Zitten jullie weer op het puntje van jullie stoel voor wat leuke bloginfo?
Tijdens godsdienst hebben we het deze week gehad over Franciscus van Assisi. We vertelden over de verschillende gemeenschappen waar we bij horen, de katholiek gemeenschap, de sportclub, het gezin, de jeugdbeweging, eventueel een andere godsdienst, ... .
Volgende week komen we meer te weten over hoe leuk het wel is om tot een groep te behoren.
Voor Frans beginnen we aan contact 7 'Le professeur est très gentil'.
De futur proche goed inoefenen.
Tijdens wereldoriëntatie blijven we ons verdiepen in alles wat te maken heeft met het weer, het klimaat, de aarde, ...
We staan ook even stil bij de verschrikkelijke natuurramp in de Filipijnen.
Voor wiskunde alles goed herhalen en inoefenen, want de grote toetsen komen er aan.
Toetsen voor volgende week:
Wiskunde
Getallenkennis
Taal
Lezen
Taal
Taalbeschouwing
W.O.
Focusthema 3 Open boek
W.O.
Focusthema 3 Gesloten boek
Frans
Contact 6 Schriftelijk
Frans
Contact 7 Dialoog
Dat wordt zweten!!! Voor muzische opvoeding werken we verder aan ons poppentheater, je kan hier thuis ook gerust creatief aan werken, een decor bouwen, ...
Zonnige groeten Juf Yvette, Juf Katrien en Meester Lieven
De herfstvakantie ligt al achter ons, tijd om er terug vol goede moed in te vliegen.
Tijdens de lessen w.o. bestuderen we 'het weer' in al zijn facetten. Ook de aarde en andere planeten worden van dichterbij bekeken.
In de godsdienstlessen hebben we het over 'bewogen en zoekende mensen' die elkaar vinden. We hebben het onder andere over Franciscus en zijn broeders. Maar we bespreken ook hoe het voelt om tot een groep te horen of juist uitgesloten te worden. Samen sterker is de boodschap!
Voor Frans zijn we aanbeland bij 'contact 6' en leren we de tijd wat beter begrijpen in het Frans.
Tip: Bijf de Franse woordenschat goed inoefenen en bestudeer de Franse werkwoorden grondig!
Voor taal snijden we thema 3 aan.
Toetsen voor volgende week!
Wiskunde
Cijferen
Taal
Taalbeschouwing
Frans
Contact 6 Mondeling
Frans
Contact 6 Schriftelijk
Maandag is het geen school! 11 november 'Wapenstilstand'
Op 11 november 1918, na 1.568 dagen van een wereldwijde strijd, sloten Duitsers, Fransen en Engelsen een Wapenstilstand af.
Het betekende het einde van 'Den Grooten Oorlog'. Om 11 uur precies ging het staakt-het-vuren in. De strijdende partijen sloten de overeenkomst in een treinwagon, die nu nog steeds op dezelfde rails staan in het Franse plaatsje Compiègne.
De oorlog had 8,5 miljoen mensenlevens gekost. Alleen al in West-Vlaanderen sneuvelden 400.000 jongen mensen in een verschrikkelijke loopgravenoorlog. Nu staat 11 november voor de herdenking van alle oorlogen in de wereld.
Op 11 november herdenken we het eind van twee wereldoorlogen
Er is maar één officiële feestdag voor het eind aan de twee wereldoorlogen. De datum slaat op de wapenstilstand na de oorlog van '14-'18 maar de bevrijding van 1945 mag op dezelfde dag in die herdenking delen.
Vernieling, onnoemelijk veel doden, hertekende wereldkaarten, slagvelden vol gesneuvelden, er zijn veel gelijkenissen tussen de eerste en de tweede oorlog, maar ook opmerkelijke verschillen. Eén van de grootste is dat de tweede nog veel 'wreder' dan de eerste is geweest.
Beukennootjes, paddenstoelen. Dwarrelblaadjes, rood en geel. Lekker noten en kastanjes. Vind je in de herfst heel veel. Maar ook mist en hagelbuien. Regenvlagen, hondenweer. Doe je paraplu dan open. En geen druppel raakt je meer.
Prettige vakantie en breng maar eens een bezoekje aan het bos!
De blaadjes vallen met een grote vaart van de bomen, regendruppels blijven ons bekogelen en door de wind krijgt iedereen het gevoel dat hij kan vliegen.
Tijdens de komende lessen w.o. nemen we het klimaat van onze aardbol wat beter onder de loep. De leerlingen hebben deze week ook mogen goochelen en moppen tappen. Dit was in taal naar aanleiding van het thema: "LOL". Plezier verzekerd!
Toetsen voor volgende week
Wiskunde
Hoofdrekenen
Frans
Contact 5 dialoog
Frans
Contact 5 schriftelijk
Voor de toets van hoofdrekenen kunnen jullie nog wat extra oefenen, door op de link in de bijlage (onderaan) te klikken.
Volgende week vieren we 'Halloween' en wordt er een creadag georganiseerd binnen dit thema. Lekker griezelen.
Dinsdag hadden de leerlingen van 'De Brug' scholenveldloop. Iedereen was enthousiast om mee te lopen.
Onder het motto: 'Deelnemen is belangrijker dan winnen!' Jullie vinden een hele hoop foto's terug in de bijlage.
Deze week gaan we de geschiedenis van Europa nog een beetje verder verkennen. We leren hoe de mensen leefden in de 'Tijd van Steden, Burchten en Kastelen', en vragen ons ook aan het einde van elke periode af, of we graag in die tijd zouden geleefd hebben of niet.
Tijdens de lessen godsdienst vernamen we dat we de verhalen uit de bijbel niet letterlijk mogen nemen. Ze bevatten vaak boodschappen die we nu in ons leven ook nog goed kunnen gebruiken om gelukkig te worden en anderen gelukkig te maken.
In wiskunde hebben we het dan weer over de breuken. We leren hoe we deze gelijknamig kunnen maken.
In de bijlage vinden jullie nog een blaadje met oefeningen over het gelijknamig maken van breuken, met correctiesleutel! Goed oefenen!
Voor Frans beginnen we aan contact 4.
"Maandag 7 oktober is het infoavond voor de zeeklassen!"
Toetsen voor deze week.
Taal
Begrijpend lezen
Frans
Contact 4 dialoog
Groetjes, Juf Yvette, juf Katrien en meester Lieven.
Gelukkig geen regen deze ochtend, laat het zonnetje maar komen.
Voor de les godsdienst mochten we een boek meebrengen dat heel veel waarde had voor ons. Ons eerste leesboekje, een boek dat we kregen wan onze ouders, een boek over onze hobby, ... vele verschillende boeken. We leerden dat de Christenen ook zo'n waardevol boek hebben, namelijk de bijbel. We kwamen te weten dat dit bestaat uit het Oude Testament en het Nieuwe testament en het eigenlijk een samenvoeging is van vele verschillende boeken.
Ook in de rekengroepjes werd er hard gewerkt. De oppervlaktematen kennen geen geheimen meer voor ons. Voor Frans zijn we begonnen aan contact 3, goed blijven oefenen is de boodschap! Tijdens wereldoriëntatie nemen we de Europese geschiedenis onder de loep.
Niet vergeten: "Volgende week dinsdag is het scholenveldloop."
Toetsen voor volgende week.
Frans
Contact 3 Mondeling (dialoog)
Taal
Onderwerp en persoonsvorm
Wiskunde
Oppervlaktematen
Wiskunde
Cijferen
Groetjes Juf Yvette, Juf Katrien en Meester Lieven
Deze week kregen we reeds de muzikanten van 'Musate' over de vloer. Zij gaven ons wat uitleg over hun muziekinstrumenten en vertelden hoe leuk het is om samen muziek te maken. Wie interesse heeft kan eens surfen naar www.musate.be/
Woensdag 11 september was het 'dag van de sportclubs'. De leerlingen die bij een sportclub aangesloten zijn mochten in sportkledij naar school komen. Hiervan vind je een foto in de bijlagen.
Voor godsdienst moeten de leerlingen een boek, dat heel belangrijk is voor hen, tegen maandag meebrengen naar school .
Joooooeeehoeeee, een nieuw schooljaar is begonnen!!!
Beste ouders, grootouders, leerlingen,
We zijn weer van start gegaan voor een leerrijk en leuk schooljaar. Dankzij het schoollied: 'Welkom, welkom op basisschool De Brug', zat de sfeer er meteen in!
We hebben hebben het in de klas ook even kort over pesten gehad. Stop pesten!!! We kunnen al een beetje Frans spreken. Comment ça va? Très bien! Voor wiskunde zijn de leerlingen onderverdeeld in rekengroepen, dit om zo goed mogelijk tegemoet te komen aan de noden van elk kind. Ons nieuw koningspaar komt deze week ook nog aan bod. Tijdens de lessen taal leerden we elkaar beter.
Toetsen voor volgende week.
Frans
Contact 1 mondeling
Frans
Contact 1 schriftelijk
Zonnige groetjes Juf Yvette, Juf Katrien en Meester Lieven
Vorige week hebben de leerlingen lekkere warme honden (hot dogs) gegeten ten voordele van Nanri. Ook de bingo-activiteit was heel leuk. In bijlage vinden jullie enkele foto's.
Groetjes Juf Yvette, juf Katrien en meester Lieven
Wat een leuk weertje om de dag te beginnen, een mens wordt er vrolijk van! In bijlage vinden jullie een toepasselijk liedje, de Willy laat zich volledig gaan...
Minder leuk nieuws, de toetsenweek is in zicht. Studeren, blokken, puffen, zweten, studentenhaver eten, ... het zijn de ingrediënten voor de volgende week. Maar daarna volgt de kers op de taart: '2 Maand vakantie, genieten, spelen, zwemmen, ...'.
Zet er allemaal jullie beste beentje voor, laat de hersenen maar draaien op volle toeren, let wel op dat de grijze massa niet oververhit geraakt. Op tijd eens een pauze nemen kan geen kwaad, het leuke aan het noodzakelijke koppelen.
In bijlage vinden jullie de studiewijzer nog eens!
Ik zou het bijna vergeten, maar we hebben worige week een toffe wandeling gemaakt naar de wambeekhoeve, en een lekker ambachtelijke ijsje gegeten, tof, tof, tof. In bijlage vinden jullie een sfeerbeeld.
Veel studieplezier! Juf Yvette, juf Katrien en meester Lieven
Het schooleinde is in zicht, maar eerst nog eens alles geven en met veel plezier studeren voor de laatste toetsenreeks.
Maar voor we aan de toetsen beginnen gaan we morgen nog eens goed uitwaaien. We gaan namelijk in de voormiddag zwerfvuil opruimen in de straten van Ternat. Daarna volgt een overheerlijke picknick om vervolgens een leuke wandeling aan te vatten richting Wambeekhoeve, waar we een praatje gaan maken met de dieren op de boerderij en tenslotte een ijs gaan verorberen. Klinkt leuk, hopelijk valt het weer wat mee.
Volgende week is het herhalingsweek voor wiskunde, de leerlingen krijgen hiervoor een takenwijzer mee. Vanaf 10 juni beginnen de toetsen, de leerlingen krijgen hiervoor een studiewijzer mee, deze plakt achteraan in de schoolagenda. Je kan hem hier ook onderaan in de bijlage vinden.
Nog eens alles geven en dan daarna een welverdiende vakantie!!!
Vriendelijke groeten Juf Yvette, juf Katrien en meester Lieven.
P.S. Je voelt het ... het is bijna zomer!!! De regen wordt steeds warmer!!!
In mei leggen alle vogels een ei, hopelijk ergens onder een afdakje, anders zal het een nat ei zijn. Laat de zon maar komen, wij zijn er klaar voor.
Tijdens de projectweek zijn de leerlingen van het vijfde naar het stripmuseum in Brussel geweest. In het gebouw De Sterre bij de Brusselse Grote Markt is een monument van de stervende Everard 't Serclaes verwerkt. De leerlingen hebben allemaal eens over de rechterarm van Everard gewreven en zouden nu jaar lang het geluk aan hun zijde hebben. In bijlage vinden jullie nog enkele sfeerfoto's.
Het schoolfeest was een groot succes voor jong en oud. Met dank aan de weergoden op zondag. Wie de leerkrachtendans nog eens opnieuw wil bewonderen, kan dat door op onderstaande link te klikken.
Toetsen voor volgende week:
W.O.
Focusthema 5 Open boek
W.O.
Focusthema 5 Gesloten boek
Hopelijk waren alle moeders blij met het geschenkje van hun kind.
Vriendelijke groeten Juf Yvette, Juf Katrien en meester Lieven
De lessen rond de profeet Elia zijn afgerond, tijd om het paasgebeuren eens beter onder de loep te nemen. Waarom is het een paashaas en geen paaskonijn, waarom paaseieren of paasklokken, ... dit komen we allemaal te weten in de volgende lessen.
De uitleg omtrent de spreekbeurt is gegeven, nu is het aan jullie (de leerlingen en wat hulp van mama en papa) om er eens stevig in te vliegen. Vul eerst jullie woordspin in, orden alles netjes, uitschrijven (typen) en dan oefenen, oefenen en nog eens oefenen. Jullie kruipen voor even in de huid van meester of juf. Donderdag is het frietjesdag op V2, mmmmmmmmmmm lekker smullen. Toetsen voor deze week
Taal
Taalbeschouwing, zie studiewijzer
Taal
Taalschat, zie studiewijzer
Taal
Spelling zinnendictee thema 14
Godsdienst
De profeet Elia
Voelen jullie de lentekriebels als? In bijlage vinden jullie nog enkele foto's uit 5A. Groetjes Juf Yvette, Juf Katrien en meester Lieven