
OUDENAARDE - Vijftien auteurs hebben samen Tijd voor Oudenaarde' uitgewerkt, een boek dat struint door de geschiedenis van Oudenaarde van de prehistorie tot nu.
Na ruim twee jaar voorbereiding werd in het stadhuis het boek Tijd voor Oudenaarde' voorgesteld in het stadhuis.
Geertrui Van Kerkhoven, die samen met Paul Trio, Rik Castelain en Marjan de Smet het redactieteam vormde, noemde het boek een mooie en passensde afsluiter voor een succesrijk jaar 2012 waarin Oudenaarde heel wat prijzen en onderscheidingen te beurt vielen.
Eerste auto
Vijftien auteurs zorgden voor een reis door de 1000-jarige geschiedenis van de stad Oudenaarde.
De vele boeiende verhalen, vanaf de prehistorie tot op heden, zijn te vinden in de vijftien hoofdstukken en in de ruim 100 kleurrijke illustraties.
Je leest er hoe de inwoners van Oudenaarde tijdens de Bourgondische periode hielpen bij de aanleg van een aarden wal en door het stadsbestuur met bier betaald werden.
Je verneemt er ook dat de eerste auto in Oudenaarde door de brouwerij Liefmans werd aangekocht in 1091.
Het is een toegankelijk boek voor iedereen met interesse in het verleden van de stad.
Wie de geschiedenis van de stad niet kent mist de link met heden', meent Geertrui Van Kerkhoven.
Naslagwerk
Schepen van Cultuur Guy Hove (Open VLD) is tevreden met het resultaat. Het grafische- en drukwerk hebben we uitbesteed aan Die Keure uit Brugge. Tijd voor Oudenaarde' is een onmisbaar naslagwerk maar ook een interessant zakengeschenk want het boek omvat ook samenvattingen in het Engels en het Frans.'
Bron: Het Nieuwsblad