Inhoud blog
  • Sinterklaas is in het land.
  • Raindrops keep falling on my head!
  • Tot volgend jaar Sint Maarten.
  • De vakantie staat voor de deur.
  • Is de winter nu al in het land?
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    't Vijfde blogt

    30-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Scholenveldloop


















    30-09-2011 om 15:21 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Scholenveldloop


















    30-09-2011 om 15:20 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Scholenveldloop


















    30-09-2011 om 15:19 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Scholenveldloop


















    30-09-2011 om 15:18 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerst opwarmen voor we gaan lopen!
    Hallokes,

    Dinsdag hadden we scholenveldloop.
    Eerst hebben we onze spieren goed losgegooid, zowel onze been-, buik- en lachspieren.

    Bekijk de foto's maar in bijlage.

    Zonnige groeten
    Juf Yvette & Meester Lieven




















    30-09-2011 om 15:14 geschreven door De Brug 5  


    23-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat gaan we volgende week doen?
    Hello everybody,

    Deze ochtend zijn we ons met de hele school gaan bezinnen in de kerk.
    We hebben samen liedjes gezongen en naar prachtige teksten geluisterd.
    Eén van de liedjes die we zongen kan u beluisteren indien u helemaal onderaan op de link klikt.
    Zing maar mee, iedereen is welkom.

    Volgende week gaan we cijferen met kommagetallen. De breuken gaan we ook weer opfrissen: noemer, teller, breukstreep, ..., lang geleden.
    Voor taal lezen we de tekst: " Een bos vol bomen". Aangezien we deze week gewerkt hebben aan het schrijven van een eigen gedicht voor de gedichtendag, zullen we pas volgende week beginnen aan het schrijven van een toekomstbrief aan ons zelf.
    Voor w.o. gaan we naar de Middeleeuwen. Begin al maar te beven voor de ratten en de zwarte dood.
    We beginnen aan contact 4 'Tu as de la chance'.
    Op godsdienstig vlak blijven we het geluk nastreven.

    De toetsen voor volgende week. 

    Wiskunde 1. Omtrek en Oppervlakte
    Taal 1. Dictee over werkwoorden in de tegenwoordige tijd.
    2. Taalgebruik, thema 1 & 2 van taal
    Frans 1. Dialoog contact 3
    2. Schriftelijke toets contact 3


    Volgende week gaan we ook lekker sportief doen. Het is namelijk scholenveldloop.
    Wie wil komen kijken, altijd welkom. We lopen rond de vijver van kasteel Kruikenburg.
    Het vijfde begint om 13u10 met de opwarming en om 13u30 lopen we ons de ziel uit ons lijf.

    En nu maar genieten van de beloofde nazomer!!!



    Zonnige groeten
    Juf Yvette & Meester Lieven

    Bijlagen:
    http://www.youtube.com/watch?v=t5aJDSXWmhU   

    23-09-2011 om 13:49 geschreven door De Brug 5  


    20-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laptopfoto's
















    20-09-2011 om 12:18 geschreven door De Brug 5  


    16-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat gaan we volgende week allemaal doen?

    Hello everybody,

    De werkweek is weer voorbij gevlogen, veel geleerd, gelachen en plezier gemaakt op school.
    Volgende week gaan we voor wiskunde eens kijken of we nog weten wat 'het gemiddelde' en 'de mediaan' is. We gaan cijferen met kommagetallen, het is een kunst om de komma's juist onder elkaar te plaatsen.
    Voor w.o. graven we verder doorheen de verschillende historische periodes.
    Op Franstalig vlak zitten we al aan contact 3, we leren het verschil tussen 'bepaalde en onbepaalde' lidwoorden, ook het werkwoord être nemen we duchtig onder handen.
    We gaan ook leren een hoe we juist een brief schrijven, een brief naar ons zelf, met daarin onze toekomstdromen. Die brief krijgen we dan op het einde van het 6de leerjaar terug, spannend.
    Bij godsdienst stellen we ons zelf de vraag: 'Wat maakt ons gelukkig?'

    Toetsen

    Maandag

    Frans Contact 2 dialoog (mondeling)
    Godsdienst Verschil tussen plagen en pesten
    Dinsdag Wiskunde Hoofdrekenen + - x :
    Frans Contact 2 schriftelijk
    Woensdag Taal: spelling Dictee Woorden met een ie-klank geschreven als i of ie.
    Donderdag Wiskunde Cijferen + - x :
    Vrijdag Taal: spelling Dictee Onthoudwoorden van het 4de leerjaar.
     
    Hopelijk niet te veel regen dit weekend
    Vriendelijke groeten

    Juf Yvette & Meester Lieven

    16-09-2011 om 15:40 geschreven door De Brug 5  


    15-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ict, hoofdrekenen, cijferen, blokkenbouwsels, ... op het internet!
    Hallokes,

    Vandaag hebben de leerlingen van het vjifde rekenoefeningen gemaakt op het internet (laptops van de scholengemeenschap). We zaten alleen of per twee aan een laptop en kregen van de meester/juf een blaadje met daarop enkele sites waar we naartoe konden surfen. De oefeningen hadden allemaal een zelfcorrectie, zodat we konden zien hoeveel fouten we maakten.
    We hebben dit blaadje ook mee naar huis gekregen, zo kunnen we thuis nog veel oefenen.
    Volgende week doen we een toets van cijferen en hoofdrekenen.

    Veel plezier met de rekenspelletjes,
    Zonnige groeten vanuit het kasteel.

    Juf Yvette & Meester Lieven

    15-09-2011 om 15:35 geschreven door De Brug 5  


    09-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Je eigen naam tekenen op een kunstige manier (Deel 1)
    Hallo allemaal,

    De leerlingen van 5a & 5b hebben de schoolweek ontspannend afgesloten. Ze hebben hun naam op een leuke manier zelf mogen ontwerpen en versieren met allerhande gekke en toffe tekentjes. In 5b kregen de leerlingen ondertussen hun favoriete hits te horen, dit zorgde soms voor leuke meezingmomenten, vraag hen maar eens naar de hit 'babysmurf'.
    Hieronder vinden jullie enkele leuke foto's.

    Hopelijk een zonnig weekend,
    Groetjes

    Juf Yvette & Meester Lieven

















    09-09-2011 om 15:25 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Je eigen naam tekenen op een kunstige manier (2)

     























    09-09-2011 om 15:20 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat gaan we deze volgende week allemaal doen?
    Hallo,

    Bijna weekend, nog effe de laatste loodjes en reeds enkel voorbereidingen treffen voor volgende week.
    Wat staat er op het programma?
    Voor wiskunde staat er woensdag 14 september een toets over de lengtematen op het programma, we gaan ook cijferen met getallen tot 100000.
    Voor taal doen we op dinsdag 13 september een toets van spelling. We gaan het hebben over synoniemen en antoniemen, wat zou dat zijn?Zouden dat exotische dieren zijn? Iemand interesse in de tekst over Rosalinde, zie taalboek.
    Voor w.o. gaan we dieper in op de Romeinen & Grieken, de leerlingen krijgen ook aanvullende educatieve filmpjes te zien over de Oudheid.
    Maandag 12 september hebben we onze eerste schriftelijke toets voor Frans, spannend hé. Het werkwoord 'aller' zal op het einde van volgende week ook geen geheimen meer hebben voor ons.
    Voor godsdienst werken we nog steeds verder omtrent 'plagen en pesten'.

    Zonnige groetjes,
    Juf Yvette & Meester Lieven

    Hercules

    09-09-2011 om 00:00 geschreven door De Brug 5  


    03-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat gaan we deze week allemaal doen?
    Hallo,

    Deze week herhalen we in het vijfde de eeuwenband om zo over te gaan naar de verschillende periodes op de tijdsband. We leren hoe de eerste mensen leefden, wat de Romeinen zoal te vertellen hadden en nog veel meer.
    Verschiet niet als jullie kinderen jullie 's morgens begroeten in het Frans. Bonjour, ça va? Oui, ça va bien.
    Om een aardig mondje Frans te kunnen spreken moeten de leerlingen veel oefenen, dus spreek hen gerust in het Frans aan.
    We gaan het tijdens de lessen godsdienst hebben over vriendschappen, nieuwe leerlingen helpen op school, over het verschil tussen plagen en pesten.
    We gaan ook veel cijferen, hoofdrekenen en zelfs al werken omtrent de omtrek en oppervlakte van veelhoeken.
    Ook gaan we tijdens begrijpend lezen een tekst lezen over Emiel, of was het nu Emile. Onze spellingsvaardigheden een beetje bijschaven, en we komen te weten wie nu de zender of de ontvanger is van een boodschap.
    Voor muzo werken we op een kunstige manier verder aan het maken van onze naam.

    Een hele boterham dus voor deze week!

    Zonnige groeten
    Juf Yvette & Meester Lieven

    03-09-2011 om 12:56 geschreven door De Brug 5  


    02-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het schooljaar 2011 - 2012 is begonnen!
    Beste ouders, grootouders, leerlingen, ...

    We zijn weer vertrokken voor een spannend, leerrijk en plezant schooljaar.
    Voor iedereen was het gisteren een blij weerzien van vriendjes, vriendinnetjes, collega's, ...
    De nieuwe leerlingen werden goed opgevangen door de andere klasgenootjes opdat ook zij zich snel zouden thuis voelen op onze school.
    We hadden gisteren reeds onze eerst les Frans, goed en regelmatig studeren is de boodschap.
    Deze namiddag gaan we onze naam op een kunstige manier tekenen en nog een uurtje sporten.

    Tot de volgende blog!!!

    Juf Yvette & Meester Lieven

    P.s. Jullie kunnen reeds enkele foto's van ons bekijken.















    02-09-2011 om 12:27 geschreven door De Brug 5  


    08-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spelletjes spelen voor de vakantie, altijd leuk!

    Gegroet,

    Het is momenteel een zonnige dag in april, bijna vakantie, joehoeeeeeeee.
    De leerlingen moesten als taak spelletjes meebrengen naar school om hun stressvol schoolbestaan rustig af te sluiten en helemaal relax de vakantie in te glijden.



    Hopelijk blijft het weer geweldig in de vakantie, dan kunnen ze de videospelletjes wegleggen en lekker buiten ravotten.

    Groeten uit het vijfde!




















    08-04-2011 om 11:05 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog foto's van de spelletjesdag!!
    Nog enkele leuke foto's



















    08-04-2011 om 11:05 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leuke, gekke paaseitjes knutselen.
    Hallo,

    De leerlingen hebben zich deze week kunnen uitleven met eieren, zijdepapier, verf, een grote dosis enthousiasme en creativiteit.
    De resultaten kan u op de onderstaande foto's bekijken.

    Vrolijke paasgroetjes uit het vijfde

























    08-04-2011 om 11:05 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werken in de klas.
    Hallokidoki,

    Even een sfeerbeeld uit de klas van 5b.
    Hoe werken jullie kinderen in de klas?

    Groetjes
    De vleitige leerlingen.



















    08-04-2011 om 11:04 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kookpotten in de klas???
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo,

    De paashaas heeft in het vijfde geen eitjes maar kookpotten, pannen, lepels, vorken en nog veel meer gebracht.
    Wat heeft dit te betekenen?

    ...
    Groetjes uit het vijfde

    08-04-2011 om 10:21 geschreven door De Brug 5  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Einde van de dopjesactie.
    Hallokes,

    Een tijdje geleden sloten we onze dopjesactie af.
    We kregen toen op school bezoek van Chris, een blinde en zijn geleidehond.
    Het was voor de leerlingen heel leuk om te zien dat hun inspanningen niet voor niets zijn geweest.

    Een dopjesactie, wat is dat eigenlijk?

    De dopjesactie is eigenlijk een steunactie ten voordele van het Belgisch Centrum voor Geleidehonden te Tongeren.

    Het initiatief bestaat uit de verkoop van ingezamelde dopjes om te worden gerecycleerd in duurzame palletten.

    De dopjes die in aanmerking komen zijn plastic dopjes van drankflessen, met name van mineraal- en spuitwater, van frisdrank (Cola, Fanta e.d.), van melk en van fruitsap.  Dus niet van olie, detergenten, shampoos ...  Ook geen plastic deksels of andere materialen.

    Door het inzamelen van dopjes draag je op een milieuvriendelijke manier bij tot de ondersteuning van het BCG, dat de volgende doelstellingen nastreeft:
    * het kweken en opleiden van honden tot blindengeleidehonden
    * visueel gehandicapte personen leren omgaan met hun geleidehond
    * blijvende nazorg verlenen aan de hond en zijn gebruiker.

    Blijf met z'n allen goede doelen steunen!!!

    Groeten
    De leerlingen van het vijfde











    08-04-2011 om 09:46 geschreven door De Brug 5  



    Archief per week
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 09/11-15/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 05/10-11/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 14/09-20/09 2015
  • 07/09-13/09 2015
  • 08/06-14/06 2015
  • 18/05-24/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 23/03-29/03 2015
  • 16/03-22/03 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 19/01-25/01 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 15/12-21/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 03/11-09/11 2014
  • 06/10-12/10 2014
  • 29/09-05/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 16/12-22/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 17/12-23/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 14/12-20/12 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 21/09-27/09 2009

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog je mee met ons???

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs