Inhoud blog
  • Laatste Nieuws/De Morgen.
  • De Grote Markt
  • Metro, panos ,basiliek van koekelberg
  • in brussel
  • Het Jubelpark en de VRT
    Zoeken in blog

    De Wijze Eik 5B
    Klasblog
    23-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stop Motion 5B

    We moesten speelgoed meebrengen naar school, daarmee moesten we een stopmotionfilmpje maken. Eerst moesten we een verhaal verzinnen met ons groepje, en een leuk decor maken. We moesten erna alles klaar zetten en dan stap voor stap een foto trekken. Achteraf moesten we met Movie Maker alle foto’s snel achter elkaar laten afspelen met muziek. Iedereen had heel leuke filmpjes.


    Bekijk zeker onze filmpjes (link onderaan)

    Bijlagen:
    http://youtu.be/ucfkAGg-EYo   

    23-01-2015 om 00:00 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Atomium

    Toen we aankwamen aan het Atomium moesten we heel lang  wachten op Alicia .

    Het avondmaal was kip met wortelpuree en voor de vegetariërs was er spaghetti. Dan gingen we naar de kinderbollen, deden we ons pyjama’s aan en gingen we naar de film kijken (Twilight). Na de film gingen we gaan slapen, maar het duurde heel lang tot sommigen in slaap vielen.

    De dag erna waren we vroeg wakker, want om 8u stond Alicia daar al. Toen gingen we gaan ontbijten in het panoramisch restaurant. We hebben daar warme chocomelk gekregen en  stukjes brood met choco en confituur. Daar is Dangelo ziek geworden. En hij is mee gegaan met de partner van de meester. We kregen een rondleiding van Alicia. We hebben veel uitleg-gekregen . De klas is op de langste roltrap in Europa geweest uit 1958.

    We hebben een tijdelijke tentoonstelling gezien "Orange dreams".

















    23-01-2015 om 00:00 geschreven door De Wijze Eik 5B


    15-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Middeleeuwse volksdans: Laïs - 't Smidje
    We hebben een volksdans gedanst uit de Middeleeuwen samen met de leerlingen van 5C. We moesten altijd met 2 dansen, om te oefenen deden we het in drie rijen.
    Daarna moesten we in een grote kring staan, de binnenste persoon moest altijd eentje doorschuiven en zo moest iedereen bijna met iedereen dansen. We moesten 4 stappen naar voor gaan, ons omdraaien en 4 stappen naar achter doen en dan weer het zelfde.
    Vervolgens moesten we naar binnen springen en dan naar buiten en dan moest je doorschuiven.


    Bekijk zeker de link naar ons dansje eens, onderaan de foto's!








    Bijlagen:
    http://youtu.be/oyPVSuUTB2I   

    15-12-2014 om 16:03 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.verjaardag van Nida
    Het was de verjaardag van Nida
    Ze had cupcakes mee.
    Iedereen vond het lekker. Mmmmmmmmmm.
    De kinderen wouden er zelfs twee of meer, maar er was er eentje per persoon.
    Ze vonden het jammer!
    Voor de rest was het heel erg leuk.









    15-12-2014 om 15:56 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.verjaardag van Ceyda
    Ceyda had lekkere cake mee!!!!!!!!!!!Very Happy
    Ze had 3 grote cakes.Mmmmmmmmm
    We hebben ook een groepsfoto gemaakt van Ceyda haar vriendinnen.Razz









    15-12-2014 om 15:55 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Windrichtingendans
    We hadden op donderdagnamiddag muzische vorming.
    We dansten de windrichtingendans.
    Het was heel erg leuk om te dansen.Very Happy
    En leerzaam!
    Op het einde mochten we in kleine groepjes zelf een dansje maken op een bepaalde windrichting.










    15-12-2014 om 15:53 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spelletjes van de Sint

    We hebben spelletjes van de Sint gekregen.

    We kregen: KAPLA en horen, zien, zwijgen.

    KAPLA zijn blokjes waar je torens en andere mooie dingen met kunt bouwen. Bij Horen zien zwijgen heb je drie blokken. Je moet die pakken als de wijzer op een kleurtje draait. Dan stelt iemand je een vraag en dan moet je een hokje verder op het spelbord. Hier heb je wat foto’s van spelletjes die wij spelen in de klas tijdens regenweer.









    15-12-2014 om 15:37 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Elektrospel

    We hebben een elektrospel gemaakt.

    We moesten draden, striptangen en schoendozen meebrengen. We 'stripten' de draad. In de schoendoos maakten we gaten langs elke kant. Daarin staken we splitpennen. Daar moesten we draden aanknopen. We staken een lampje met een fitting bovenaan in het midden. Nu konden we onze stroomkring maken met de platte batterij.



















    15-12-2014 om 15:33 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dekkend transparant schilderen
    Meester bracht bladeren van bomen naar de klas (veel).
    We maakten tekeningen van de bladeren met potlood.
    Dan tekenden we een as in het midden van het blad.
    Nu konden we onze bladeren spiegelen.

    De ene kant schilderden we transparant (met veel water), de andere kant dekkend (zonder water erbij).












    15-12-2014 om 14:41 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.verjaardag van meester Nick
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het was de verjaardag van meester Nick.Very Happy
    Eerste keer dat we de verjaardag van meester vieren.
    Het was een leuke verjaardag van meester Nick.
    We kregen allemaal veel mandareintjes.Razz

    ZEYNEP  &  LOUBNA

    15-12-2014 om 14:26 geschreven door De Wijze Eik 5B


    20-11-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.geschilderd

      Rune en Jelle

    20-11-2014 om 15:07 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.geschilderd

    We hebben geschilderd met blaadjes.

    Onze meester heeft blaadjes uit het bos geraapt

    met verschillende vormen en kleuren.

    Wij moesten A3 bladeren nemen en een lijn trekken van het midden van de ene kant naar het midden van de andere kant of van boven naar onder. Op de ene kant moesten we de blaadjes die we hadden gepakt overteken en dan aan de andere kant in spiegelbeeld overtekenen. Als we dat hadden gedaan moesten we aan de ene kant dekkend schilderen en aan de anderen kant transparant.

    Transparant is met veel water schilderen en dekkend is met niet zo veel water. Bij sommige kinderen lukte het niet goed maar bij andere ging het heel goed. Het was wel moeilijk.

    20-11-2014 om 14:53 geschreven door De Wijze Eik 5B


    07-11-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
                                                                                  Verjaardag
                               Nida was jarig op 5 november.Ze had framboze en witte chocolate cupcakes mee.
                             Nida werd 11 jaar oud.Het was zeer leuk en we hebben ook gezongen voor Nida.

    07-11-2014 om 14:36 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Op dinsdag 4 november hebben we een kompas gemaakt.Met papier,naald,magneet, een beker en isomo.  We begonnen met op het papier een cirkel te tekenen,daar rond nog een cirkel van 2 cm met een passer.Dan moesten we het uit knippen, de middelste cirkel sneden we er uit met een breekmes en daarop kwamen de windrichtingen.We deden het rond de beker.Dan maakten we de naald magnetisch en dat plakten we vast op een stuk isemo.We vulden de beker halfvol en legden de naald en isomo in de beker met water.Normaal wijst de naald naar het magnetische Noorden.Het is gelukt!joepie!!





















    07-11-2014 om 10:13 geschreven door De Wijze Eik 5B


    24-10-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Halloweenverhaal - winnende tekst
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De vloek van De Wijze Eik

    Een tijdje geleden, ik weet het nog goed. Er was een jongen die gepest werd. Vol wonden en blauwe plekken pleegde hij zelfmoord. Zijn mama was dood door een auto-ongeluk. Door verdriet en de eenzaamheid stierf ook zijn papa. Zijn geest nam wraak en veranderde in een monster met een kettingzaag als hand.

    Achter de school was er een plein dat niet meer werd gebruikt. De leerlingen besloten om er te kamperen. Ze zetten de tenten op en gingen lekker eten. Ze gingen slapen en hadden een fijne droom. Er kwam een schaduw langs en één van de kinderen werd wakker. Hij was koppig en besloot om het alleen op te lossen. Hij keek achter de bosjes…. De volgende ochtend gingen de kinderen naar buiten en zagen zijn lijk op de grond liggen. Toen ze weer gingen slapen, hadden ze dezelfde droom. Er kwam een man met een kettingzaag als hand in hun droom. Hij sneed iemand in de arm. Ze werden wakker door een ijselijke schreeuw. Diezelfde jongen lag op de grond te rollen met een bloederige arm.

    De rest besefte dat nachtmerries waar werden. Daarom moest één iemand de wacht houden. Zij had de doodsman gezien en wekte iedereen. Ze besloten de doodsman te volgen. Ze kwamen aan een deur, deden het voorzichtig open en….

     

    BOEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!  
    Evil or Very MadTwisted EvilTwisted Evil

    24-10-2014 om 12:59 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overnachten op school

    Op donderdag 25 september bleven we, samen met 5C, overnachten op school.

    Na school zetten we onze tenten op in de turnzaal, want buiten was het te koud. Sommige tenten waren moeilijk op te zetten, bij andere ging het makkelijk. We kozen samen een film (Verschrikkelijke Ikke 2), die we na het eten gingen bekijken. Toen onze camping klaar was, gingen we naar de eetzaal om onze wraps klaar te maken. We aten ook aperitiefhapjes die we meegebracht hadden. We aten onze lekkere wraps met kippengehakt, tomaatjes, worteltjes of sla. We mochten er ook ketchup of mayonaise op doen. Na het eten, ruimden we samen alles op en konden we naar de film kijken op een groot scherm. Tijdens de film kwam de directeur op bezoek. Na de film gingen we slapen. Vele kinderen konden moeilijk slapen, omdat er teveel kabaal was. Om 23u30 was het eindelijk stil.

    De volgende morgen stonden we om 7u op. We ruimden alles netjes op en konden gaan ontbijten (boterhammen met choco of confituur).

    Het was allemaal superleuk… jammer dat het zo kort was!!!





































    24-10-2014 om 12:38 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Drama de weg kwijt.

    We maakten een toneelstukje met als thema “De weg kwijt”

    We moesten in groepjes een verhaaltje kiezen van een blad dat meester ons gaf. We mochten ook zelf een verhaaltje verzinnen . Dan moesten  we onze rollen ongeveer een uurtje inoefenen. Er waren meer dan tien groepjes, dus ze konden niet allemaal op één dag aan bod komen. De groepjes waar kinderen van meester Nick bij zaten mochten eerst, omdat meester Brecht er niet was. De volgende dag was meester Brecht er, en was zijn klas aan de beurt. Er waren veel verschillende toneelstukjes.







    24-10-2014 om 12:01 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    We kregen abstracte foto's en we mochten daaruit één foto kiezen.

    Daaruit moesten we in groep een thema kiezen.

    Dan maakten we een woordspin over de foto die we

    in groepjes gekozen hadden. We moesten in het

    technieklokaal materialen kiezen en daarmee moesten we iets over

    de foto knutselen. Als het 3D-werkje klaar was, moesten we

    het voorstellen aan de klas. Er trokken kinderen foto's van onze

    kunstwerken. Er waren 2 vulkanen, een vuurvliegje en een paddenstoel.

     

    Zeynep,Julie,Dangelo

     Vv











    24-10-2014 om 11:58 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.powerpoint met het 6de leerjaar

     

    Het 6de leerjaar is naar onze klas gekomen om ons alles te leren over Powerpoint : Hoe, wat, … zo begonnen we te werken. Nu weten we hoe we onze actuaronde moeten voorbereiden of andere dingetjes m.b.v. Powerpoint.

    Het was heel fijn met het 6de leerjaar, want dat gebeurt niet zo vaak. De uitleg van Powerpoint was heel leerrijk. De leerlingen van het zesde lieten ons elk op de pc typen. Zo leerden we het. Nu weten we “alles” . We kunnen het nu ook thuis proberen en op school .Dat was cooooooooooooool!!!

     LaughingShockedRazz

    Loubna,Nida ,ayoitanExclamation









    24-10-2014 om 11:50 geschreven door De Wijze Eik 5B


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloween

     Op Halloween mochten we verkleed naar school komen. Halloween is een feestdag en een enge dag.

    Meester was ook geschminkt in een vampier. Hij maakt kinderen “bang”. Ayoitan ging bijna weglopen, omdat hij hem bang maakte. De meeste kinderen konden niet stil zitten omdat het Halloween was. Ons middagmaal was een lekker Halloweenmenu. De meeste kinderen deden zot en lieten de klasgenoten schrikken. Lucas en Ceyda waren duivels, Viktor, Helena en Jelle waren zombies, Lune een dode prinses, Fauve een spinnenkop, Mina, Loubna en Zeynep heksen, Julie een vampier en Rune had een screammasker op.

     ShockedSurprisedRolling EyesArrowTwisted EvilEvil or Very Mad



































    24-10-2014 om 11:47 geschreven door De Wijze Eik 5B



    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs