Omdat ik bijna 20 uur per dag wakker ben en ook zeer productief ben,is het mij een waar genoegen om met mijn verstand verder te denken dan .mijn computerscherm.Sommige mensen hopen twee jaar op een job voor een computerscherm.Of het verhaal van hoe hopeloos je kunt zijn.
Wil je eens iets meer weten over de entropiewet,dan kun je nog altijd het uitstekende boek van Brian Greene lezen.
The Fabric of the cosmos.
Waarin hij zeer duidelijk en op een heldere manier de wetten van de entropie uitlegt.
Dit is dan ook een boek bedoelt voor mensen die leiden aan contactgestoordheid en denken nonchalant door het leven te moeten gaan.
In de ronde van Frankrijk begint nu het echte werk.De renners gaan het hooggebergte in.Vroeger toen ik een jaar of zestien was en het deelnemersveld interrresanter was dan nu,kon ik daar uren geboeid naar zitten kijken.Zo'n rennners als Indurain,pantani,Chiapucci,Lemond,Fignon.Ach noem ze allemaal maar op dat waren mijn helden.Om dat soort van heldendom te bereiken gingen we dan soms met een man of vijf zes heeldere dagen langs het kanaal van schoten rijden.Naar verre bestemmingen als Geel, of soms nog verder.En speelde we die ritten allemaal na.Ieder had zijn naam en zijn nummer,er werd gedemmareerd,afgelost en noem maar op.Tot we allemaal tot de constatie kwamen dat we als wielrenner maar beperkt waren.Maar het spelelement en de samenhorigheid die waren het belangrijkste toen.Nu is het eigenlijk al jaren geleden dat ik nog eens een serieuze fietstocht heb ondernomen.Het fietsen beperkt zich nu tot het vervuilde centrum van Antwerpen.Terwijl ik vroeger bijna heeldere dagen ging fietsen.Alleen,soms in groep om dan saves afgepeigert maar toch voldaan thuis te komen.
Gisteren nog eens naar de uitstekende Guido Belcanto gaan zien.Een van onze beste vlaamse zangers.Hij bracht een erg goede set,met oa Mijn verjaardag,Platina Marina,(het bijzonder mooie) Rome bij nacht,Plastic rozen verwelken niet,echte mannen enz.Ik vind trouwens hoe ouder Guido word hoe meer hij begint te gelijken op Johnny Cash.
Gisterenavond nog eens geluisterd naar het ongelooflijke mooie nummer van Neil Young genaamd "Comes a time",nog maar eens een bewijs dat alle Black Motorcycle Clubs van deze tijd eigenlijk geen kloten voorstellen.Als je zo'n nummer als Young kan schrijven dan ben je een genie,en binnenkort mss zelfs wel een legende.
Respect to mr Young,en eindelijk een grote uitzuivering voor al die groepen die denken dat ze bezig zijn met rock and roll of nog erger progrock.
Meer dan behoorlijk:American Vertigo van Bernard Henri-Levy waar hij in de voetsporen van Toqeuville door het het moderne Amerika reist,op sommige momenten krijgen we ontluisterende dingen te lezen,en gaan we de feiten of de vooroordelen ten opzichte van de Amerikaanse samenleving in een volledig ander daglicht zien.
Gisterenmoregen naar de Miami Vice gezien van Michael Mann.Een zeer goede film,met een spannende verhaallijn en een uitstekende cast.Alleen vind ik de reeks uit de jaren 80 met Don Johnson in de hoofdrol toch nog een stuk beter,en vooral veel zwoeler.Want daar draait het in Miami om,zwoelheid en gevaar.En dat komt in de reeksen zeer goed aan bod.Een plus voor de film vind ik dat Michael Mann nooit iets in de studio filmt en alles laat gebeuren op echte locaties,waardoor je prachtige beelden krijgt.Mooie zonsondergangen,dreigende luchten,en Miami bij nacht.
Omdat iemand mij verteld had dat de tweede reeks van Battlestar Galactica al uit was op dvd,gisteren eens op pad geweest,maar blijkbaar en dat wist ik zelf niet is de reeks zo populair dat al die boxen zowel in de mediamarkt als in de fnac zijn uitverkocht.De lieve verkoopster van de fnac,Kristel als ik me niet vergis wist me wel te vertellen dat ze op het einde van de maand terug binnenkomen.
Wel een aankoop gedaan waar ik zeer tevreden over ben.De tiendelige dvd-box met alle films van Star Trek.Vroeger als kleine jongen was ik werkelijk verslaafd aan die reeks,en er zullen weinig afleveringen zijn die ik niet gezien heb.
Dus nu verder aan die verslaving werken met alle films te zien.
Deze reeks integraal aangeschaft,en met plezier al een aantal afleveringen gezien.Het is toch wel een indrukwekkende reeks als je het mij vraagt.Het gaat over verraad,zelfmoord,identiteitscrisissen,theologie,filosofie en zelfredzaamheid.
Het bevat in feite alle ingredienten om gedurende in totaal 12 u te blijven boeien.
Vooral een sterke acteerprestatie van Edward James Olmos mss voor sommige onder jullie beter bekend als de inspecteur uit Miami Vice,maar eigenlijk is heel de cast min of meer uitstekend,al gaat het toch over minder bekende acteurs.
Ook aangeschaft de uitstekende reeks Oz maar dit zal bekeken worden na de reeks Battlestar Galactica.
Na al die jaren nog eens terug uitgekomen bij Iron Maiden.Ik denk dat het nu op de kop af acht jaar geleden is dat ik daar nog eens iets van gehoord heb op cd of plaat.
Eigenlijk en dat is geen geheim kan heel die hardrock,heavymetal en progrock scene me gestolen worden.Maar Iron Maiden en AC/DC zijn eigenlijk twee groepen die daar een uitzondering op zijn.
Het enige werk dat je eigenlijk moet hebben tenzij je een fan bent van het artwork van Derrick Ricks en de cd's allemaal koopt is Live After Death,hun uitstekende live-cd gedurende 4 dagen opgenomen in Long Beach Californie.Als je het mij vraagt toch wel een enorm sterke cd.
Aan een zeer economische prijs aangeschaft in de Brabo in Antwerpen voor een goede 10 euro.
Deze maand in Mojo voor de reggae liefhebbers een sterk artikel over het maken van het album Exodus,een van de meest invloedrijke lp's van de twintigste eeuw van Bob Marley.
Een cd die het startshot heeft gegeven om in England de punk-scene op poten te zetten.Heel veel punkgroepen uit de jaren 70 en dan denk ik aan de The Clash,The Sex Pistols,MC 5 waren beinvloed door de plaat Exodus van Bob Marley,juist vanwege de revolutionaire teksten die er op stonden.
Al wordt er op die cd's oo,k thema's aangehaald over liefde,en muziek maken in naam van de heer.
Gisteren de boeddistische tempel in Schoten gaan bezoeken,die zich bevindt aan de kruispadstraat,achter de paalstraat.Het is best wel een indrukwekkend gebouw,en de stupa in de hof is ook heel mooi.
Zondag 16 september zal er daar een opendeurdag worden georganiseerd,waar iedereen welkom is.
Nog een klein gesprekje gehad met Gerda die daar de administratieve kracht is,en klein inleidinkje heeft gegeven in wat boedddhisme nu juist is.