Morgen donderdag 16 augustus verschijnt bij uitgeverij Viking in de V.S. de ongecensureerde versie,nooit eerder gepubliceerde versie van On the road,de roman waarmee Jack Kerouac (1922-1969) naam en faam verwierf.
De publicatie valt samen met de vijfstige verjaardag van het boek,dat op 5 september 1957 voor het eerst op de markt kwam en Kerouac meteen,dankzij een erg lovende recensie in de New York Times,het literaire pantheon in katapuleerde.
Sommige onnozelaars noteren niet alleen mijn boekentop 15,maar waarschijnlijk ook dit,ze doen maar.
Geboren op 14 augustus 1946 Wim Wenders,filmregisseur,bekend van de magistrale film Paris Texas,met Harry Dean Stanton in de hoofdrol.Een van de weinige hoofdrollen die hij ooit gespeeld heeft in zijn leven,wat ikzelf een jammerlijk feit vind.
Overleden op 14 augustus 1956,Bertold Brecht,(oost) Duits dichter,toneelschrijver en toneelregisseur.We mogen van deze man gerust zeggen dat hij het theater serieus veranderd en gemoderniseerd heeft.Ben ooit in Berlijn zijn graf gaan bezoeken en dat is toch wel indrukwekkend,temeer omdat ik een grote liefhebber van zijn werk ben,en altijd zal blijven.
Voor diegene die dat wel moesten doen,al zou ik dat raar vinden,we gaan nog wel eventjes verder met deze blog,dat is trouwens geen kwestie van standhouden.Want anders zo het op een competitie beginnen te lijken en daar doen we niet aan mee.
De onnozeligeheden en de flauwekul zullen we verder blijven aanvullen met de nodige spelfouten,uiteraard zou ik bijna zeggen.Ik ga altijd mee met mijn tijd,tegenwoordig noemt men dat "hip" zijn,of een bonte vogel zijn,maar dat lijkt me een term uit het circus te zijn.
Daarjuist een zeer goede documentaire gezien over de Zonnebloemen van Van Gogh,waarin op een zeer gegronde manier de ontstaansgeschiedenis van dit schilderij wordt ontrafelt.En ik vindt het gewoon zeer boeiend hoe deze man dat onder de gegeven omstandigheden dat toch allemaal klaarspeelde.
Het blijft ondanks de voor en tegenstanders van dit werk in de eerste plaats toch wel een zeer goed werk,als je nagaat hoe hij dat werk opbouwd ,en daar niet zoals de meeste denken als een gek begon aan te schilderen,maar daar zeer goed en weldoordacht aan werkte.
Spijtig dat die man daar nooit iets aan verdiend heeft,maar het feit dat dit werk er is is eigenlijk meer dan de moeite waard.
Geboren 13 augustus 1926,Fidel Castro,politiek leider van Cuba.
Overleden op 13 augustus 1910 op 90-jarige leeftijd Florence Nightingale,pionier en grondlegger van de moderne verpleging.
Internationale dag van de linkshandigen,ikzelf ben rechtshandig,omdat ze me dat onder dwang geleerd hebben in de lagere school,toen gebeurde zulke praktijken nog.
Ikzelf zit voor de moment een beetje in een dipje,het lijkt allemaal weer zo eindeloos lang te duren.Het is ook allemaal zo strak afgemeten.
Soms twijfel ik en weet ik het allemaal niet zo goed,had ik dingen anders moeten doen of niet,of moet ik mij neerleggen bij de feiten en de gebeurtenissen en de consequenties die daar uit voortvloeien.
Moet je kiezen voor de lange weg,of ga je kort door de bocht.Of mss een combinatie van de twee.
Kies je voor middelmatigheid of perfectie,doet het er eigenlijk allemaal wel toe,ja ben ik dan bereidt te denken want we hebben een geweten dat ons wroeging en spijt kan opleggen en we leven in een sociale wereld.Binnen contexten en afspraken.In functie van en in relatie tot.
Het maakt me soms weleens triest,maar soms glijdt het ook gewoon van me af.Zeer raar allemaal.Ook door het feit dat ik niet geloof,dat ik altijd de langste weg naar huis neem,maar wil ik dat altijd wel en waarom doe ik het dan in godsnaam?
Enfin ik ga stooppen met dit gewauwel en gewoon afsluiten en slapen;
Geboren op 11 augustus 1948,Jan Palach,Tsjechoslowaaks studentenleider te tijde van de Praagse Lente.
Overleden op 11 augustus 1956,Jackson Pollock,schilder.Bekend geworden door zijn dripping-techniek,wat later zou uitmonden in de meer gangbare term "Action-Painting",een techniek die ik een tijdje zelf veel gebruikt heb,maar nu lijkt me dat niet meer relevant te zijn,de galerijen moeten dat niet meer.
Gisteren interresante gesprekken gevoerd met John Bogaerts(decorbouwer en ontwerper,gewerkt voor de KNS en het raamtheater,en persoonlijke vriend van Julien Schoenaerts,iets dat we alletwee gemeen hadden), Guido Hendrickx (regisseur van een van de meest onderschatte films uit de Belgische cinema "S",met een fantastische Nathalie Broodts,die ik persoonlijk ook heel goed ken),en Paul Wuyts (die in Matroesjka's 2 een ongelooflijke rol ten tonele zal brengen,die aansluit bij de filosofie van Artaud),ik heb er al enkele fragementen van gezien.
Guido Hendrickx trouwens ook regisseur van "De koning van de wereld",die door een paar achterlijke journalisten de grond word ingeschreven,zelfs Scorcese heeft slechte films gemaakt,beste journalisten.
2)Don Quichotte:Miguel Cervantes**** (twee jaar bestudeerd)
3)De avonden:Gerard Reve***
4)De onverschilligen:Alberto Moravia (met een van de mooiste openingszinnen allertijden "Carla kwam binnen")*****
5)Op zoek naar de verloren tijd:Marcel Proust*****(een boek dat ik mijn hele leven ga onderzoeken)
6)JMH Berckmans:De geschiedenis van de revolutie***(de realiteit en de rauwe werkelijkheid van zijn oeuvre spreken me aan,hij is beter dan die andere bulderdrangers)
7)Biljarten na halftien:Heinrich Boll (een waar meesterwerk)*****
8)Vile Bodies:Evelyn Waugh****
9)The ground beneath her feets:Salman Rushdie**** (Bijna nooit meer geevenaard in de hedendaagse literatuur)
10)Tropic of cancer:Henry Miller****
11)de meester en Margarita:Michael Boelgakov***** (magistraal)
12)Tranen der acacia's:WF hermans (De Nederlandse literatuur op zijn hoogtepunt)*****
13)Gloed:Sandor Marai*****
14)the sheltering sky:Paul Bowles (ook meesterlijk verfilmd met Malkovich in de hoofdrol)***
15)Gullivers travels :daniel Dafoe****
Ziezo al mijn lievelingsboeken.
10)Dode zielen:Nikolaij Gogol (over de defecte menselijke natuur)****
Wegens een herbronningsperiode zal ik tot begin september als bij wijze van spreken en op enkele afspraken na niet meer in de openbaarheid verschijnen.Opbellen,schrijven,en mailen zullen dan pas beantwoord worden.Na 8 maanden van hectisch leven leg ik er voor een halve maand de blok op.
Voor dit blog veranderd er immers niets,die zal zoals altijd aangevuld worden met onnodige feiten en onzin.
Ga nu eens werk maken van het lezen van 2 meesterwerken uit de wereldliteratuur:
Bezorgde ouders van Gerard Reve.
Dode zielen van Gogol (ik moet nog eens informeren bij de "specialiste" ter zake Saskia de Coster hoe ik dat boek nu juist moet interpreteren).
Voor de mensen die zich goed voelen,blijf je goed voelen.
Voor de mensen die zich slecht voelen,vul ik hier een ? in.
Wijst ons er op dat er inderdaad weeral voor de zoveelste keer deze zomer,het lijkt wel of Belgie onderspoeld onder de reggae,waar ik absoluut niet over jammer,een groot reggae talent naar de Lokerse feesten komt,met name Prince Buster,mede een van de grondleggers van de ska-muziek.
Hij zal aantreden om 2O.00 U op dinsdag 7 augustus.
Wil je jezelf nog eens IRIE voelen,mis dan dit optreden zeker niet!!!!!