Inhoud blog
  • Onwtendheid is zalig.
  • Test je logisch redeneervermogen!
  • Alweer een overwinning voor Phaedra.
  • Het einde van de wereld!
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Categorieën
  • Persoonlijke verwerking (11)
  • Wat betekent logisch zijn?

    16-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Deze cartoon vond ik laatst op de site www.irreligion.org. Aan de hand van deze simpele cartoon wordt mijn standpunt ten opzichte van religie misschien wat simplistisch, maar alleszins duidelijk weergegeven. In een simpele tekening als deze zitten heel wat elementen vervat die ik ook zie in religie. Hij sluit namelijk mooi aan met mijn mening ten opzichte van religie en logica. Ben jij van dezelfde mening of vind je deze cartoon maar onzin?
    (Door te klikken op de afbeelding kan je deze in een grotere weergave bekijken.)

    Bob



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    23-05-2010
    Cartoon: logica en religie

    Kort maar krachtig. Dit zijn eigenlijk 2 duidelijke en simpele voorbeelden waarop een visie gebaseerd is. Logica: geloven in alles wat logisch is, alles wat bewezen kan worden. Je hebt een baseball, je kan dat dan ook bewijzen dat je dat hebt.

    Religie: Geloven in een iets of iemand, maar dit niet kunnen bewijzen. Je kan er echter enkel een eigen interpretatie aan geven en die interpretatie op een eigen manier uiten. Geloven in de islam en je dan ook houden aan de strikte regels(ramadan, 5x bidden per dag, ).

    Die eigen interpretatie is dan ook de echte kracht van het geloof. Het is daarom dat geloof er is en altijd zal blijven zijn, want niemand kan bewijzen of God nu bestaat of niet. Sommigen zeggen van wel, in hun eigen interpretatie, anderen zeggen van niet, ook in hun eigen interpretatie.  Zo krijg je altijd een tegenstelling tussen mensen die geloven en er kracht uitputten en mensen die er absoluut tegen zijn en het dan meer hebben voor de logische dingen, waaronder wetenschap, dat bewezen kan worden. Hier heb ik het dan vooral over de tegenstelling tussen het creationisme en de leer van Darwin. Je merkt wel dat veel gelovigen het moeilijk hebben om hun eigen overtuigingskracht kracht bij te zetten door een logische redenering, die ze wel willen maken maar eigenlijk niet kunnen. Moest er wel een logische redenering zijn, zouden er al veel minder mensen sceptisch staan tegenover het geloof, wat nu niet het geval is.

    Ik heb respect voor mensen die geloven. Als ik op Italiëreis aan de kerk in Siena een oudje met de ogen toe zag bidden kreeg ik even kippenvel. Ik stond ter plekke. Zelf zou ik dit nooit kunnen, misschien ligt dit wel aan de tijd waarin ik opgegroeid ben. De actualiteit van dezer dagen doet er dan ook niet goed aan.

     Deze cartoon vind ik niet slecht, zeker geen onzin, maar zoals Phaedra zegt: dit zijn 2 begrippen die los van elkaar staan, je zou ze kunnen zien als een tegenstelling. Logica is een logische redenering en religie is steunen op iets onlogisch. Maar zowel logica als religie kunnen belangrijke factors zijn in een mensenleven die bijdragen tot een completer mens. 

    23-05-2010 om 20:30 geschreven door laurens


    22-05-2010
    Logica vs geloof

    Leuke cartoon, maar dit is volgens mij niet de essentie van religies. Geloven houdt net in dat je veronderstelt dat er iets of iemand is. Dit valt niet te bewijzen, maar gelovigen zijn hier sterk van overtuigd. Dit is voor mij dan ook de kracht van het geloof: aangezien niemand kan bewijzen dat God bestaat, steunen ze enkel op een innerlijke overtuiging waaruit ze o.a. kracht putten in moeilijke tijden. Dit vind ik wel een mooi gegeven in een samenleving waar ongeloof en wantrouwen de plak zwaaien.
    Zelf ben ik niet gelovig, ik kan mezelf er niet toe brengen te geloven dat er iemand hoger is, maar dit wil niet zeggen dat ik geen diep respect heb voor mensen die wel geloven. Ik vind het zeer bewonderenswaardig hoe gelovigen er rotsvast van overtuigd zijn dat er een God is, zonder die ooit gezien te hebben; en zich ook door niets of niemand van dit geloof laten afbrengen.
    Ook ben ik van mening dat logisch denken religieus zijn niet uitsluit en omgekeerd. Dit zijn voor mij twee terreinen die compleet los van elkaar staan, maar beiden kunnen bijdragen tot de vervollediging van een persoon.

    22-05-2010 om 11:18 geschreven door Phaedra




    Archief per week
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 29/03-04/04 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs