Fiets For Fun
Skating For Fun
Foto
FIETS KM 2009
-------------
TOTAAL KM: 1739
---------------------
Nevele Schelde : 54
Gavere-Kluisbergen : 68
30/03: 78 Horebeke
04/04: 57 Zingem
06/04: 56 nevele
11/04: 76 sundays
14/04 : 30 leie
18/04 : 20 leie
19/04 : 76 sundays
22/04 : 32 nevele
25/04 : 116 davitamon
01/05 : 30 dochamps
02/05 : 35 la roche
10/05 : 65 sundays
23/05 : 54 Nevele
24/05 : 65 Sundays
31/05 : 40 MTB Brakel
07/06 : 65 Sundays
13/06 : 56 nevele
21/06 : 20 thuis
28/06 : 65 schelde
...
23/06 : 44 vinderhoute
22/08 : 66 kortrijk
16/08 : 44 vinderhoute
09/08 : 54 leie
08/08 : 52 zottegem
01/08:  30 leie
29/07 :  90 Bossuit
28/07:   49 vinderhoute
27/07:   57 peleton leie
25/07: 121 zeeuws vl.
24/07:   37 leie
23/07:   63 harelbeke
19/07 : 40 schelde
15/07:  36 leie
14/07:  35 poeke
05/07:   30 leie



2008: 7051 km
2007: 4571 km
2006: 5291 km
2005: 4794 km
2004: 1672 km

Skate Km
2004: 1300
2005:   280
2006:   707
2007:     74
26-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tochtje
Eerste een tochtje met een tussenstop bij oma om de pc in orde ter brengen. Met een volle buik reed het wel moeilijker natuurlijk. We deden een klein tochtje rond huise, waar we een hele mooie rosse poes aan de kant dood zagen liggen. Toen we langs Lozer kwamen stopten we even om naar de crossers te kijken.  Kleine ventjes zwoegend op de fiets, schoon om te zien en we hebben ze dan ook wat aangemoedigd.
Het weer was mooi, blauwe lucht, het zonneke, wel veel wind en dat maakte dat ik niet veel zin had om thuis al af te slaan.  De mannen sloegen af naar huis om Niels Albert aan te moedigen op de tv en beloofden mij om het op te nemen, zodat ik na mijn tochtje ook nog kon kijken naar zijn (hopelijk)overwinning, want dat verdiend hij toch he?!  Dus fietste ik verder, langs de vaart richting Vinderhoute.  Eerst kwamen er mij verschillende peletons voorbij, die van de andere kant kwamen.  Ik twijfelde of ik rechtsomkeer zou maken en mee zou rijden maar mijn eten speelde nog op, dus reed ik alleen door. Even later zag ik dat er achter mij wel iemand naderde, ik reed 30à31, even later stak hij mij voorbij.  Ik twijfelde weer en ging niet mee maar versnelde toch een beetje naar 34, dus bleven we even ver van elkaar rijden.  Toen er dan nog iemand mij voorbij stak had ik er genoeg van, volle maag of niet, dus ik mee in die zijn wiel aan 38 en die bracht mij piekfijn naar onze voorganger.  Daar aangekomen gaat mijn kopman ineens opzij en zegt iets....wablieft?....zegt hij, ik moet recupereren, recupereren....en wijst naar zijn hartslagmeter terwijl hij zwaar ademt. Aha, oke, mercie zeg ik en ben weg met de andere want ik ga nu die zijn wiel niet meer lossen he. Heb hem niet meer gezien, dus in andere zijn wiel gezeten tot hij moest afslaan en toen was ik alleen.  Tot Vinderhoute had ik nog goede wind maar vanaf ik op het fietspad kwam langs de R4 had ik al zijwind tegen en toen ik aan de Schelde kwam had ik hem vol tegen. Mijn eten bleef mij opspelen, dus legde ik mij maar neer bij op het gemakske rijden en genieten en km rijden.  Afstand: 72.5 km


Reacties (0)
20-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Velofollies
Deze middag naar Velofollies geweest. Veel mooie fietsen gezien natuurlijk!!!!!!!!!!!! De stand met het meeste publiek was die van de spinning. Veel kijklustigen die van hun familieleden (denk ik) foto's namen terwijl ze waren aan het afzien.  De instructrice deed het echt met veel enthousiasme, het zweet drupte van haar neus, het was een plezier om te zien. We zagen enkele bekenden waarvan we de naam niet kennen en ook Nico Mattan deed mee aan de spinning.  Bij nog een andere stand waren er 4 rollen op fietsen zoals vroeger met 1 verzet en de deelnemers zien hun plaats als een lichtje op de piste. Nadat eerst wat kleine kinderen hadden deelgenomen  en het steeds drukker werd rond de stand met toeschouwers, kwamen er 3 jonge gasten af van rond de 18 jaar, deelnemers van de BMX  trial. De vierde fiets bleef leeg, niemand durfde het aan, dus Jo die plaats maar ingenomen. In zondagse kleding nogwel.....! Het was spannend, hij was als eerste weg, ik zag zijn blauwe lichtje vooruit gaan en dacht...jajaja, hij gaat dat hier winnnen, mijne JO!!!!!  Maar een ander oranje lichtje kwam gevaarlijk dichterbij, ze wisselden voortdurend van kop en juist op het einde zag ik dat oranje lichte als eerste naar voor springen....doeme dacht ik, dat was nipt. Maar toen gebeurde er iets, de organisator zei dat ze gelijk over de meet kwamen (de lichtjes geven blijkbaar niet het juiste aan) en dat ze 'als ze wilden' opnieuw konden rijden om de winnaar te kennen. Jo wou wel maar de jonge gast, stak vlug zijn hand uit en feleciteerde hem, hij zag het niet zitten een tweede keer. t'Was grappig en spannend en ben weer zo fier op hem....en dat in zondagse kleding, denk eerlijk gezegd dat die ventjes verschoten zijn van 'die mijnheer' hahahaha


Reacties (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.merijenniezere

Via de site van wielertoerist kwamen we op de site van het clubje van merijenniezere. Zagen we dat ze deze morgend gingen rijden, dus wij vertrokken om half negen. Aan de kromme brug niemand te zien, dus verder want om 09.00 uur was het afspraak aan de andere brug.
Daar troffen we 2 mannen aan en even later kwam er nog een derde toe. We reden tegenwind richting Kortrijk, even later pikte er nog een heel peleton aan. Ik kon me goed uit de wind zetten in 5e positie en het tempo was "niezere" al moesten de kopmannen wel serieus werk leveren in de wind, waarvoor dank!!!! Zo kon ik echt nog eens genieten zonder al te veel af te zien. Aangekomen in Kortrijk maakten we terug rechtsomkeer en met de wind in de rug namen we een vliegende start om nog een fietser in te halen. We reden een tijdje samen, bleek dat die vent vroeger de 'Toer de France' nog gereden heeft. Op de terugweg reden we denk ik rond de 35km/u, gemakkelijk met die wind en kon er nog een babbeltje af.  Leuk groepje, zeker voor herhaling vatbaar. En zo hebben we dit weekend toch twee dagen op rij gereden. Vandaag 65 km, joepie !!!




Reacties (0)
19-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Toerke Vinderhoute-Schelde

Het weerbericht ziet er niet veelbelovend uit voor dit weekend.  Wind, wind, wind,...maar tegen de verwachtingen in is het hier wel droog in Deinze. De temperatuur is ook aangenaam, dus vertrekken we.  Heel de tijd meewind langs het kanaal naar vinderhoute, dus dat gaat vlotjes! Weinig volk vandaag, we zijn dan ook wel een beetje later dan anders maar het zal ook wel met het weer te maken hebben.  Richting schelde hebben we de wind wat zijwaarts en gaat het al wat moeilijker. Onze hoop om om half twee misschien aan de brug van zwijnaarde te zijn en een stuk met een groepje te kunnen meerijden valt in het water want we halen het niet. Vanaf Nevele lag de baan ook al wat natter en hoe dichter we bij Gent kwamen hoe natter het werd, dus blijkbaar had het daar wel geregend. Aan Zwijnaarde vloog er ons een mountainbiker voorbij die het blijkbaar zag zitten in de tegenwind, dus wij daarachter om toch een beetje uit te wind te kunnen zittten. Maar we hadden heb nauwelijks ingehaald en zijn kaars was al uit, dus moesten we de klus alleen klaren. Een energy gelleke van eas gaf ons weer wat kracht om de andere helft van onze toer de doen, tegen de wind nu..... Geen regen gehad, wel zijn we vuil vuil vuil.....bij thuiskomst eerst een doucheke en dan ons fietskes kuisen.  t'Was de moeite, het deed deugd maar genoeg om er weer in te komen.




Reacties (0)
13-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cross Poeke
Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag de grote dag,...2e deelname aan croske in Poeke. De mannen hier al helemaal zenuwachtig.....
Maar eerst.........Ben zelf s'morgens maar gaan rijden langs de Leie zodat ik toch ook nog wat rijd. k'Had geluk, had wind mee en reed gemakkelijk aan 37km/h. Eerst zat ik in de mountainbiker zijn wiel maar toen hij vertraagde nam ik over en blijkbaar vond die vent dat heel 'wijs', zo zei hij toch toen hij afsloeg aan Landegem. Ik reed nog door tot Merendree en hoopte op een groepje dat terugkeerde om wat uit de wind te zitten. k'Had pech, enkel 2 trage reden nog in mijn richting, dus heb alleen tegen de wind moeten vechten.

Toen ik thuiskwam snel koersspagettti gemaakt, gegeten en alles nog eens nagekeken wat we moesten meenemen. We waren flink op tijd om het parcours eens af te wandelen en af te fietsen. De organistatie was nog druk bezig alles klaar te zetten. Er waren 3 groepen, van 9-11 jaar, van 12-18 jaar, en +18 jaar.  De kleintjes waren ongelooflijk om te zien, sommigen nog te klein voor hun fiets, sommigen met een loodzware of slechte fiets, maar dat laatste zag je in alle categorien.
Bruno was in de start de tweede, maar halverwege de eerste ronde zette de eerste een voetje aan de grond en kon hij er voorbij. Vanaf toen is hij niet meer van de kop gegaan. Zijn voorsprong werd altijd maar groter, het was alsof hij niet veel afzag. Vorige keer heeft hij beslist veel meer afgezien.  Hij kwam met de armen in de lucht over de streep.  Proficiat !!! Eerste keer nummer 1 !
Dan de + 18 groep. Er zijn zowel jonge gasten van 19 jaar als 35 en +40 bij,.... De start is explosief en jo knalt ze allemaal voorbij, als eerste vliegt hij ons voorbij, we verschieten ons allemaal een ongeluk !!! Als hij me na de eerste ronde voorbij komt is het alsof hij nog niet te hard afziet, ik kan het niet geloven, het lijkt of de tweede harder afziet,..... Maar het ligt glad en slijkerig, de banden nemen teveel op en hij moet terrein prijsgeven. Uiteindelijke steken hem 3 mannen voorbij, de eerste twee blijven samen en rijden om de beurt hun kas uit hun lijf, de derde hing er een stukje achter en dan jo. Ze blijven eigelijk heel de tijd gelijk, juist de achtervolgende groep komt soms dichter. Maar met nog wat aanmoedigingen "tandje bijsteken, pas op, komt er ene dichter..." rijd hij toch nog beetje rapper en vergroot de afstand weer en behoud hij zijn vierde plaats. Goed gedaan zene!!!!!!!!!!!!! En dat na heel de week ziek zijn en dan nog van de trap te vallen !!! Dus heeeeeeeeeeel goed gedaan !!!!! 

Met dank aan de organisatie van de cross in Poeke !    http://www.poekecyclocross.tk






Reacties (0)
06-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondje Vinderhoute
Mooi weertje vandaag !!! Bij het omkleden had jo zijn schouder nog eens goed ingewreven met dat warm spul en toen hij zijn bruggeman truitje aantrok gaf die combinatie hem een flash back aan zijn vroegere koerstijd.....  Bij het vertrek dachten we allebei hetzelfde, ons toerke Vinderhoute. We reden eerst op het gemakske en dat ging natuurlijk gemakkelijk, geen last van zwaar benen door het lopen.  Bij Jo ging het wat moeilijk, benen goed, maar al de rest niet, k'had al wat medelijden,... We kwamen al veel toeristen tegen die hetzelfde gedacht hadden, alleen reden ze altijd in de tegenovergestelde richting.  Maar nen oude diesel moete niet te rap afschrijven he,....plots kwam hij in gang en mijn medelijden was hoe langer hoe meer zoek, MILJAAR ZEG !!! Inneens reed hij 15 /uur meer dan in het begin.  Aan de brug namen we eens een andere weg en reden een tijdje langs de leie denk ik, daar liggen veel plezierbootje.  Een klein padje in grave steentjes en gelukkig maar hier en daar een wandelaar, in de zomer zal dat hier niet te doen zijn.  Jo ging er weer vandoor en ik probeerde hem nog in te halen aan 35 maar er was niks aan te doen, ik reed eerder mezelf eraf dan dat ik hem inhaalde.  Na een hele tijd kronkelen en een slecht fietspad te volgend kwamen we weer terug in lovendegem uit.  Daar kwam juist een groepje aan en nu was hij helemaal niet meer te houden, dus nu was ik alleen. Kon ik ook even rusten, want zo een toer met dit crosfietske ben ik niet gewoon , leve het koerstuur dat ik hier niet op heb, wat mis ik mijn andere fiets!!!!!
Ik rij op het gemakske door, terwijl jo al die mannen wat moe maakt, blijkt dat hij het daar eens goed dooreengeschud heeft ,,......en ik had dan medelijden met hem in het begin,...miljaar zeg!  Maar wat zie ik inneens in de kant na een tijdje, iets blauws???? jaja, druk bezig zijn voorband te vervangen, mijn coereurke met blozende kaakskes.  Samen rijden we verder, ik probeer me zo goed mogelijk in het wiel te zetten want er is een stevige tegenwind. Met een serieuze honger komen we na 64 km terug thuis, niet slecht om terug te beginnen, vroeg gaan slapen zal straks geen probleem zijn.
Onze dag is helemaal goed als later op de dag nijs wint en albert toch ook op het podium staat!


Reacties (0)
05-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lopen
Regen regen deze morgend, dus maar niet gaan fietsen. Deze namiddag klaarde het wat op en dan maar met mijn oude hond een toerke gaan lopen. Mijn fluogeel vestje aangedaan, ziet er flashy uit !( tegenwoordig kun je maar beter zichtbaar zijn!)
Het lopen ging heel goed maar weer verstandig geweest en twee minuten gewandeld en even gestretcht zodat ik morgen ook nog kan lopen (zonder al te stijve spieren) en fietsen. Vorige week ging het toch even moeilijk om te fietsen de dag erna. 
Toch  4.5 kleine kilometerkes vandaag, t'is niet veel maar ben er toch blij mee !


Reacties (0)
02-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwjaar
Het nieuwe jaar goed begonnen en naar even naar Lozerbos gaan rijden. Het was heeeeeeeeeeeeel rustig op de baan, we zagen nog 1 fietser en 1 mountainbiker. Op weg naar Lozer zagen we overal blikjes aan de kant liggen, cola, pils en nog eens pils blikjes,...is het nu echt teveel gevraagd om dat thuis in de vuilbak te gooien????? Zelf met de fiets gooien wij nooit of nooit iets op straat.  Ik vind dat echt heel erg als ik ook van fietsers of voetgangers zie dat ze papiertjes van koeken, repen, gels, platte banden of wat dan ook in de kant gooien. Schaam U !



Reacties (0)
01-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe schoenen
Heb in mijn favoriete webwinkel nieuwe fietsschoenen gekocht van shimano omdat ik in mijn andere bij lange tochen een zeer teentje heb en zelf een eksteroog krijg als het heel veel lange tochten zijn zoals onze fietsvakantie. En wie weet als alles meezit dit jaar, vertrekken we in het verlof misschien wel weer naar onze favoriete berg !
Schoenen op het net kopen is natuurlijk altijd een risico maar omdat mijn allereerste schoenen ook van shimano waren wist ik al dat ik 2 maten groter moest nemen. Standaard zeggen ze 1 maat groter maar bij mij is het dus 2 maten groter, raar. Ik vond een schema over de lengte van de voeten en de maten van shimano, dus gingen we aan het meten. Bij jo en bruno klopte het schema precies en bij mij dus niet, heb ik dan zo een rare voeten misschien   Mijn voeten zijn wel breed want boven aan de tenen loopt het niet sterk af naar beneden, ik denk dat het daaraan ligt.  We hebben dus alle drie nieuwe schoenen, jo en bruno 1 maatje groter en ik 2 maten groter en ze passen perfect.  Nog beter,....de schoenen zijn zelf mooier en beter dan we dachten, mooi zacht leder en toch stevig. Even op de rol getest en het ging goed, de grote testen zullen ongetwijfelt volgen!



Reacties (0)
31-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lopen

Eergisteren op de rol gereden terwijl de mannen in het bos waren gaan crossen. t'was even moeilijk om terug te beginnen maar uiteindelijk geraakte ik toch aan 20 km. Volgende keer beter, of nog beter ..proberen er wat regelmaat terug in te krijgen.
En omdat ik zoveel over lopen hoor de laatste tijd, kon ik het gisteren niet houden om toch ook nog eens te gaan lopen. Het ging vanzelf, blijkbaar verleer je dat niet. Gelukkig heb ik een oude hond die al een beetje vlugger moe wordt en moest ik dus mijn verstand gebruiken en het rustig aan doen. Gelukkig maar, zo kan ik vandaag tenminste nog lopen zonder al te veel spierpijn.  Na mijn loopje gisteren reed ik nog een piepklein toerke met de fiets door het veld.  Ik had namelijk nog een doel..... Afgelopen week hadden ze de wortelen eindelijk uitgedaan op het veld maar er liggen nog heel veel brokken, dus heb er een paar opgeraapt voor onze ganzen die er wel weg mee wisten!
Vandaag de km bijeengeteld en zo zijn we weer klaar voor een nieuw jaar ! Ik weet niet hoe sommigen zoveel km bijeen rijden...als je nog wat andere hobby's hebt heeft een mens toch eigelijk veel te weinig tijd vindt ik.  Een dag zou wel 3 uur langer mogen zijn voor mij, haha
Welke fietsavonturen gaan we dit jaar tegemoet? Aan welke tochten gaan we meedoen? Hoeveel km krijgen we bij elkaar? Krijgen we onze skates dit jaar meer aangetrokken? Ik ben eens curieus!




Reacties (0)
27-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La Roche
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Met Kerstmis in La Roche geweest, weg van alle drukte.  Koud, brrrrr, maar oooooo zo gezellig....
Een beetje gaan fietsen in de omgeving. We begonnen direct berop, vanuit het dorp recht omhoog. Mijn eerste bergske dat ik ooit deed met een koersfiets een paar jaar geleden. Ook nu was het nog echt de moeite !!!!!  Een pittig opwarmerke, dus we hadden het al direct warm! Verder bleven we op de kleine weggetjes, beetje bergop en bergaf en kwamen maar 2 fietsers (die het niet meer zagen zitten) en 2 auto's tegen! wat een rust!!! Een paar wandelaars in dikke jassen en in la roche enkele etalagewandelaars...
De campings langs het water lagen er verlaten bij. De rotsen langs de kant waren overal versierd met lange ijspegels en de straten lagen hier en daar wit van de ijzel.  In Dochamps deden we nog een wandeling en liepen eens niet verloren, hahaha.  We waren getuigen van twee bmw's die een steile bergop wilden nemen en slippend zich een weg naar boven baanden. Eentje stond inneens stil en bolde bijna achteruit, toen gelukkig inneens zijn wielen grip vonden en hij ook het laatste stukje boven geraakte. Het was een echt blooperfilmke!
Onze kerstkaarst gemaakt, zie foto hiernaast.  Hierbij dan ook allemaal een fantastisch 2008 toegewenst ! ! !




Reacties (0)
09-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lang geleden

Het is al lang geleden dat ik nog eens iets op de blog schreef, ik verschiet er zelf van. Kwestie dat een mens in de winter ook eens iets anders kan doen he. Met de wind en regen tegenwoordig moet je ook al een juist moment uitkiezen om toch niet te nat thuis te komen of weg te waaien,.... Vorig weekend zijn we langs de oude leie gaan fietsen en daar in de buurt.We wilden wat nieuwe weggetjes ontdekken en reden het ene veldweggetje in na het anderen,....en ja, soms lopen die dood he. Dan zie je een padje door een bosje/onkruid/veld en halucineer je dat dat doorloopt,....en zo waren we weer bezig he, tot we bijna kniehoog tussen het onkruid zaten en tot de conclusie kwamen dat dit eigelijk echt geen padje is,....dan maar weer terug en een ander weggetje gekozen. Omdat we een beetje laat vertrokken waren, moesten we ons haasten om voor het donker weer terug te zijn omdat we niks van verlichting bijhadden. Dan maar de grote baan genomen voor de korste weg en volle gas gereden. Dat was niet alles...maar we haalden het nog net al was het niet al te veilig meer met al die auto's die langs je heen scheren,....maar zo was het al bij al een goed trainingske, haha.
Vandaag zijn we lang het kanaal gereden, Nevele, Landegem en daar dan de kleine baantje gekozen die we anders nooit niet doen, zo zie je eens wat anders. Het lag daar allemaal nogal nat bij met grote plassen op de weg. Zo reden we helemaal binnendoor naar Vosselare in serieuze tegenwind, de grote baan over en daar het nieuwe pad dat naar Vosselare put loopt.  Eigelijk in onze achtertuin maar we komen hier eigelijk nooit en wisten dan ook niet dat daar een overzet is, een vlot dat je zelf naar je toe moet trekken door aan een groot wiel te draaien.  Het was een groot wiel maar je moet serieus veel draaien vooraleer je de overkant bereikt. Om de beurt een draaien, zo krijg je geen kou door het stilstaan en op een paar minuten waren we aan de overkant. Vandaar langs de leie en naar huis want er komen weer donkere wolken aan. Als we juist thuis zijn, zijn er de eerste regendruppels en 5 minuten later een enorme stortbui!!!!!! Ons ritje was goed uitgerekend en wij goed uitgewaaid!!
Ene een pannekoekske kan dan echt wel smaken, mmmmmmmmmmmmmmmmm

 




Reacties (0)
11-11-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cross Kruishoutem

Zondag,...helemaal klaar om te gaan crossen en begint dat daar toch inneens te regenen, te gieten,...niet te doen. Wat nu? Dan maar overeengekomen dat we om de beurt op de rol gaan rijden. Ik begin en ondertussen  kijkt Jo naar buienradar op de pc. Als je buienradar mag geloven, is het de laatste bui komt hij even later zeggen.  Inderdaad, even later klaart het op en willen de mannen vertrekken. Vertrek maar zeg ik, ik rij wel voort op de rol, ben nu juist goed op dreef en al in het zweet. Zo gezegd, zo gedaan en het mannelijk volk vertrekt. Ik rij voort onder het wakend oog van mijn hond die trouw op een matje bij de fiets ligt. Na nog een kwartiertje valt het mij inneens in dat die waarschijnlijk wel naar die cross gingen in Kruishouten en niet gewoon naar het bos wat toerkes rijden ! MILJAAR MILJAAR zeg !!! SPIJT DAT IK HEB!!! Nu mis ik al die mooie slijkerige landweggetjes,......Hoe kon ik nu toch zo vergeetachtig zijn,...er nu nog achter rijden heeft geen zin meer, ik ben al kletsnat van het zweet en ik zou ze nooit vinden, dus rij ik maar voort op de rol. Ik heb 1 voordeel, mijn fiets is niet vuil maar dat weegt eigelijk wel niet op tegen al dat plezier van de modder!!!!  En ja hoor, bij hun thuiskomst hingen ze van boven tot onder vol met modder. Het was een prachtig parcour langs Lozerbos, Huise, Wannegem Lede,...en behoorlijk modderig. Jo zijn voorwiel ging eens zo diep de modder in dat hij bijna over kop ging,..k' Hoop dat ik volgend jaar niet meer zo vergeetachtig ben, hahaha!!




Reacties (0)
03-11-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lozerbos

Langs de surfput en nog wat aarde binnenwegjes naar Lozerbos gereden.  Daar was een groepje jonge gasten ook aan het crossen, dus die ook maar gevolgd. Op de heuveltjes zochten ze naar de steilste om eens proberen boven te rijden en er waren er maar weinig die het lukte, na veel proberen, vloeken en lachen, uit den haak schieten, omvallen,....enz lukte het uieindelijk 2 gasten en jo natuurlijk, die reed dat uiteindelijk boven alsof het niks was! Naar beneden rijden konden ze allemaal, haahha. Het bos zat verder vol met scouts denk ik, die overal kampen bouwen en ook sommigen van onze padjes barricaderen, grrrrrrr. Bij vertrek was het prachtig weer, de zon scheen en ook vandaag was de temperatuur super zacht. Zo een weer mag het nog even blijven, dat is beter dan dat koud weer !




Reacties (0)
01-11-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het laatste nieuws: Koe gered door fietser !

Zoals de weermannen zo goed voorspeld hebben is het vandaag een warme herfstdag, lekker weertje om in te gaan rijden.  We loaden een gps track down van mountainbike.be, de route rond Gavere. We deden die al eens gedeeltelijk vorig jaar maar door de regen moesten we toen vroeger huiswaarts keren. Vandaag hadden we dus meer geluk. We reden de route deze keer in omgekeerde richting zodat we op de nog niet bekende stukken kwamen. Een ding hadden ze wel gelijk, .... er lag ook overal veel modder. De route bestaat uit veel landwegen tussen de velden, korte stukken op de baan en dan weer een wegje in. Grappig dat je zo weer op stukken komt waardat je anders nooit zou durven indraaien, soms denk je echt dat je op iemand zijn hof moet draaien maar dan blijkt daar zo een éésporig weggetje naast te lopen of zie je van die grasdallen liggen die je ook leiden tot de volgende weg. Op een bepaald moment rijden we uit een veldweg en draaien een klein baantje op, een huis rechts, dan weiden aan beide zijden en wat zie ik?  Poten die omhoog steken !!! MILJAAR zeg ik, een dode koe !!! k'Verschiet nog harder als die poten inneens bewegen!!!!! Dus ze leeft nog, maar er is duidelijk iets mis! We stoppen en roepen en klappen naar die koe om te zien of ze reageert en dat doet ze ook, even.  Blijkbaar ligt de koe wat in een greppel denken we en geraakt ze daardoor niet voldoende gedraaid om recht te komen. Jo gaat eens kijken of de boer er is, maar niemand te zien. Dus dan maar zelf actie ondernemen he, het beest ligt daar te zuchten en is al helemaal uitgeput, dat kun je toch niet zo laten he.  Dus springt Jo in fietstenue( en gelukkig crossschoenen) de draad over en stapt op de koe af. Die koe die VERSCHIET haar daar natuurlijk nen bult van daar zo ne knappe coureur te zien, dat ze over en t'weer rond en hup, nu toch recht schiet !!! Niks aan de hand met dat beest, al loopt ze nu toch wel vlug naar wat een veilige afstand om dan eens goed te zien, wie er eigelijk in haar wei staat ! hahahaa.  Eind goed al goed. Dat is al de 2e koe die we redden op een fietstochtje, haha.




Reacties (0)
27-10-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grachtcrosserstocht
Vandaag meegedaan aan de grachtcrosserstocht. Laat gestart, rond 11.30, er stonden nog veel auto's maar we vonden toch nog makkelijk een plaatsje.  We zagen er al velen terugkomen die vroeger gestart waren. We vlogen er al goed in en even later vonden we een 4 tal mountainbikers die we een tijdje gevolgd hebben. Miljaar zeg, is dat vermoeiend die mannen volgen op de aardewegjes, bos, padjes,.....maar op de weg hebben wij het weer gemakkelijker en rijden wij makkelijker rapper en kunnen we even rusten,...alhoewel, rusten???? Jo is hier in topvorm en geeft me gelukkig af en toe een duwke want van rusten komt eigelijk niet veel in huis willen we die mannen blijven volgen. Een beetje later komen we aan de bevoorrading en laten we ze achter, we vinden dan wel weer iemand om achter te rijden,...
De tocht gaat dit jaar in omgekeerde volgorde, wel grappig, we herkennen de weg nog en rijden het bos waar ik vorig jaar over de boomwortel viel ook omgekeerd in,...de boomwortel ligt er nog en nu gaat het naar beneden en dus makkelijk en blijf ik recht. Even later scheelt het wel niet veel want het gaat er heel stijl over boomworels bergaf, een houten plankje door de modder en dan direct naar boven,....ale, het lukt allemaal zonder vallen en slijkvoeten maar wel niet op een supertempo natuurlijk.  Ik stel gelukkig vast dat de mountainbiker achter mij het toch ook op zijn gemakske doet.  Daarna ging het bergaf uit het bos en jo had de smaak te pakken en rijd alle pijltjes voorbij,...dus ik er maar achter om te zeggen dat we helemaal terug moeten in het bos om daar rechtaf te slaan,...hahahaa. In elk geval is het prachtig dat je met zo een tocht eens door die bossen kunt rijden die anders priveterrein zijn!  We komen 2 mountainbikers tegen en eentje wil jo eens testen, maar jo zou jo niet zijn als hij die mountainbikers eens in het stof doet bijten he,..zo hard dat ik hem daarna ook gewoon voorbij vlam.  Blijkbaar begon mijn eas gelleke te werken want het ging inneens vanzelf. Daarvoor had ik nog tegen de 2e mountainbiker gezegt, ga maar voor, dan kan ik op mijn gemak rijden,...maar daarna reden ze te traag en vlamde ik ze voorbij, ik zag jo daar in de verte en reed ernaartoe.  Hij dacht dat die mountainbiker weer in zijn wiel zat,..haha, maar dat was ik dus.  Die laatste heeft het nog even geprobeerd en bleef even in mijn wiel hangen, maar toen jo weer even doortrok en ik op mijn tanden moest bijten en nog niet meekon, kon die mountainbiker blijkbaar ook niet meer. Ik hoorde hem vloeken en dat was dan ook het laatste wat we er van hoorden,..haha. Alé, ge hoort het, we hebben weer afgezien en ons geamuseerd in ene keer. De fotograaf die er ergens in een gracht zat, kreeg een mooie glimlach van ons en 1 fotoke hebben we dan ook gekocht, mooi zene!
T'was weer leuk, volgend jaar zijn we er opnieuw bij,..met dank aan de Grachtcrossers !!!


Reacties (0)
20-10-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Crossen
Op kapaza een goeie deal gedaan en een crossfiets voor bruno gevonden ! Hij was er even sprakeloos van,...en natuurlijk vandaag die gaan testen in bos.  Een deel van het bos was afgezet wegens erosie bestrijding. Dus niet veel volk te zien en konden we goed rondjes fietsen. Mooi weer vandaag maar je moet wel blijven rijden om warm te blijven. Ik had de pech om wat in het llange natte gras te komen en omdat ik vergeten was mijn schoenbeschermers aan te doen had ik wat natte voeten en wat later koude voeten, maar ja, daar moet een mens tegen kunnen he!
Het was leuk, maar zo crossen is toch heel wat anders dan op de weg he,...vermoeiend!! maar t'is natuurlijk een kwestie wat je gewoon bent he.




Reacties (0)
10-10-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Scholencross Ronse
Vandaag hebben Jo en Bruno deelgenomen aan de scholencross in Ronse. Eingelijk ging alleen Bruno meedoen...maar je kon daar ter plaatse nog inschrijven en dat dus gedaan.  Bruno was al behoorlijk zenuwachtig,...zijn eerste croske,....Het parcours was mooi uitgezet, over alle grasbermen, scherpe bochtjes, een stukje door het bosje, een steile modderige bergop, een zandbak, een waterachtige wei,... De vorige dag had het water gegoten, dus het parcour werd er met het rondje modderiger bij.  Het was leuk om ze eens te zien fietsen en hun gezicht te zien wanneer ze zijn aan het afzien! Bruno en zijn vriend haalden elkaar telkens in en kwamen als 5e en 4e over de streep van de 50 deelnemers. Bruno had een paar schaafwonden door een val maar ja, dat hoort er bij.  Hij voelde er niks van door de adrealine, maar tegen de avond voelde het toch wat stijf aan.
Onze fiets was er echt wel niet voor gemaakt, want al die modder maakte het remmen echt moeilijk en tegen dat jo moest gaan rijden hadden die remmen het opgegeven.  Bij de start nam hij een ongelooflijke sprint en haalde de 3 rijden voor hem in, ik verschoot nogal toen ik hem als 2e in het veld zag,...hij riep: ....heb geen remmme!!!  Na de sprint van de start moesten ze rechts inslaan in het veld en kwam hij tot de vaststelling dat hij geen remmen had, hij schoot de anderen voorbij en botste tegen twee anderen die als rem dienden en kon zo min of meer zijn bocht nemen en daardoor zat hij 2e....ook een manier he! haha  Afstappen al rijden ook nog nooit geoefend ,....dus aangekomen in de zandbak, voeten uit de clicks,...maar dan? Dan geraak je er niet meer af he, dus gingen ze tegen de vlakte ! Maar daarna verliep alles vlot, de modder spette in het rond, hij haalde er veel in en kwam al 8ste heelhuids over de streep,  Iedereen mocht een prijs kiezen en kreeg een mooie polo. 
Het was een leuke dag en de cross voor herhaling vatbaar, volgend jaar zijn ze weer van de partij maar dan toch met een betere fiets. Onze fiets verdient eingelijk ook een prijs! Daarna nog lekkere ribbetjes gaan eten en nog alles eens verteld.

Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link Pixagogo direct photo link


Reacties (0)
23-09-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondags Toerke
Weer met groepje meegereden van zondag. Wel koud s'morgens maar het zou wel vlug warm worden.Richitng Gavere naar de Schelde gereden. Het was een grote groep vandaag, ik denk een 25 man, ale met de twee vrouwen meegerekend natuurlijk, ook verschillende jonge ventjes.
Het klimmen ging bij mij niet goed ten opzichte van verleden week. Maar het snel rijden daarna aan de Schelde ging heel goed, 46 a 47/uur als ik eens tijd had om te kijken,....Johan wou het eens alleen proberen en ontsnapte van heel vroeg,maar toen zag hij dat hij te vroeg was aangegaan en dat het nog een heel eind was, MILJAAR !!! Wouter Weylandt reed het gat naar hem dicht met de groep. Toen was het echter gedaan met snel rijden want het wemelde daar inneens van de gewone fietstoeristen die met 3 of 4 naast elkaar rijden zonder op hun omgeving te letten. Dus legde we maar stil want het werd te gevaarlijk, spijtig,...
We keerden met een klein busje terug en sloegen met nog twee andere af richitng Deinze.
En thuis maakten we heerlijke koersspagetti !!!! mmmmmmmmmmmmmmmm
Afstand : 89 km


Reacties (0)
22-09-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ritje Zottegem

Even naar Zottegem gereden om iemand zijn gerief terug te brengen. Langs Gavere, bergje op en af,..de terugweg deden we langs de binnenbaantjes wat veel mooier was en ook minder heuvelig. Nog een stukje langs de schelde gereden, we reden daar een tijdrijder voorbij aan 45/uur, die keek ook maar raar en zette zich vlug in ons wiel samen met nog iemand. En net toen we goed op dreef kwamen, moesten we eraf he en moesten die twee het dan maar alleen doen.
Leuk ritje, afstand: 55 km




Reacties (0)

Rondvraag / Poll
Met welke fiets fiets U?
Gewone fiets
Koersfiets
Mountainbike
Hometrainer
Tandem
Bekijk resultaat

Foto
Archief per maand
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 12-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 09-2005
    Mijn favorieten
  • Peter van Petegem Classic
  • Fietsvakantie
  • Skating For Fun
  • Ganzen Dagboek
  • De Kale Berg
  • Wouter De Ruyck
  • Ronde van Vlaanderen
    free web stats

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs