Foto
Zoeken in blog

Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
Dimi naar Compostela

02-06-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stapdag 28 & 29 FR Jonzac - FR Saint-Martin-Lacaussade - FR Le Pian Medoc 67 km
Goed en comfortabel hotel in Jonzac en dat heb ik positief ondervonden . Vertrokken richting Cartelègue met de bedoeling om daar de nacht door te brengen . Onderweg verliep alles heel goed , de wandeling was vandaag op kleine geasfalteerde wegen die hier en daar verbonden is met een dorpje . Praktisch om eten en drinken te kopen in een superette als bevoorrading . Rond 15h30 aangekomen in Cartelègue bij mijn voorziene slaapplaats maar ze waren gesloten tot en met 19h00 . Iets te lang voor deze energieke pelgrim en zo informeerde ik me bij de plaatselijke bakker naar het volgende dorp . De jonge dame zei dat een 7-tal kilometer verder er een gîte beschikbaar is , enkel en alleen voor pelgrims op weg naar S. de Compostela . De rugzak nog even aangetrokken en weg was ik naar Saint-Martin-Lacaussade . Bij aankomst even een telefoontje naar de verantwoordelijke (Mme Defossé) , en na een kwartiertje kreeg ik de sleutel al in ontvangst . Een woordje uitleg van deze vriendelijke mevrouw en zo stond ik daar helemaal alleen in niemandsland . Enkel nog wat eten halen en de dag zit er op . Een dagje van uiteindelijk 40 kilometer , gelukkig was ik goed uitgerust begonnen . De volgende dag vrij vroeg op weg naar Le Pian Medoc , een gemeente in de streek van de gelijknamige wijn . Ter hoogte van Blaye de veerboot genomen om de rivier La Gironde over te steken tot aan Lamarque . Vandaar terug op de pelgrimsroute door bossen en de vele , vele , vele wijngaarden . Heel mooie streek met prachtige kastelen die meer dan een foto waard zijn . Ik had graag nog een flesje wijn meegenomen maar mijn rugzak was iets te klein , een volgende keer misschien . De volgende overnachting was bij een afgelegen gîte , eigen aan de kloosterzusters Ermitage Lamourous . Zij helpen kinderen met sociale problemen of gedragsstoornis . Zuster Marie-Louise zorgde die avond voor warm eten en een goed bed . 
Grtz Dimi ...









02-06-2013 om 00:00 geschreven door dimi@compostela  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (6 Stemmen)
30-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stapdag 27 FR Segonzac -FR Jonzac 27 km
Vandaag vertrokken om 09h30 richting Archiac om daar tijdens de middag iets te eten . Had dit gepland omdat deze gemeente gebouwd is op een plateau met een prachtig panorama , zo werd me verteld door de hoteleigenaar uit Segonzac . De planning was perfect en zo was ik iets na 12h00 ter plaatse . Net voor de gemeente ligt een rondpunt met een groot wijnvat , goed voor een foto . Het was wel een drukke plaats dus veiligheid eerst , anders viel mijn plan in duigen (doordenkertje) . Dan nog even wat klimmen naar de top , maar het panorama was het meer dan waard . Na het kerkbezoek was het tijd om iets te eten en zo daalde ik terug af naar een klein restaurantje dicht bij de markt . Op het menu staat steak met frietjes en nadien dessert of koffie , geen probleem voor deze hongerige Belg . Tot mijn aankomst bleef het de ganse morgen droog , maar in de namiddag viel de regen met bakken uit de lucht . Poncho aan en goed doorstappen voor de laatste 14 kilometer van de dag . Tussendoor eventjes halt gehouden in een bushok om te checken dat mijn rugzak wel degelijk beschermd was tegen al dat water , maar de poncho en de hoes deden hun werk uitstekend . Omstreeks 16h45 aangekomen op de eindbestemming en nog vlug even een kijkje genomen naar het kasteel van Jonzac en de kerk Saint-Gervais-et-Saint-Protais , beide historische monumenten . Nog een beetje eten gaan kopen voor 's avonds en voor de rest op mijn hotelkamer vertoeven na die kletsnatte namiddag . Een goed warm bad , avondmaal , beetje tv kijken en waarschijnlijk niet te laat in slaap vallen .
Grtz Dimi ...









