Het staat wel in de boeken geschreven : een ezelsdracht duurt een vol jaar... maar zo'n veulentje kan niet lezen en bepaalt zelf wanneer het eruit wil. Vanochtend dus ! Een beetje een verrassing, die we niet hebben zien aankomen... zien aankomen wel... maar niet dat het zo vlug zou gaan. Gisteravond was de uier in de verste verte nog niet genoeg gevuld.
Deze ochtend toen we onze ronde deden was het zover : een kersvers veulen stond nog helemaal nat naast mamma Sidonie... 10 dagen eerder dan verwacht. Maar alles lijkt OK, en dàt is wat telt !
Onder belangstelling van de vriendinnen hebben we het duo in een kleine ruimte geplaatst... om zonder bemoeienis van de anderen van elkaar te kunnen genieten.
"WUFJE" staat er nog nat en wat verdwaasd bij. De wereld is wel véél groter dan mamma's buik. Oeioei !
Mamma Sidonie begint direct met de opvoeding : Vooruit Wufje, in mijn uier zit melk... je zal moeten zoeken meid !
Wat zei ma ook alweer ? 't Is aan de achterkant te doen. Maar wààr hé ?
Wat zie ik daar hoog tussen die achterpoten ? Ja, gevonden !
Jeetje, wat een uier ! Dat belooft : véél en lang eten ! Ik ga eens proeven !
Lekker !!! Wufje maakt er een goede tankbeurt van ! Geboren zijn valt mee !
Rond de middag komt de veearts... dàt valt minder mee ! Een prik tegen de griep en een prik tegen de ontstekingen... om de eerste bedreigingen op te vangen. Ja, 't zal wel moeten zeker.
Reacties op bericht (0)
Over mijzelf
Ik ben Ingrid Van Vooren, en gebruik soms ook wel de schuilnaam De Mellaert.
Ik ben een vrouw en woon in Sint-Laureins () en mijn beroep is Zelfstandig.
Ik ben geboren op 01/05/1954 en ben nu dus 71 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Ezels & Oldtimertractoren.
Ik probeer alles wat op mij af komt positief in mijn belevenswereld in te passen.