Foto
Foto
Agenda

Gastenboek
  • Bedankt voor jullie berichtjes
  • zeeklas 2014
  • Zeeklassen
  • groetjes
  • Groetjes aan alle zeebonken

    SBS De Lettertuin - 3de leerjaar

    12-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag

    Dag mama’s en papa’s

     

    Vandaag waren we reeds vroeg uit de veren (sommigen al om halfzeven).  Tegen acht uur stonden we helemaal klaar om te ontbijten (boterhammen, beleg, cornflakes, peperkoek, yoghurt,…). We maakten onze picknick en stapten richting tram. Eens aangekomen in Nieuwpoort nam meester Michiel de leiding over. Hij vertelde ons wat meer over de vismijn, de soorten vissen en  het monument van Albert I. Omdat we zo flink geluisterd hadden werden we, door de meester, getrakteerd op een Luikse wafel. Overheerlijk!

    Net voor de middag namen we de tram richting De Panne en wandelden we naar natuurcentrum ‘De Nachtegaal’. Daar ontdekten we via een boekje het volledige centrum. Het was een leerrijke en toffe tocht waarbij we de zee, het strand en natuurlijk de duinen wat beter leerden kennen. Om twee uur stond de gids ons op te wachten en nam ons mee, de duinbossen in. Deze enthousiaste gids gaf ons wat meer uitleg over hoe een duin ontstaat, wat zand eigenlijk is en nog veel meer. Ze speelde ook het konijnenkeutelspel met ons, gebruikte ‘toverwater’, samen rangschikten we foto’s over de bestuiving van een bloem,… Kortom het was een fantastische (en superleuke) ervaring.

    Terug in het Reigersnest moesten we ons allemaal douchen. Lekker fris konden we dan onze benen onder de tafel schuiven en overheerlijke vol-au-vent met frietjes eten. We aten onze buikjes helemaal rond (maar dat hadden jullie zeker al gedacht J).

    Als avondactiviteit stond het swingpaleis op het programma. We moesten zingen, dansen en liedjes raden. Moe maar heel tevreden kropen we rond 20u30 in ons bedje. (Sommigen vielen echt als een blok in slaap)

     

    Tot morgen!

     

     

     

    P.S. Dit bericht staat wat later op de blog omdat het ‘computerlokaal’ gisterenavond op slot was. (waardoor dus geen internet)









































    12-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (2)
    11-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze eerste dag

    Dag mama’s en papa’s

     

    Vandaag vertrokken we (de meesten zonder tranen) richting Oostende. Na een rustige busreis kwamen we aan in Duin en Zee. We trokken direct richting haven. Daar leerden we via spelletjes de vuurtoren ‘De Lage Nelle’ kennen, ontdekten de verschillende soorten schepen en de delen van een boot.

    ’s Middags aten we onze boterhammetjes op in een grote speeltuin. Nadat we een beetje gespeeld hadden, trokken we richting Fort Napoleon. We verdeelden ons in 3 groepjes  en beluisterden via een audiogids het verhaal van het fort. We hadden zelfs geluk want het fort was reeds versierd in het thema van Halloween. Lekker griezelig toch…

    Dan werd het tijd dat we de zee eens gingen begroeten. We speelden in het zand, zochten schelpjes en gingen net dat tikkeltje te ver in zee ;-).

    Rond vier uur pikte de bus ons terug op en reden we richting Reigersnest. Daar aangekomen zochten we onze koffers uit en brachten ze naar de lift. De juffen zorgden ervoor dat ze boven aankwamen terwijl wij even mochten ravotten in de speeltuin. Om zes uur was het etenstijd. Op het menu: stoofvlees met worteltjes en aardappels. Mmmm

    ’s Avonds  schreven we onze kaartjes en maakten we onze bedjes op. Een beetje later dan verwacht kropen we onder de wol.

    Tot morgen. Hopelijk wordt het weer een ontzettend fijne dag.

     









































    11-10-2010 om 23:12 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (1)
    10-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zeeklas...

    Vergeet je laarzen, pantoffels, fluojasje en goed humeur niet.

    Beste mama's, papa's, broers, zussen, oma's en opa's
    Als jullie graag weten wat we allemaal meemaken aan zee, dan kunnen jullie hier elke ochtend onze belevenissen lezen. (Dezelfde tekst zal ook aan de deur van de refter worden gehangen.)

    Indien u uw kind graag een briefje stuurt met de post doe dit dan ten laatste op dinsdag. Mailen en faxen kan elke dag (fax: 058/52.27.31 of reigersnest@gezinsbond.be). Vergeet niet om hierover goede afspraken te maken met uw kind zodat er geen onnodige traantjes vloeien.

    10-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog 1 keer slapen...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    10-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    09-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZJEF is jarig!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hiep hiep hoera! Zjef wordt vandaag 9 jaar!
    E
    en dolfijne dag toegewenst!

    09-10-2010 om 06:57 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog 2 keer slapen...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    09-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    08-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog 3 keer slapen ....
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    08-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    07-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog 4 keer slapen...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    07-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    06-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog 5 keer slapen...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    06-10-2010 om 16:07 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (1)
    01-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SAMEN-knap

    Vandaag was de afsluit-dag van SAMEN-knap.  We maakten groepjes van drie en maakten een kunstwerk met onze handen. (We keken een beetje af van juf Els en juf Sofie want die deden deze les met lichamen).

    Sommige groepjes toonden dat ze enorm goed konden samenwerken. Bij anderen lukte het wat minder. Vanaf maandag gaan we op zoek naar de kinderen die BEWEEG-knap zijn.





























    01-10-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    30-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitslag loopcross
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Jongens 4de leerjaar: Arnout (6), Branko (27), Zjef (29), Marco (53), Ilias (55).
     Meisjes 4de leerjaar: Shari (31), Lynn (42), Steffi (50), Elly (57)

    Jongens 3de leerjaar: Gregory (5), Jelle (6), Brecht (54), Jimmy (56), Mylan (57), Jonas (58), Yorben (65), Aaron (67)
    Meisjes 3de leerjaar: Doryn (48), Hind (56), Cheyenne (58)

    Goed gedaan iedereen!

    30-09-2010 om 12:35 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    29-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie behaalde groen of oranje??
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag toonden we onze beste zwemkunsten aan meester Sigi waardoor we opnieuw in drie groepen werden gedeeld. Rode badmutsen (hebben het drijven nog niet onder de knie en krijgen les van meester Sigi), de oranje badmutsen (kennen reeds schoolslag maar zwemmen nog niet volledig correct, ze oefenen in het grote bad met juf Lotte) en de groene badmutsen (goede zwemmers onder leiding van een redder).

    Vandaag behaalden Steffi, Lynn, Hind, Jelle en Elly een groene badmuts. (Arnout, Gregory, Zjef, Shari, Aaron zitten reeds sinds vorig jaar bij de groenen)  
    Ilias, Marco, Doryn en Jimmy behaalden een oranje badmuts.
    Goed gedaan!  

    29-09-2010 om 21:19 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    28-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loopcross-fotootjes




































    28-09-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    27-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Supporters gevraagd...
    Morgen loopt onze klas mee in de veldloop in het park van Ninove (800m). We starten om 13u met het vierde en om 14uur loopt het derde leerjaar. (er lopen verschillende reeksen).
    We hopen dat we kunnen rekenen op enkele supporters (want onze juf kan ons natuurlijk maar vanop één plaats aanmoedigen).

    27-09-2010 om 14:31 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    23-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koe in blik
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag trokken we met de bus (met een beetje vertraging ) richting Nederhasselt. Daar stonden twee mevrouwen van 'Kip van Troje' ons op te wachten in hun 'milieu-decor'. Op een knappe en speelse manier deden ze ons nadenken over onze 'ecologische voetafdruk'. (Vraag maar eens aan je kapoen wat dit wil zeggen, ik weet zeker dat ze het kunnen uitleggen.) 
    We ontdekten ook wat groene stroom is en weten nu dat wanneer we een blikje weggooien het nooit vergaat (en een klokhuis vergaat in 14 dagen).
    Wat een leuke en leerzame ervaring!
     

    23-09-2010 om 13:37 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    13-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het tweede leerjaar heeft ook een blog!

    Surf snel naar www.bloggen.be/delettertuin_jufsofie en ontdek wat ons tweede leerjaar allemaal doet…

    13-09-2010 om 20:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    08-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ilias is jarig!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hiep hiep hoera! Ilias wordt vandaag 10 jaar!
    E
    en dolfijne dag toegewenst!

    08-09-2010 om 15:43 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    03-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ook in de papieren versie...




    03-09-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    02-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In de (internet)krant

    Joepie, wij staan in de internetkrant van het Nieuwsblad. Druk op onderstaande link en lees het volledige artikel en bekijk de foto’s.
    http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BLHVA_20100901_003&postcode=9400

    02-09-2010 om 07:10 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Yorben is jarig!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hiep hiep hoera! Yorben wordt vandaag 8 jaar!

    Een dolfijne dag toegewenst!

    02-09-2010 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)


    Website school en blog van andere juffen
  • Website school
  • Blog peuterklas
  • Blog eerste kleuterklas
  • Blog tweede kleuterklas
  • Blog derde kleuterklas
  • Blog eerste leerjaar
  • Blog tweede leerjaar
  • Blog vierde leerjaar
  • Blog vijfde leerjaar
  • Blog zesde leerjaar

    Geluid
  • Geluid

  • Bingel
  • Bingel

  • Kweetet
  • Kweetet.be

  • Avi
  • Avi-oefenen

  • Wij oefenen de tafels
  • Verschillende oefeningen (onlineklas)
  • Mollen meppen
  • Otters
  • Autorace
  • Onderwatersnelweg
  • Carwash
  • Modellen
  • Meteoren vernietigen
  • Ballonnen prikken

    Rekenen
  • Openleerhuis
  • Kabage
  • Doornstraat
  • Rekentaal
  • Digischool
  • Rekenweb
  • HotPotatoes
  • Rekenen-oefenen
  • Zouaafsoft

    Taal
  • Openleerhuis
  • Kabage
  • Doornstraat
  • Rekentaal
  • Digischool
  • HotPotatoes
  • Taal-oefenen
  • Zouaafsoft
  • Taalspel

    Wero
  • Kabage
  • Karrewiet
  • Rekentaal (kies allerlei)
  • Digischool
  • Encyclopedie
  • Mikado

  • Muzische
  • Leuk voor kids
  • Mandala's
  • Liedjes


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs