en dat kan best aantrekkelijk zijn,maar de realiteit is de huidige speler.Er is nu éénmaal niks meer om tegenaan te schoppen,en als je dat wel doet,ben je eigenlijk een herkauwer en moet je vooral inzien dat dat op een bepaald moment kan leiden tot pathetisme of nog erger tot zieligheid.
     
    Herkauwen is tegenwoordig de boodschap en dat leidt naar vele magen.

    06-09-2007 om 20:21 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.lees ook eens iets over jezelf
    'What is present to the mind',een anti-Cartesiaans relaas over de opvattingen van de 'First-person Authorithy'


    www.oup.co.uk/pdf/0-19-823752-9.pdf

     

    06-09-2007 om 13:44 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 september
    Geboren op 6 september 1757, Markies de la Fayette,Frans aristocraat.

    Speelde een cruciale rol in de Amerikaanse onafhankelijkheid en de Franse revolutie.

    Overleden op 6 september 1962,Hanns Eisler,Duits-Oostenrijks componist.

    Zoon van de Oostenrijkse filosoof Rudolf Eisler

    Wil je deze boeiende man eens van nabij bestuderen dat is dit een goed begin:

                        The international Hanns eisler society

    Ben de man zijn graf gaan bezoeken in Berlijn,met zijn muziek in mijn oren.  

    06-09-2007 om 13:25 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    05-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.openbaring
    Alle filosofen,mystici en andere charlatans ten spijt,voor mij blijft surfen en schilderen de hoogste vorm van meditatie.Deze twee dingen geven mij het sterkst het gevoel dat ik soms één ben met de wereld,al is de betrachting tegenwoordig om het altijd te zijn.

    Op de tweede plaats komt wandelen in open vlaktes,juist voor er een onweer komt,dan krijg je soms ook niet altijd van die apocalyptische taferelen en komt erbij mezelf ook een gevoel van nietigheid op,wat ik ook ervaar als ik surf,voor mij de doelstelling van meditatie,u bewustzijn van de nietigheid,uw plaats kennen in de kosmos en daar zo goed mogelijk mee te leren leven en te aanvaarden.  

    05-09-2007 om 11:40 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5 september
    Geboren op 5 september,Werner Herzog,Duits filmregisseur,bekend om zijn samenwerking met de Duitse acteur Klaus Kinski,waarmee hij een aantal films maakte.

    Aquirre der Zorn Gottes (1972)

    Nosferatu (1979)

    Woyzeck (1979)

    Fitzcarraldo (1982)

    Cobra Verde (1987)

    Overleden op 5 september 1836,Ferdinand Raimund,Oostenrijks schrijver.

    Man uit de Biedermeier traditie en vertegenwoordiger van de toverklucht,de Zauberposse

    Zijn bekendste werk is eigenlijk, Der Alpenkonig und der Menschenfeind,waarmee hij meteen zijn grootste succes schreef,dit stuk betekende zijn doorbraak maar ook zijn einde.De man had nogal een labiel karakter en pleegde ook door ziekte zelfmoord.

    synopsis stuk:een misantroop die door allerlei geesten geleerd wordt van de mensen te houden.

    05-09-2007 om 11:05 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.jammer
    Even gechekt en die URL werkt niet echt,echter geen nood,

    dit werkt wel:   www.artmajeur.com

    en dan gewoon de naam Gerard Jouannet indrukken.

    Hou je van jazz,deze man heeft heel veel jazz-artiesten geschilderd,hou je van surfen en golven,deze man heeft impressionante schilderijen geschilderd over dit thema,hou je van het leven en ben je een vrijheidszoeker bezoek dan zeker de man zijn site,he's a true genius.

    04-09-2007 om 20:51 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.true art
    Mijn goede vriend en kunstschilder Gerard Jouannet (ik ga over deze mens binnenkort heel wat meer schrijven) heeft wat werken van hem op het internet gezet.

    Voor de kunstliefhebbers zal ik hier de link zetten:

    www.artmajeur.com/?go=user_pages/display_all&login


    Als je tien boeiende mensen tegenkomt in je leven is hij er een van,he's my soulmate,deze mens kent mij het beste,ik heb met hem dan ook de woeste oceaan besurft,maar daarover later meer.

    04-09-2007 om 20:45 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.overleden
    Susan Hurley overleden.

    Professor Susan Hurley is overleden.Susan was hoogleraar philosophy of mind in Bristol.En schreef baanbrekende artikels en boeken over supervenience,rationaliteit en embodied cognition.Ze was pas 53.Een groot verlies voor de de meer naturalistisch geinspireerde analytische filosofie én een briljante geest die op veel domeinen interessant én helder werk heeft gepubliceerd.

    04-09-2007 om 13:26 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.interessant artikel
    Een zeer interessant artikel voor de fans van Roger Scruton:

    www.prospect-magazine.co.uk/article_details.PHP?id=9708-56k-  

    04-09-2007 om 13:23 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 en 4 augustus wegens tijdsgebrek en andere hobbies

    Geboren op 3 september 1941,Sergei Davlatov,Russisch schrijver.

    Leidde het leven van een bohemien toen hij in de jaren 60 begon te schrijven,werkte aanvankelijk in Talinn waar hij redacteur was voor verschillende kranten,over deze periode schreef hij het boek "Kompromiss".

    Ooit gelezen,een prachtig stijl hoe die man zijn bijna autobiografisch relaas van die vervelende,lege periode in zijn leven beschrijft.

    Vriend van Joseph Brodsky.

    Werd ondanks zijn vele drinken toch nog bijna 50 jaar.

    Overleden op 3 september 1883,Iwan Toergenev,Russisch schrijver,dichter en filosoof.

    Werd niet alleen door zijn eigen werken bekend,maar ook door zijn vertalingen maakte hij de Russische literatuur in het Westen bekend.

    Bekendste werk:Vader en zoon. (1869).

    Geboren op 4 september 1896,Antonin Artaud,toneelschrijver en acteur.

    Iemand die graag de oerangsten en oerdriften van de mens zichtbaar maakte op het toneel.

    Hij pleitte voor een zogenaamd "wreed theater",een schokkende en onthullende vorm van toneel.

    In 1948 schreef hij een prachtige tekst "Pour en finir avec le judgement de Dieu",dat een tweetal jaar geleden prachtig vertaald is geweest door Jan Fabre en ook zeer goed op het toneel is gebracht door Viviane de Muynck en een Engelse acteur waar ik ondertussen de naam van kwijt ben.Na de voorstelling was ik met verstomming geslagen.

    Lees ook zeker eens zijn tekst van "le theatre est un double".Wat eigenlijk meer een manifest is,en niet voor iedereen zo leesbaar zal zijn.

    Overleden op 4 september 1977,Ernst Friedrich Schumacher,Economisch denker.

    Een man die geloofde in intermediare oplossingen,wat zoveel wil zeggen als de mens in het economische proces op nummer één en dan pas de machines.

    Man die constant naar methoden zocht om een "alternatieve economie" te bewerkstelligen.

     

    bedankt en tot de volgende,uw confrater van het dagdagelijkse 

    03-09-2007 om 00:53 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zaika

    Wat ben ik blij dat ik geen filosoof ben maar in het bezit ben van een grote blonde vrouw,het juiste middel tegen alle filosofie.

    Frank Koenegracht.

    02-09-2007 om 20:09 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.maika
    De taal is het voornaamste instrument waarmee de mens weigert de wereld te accepteren zoals ze is.Wij hebben het vermogen de behoefte de wereld te loochenen of te "ontzeggen",ons een andere voorstelling te maken,haar anders te beschrijven.

    George Steiner.

    02-09-2007 om 20:07 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.laika
    Het doel van de kunst is niet het uiterlijk van de dingen weer te geven maar het innerlijk.......

    dat is de echte werkelijkheid.

    02-09-2007 om 20:04 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.M.P. en de mimetische referentie
    M.P. is nog het best te vergelijken met een zak aardappelen van 50 kilogram maar dan zonder de voeten.Die voeten heeft M.P wel.Om zijn patatzakachtige lichaam voort te bewegen (den M.P. is amper 1 m 60) staan daar twee voeten onder,die niet alleen verschrikkelijk stinken,maar ook nog eens verschrikkelijk ver uit elkaar staan.Dus om tot de conclusie te komen,het grootste genie van de Westerse wereld M.P. is eigenlijk een stinkende rondwandelende patatzak,en in zijn weinige maar vettige haar kun je zeker friten bakken,je moet dan met de hele grote haar en huidschilfers die op zijn hoofd aanwezig zijn er wel bijnemen.

    02-09-2007 om 19:28 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2 september
    Geboren op 2 september 1934,Allen Carr,Brits publicist (anti-roken)

    Man stierf paradoxaal genoeg zelf aan longkanker.

    Waarschijnlijk kreeg Carr longkanker omdat hij door zijn groepsessies veelvuldig aan tabaksrook bloot heeft gestaan.

    Overleden op 2 augustus 1937,Pierre de Coubertin,Frans grondlegger van de moderne Olympische Spelen.

    Van hem is de zeer beroemde slogan "meedoen is belangrijker dan winnen"

    Thats all folks.

    02-09-2007 om 11:48 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    01-09-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1 september
    Geboren op 1 september 1875,Edgar Rice Burroughs,publiceerde in 1912 een boek met de titel "Tarzan of the Apes".

    Dit boek werd meteen een sensatie en Burroughs heeft altijd goed geweten waar hij mee bezig was (zijn vader was een zakenman),en heeft werkelijk alles uit de kast gehaald om uit het personage alle munt te slaan.

    Van stripverhaal,tot films tot koopwaar.

    synopsis boek:Tarzan,een kleine weesjongen,wordt gevonden en opgevoed door een vrouwtjesgorilla,genaamd Kala.Hij voelt zich anders dan de andere gorilla's,waar hij bij opgroeid en wanneer hij de hut van zijn echte ouders vindt,ontdekt hij zijn echte herkomst.

    Overleden op 1 september 1648,Marin Mersenne,Frans wiskundige,theoloog en filosoof.

    Man die veel bezig was met de priemgetallen,ontwikkelde een systeem bekend als de Mersenne-priemgetallen.

    Hield zich verder bezig met het pseudowetenschappelijk karakter van de alchemie en de astrologie.

    Leverde verschillende wetenschappelijke bijdragen aan de akoestiek en de mechanica.

    Man die de natuurtonen ontdekte.

    Schreef een erg goed boek over muziektheorie en muziekinstrumenten L'Harmonie Universelle (1636)

    01-09-2007 om 20:14 geschreven door tommy  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)




  • Willekeurig Bloggen.be Blogs
    spoorwegen
    www.bloggen.be/spoorwe
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • volksgazet
  • memory alpha

  • {TITEL_VRIJE_ZONE}


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs