Home Link naar onze andere blogs Eén Honda op tien hybride eind 2009
Honda CR-Z Concept (2007)
Alhoewel Honda voor de grote modellen inzet op zuinige dieselmotoren, wordt de hybride auto steeds belangrijker in het gamma van het Japanse merk. Over twee jaar moet één op de tien verkochte Honda's een hybride aandrijflijn hebben.
Om de verkopen een stimulans te geven, komt Honda de komende twee jaar met twee geheel nieuwe hybrides. De eerste is de Global Hybrid, waarmee het Japanse merk de hybridetechnologie voor een breder publiek toegankelijk wil maken. Deze kleine hybride krijgt dus een lagere vanafprijs dan de Civic Hybrid en de Toyota Prius. Honda rekent op een jaarproductie van 200.000 exemplaren als de Global Hybrid in 2009 op de markt komt.
Spectaculairder is de eerste sportieve hybride, die sterk zal lijken op de CR-Z Concept die op de Tokyo Motor Show debuteerde. Honda onthult de productieversie van de CR-Z op de Detroit Motor Show (NAIAS), die begin januari wordt georganiseerd.
Home Link naar onze andere blogs Laat je niet flitsen
Morgen maximum 90 per uur wegens fijn stof
De volgende dagen wordt een periode van verhoogde luchtverontreiniging verwacht. Daardoor geldt morgen, donderdag vanaf 6 uur op bepaalde delen van ringwegen en autosnelwegen een snelheidsbeperking tot 90 km/uur, meldt de Intergewestelijke Cel voor het Leefmilieu (IRCEL).
Temperatuursinversie De oorzaak van de toename van luchtverontreiniging is het weer, dat gekenmerkt wordt door lage windsnelheden en een krachtige temperatuursinversie. Volgens voorspellingen van de IRCEL zullen donderdag en vrijdag de concentraties fijn stof op verschillende plaatsen in België hoger liggen dan 70 microgram per kubieke meter.
Dynamische verkeersborden De snelheidsbeperking wordt aangegeven via dynamische verkeersborden. De beperking geldt op ringwegen en autosnelwegen in Vlaanderen en op autosnelwegen in Wallonië. Mobiliteitsclub VAB gaat op twee locaties ook een spandoek als extra signalisatie testen. In afwachting van dynamische informatieborden over het hele autosnelwegennet zou dat spandoek volgens VAB een eenvoudige en goedkope communicatiedrager moeten zijn.
Scherpe controle De wegpolitie zal op delen van ringwegen en autosnelwegen verscherpt toezicht houden op de snelheidsbeperking. "We hebben van een aantal parketten al vernomen dat de nultolerantie toegepast zal worden", klinkt het bij de federale politie. "De maatregel is niet nieuw en dus hoeven de weggebruikers niet meer gewaarschuwd te worden."
Home Link naar onze andere blogs Een ongelooflijke knuffel
17-12-2007 om 18:27
geschreven door Hans
14-12-2007
Naakt voor drinkwater
Home Link naar onze andere blogs Paris naakt voor drinkwater
Paris Hilton heeft het gevonden! In plaats van in de boekskes te staan omdat ze, oeps!, haar slipje is 'vergeten', gaat ze gewoon naakt voor een reclamecampagne. Zo slaat de blondine twee vliegen in één klap: ze mag naakt gaan én ze wordt er voor betaald. Om nog maar te zwijgen over de kwaliteit van de fotografie...
Water voor iedereen Met deze gouden foto's zet Paris zich ook nog eens in voor een goed doel: the rich water foundation. Die organisatie, opgericht door Paris en Günther Aloys, hoofd van het champagnemerk Rich Prosecco, zet zich in voor proper drinkwater voor mensen in nood. Paris is het gezicht van Rich Prosecco, de champagne die uit een blikje wordt gedronken.
Drinkbaar water is ook het thema zijn van de Stubru-actie Music for life, waarin het opgehaalde geld ten voordele gaat van waterprojecten. Waarmee Paris indirect Music for life promoot!
Ondertussen lijkt het weer goed aan tussen Paris en Stavros Niarchos. De twee werden al samen gespot op het (eenmalige?) reünieconcert van Led Zeppelin, en sindsdien konden ze in diverse nachtclubs niet van elkaar afblijven.
Home Link naar onze andere blogs VAB waarschuwt automobilisten voor problemen door koude
De automobilistenbond VAB waarschuwt automobilisten voor de komende vriestemperaturen. De VAB-wegenwachters stellen in de winter immers geregeld vast dat automobilisten uit onwetendheid middeltjes gebruiken die vervelende of kostelijke gevolgen hebben. VAB benadrukt dat automobilisten zeker moeten controleren of de rubber van de ruitenwissers en de batterij van hun wagen in goede staat zijn, en of ze nog genoeg ruitenwisservloeistof met antivriesmiddel hebben.
Zeker te vermijden zijn het ontdooien van de ruiten met zeer warm water omdat ze door het grote temperatuurverschil kunnen barsten, en het hard trekken aan portieren of kofferdeksel (zo wordt de rubber losgetrokken). Andere tips: gebruik de handrem (kan vastvriezen) niet maar zet de auto in versnelling, en zet vastgevroren ruitenwissers niet aan.
Yves Leterme en RTBF-baas Jean-Paul Philippot hebben vandaag anderhalf uur rond de tafel gezeten. Ze wilden de plooien gladstrijken nadat Leterme de Franstalige openbare omroep in verband had gebracht met de Rwandese haatzender Radio Mille Collines. Leterme stipte tijdens het onderhoud aan dat de vergelijking niet opgaat, stelde Philippot en dat bevestigt de woordvoerder van Leterme.....
11-12-2007 om 21:11
geschreven door Hans
10-12-2007
Kerstsfeer met Il Divo
Home Link naar onze andere blogs Il Divo - O Holy Night