1 juni:dus een heizeldrama van theater zuidpool 2juni:benefiet voor de kinderen in opvanggezinnen "ocharme" in het zuiderpershuis.
De dagen ertussen lezen we een cyclus der Russen,eten we een cervelaat met curry,doen we gesprekken over allerhande flauwekul,meestal gaat het over een bepaald thema gelijk krijgen het maakt niet uit wat,en schilderen wij naarstig verder,waar we ondertussen al aan schilderij nummer 5 zijn aanbelandt en dat in tegenstelling tot de andere drie zoals nummer 4 in een totaal andere stijl geschilderd is.
Al bij al moet de drukte blijkbaar nog komen,en is het nu goed zoals het is.
Aan isabelle van de Boer van Tienen,je bent nog steeds de mooiste,de liefste,de symphatiekste en de gezelligste en ik hoop dat dat voor altijd zo zal blijven.
Het gaat je goed heb ik opgemerkt,en die stralende glimlach en dat gevoel voor humor is nog steeds niet weggeeebt ,dat doet me plezier.
Ook aan Claire juist terug van een jaar hard werken in Barcelona doe ik hier de welgemeende groeten;
De mens kan de strijd van de waarheid aangaan of niet;de zijn en zijnden onthullen of verbergen,de positie van de mens is de vrijheid .
Je hebt Buda en Pest.
Je weet het allemaal niet en je laat ruimte,je bent bezig met opgaan en vergaan,de stroom is eindeloos en ook weer niet,ze vergaat je in je zijn en je zijnden van het zijnsbegrip,aftasten en omarmen,stilstand die ons soms tot werkelijkheid wordt,word,worden.
Ik heb één academiejaar in Strasbourg gestudeerd een aanvullende studie estetische filosofie onder leiding van Philip Lacoue-Labarthe en Jean Luc Nancy.
Het eindwerk dat ik daar geschreven heb ging over de dichter Paul Celan,waar ik een groot bewonderaar van ben.
Dit is wellicht voor de mensen die vertrouwd zijn met deze materie zijn bekendste gedicht.
Todtnauberg
Arnica,eyebright,the draft from the well with the starred die above it,
in the hut,
the line -whose name did the book register before mine?- the line inscribed in that book about a hope,today, of a thinking man's
coming word in the heart,
woodland sward,unlevelled, orchid and orchid,single,
coarse stuff,later,clear in passing,
he who drives us,the man, who listens in,
the half- trodden wretched tracks trough the high moors,
dampness, much.
wie dit gedicht goed leest zal mss wel merken dat het over twee historischre personages gaar namelijk Heidegger en Holderlin.
Vandaag een gedicht van een van mijn lievelingsdichters en bovendien ook nog van Antwerpen,de schitterende Leonard Nolens.
onderstroom
Ik heb geen krachtig levensgevoel met een hoge borst. Ik heb geen prachtig levensgevoel te verkwisten Of zieke plekken die mijn mens beminder moeten maken Bij tranerig volk en de openbare schatkist. Ik ben geen intellectueel die altijd wauwelt Met de lauwe bek van een ander,nooit wat woorden In zijn eigen bloed en spog heeft opgespaard.
Maar wel heb ik een goed en sterk karakter Ik heb een grondkarakter waarin de bezaaiende adem van een ander wortel schieten kan en openbloeit Tot in mijn keel die warm en vochtig is van liefde Voor het woord en zijn geruisloze gedachtensprong Zo krijgt niet ik maar alles in mijn handen zijn gezicht Ik ben een moederlijke onderstroom en maak van alles wereld.
voor alle cultuurpessimisten,critici,en passieven maar ook de mensen die denken dat ze overal commentaar moeten op spuien zonder dat ze weten hoe wij de eindjes aan mekaar moeten knopen,KUS ALLEMAAL MIJN KLOTEN.
Ofwel hebben die mensen geen leven ofwel gaan ze als grijze passieve muizen door het leven;
terwijl mijn leven toch gebruisd heeft,en al die ervaringen kunnen ze mij niet meer afpakken.
dus DOOD aan de grijze muizen,klootzakken en onbenulligen en JA aan de creatieve geesten.
Alles herlezen wat hem ooit voeding heeft gegeven om in dit leven van ondraaglijkheid toch een lichtpuntje te vinden,in mijn geval zijn dat geen romans meer,ik heb er mijn buik van vol.Ik denk zelfs dat een mens op een moment zijn honger gestild is.Dus het lezen van romans zal voor mij een kelk zijn die lang aan me voorbij zal gaan.
Wel herlees ik alles van mijn leermeesters Erik Oger (ook zijn uitstekende nieuwe boek),Philip Lacoue Labarthe(het fantastische Poetry as a subject over de poezie van celan en die gedichten in relatie met de filosofie van Heidegger),echt mijn ding,bij uitzondering lees ik toch de uitzonderlijk goede J.M.A Biesheuvel,en dan nog een aantal werkjes van meer obscure filsofen zoals Cioran,en de overbekende Jacques Derrida,ja ik heb de mens ooit ontmoet en gesproken na een lezing in Parijs.
Heb je zelf iets aan te kongigen,wil je iets kwijt,ben je zelf met iets interresants bezig dan mag je dat doorgeven en dan zal dit op dit blog verschijnen.
Hierbij bedank ik ook de lezers die af en toe een reactie op dit blog zetten,dit draagt alleen maar bij aan de dynamiek van dit blog,en geeft er zelfs een meerwaarde aan;
allen vriendelijk bedankt,en hoe meer reacties er komen hoe beter,er mogen ook altijd mails gestuurd worden met ideeen,suggesties of bijdragen en die zullen hier op dit eigenste blog worden uitgewerkt dus wees niet bevreesd en mail mij:
Vandaag gaan we ons inspannen om het goede doel wat te ondersteunen in de vorm van stickerverkoop,ik hoop dat er wat mensen bereidwillig zullen zijn om hun duit in het zakje te doen;
Even om een brood op de spits. Daar staan ze, drie tegen twee. Eden,Taragona,Dandy Namen van de boten aan de Oost-en Westkaai. Elk met hun eigen verhaal, maar ik ken er geen enkel van. De postbode slaat een praatje. Op de fkade waait de wind en voert verhalen aan. Wat is Merksem saai.... Tot de fabriekssirenes gaan Lorelei,brandweerwagen, lossen en laden, zuigen en Clarken, auto's die geen voorrang- dat was een mooie vrouw- dus zullen we dat maar zo laten. Hoessein,roepen ze om een matchke te beginnen een streepje zon,klokslag vijf.
Deze week ga ik een rustige week tegemoet en daar zullen we dan automatisch zelf rustig van worden.Ik beng deze week door als een soort van boedddha,die zichzelf in zijn lot berust en het hele zaakje relativeert;Er komen betere tijden,en de eindtijd is de beste tijd,ik vermoed dat dit blog deze week zal bulken van de berichten,en we zullen mss een aantal onverwachte interventie s inlassen?