de negen weken voor de bevalling en de jaren erna...
10-04-2011
10 april heerlijk weer en heerlijke geurtjes in het bos
Wat is het toch fijn om een hondje te zijn..
Tjessie geniet in de bossen in Zeegse, ze wacht geduldig tot haar baasje en vrouwtje met haar de hei op gaan. Het ruikt daar zo heerlijk.. Met haar neus in de wind en op de grond volg ze het spoor dat ze ruikt.. een konijntje of een hertje.. wat geniet ze daar van.. alles in de gaten houden.. vogeltjes die fluiten en voorbij vliegen....Maar eerst moet ze geduldig wachten tot het zo ver is..
En geduldig is ze wel... Tja wat moet je anders doen.. Beetje in het gras liggen luieren aan een botje kluiven, af en toe een wandelaar angst aanjagen met je geblaf.. Jaaa.. je komt wel bij haar teratorium langs en daar mag je maar niet zomaar komen. Nu helemaal niet.. die hormonen ook.. Sommige mensen die haar een tijdje niet gezien hebben vinden dat ze is gegroeid...zelf zien we het niet echt. Wel is ze veranderd in haar gedrag.. Maar werken voor je wil ze maar al te graag.... In het bos een stok verstoppen die ze dan weer mag gaan zoeken.. Heerlijk vind ze dat! Lekker bezig zijn. Al die geurtjes die ze ruikt.. Met haar neus op de grond.. Als je haar niet in de gaten houd is ze zo een eind weg, haar neus achterna. Heuvel op heuvel af niets weerhoud haar ervan om lekker te genieten.. Maar ja.. je word wel moe van dat alles.. na een half uurtje in het bos genieten hangt haar tong op grond en blijft ze rustig naast ons lopen..Zijn we niet gewend van haar.. altijd maar doorgaan kan niet gek genoeg zijn, Moe?.. kwam niet voor in haar woordenboek voor.. Maar nu? Nu is alles anders.. toch moe..
Vandaag gaan we weer naar Zeegse, naar de bossen..heerlijk genieten van alles om ons heen en alle heerlijke geurtjes..
Tjessie is nu een hondje dat maar de hele dag ligt te luieren in haar mand terwijl wij maar druk doende zijn met van alles. Dinsdag werd Maxime 17 jaar (ja ja het gaat veel te snel waar is mijn kleine meidje gebleven?) huis vol visitte en tjessie lag maar in haar mand en liet alles maar over haar heen komen. De ruste zelfe... Normaal zou ze direct kijken wie er nu weer binnen komt en al kwispelend op haar doel afgaan... het begroeten van de visite.. Maar nee hoor.. nu... tjessie niet hoor.. die blijft liggen luieren in haar mand..en denkt.. kom maar bij mij... Vragen van de visitte of Tjessie er niet is .. Waar is ze.. Ze komt toch altijd begroeten?.. Nee Tjessie geeft niet thuis..Die ligt te luieren in haar mand.. Tjessie is echt haar zelf niet meer.. Waar is ons hondje gebleven?
Nou ik hoop dat dit alles met een zwangerschap te maken heeft.. want anders.. ...
"ik wil mijn hondje terug van een paar weken geleden...."