30-05-2013 om 22:31 geschreven door dimi@compostela  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
29-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stapdag 26 FR Bignac - FR Segonzac 30 km
De rustdag van gisteren was gewoon super , luieren , genieten , veel en lekker gegeten , een partijtje poolbiljart met Marnik (1 keer gewonnen en veel verloren) , af toe een beetje bruinen in de zon , al mijn kleren gewassen (waarvoor dank Micheline) en tweemaal een goede nachtrust . Een chambre d'hotes die voor velen in de smaak zou vallen . Afscheid genomen van Micheline , Marnik , Ankie en Mark om terug op pad te gaan naar de volgende bestemming . Vandaag richting Segonzac , maar ik was niet al te best begonnen . Bij aanvang al een paar kilometer verkeerd gewandeld en ik was even het noorden kwijt . Gelukkig kwam daar de redder in nood aangereden met de wagen , wie anders dan Micheline , die me terug de juiste richting aanwees (nogmaals dank u Micheline) . Het was ook een dag waarbij ik de poncho niet ver uit de beurt had , regenbuien , regenbuien , een beetje zon en wederom regenbuien . Regelmatig eens een pauze genomen om te kijken naar de vele wijngaarden in deze streek , gewoon prachtig . Het is dan ook de streek van de Cognac en de gekende Pineau des Charentes . In de buurt van Mérignac vroeg ik aan een bouwvakker waar ik iets deftig kon eten en hij stuurde me een kleine twee kilometer verder . Daar krijg je altijd een goede maaltijd tegen een betaalbare prijs , gelijk had hij . Een voorgerecht , hoofdgerecht , kaas met brood , dessert , een fles rode wijn , een fles water en na het eten een koffie voor de ronde prijs van € 13,00 . Voor een arme pelgrim is dit best betaalbaar . Rond 17h15 aangekomen in Segonzac en het eerste beste hotel binnengestapt met de vraag of er een kamer beschikbaar was . Geen probleem zei de hoteleigenaar en zo was ik dan ook al direct geinstalleerd bij mijn volgende overnachtingsplaats . Nog even de nabije supermarkt binnen voor wat avondeten en de nodige voorraad water voor morgen onderweg . De avond rustig afsluiten met wat Skype , de blog updaten en dan de verdiende nachtrust .
Grtz Dimi ...









29-05-2013 om 22:43 geschreven door dimi@compostela  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
28-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stapdag 25 FR Villefagnan - FR Bignac 30 km
Een dagje van een 30-tal kilometer stappen en dan nog een rustdag , ik kijk er naar uit . Net bij het vertrek uit Villefagnan zag ik twee fietsers die eventjes de tijd namen om wat te eten . Het zijn Raymond en Pascal die beide door heel Frankrijk fietsen en ze waren al een goede drie maanden onderweg . Aan hun fietsen te zien hadden ze meer dan bagage in overvloed . Ze deden dan ook alles zelf , tent opzetten , koken , de was , hun fietsen repareren als nodig , helemaal alleen zonder hulp van buitenaf . Nog twee echte mannen die hun eigen leven leiden . Beide nog veel succes gewenst met hun rondreis en eindelijk zelf vertrokken richting Bignac . Het weer zat niet mee vandaag , zon , regen , zon , regen en tamelijk veel wind . Niets van aantrekken Dimi , de verwachtingen voor de komende dagen zijn hoopvol . Tijdens de middag in Aigre gestopt voor een dagschotel en had deze keer geluk , kipsaté met frietjes en als dessert chocomousse , lekker hé . Met de nodige calorieën verder op weg en na een tijdje kwam ik nog een steengroeve tegen en daarna de abdij St. Maur . Een abdij uit de 12de eeuw , gelegen in Lanville ,die ook regelmatig bezocht wordt door voorbijkomende pelgrims . Nog een paar kilometer en deze stapdag is terug tot een goed einde gebracht . Enkel nog wat hout gevonden met een schitterende naam en dan toegekomen bij Micheline en Marnik , vrienden die ik al een paar jaar niet meer gezien had , het weerzien was hartelijk . Zij verwennen gasten in hun heel mooie chambre d'hotes die voorzien is van alle luxe en dat wou ik eens ervaren . Bij aankomst kon ik al meegenieten van een smakelijke barbecue met een glaasje wijn . Ankie en Mark , een koppel ergens uit Nieuw-Zeeland , waren ook van de partij en zorgden op hun beurt voor de nodige pret en gezelligheid . Het was een lange avond met veel plezier ,  maar geen nood want morgen is het rustdag . 
PS : zeker een bezoekje waard - http://www.chambre-dhotes-entre-amis.fr .
Grtz Dimi ...









28-05-2013 om 00:00 geschreven door dimi@compostela  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)

Foto

Archief per week
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 27/08-02/09 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs