Ondertussen in Lhasa Tibet: op 3650 meter hoogte.
De eerste dag hier hebben we het rustig aan gedaan, kwestie van te wennen aan deze hoogte. Je voelt echt wel dat er minder zuurstof in de lucht zit. Bij de minste inspanning ben je buiten adem. En de meeste kloosters en tempels liggen natuurlijk tegen de heuvels aan gebouwd. Dan moet je dus niet een sprintje naar boven inzetten, maar slof je eerder zoals een ouwe moe naar boven. Echt last van de hoogteziekte hebben we gelukkig nog niet gehad, buiten wat duizelig en koppijn.
Lhasa is echt een stad van contrasten. Langs de ene kant overal controle, op elke hoek staan soldaten of politie. Langs de andere kant Tibetanen die op pelgrimstocht komen naar de verschillende tempels in de stad.
Het belangrijkste monument om hier te bezoeken is de Potala, het complex waar vroeger de Dalai Lama gewoond heeft. Dat is echt ongelooflijk knap! Het ligt tegen een heuvel aan gebouwd, dus bijna overal in de stad kan je er wel een stukje van zien. Van binnen is het ook wel mooi, maar wel meer een museum. Dan zijn de tempels in de stad zelf leuker, omdat de pelgrims hier echt nog naartoe komen om te bidden. Zoals de beelden die je wel eens op tv ziet, paar stappen zetten, op de grond gaan liggen en bidden, rechtstaan en weer een paar stappen zetten, enz.
Morgen vertrekken we op de overland toer richting Nepal. Dat zal waarschijnlijk 5 dagen "back to basic" zijn.