Inhoud blog
  • Onze school en 'smileys'
  • Goed nieuws !!
  • ComingWorldRememberMe
  • 'Boy Lights fire' (David Lynch)
  • One day
  • eerste communie
  • Is mijn vader in de hemel?
  • Pijn, verdriet, leven ...
  • True religion
  • Welkom in de godsdienstklas !! Alle kids (van het eerste tot het zesde leerjaar) komen hier een uurtje per week ...
    Zoeken in blog

    Ga ook naar de website van onze school !!
  • De Zonnewijzer
  • Zwerfvuil hoort in de vuilbak!
  • Federatie Zonhoven
  • Godsdienstonderwijs
  • Godsdienstklas in school "De Zonnewijzer" in Zonhoven
    Stil worden, lachen, zingen, kaarsje aansteken, luisteren naar elkaar op de mat , kwissen (jongens tegen meisjes), iets bijleren, werkschrift verzorgen, samen zijn ...
    Schoolwebsite : www.dezonnewijzerzonhoven.be
    01-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het kleine doorzichtige doosje en ... eerste communie !!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Eerste communie en het kleine doorzichtige doosje …

     

    Kinderen die hun eerste communie deden kregen op het einde van de viering een klein, doorzichtig, plastic doosje mee met daarin een kruisje en een gekleurd papiertje …

    De vraag was om het doosje op hun kamer, naast hun bed, op hun lessenaar … te zetten en om er af en toe iets in te steken dat past bij het “doen van je eerste communie”, dat past bij Jezus.

    Dat dit niet simpel is weten we maar al te goed. Iets in het doosje steken dat past bij het denken en doen van Jezus is een doordenker en een uitdaging. Het is jezelf in de aandacht plaatsen en tegelijk anderen een kans geven. Het is delen en tevens gelukkig zijn met iets krijgen. Het is helpen en tegelijk geholpen willen worden. Het is … een levensopdracht.

     

    Bedankt mensen van de werkgroep eerste communie om onze kinderen en hun ouders een richting te geven die prikkelt en tegelijk stof tot nadenken en “leven” geeft. 



    24-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paasbloem van Fien Ulburghs
    Hartelijk dank mama (of papa) Fien voor de mooie foto van de paasbloem. 

    IMG_0123.JPG wordt weergegeven

    02-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mensen laten leven ... Pasen anders !
    Tip van de week

    Klik HIER om te genieten van deze mooie klip!

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mail van Xander uit 5C
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo meester Patrick.
    Ik heb de bloem getest.
    Wij vonden het heel mooi.
    Daarom hier het resultaat.
    Groetjes Xander uit 5C


    HIER klikken om de paasbloem in het groot te zien. 

    31-03-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jezus komt van het kruis ...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Eigenlijk niet te geloven!! 
    Jezus is in de godsdienstklas niet enkel figuurlijk van het kruis aan het komen maar ook letterlijk. 
    Enkele dagen geleden maakte een kind me er attent op dat "Jezus boven de deur aan het loskomen was" ...
    Pasen, loskomen van pijn en verdriet, geloven dat het goed komt, angst achterlaten ...


    HIER zie je enkele foto's uit de godsdienstklas van het "wondertje" en de paastak.



    23-03-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goede week en Pasen ...
    Twee mannen zijn de voorbije dagen aan het overlopen, aan het vertellen aan elkaar ... 
    Een derde man loopt naast hen. Pasen ??


    20-03-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ga naar de "bewegingsblog" om de kinderen aan het werk te zien met de nieuwe ballen.


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brief van Greet Franssens over SOS-Ghana
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Hallo allemaal, 

    Op 9 januari is Jules naar Ghana vertrokken, met een hoop ideeën en een mooi bedrag om er te spenderen aan goede initiatieven.
    Na een reis van 36 uren (zandstorm) was hij eindelijk op zijn bestemming. 

    Al onmiddellijk kreeg hij te horen dat er iemand uit de stad plannen had om in Sandema een sportcentrum te bouwen.. ja wat nu gedaan ?  Iemand die een sportcentrum bouwt en wij dan ook een sportveldje??

    Zoals steeds overleggen we dan even en werd beslist dat Jules op zoek zou gaan naar een school. Tegen de directie zou dan verteld worden dat we als VZW geld verzameld hadden om te investeren in sport.

    Met de vraag of zij als school eventueel interesse hadden in uitbouw van de infrastructuur van de school.  Dat was onmiddellijk een schot in de roos … Jules vond een school (lager en middelbaar onderwijs, een directeur en een directrice) die zeer enthousiast reageerden op het voorstel dus dat was super !!    

    Onmiddellijk werd contact opgenomen met mannen uit het dorp die de goals zouden maken en een basketbalring. Voor deze mannen een mooie opdracht en ze werden er uiteraard voor betaald.  Netten waren niet ter beschikking, die moesten besteld en zouden van 500 km verder worden aangevoerd.  Prima !!

    Dus ja, enkele dagen daarna werden de goals en de basketbal geplaatst.  Fijn te zien dat iedereen erg hard zijn best deed om te helpen!  Iedereen was erg tevreden … de kinderen waren dolblij !!!


    Nog andere initiatieven werden verwezenlijkt:

    - Van een jongeman die in de stad een cursus van 2x 3 maanden wilde volgen om een opleiding technisch leraar te volgen, werd het inschrijvingsgeld betaald en een extra voor de huur van een kamer daar.

    - Zuma, een jong meisje, wilde graag een cursus naaien volgen (3 jaar).  Ook voor haar betaalden we de kosten (inschrijvingsgeld, materiaal, huur  van een naaimachine, stof, …)  We beloofden haar dat als ze toont dat ze echt haar best doet, ze volgende keer van ons een naaimachine krijgt.

    - De moto werd hersteld en Jules kocht een helm.

    - Veel eten werd gekocht en uitgedeeld.

    - Aan de scholen staan soms een paar vrouwen die eten verkopen… Een enkeling kan zich dat veroorloven … de meesten niet.  Jules kocht al het eten van de vrouwen op en verdeelde het over de kinderen… Jules heeft een hart van goud !! Echt !!

    - Net voor Jules vertrok had hij Alfred, zijn vertrouwenspersoon daar, de opdracht gegeven 50 kerstpakketten samen te stellen en te verdelen onder de mensen die dat het meest nodig hadden.

    Beste jongens en meisjes, jullie zien en horen het ... het werk dat jullie leverden is niet voor niets geweest. Het laat de mensen in Ghana leven. Hartelijk dank !!

    Heel veel groetjes

    Greet Franssens




    24-02-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aswoensdag ...
    Palmtakjes worden verbrand tot as ... tot stof. 
    Misschien geeft het ons de kans om even stil te vallen en veertig dagen "anders" te leven. 




    04-02-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Waarom bidden?
    Bij het begin van de les stel ik soms de vraag of we gaan bidden. De meeste kinderen zeggen spontaan 'ja' hierop. 
    Als ik dan vraag 'waarom' we gaan bidden wordt het meestal stil. Wie vraagt nu ook zoiets?
    Zo ook vandaag in het zesde leerjaar. Na enkele seconden begonnen argumenten om te bidden naar voor te komen: denken aan mensen die overleden en ziek zijn, danken dat we het goed hebben, om vergeving vragen ...
    Opeens zei iemand; "We bidden omdat we een katholieke school zijn." 


    22-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Als God een Vader is ...
    Een jonge (Moslim) dame uit het derde leerjaar had als belangrijkste zin uit het "Onze Vader" gehaald: "Onze Vader die in de hemel zijt ..."
    Toen ik haar vroeg waarom ze deze zin genomen had zei ze: "Ik vind het heel knap en fijn dat God op een Vader lijkt en dat Hij van iedereen houdt." 


    06-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Daar kwamen drie wijzen ...
    "Eigenlijk heel vreemd dat de drie wijzen samen reisden want ze kwamen allen uit een ander land ..."
    (uitspraak van een kind uit het eerste leerjaar)





    Archief per jaar
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !





    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs