Inhoud blog
  • Gestructureerde kinderdans
  • Theatervoorstelling: Aleksej
  • Een bewegingsles rond de axenroos.
  • Theatervoorstelling: Gevulde dans op verklede muziek
  • Beweging - Kracht
    Zoeken in blog

    Welkom op mijn blog!

    Ik ben Dorien Boonen, een 3e jaars studente kleuteonderwijs op de Xios hogeschool Limburg.
    In het tweede trimster was er terug een keuzemodule gepland. Ik koos voor de module: Alles is muzisch.
    Tijdens deze module zullen er werkzittingen van dans, drama en muziek zijn.
    Op mijn blog kan u dan ook mijn ervaringen, interessante sites, reflecties en zoveel meer lezen.
    Hopelijk kan ik jullie iets bij brengen.

    Veel plezier!
    Foto
    Muzische blog.
    Muzische zoektocht
    29-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beweging - Minimalisme
    In het 3e jaar kleuteronderwijs heb je doorheen het jaar enkele keuzemodules. Voor het 2e trimester koos ik voor de keuzemodule: Alles is muzisch. Tijdens deze keuzemodule gaan we dieper op de gebieden van muziek - drama en beweging in. Hierbij hangen ook telkens de praktijk oefening aan vast.

    Zo mochten we de eerste les beweging al aan de slag gaan. We moesten ons inbeelden dat we in een fabriek rondliepen en dat we de handelingen bij een bepaalde machine uitvoerde.
    Dit deden we enkele keren totdat we 5 handelingen hadden. Bij deze handelingen moesten we aandacht hebben voor kracht, ruimte, tijd en lichaam. Deze 4 aspecten zijn belangrijk bij beweging.
    Wanneer iedereen deze bewegingen zelf had verfijnd mocht de ene groep naar de andere kijken. Ik vond het wel mooi om naar te kijken omdat iedereen andere bewegingen had, en het toch samen paste wanneer ze het samen deden.
    Het viel me ook op dat we de bewegingen telkens op andere muziek uitvoerde. Dit stoorde mij eigenlijk niet omdat de bewegingen op elke muziek paste.
    Uiteindelijk kregen we de opdracht om per groepje van 4 de bewegingen aan elkaar te leren. Hieruit moesten we 1 kiezen die we dan zouden opvoeren voor de anderen.
    We moesten rekening houden met de 4 aspecten, met de opstelling en met een slow-motion.
    Hieronder kan u het resultaat bekijken.

    Ik vond het heel leuk om het filmpje terug te zien. Dit omdat het toch een mooi effect geeft wanneer je bewegingen samen uitvoert. Het zijn alledaagse bewegingen, en dit iedereen dus kan uitvoeren. In deze bewegingen kan u zien dat we aan een kopieermachine staan. Het is niet evident om dit in deze bewegingen terug te zien, maar dat is ook zeker niet nodig vind ik.
    Het belangrijkste wat ik hieruit heb geleerd is dat je eigenlijk al een soort dans kan maken door bewegingen die allendaags zijn aan elkaar de koppelen en deze te herhalen.
    Het is veel leuker om iets uit te beelden waar je aan denkt dan ' nu je voet naar rechts, dan een pas naar links,...'. Ook voor kleuters is dit een meerwaarde waardoor je toch een mooi product hebt, door alleen maar procesgericht te werken.

    Bijlagen:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZzQFnjERJok   

    29-12-2012 om 00:00 geschreven door Dorien Boonen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 13/05-19/05 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 24/12-30/12 2012

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs