De flitsende flikken uit man bijt hond vinden de berichten "vallende sterren" en wellicht ook de "flits" berichten van een andere radiozender helemaal niet leuk. Ze flitsen er liever op los (hun leven hangt er blijkbaar vanaf) dan dat de mensen de voorgeschreven snelheid aanhouden. Het is toch de bedoeling in het verkeer dat iederéén zich aan de verkeersregels houd? Natuurlijk, dan kunnen ze niet flitsen en vinden ze het (vooral deze madam) helemaal niet leuk meer... het is zelfs vervelend.
Een echtpaar uit Bosnië heeft beslist om te scheiden nadat ze er achter waren gekomen dat ze elkaar hadden bedrogen via het internet. Pittig detail: ze bedrogen elkaar met elkaar, aldus de plaatselijke media woensdag. Lees hier verder...
27-09-2007 om 23:11
geschreven door Hans
26-09-2007
Sloddervossen sterven eerder
Sloddervossen sterven eerder
Slecht nieuws voor alle warhoofden die de afwas weken laten staan, nooit stofzuigen en de administratie 'vergeten' bij te houden: rommelige mensen sterven eerder dan mensen die een geordend en netjes leven leiden. Dat staat te lezen in het tijdschrift Health Psychology.
Onderzoek 1.200 mensen, allen geboren rond 1919, werden door een heel team van psychologen hun leven lang gevolgd. Het onderzoek spitste zich toe op discipline en orde.
Zij die van jongsaf aan een ordelijk leven leidden, bleken langer te leven. Ook op volwassen leeftijd vertaalde een consciëntieus leven zich in een lagere sterftekans. Wie zowel in de kindertijd als op volwassen leeftijd alles netjes opruimde, kreeg helemaal goede papieren: deze groep leefde het langst. Als dat geen motivatie is om de boel straks op te ruimen.
De Duitse autoconstructeur BMW denkt erover om een vierde automerk te lanceren, naast de drie die hij vandaag bezit (BMW, Mini en Rolls-Royce), zo meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De groep zou donderdag zijn langverwachte strategisch plan voor de komende jaren moeten onthullen. De creatie van een vierde merk betekent volgens de krant voor BMW het einde van een eventuele overname van zijn Zweedse concurrent Volvo, waarover al een tijdje gespeculeerd werd.
BMW moet - ondanks recordwinsten - zijn rendabiliteit verhogen, om het hoofd te bieden aan de gestegen kost van de grondstoffen, aan de ongunstige euro-dollar verhouding en aan de nieuwe eisen op vlak van de uitstoot van schadelijke stoffen.
Muntstukken één en twee eurocent zullen stilaan verdwijnen
De muntstukken van één en twee eurocent zullen stilaan verdwijnen. De Nationale Bank heeft beslist dat er geen nieuwe stukken meer worden bijgemaakt. De voorbije jaren is vastgesteld dat de meeste mensen die kleine munten gewoon thuis oppotten, omdat ze die vervelend vinden. En ook winkeliers dringen al lang aan op een afschaffing. Zij vinden dat het totaalbedrag aan de kassa op vijf eurocent moet worden afgerond.
Biljet van één euro? Didier Reynders, de minister van Financiën, wil dat de nieuwe regering de kleine munten afschaft omdat ze bijna niets waard zijn en één eurocent maken, meer kost dan hij waard is. Ook denkt Reynders eraan de munt van één euro af te schaffen en te vervangen door een biljet van één euro.
Afronden op 5 eurocent Uit een studie van het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ) blijkt dat 84 procent van de handelaars af wil van de muntstukjes van 1 en 2 eurocent. Ze vinden dat het totaal te betalen bedrag aan de kassa op vijf eurocent moet worden afgerond.
Nog 90 miljoen besteld In 2005 vond al overleg plaats over het afschaffen van de stukjes van een en twee eurocent, maar toen kwam er geen oplossing uit de bus. In augustus bestelde de minister van Financiën 90 miljoen stukjes van een en twee eurocent om het tekort op te vangen.
Alles duurder Volgens Test-Aankoop is er een grondige economische studie voor nodig om te kijken of de consument de afschaffing van die muntjes wel ziet zitten. Test-Aankoop vermoedt dat handelaars de neiging zullen hebben om hun prijzen naar boven af te ronden als de muntstukken worden afgeschaft en dat alles daardoor duurder zal worden. Als de muntstukken van 1 en 2 eurocent toch worden afgeschaft, zegt Test-Aankoop tot slot dat de bedragen voor elektronische betalingen niet mogen worden afgerond.
Dit weekend zijn wij met onze kleinkinderen, de kindjes van onze Barbara en Olivier, samen met Oma Marina, hun papa die nu speelt bij "Fortuna Dusseldorf", gaan bezoeken.
De Vlaamse overheid verspreidt 700.000 folders onder ouders van jonge kinderen. De folder waarschuwt voor de mogelijk schadelijke gevolgen van overvloedig gsm-gebruik door kinderen.
"Laat één ding duidelijk zijn", zegt Gerrit Tilborghs van het Vlaamse Agentschap Zorg en Gezondheid. "Tot vandaag is er geen enkele studie die bewijst dat gsm'en schadelijk is. We willen dus allesbehalve paniek zaaien. Maar dat er geen bewijzen zijn, wil uiteraard nog niet zeggen dat er helemaal géén risico's aan verbonden zijn. We weten het simpelweg nog niet en daarom vinden we het nodig de ouders op een neutrale manier te informeren. Dan kunnen ze zelf wel hun conclusies trekken."
Onder het motto "leer uw kinderen verstandig omgaan met hun gsm" komt daarom een folder uit die massaal verspreid wordt via het tijdschrift Klasse voor Ouders. Drie op de vier Vlaamse jongeren onder de zestien hebben vandaag een gsm die ze regelmatig gebruiken.
De zomer is wel al vooorbij, maar ik heb toch nog één paar handigheden voor op het strand gevonden...
Drie blondjes op het strand.
En één gemakkelijke ligzetel.
20-09-2007 om 23:17
geschreven door Hans
19-09-2007
Smiley :-)
Smiley wordt vijfentwintig
De smiley, het eerste en wereldberoemdste emoticon, bestaat 25 jaar. Ter ere van de uitvinder, prof. Scott E. Fahlman, wordt daarom een feestje gegeven op de Carnegie Mellon University in Pittsburg in de Amerikaanse deelstaat Pennsylvania.
Fahlman gebruikte het symbool op 19 september 1982 voor het eerst in een elektronische boodschap aan zijn studenten. Nadat een studentengrap over een besmetting op de universiteit voor onrust had gezorgd, was er een debat ontstaan over de grenzen van de humor binnen de instelling. Fahlman stelde een symbooltje voor om aan te geven welke boodschappen niet helemaal serieus bedoeld zijn.
Fahlman heeft de afgelopen dagen al veel felicitaties ontvangen voor de uitvinding van het emoticon.
De beroemde gele taxi's die door de straten van New York City razen en liters benzine verbruiken, worden binnen de vijf jaar vervangen door milieuvriendelijke hybride wagens. Dat maakte burgemeester Michael Bloomberg bekend.
De vloot van ongeveer 1.200 Crown Victoria taxi's die geel geverfd zijn, wordt geleidelijk aan vervangen door nieuwe wagens. De Crown Victoria taxi's zijn goed voor 90 procent van het totale taxibestand in New York.
Groot verschil De nieuwe wagens rijden op een combinatie van diesel en elektriciteit. "Er zijn verschrikkelijk veel taxi's in de straten van New York, dus het maakt echt wel een groot verschil", zei Bloomberg bij de voorstelling van zijn nieuwe plan.
Ook de vloot van 4.000 stadsbussen zal geleidelijk aan milieuvriendelijker worden. Er komen dan hybride bussen of bussen op gas.
Groen Bloomberg wil de Big Apple omvormen tot een 'Green Apple'. Vorige week nog maakte de burgemeester bekend dat er plannen in de maak zijn om de uitstoot van broeikasgassen in de metropool met 30 procent te verminderen tegen 2030.
Momenteel wonen in New York maar liefst 8 miljoen mensen. In de komende twintig jaar zou dat aantal stijgen met 900.000
Ze staan vaak uren aan een stuk te kwebbelen, de tijd te rekken en te wachten tot een verveelde eenzaat raadt welk automerk, vrucht of type onderbroek gezocht wordt. Ook in Nederland hebben belspelmeisjes het niet onder de markt, getuige dit filmpje op YouTube. Na urenlang presenteren wordt het meisje misselijk of raakt haar peppil/babbelwater uitgewerkt.
De medewerkers van het programma laten haar een tijdlang stuntelen, haar zweet wegvegen en dodderen. Alsof er niets aan de hand is. Pas als het kind bijna ineenzakt, krijgt ze een stoel toegeschoven. Omdat ons Romina daarvan niet echt lijkt op te kikkeren, wordt het programma uiteindelijk toch maar afgebroken. Waarmee we wellicht nooit zullen weten met welke vrucht (nee, niet de papaya, die stond er al) de grote pot te winnen was. Als daar maar geen rellen van komen boven de Moerdijk.
Nissan presenteert de opvallende conceptcar Mixim. De Nissan Mixim is elektrisch aangedreven op alle vier de wielen en daardoor geheel emissievrij. Volgens Nissan is de Mixim ontwikkeld voor de jonge generatie automobilisten die met computers en internet zijn opgegroeid.
De Jaguar XF is een incarnatie van Jaguar´s nieuwe designtaal. De XF heeft een coupé-achtig lijnenspel, maar weet ondanks dat enorm veel interieurruimte te bieden. Jaguar levert de XF met een viertal krachtige motoren, met zeer moderne uitrustingsniveaus en met veel aandacht voor details. De XF combineert Jaguar´s klassieke lijnen met veel moderne kenmerken.