Inhoud blog
  • Varkenshaasje met champignonroomsaus en aardappelgratin
  • Oreo cheesecake
  • Bloedworst met appel
  • American pancakes met banaan-chocoladesaus
  • Balletjes in tomatensaus
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foutloos koken
    Waar koken en wetenschap samenkomen
    27-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Asperges op Vlaamse wijze

    Asperges op Vlaamse wijze

    Nodig?   Voor 2 pers.

    Asperges

    Eiersaus

    Overige

    8 duimdikke witte asperges

    2 eieren, hardgekookt

    6 kleine aardappelen


    100g gezouten boter

    1 liter water


    2el peterselie, gesnipperd

    1 el zout


    1/4kl nootmuskaat

    2 schijven beenham


    zwarte peper


     Bereiding?

    -          Schil de asperges en breek de ‘kontjes’ er op ongeveer 3cm van het einde af

    -          Schil de aardappelen en kook ze in het gezouten water in ongeveer 15 min. gaar

    -          Pel de eieren, scheid het wit van de dooier en plet apart tot kleine brokjes met een vork

    -          Smelt de boter, voeg eiwit, peterselie, nootmuskaat en peper toe

    -          Snijd de beenham in dunne stroken

    -          Kook de asperges 3 minuten in gezouten water, zet het vuur uit, plaats een deksel op de pan en laat nog 5 à 7 minuten nagaren in het hete water, tot ze beetgaar zijn. Giet af en laat uitlekken

    -          Voeg net voor het serveren het eigeel bij de eiersaus, meng voorzichtig en dien op


    Verhoudingen

    -          Per persoon rekenen we 4 asperges, 1 ei, 3 aardappelen en 1 schijf beenham

    -          Voor de eiersaus gebruiken we per ei 50g gezouten boter, 1 eetlepel gehakte peterselie en een snuif nootmuskaat


    Technieken: tips en tricks

    -          De ‘kontjes’ van de asperges gebruiken we niet, die zijn te vezelig en geven een onaangenaam mondgevoel. Eventueel gebruiken we de schillen en de kontjes om een fond van te trekken. We koken ze dan in lichtgezouten water gedurende 15 minuten, zeven het kookvocht en houden het apart voor soep of saus. Deze fond kan ook ingevroren worden om later te gebruiken.

    -          Om aardappelen te koken rekenen we op 1 eetlepel zout per liter water.

    -          Een juiste tijdsduur geven om de asperges beetgaar te koken is quasi onmogelijk. De dikte van de asperges verschilt immers telkens weer. Na 3 minuten koken bestaat de kunst erin om iedere minuut eens in de asperges te prikken om de gaarheid te beoordelen.

    -          Het prikken doen we overigens met een vlijmscherp aardappelmesje om de asperges niet te beschadigen (dus niet met een vork!)

    -          Het eigeel mengen we pas net voor het serveren onder de saus, dit geeft het smakelijkste uitzicht. Doen we dit vanaf het begin, dan zal het eigeel door het roeren in de saus met de boter versmelten en de hele saus geel kleuren. Het mooie aan dit gerecht is net het kleurcontrast van het eiwit, eigeel en de groene peterselie.

    -          In het klassieke recept komt er geen beenham voor, maar ik vond het er wel bijpassen…



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 28/05-03/06 2018
  • 21/05-27/05 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs