Vandaag vlogen we door van Bangalore naar Mengalore. Dit deden we met een bus zoals Geert zegt. Het vliegtuig was inderdaad niet meer dan een grote bus en had plaats voor 76 passagiers. Bleek dat het vliegtuig van belgische makelij was, het werd namelijk gebouwd door Bombardier, beter bekend van de treinstellen.
We vertrokken van de nationale luchthaven van Bangalore. Dat is een belevenis op zich.
Mannen en vrouwen moeten apart door de veiligheidscontrole. Reden hiervan is dat je niet alleen door een metaaldetector moet stappen maar je wordt ook afgetast met zo'n toestel (te vergelijken met klein tennisracketje). Bij de mannen gebeurd dit in het zicht maar de vrouwen moeten in een hokje stappen hiervoor.
Na een vlucht van 50 minuten kwamen we aan in Mengalore. Daar werden we opgewacht door een auto van het hotel.
Het verschil met Bangalore viel onmiddellijk op : Mengalore is kleiner, een stuk opener. Het verkeer is niet zo hectisch. Qua temperatuur is het zoals in Bangalore (34°) maar het is hier veel vochtiger was het een stuk lastiger maakt.
's Avonds gingen we eten in het restaurant van het hotel. We wilden vis. Toen kwamen ze een schotel tonen met de verschillende vissoorten waaruit we konden kiezen.
We kozen de Tiger Prawns Tandoori (Tijgerscampi's). Iets groter dan de scampi's die wij kennen.
De locale frutsoorten smaken hier ook heel anders dan bij ons thuis. Bv de Pine Apple (ananas) is hier veel zoeter en ook anders van structuur dan degene die we bij ons kopen.
|