Voetreis naar Rome voor AKABE (13 april 09 - 11 juli 09)
Danny Collewaert uit Lokeren stapte naar Rome ten voordele van AKABE Aan alle pelgrims in spé,blader gerust eens in het archief. Gans onderaan vind je informatie over reisweg, mee te nemen materiaal, gewenste kledij enz.. Veel kijkgenot !
28-04-2009
Nog wat fotookes van bij de champagneboer
wegens kaartwissel kon ik ze bij het vorige bericht niet toevoegen De foto van het hondje in een of andere drankgelegenheid is er eentje speciaal voor mijn zuster groetjes danny
Na overnachting zo'n 15 km voorbij reims zo op maandag, een bijzondere ervaring de volgende dag, maandag 27/4 : Op een dorpspleintje in Trepail na een modderwandeling in een woud, een andere wandelaar ontmoet, nl Marco die ook alleen, maar naar compostela stapt. Een toevallige passant, een boer gevraagd of er ietske te drinken viel, en die brave man zei, nergens hier, maar kom maar mee met mij. Die andere gast gauw meegesleurd en we belandden algauw in een boerderij waar ons een fles zelfgebrouwen champagne werd voorgezet, ... en daarna nog een, en daarna nog een flesje zelfgemaakte ratafia en om te sluiten zelfgestookte calvados... Ik mag om diverse redenen de naam van die man niet vermelden, maar na al die mooie vloeibare dingen des levens, mochten we op zijn boerderij ook overnachten. Omdat die man eigenlijk al onder invloed van zijn eigen champagne was toen we hem ontmoetten (hij heeft zo'n 2 hectare van het merk PSPG (pour sa propre g....) hebben we maar uit pure menslievendheid zijn schotels afgewassen... een man alleen wiens vrouw hem verlaten had zo'n 5 jaar terug. Het was er zeker aan te zien.
Vandaag 28/4 een ferme wandeling gemaakt naar chaons en champagne samen met mijn compostelaganger, om , na veel mizerie _ uiteindelijk toch een plaatste te vinden in een jeugdherberg. Morgen scheiden de wegen van Marco en mezelf, en ben ik terug alleen op stap. Ondertussen in blijde afwachting van de komst van Wim DAEYAERT die mij in het weekend komt opzoeken . Tof zulle Ik voeg dus nog wa sfeerfotookes toe van gisteravond
Op vrijdag 22/4 is mijn vrouwke , samen met mijn schoonbroer Hugo en schoonzus Erna, én onze berggeitvoorzitter Guido met zijn Veronique naar Reims gekomen om er mij een weekendje gezelschap te houden. Het was fantastisch . Een gezellige B&B en lekker eten onder andere bij Nelly Vatel. Vooraleer ik in Reims toekwam heb ik nog een babbeltje gemaakt met Sofia DOYEN, in ST LOUP EN CHAMPAGNE. Brave madame die steun aanbood en gaf, en die blijkbaar bekommerd was om het welzijn van pelgrims die bij haar (gratis onderdak kunnen vinden. Daarom , uit dankbaarheid ook een fotooke van Sofia.
Voor de rest ga'k niet te veel uitwijden over ons weekendje samen met vrouwke en vrienden, maar één ding is zeker : de zondagnamiddag ben ik verder vertrokken met een héél gelukkig hart en een rugzak die heel wat minder woog. Mijn Nicolleke kon mij overtuigen mijn kookgerief niet mee te nemen zodat ik toch zo'n 1,5 minder meenam. De fotookes van het eten heb speciaal genomen voor Christine en Luc.... (zie hun reacties) groetjes Danny
tweede poging : heb nog vijf min voor gemeente sluit. kben in chateau porcies - gratis verblijf vanuit de gemeente voor pelgrims - kan jammer genoeg geen uitleg meer geven want gemeente sluit groetes
In afwachting van mijn eten, toch nog een beter relaas van gisteren en vandaag
Onderweg luisterende naar de mensen die hier blijkbaar spontaan hun levensverhaal vertellen (met mijnen grijzen baard zie ik er absoluut ook niet kwaadaardig uit, kom ik alleen maar tot de vaststelling dat : - ook met nie veel , de mensen toch gelukkig kunnen zijn - er een openheid is, een recht toe recht aan mentaliteit - een groet, een gemeende groet is
Geluisterd naar een vrouw terwijl ik mijn boterhammekes voor een kerk zat op te eten. Het verhaal van een vrouw die haar zoon bij een ongeval verloor, en die nu al zo'n twintig jaar, steeds dagelijks naar het kerkhof terugkeert , maar weigert in de kerk te komen omdat ze sedertdien niet meer gelooft ... Op goede weg gezet door een dame en haar zoon . De zoon werkt bij Marie Thumas, het enige zowat waar werk te vinden is. De vrouw zit onder de pillen, haar broer verloren, gevallen , enkel gebroken enz... maar een enorm goed hart !
Vandaag 22/4 aangeklopt bij een boer onderweg naar Rozoy. Wa water gevraagd, en mirakel , een frisse grimbergen gekregen . Een fotooke van de familie VAN COMPENOLLE met wie ik onderweg een toffe babbel had, kan ik voorlopig jammer genoeg niet toevoegen. Het typeert gewoon het feit dat er nog goede mensen zijn op aarde (maar veel te weinig cafees in frankrijk)
allee, kga dienen cafébaas eens tegen zijn ribben stampen want kval omver van den honger groetjes dann y
Potverdorie, met de tranen in mijn ogen na het lezen van al die mooie aanmoedigende berichtjes, eindelijk een pc gevonden die werkt, maar mij niet de gelegenheid geeft om fotookes bij te plaatsen. Zondag 22/4 was een feestdag voor mij : bezoek van mijn vrouwke, mijn dochter Ilse en haar ventje Rudy én van mijn kleindochtere, mijn hartediefje Yudith. Mijn vrienden Trees en Marc vervolledigden het gezelschap. Marc heeft me de ganse dag wandelgezelschap gehouden, met "gelukkig kleine bagage. Toch weer zo'n 26 km op deze "rustdag". Soms heel zwaar parcours : modder tot aan de enkels . Magni fieke picknick smiddags en een plonzerige tocht in het woud. Amaai : het pad was gewoon kapotgemaakt door de everzwijnen. Hier durfde ik zeker niet in het bos slapen zulle (een cafebaas vertelde ons dat er jaarlijks in dit woud zo'n 1500 everzwijnen afgeknald worden zonder te spreken van de herten .. Terechtgekomen bij kotjesvolk op een camping. Een madammeke ontmoet met haar hondje die tevoet naar compostela gaat . Het madammeke draagt 10 kg en het hondje 500 gram denk ik. Khoop dat ze ook toekomt want ze sukkelde al na haar eerste dag..
maandag 20/4 Weeral bezoek : Francine, Staf, Jenny en Bert van het St Annakoor . Het zou een lange tocht worden. Om klokslag 0700 uur waren ze er al ! eventjes een wandelinkje van 40 km wegens 2 x zwaar mislopen.... Toch de moed nie verloren en na een aangeboden maal van onze vrienden in de omgeving van wassigny, kon ik me naar mijn tentje begeven. Francine had alles terwijl wij stapten al geregeld. Douche bij een prive persoon en slapen in de achtertuin. Toffe, maar aan lager wal geraakte vent - leeft in afwachting van steun in een huis geregeld door de burgemeester. Maarre, niets meer hebben en toch delen is plezant !
's avonds na het eten nog een pintje gaan drinken in het enige etablissement dat nog open was. Na mijn verhaal kreeg ik mijn drinkgelag gratis van de patrone THOURIA die mij nog een extra saucis van het huis bezorgde (die ik in volle beleefdheid extra heb opgefret...)
21/4 stappen naar Vervins : toch weeral zo'n 35 km - veel te veel. Gelukkig hebben brave mensen mij onderweg op goede weg gezet, heb ik geluisterd naar het levensverhaal van zo'n 2-tal dames én kreeg ik voor mijn laatste km's nog het gezelschap van YAMINA uit VERVINS , een verpleegster die mij eens te meer bevestigde dat DE MENTALITEIT VAN DE MENSEN HIER TOF IS - IEDEREEN GROET IEDEREEN / IK VOEL MIJ NET IN IERLAND.
Geslapen in Vervins voor veel te veel geld - toch afgepingeld van de prijs - geen chauffage - alles kleddernat gebleven - (een zgn 2 sterren logis de france hotel. Nadat ik openlijk uitte dat ik mij zou beklagen bij de organisatie, kreeg ik plots iemand die mijn was droogzwierde en een koffie én de nazwaai en de grand patron...
Nu in Rozoy sur serre waar ik na onderhandelingen kan overnachten, avondeten en petit dejeuneren voor 40 euro, mijn daglimiet. Allee beste vrienden, de fotookes komen nadien nog, ENNE IK BLIJF ERVOOR GAAN ZULLE / PS AKABE STEUNEN HE GROETJES DANNY
beste vrienden, gisteravond aangeland in bon-secours aan de grens met Frankrijk. Ganse dag in de regen gelopen. Nog altijd pijn ingevolge mijn bleinen. Het probleem aan mijn linkervoet zit iets dieper ... ooit in St-Niklaas is er eens een idiote met haar zware personenwagen over deze voet gereden en had ik meerdere voetbeentjes zwaar beschadigd. Daarom dat ik een gezwollen voet heb (slechte doorbloeding) en dus een voet die knelt in de schoen (maar tis nen beeweg voor iets he) Niettegenstaande het slechte weer gisteren en de last in mijn voeten was mijn goede humeur er zeker. Later vertrokken in Doornik na een weldoende nachtrust (kheb geslapen als een roos na een indische voetmassage). Prachtige natuur. Door de prachtige varieteiten groen en neervallende bloesems, overvliegende zwanen enz... voelde ik mij in opperbeste stemming. Mijn batterij was echter op toen ik toestrompelde in Bon-Secours. Prachtige kathedraal, iemand die souveniertjes terplekke verkocht en een groot kruis op de borst droeg, maar in feite harteloos was. Ze konden mij niet helpen. Daarom heb ik mijn noodgedwongen in een hotelletje (het enige) begeven heb, waar ik mij verlustigd heb aan een buffetmaaltijd a volonte. Vandaag is Ludo en Marcel mij komen steunen. Om 0500 uur op om bijtijds klaar te zijn, want de jongens zouden er vroeg zijn. De wandeling ging van Condé -sur -l'escaut naar wargnies le grand waar ik nu noodgedwongen in een cafe mijn wedervaren schrijf. Wargnies le grand moet ge niet letterlijk nemen hoor. Er is meer dan een straat oe, maar daarmee houdt het dan ook op. Gelukkig ook een herberg, winkel tesamen. Ik logeer letterlijk op den buiten. Ten einde raad heb ik het tf nr van de burgemeester gevraagd (info logies). De vriendelijke dame heeft opdracht gegeven me af te zetten bij een landbouwer die me moest herbergen (de macht van de burgemeester in de kleine dorpen, amaai ... Dus de boer gaf mij in een grote ruimte plaats om mijn matrasje uit te spreiden. Efkens van gedachten gewisseld en toen brachten ze mij al een dikke matras en een splinternieuw donsdeken. kheb die lieve mensen dan nog efkens geholpen met een klein karwei. Ik kon me wassen, mijn kledij wassen, dus is alles in orde. ik stuur dit b ericht veiligheidshalve zonder foto's door omdat ik gisteravond tot na 2300 uur gesukkeld heb op internet en er niets doorgekregen heb. tot schrijfs he ps : voor djakke: jaja uw fotooke van hartenmanille komt nog. Voor de vrienden van "den b ak", tof voor het mailke zulle. Voor de andere sms-ers : woorden hebben mij geholpen zulle en tenslotte voor de reacties op de blog : fijn, het geeft mij een warm gevoel mvg danny
vooraleer ik een speciale voetmassage krijg van mijn gastvrouw, toch nog even dit beste vrienden : de ondersteuning die ik krijg op mijn blog, de reacties, de sms-kes, de bijstand ter plekke, het bierbongsken (Ingrid) - ps Marcel schuene woorden van ou zolle ! Voor de vrienden en vriendinnen van buiten Oost-Vlaanderen. U kunt mijn vertrek van maandag op TV Oost terugzien (tvoost.be, en tik de datum in van mijn vetrek (13 april) en ga dan naar het desbetreffende bericht. Vandaag nog niets gezien van Doornik, behalve héél kortstondig een volkscafeeke. k'durf geen foto's meer toesturen vandaag, maar probeer dat vanaf morgen goed te maken mvg Danny
tja , 2de poging : een half uurtje gezwoegd om een vertelling van mijn verhaal van de laatste drie dagen, en met de toevoeging van de foto's sloeg alles tilt. Bovendien is het eten bij mijn gastvrouw Veronique in Doornik ondertussen zo goed als gereed en als ik moet kiezen,.... dan weet het wel zeker hé Eergisteren , prachtige natuur, kwelende vogels, kabbelende beekjes, absolute stilte, ontluikende bloesems, allee om lyrisch van de worden (wel tot 1820 uur gestapt - bijzondere dank aan eh deken Vandenvelde voor het gastverblijf en aan de vriendelijke stamgast die mij op een pintje tracteerde gisteren 38 km afgehaspeld - prachtig terrein met de beschrijving en aanduiding van GR 122 laat te wensen over. Speciale dank aan Ludo (van de berggeiten Ann en Yannic) die mij gisteren op mijn tocht kwam vergezellen en bijzondere dank aan Marleen die 's middags de inwendige mens op voortreffelijke wijze versterkte Vandaag ben ik mijn eigen al eens tegengekomen ..... water) kheb een paar bleinen die misschien wel in het guinesboek of records zouden passen (jaja Bea , ik gebruik uw sprayke hoor en heb er ook al goed mee geslapen.Ik doe nog een heel kleine pogiing om een paar fotookes te versturen, tot schrijfs danny
Beste vrienden, ondertussen een fantastische avond - met een huisconcert achter de rug, met zowel jazzpiano, als rustgevende muziek en life gezongen door de gastvrouw. Dat we ondertussen ook internationaal bezig zijn blijkt ook uit de aanwezigheid van MIYUKI een Japanse jongedame die ook het gezelschap kwam verblijden. Daarom toch nog een paar extra sfeerfotootjes
:-Beste vrienden en sympathisanten. Dit berichtje tik ik nu in van bij mijn eerste gastvrouw Griet, in MOORTSELE, na een eerste (instap?)tocht van 33,7 km. Voor degenen die er vanochtend op Heiende bij het vertrek bijwaren : BEDANKT ! Voor degenen die mij onderweg via SMSjes steunden : BEDANKT ! Voor degenen die vandaag meegestapt zijn B E D A N K T !
Mijn eerste dag heb ik immers helemaal niet alleen moeten doen. De eerste kilometers waren zelfs een echte optocht, met spandoeken, en heuse - op maat gemaakte stapliederen. Dank u wel meisjes van jongens van SCOUTS en AKABE. Het was GRANDIOOS. Ook bijzondere dank aan - de meefietsers : Koen, Etienne, Mariette, Paulette en Herman - de meestappers : Fons, Johan, Ludo, Joris, Staf, Alex - de logistieke steun onderweg : Bea en Marleen
Het was een prachtig parcours, met een hele dag zon die van de partij was. Ik was wel al ingestapt maar mijn lichaam en arme voeten zijn het niet gewoon nog een goeie 20 kg extra te torsen. k'Zal dat wel gewoon worden zeker ....
Morgenvroeg sta ik er nu wel alleen voor. Je kan niet geloven welke mentale steun ik vandaag op die eerste dag naar binnen kreeg. Bijzondere dank ook aan Dhr Diaken voor de zegen, en de zielsverrijkende woorden die ik gedurende gans mijn tocht zal onthouden !
En uiteraard, wel een heel speciale dank aan Griet die mij hier als een Koning verwent, met een goe bed, goe eten en drinken. In bijlage een paar fotookes van de start (jawel, de Paus was ook aanwezig, van onderweg, en van de hartelijke ontvangst bij Griet in Moortsele PS 1 : er waren zeker honderd mensen aanwezig bij de start. Ik was te zeer emotioneel "gepakt" om van allen een fotooke te pakken PS 2 : Ook TV Oost was er, en normaal moet mijn start (met een interviewke erbij) ook al vanavond rond 1830 uur uitgezonden zijn ! pS 3 : aan de sympathieke cafébazin in Laarne, ook bedankt hoor !
Beste vriendinnen en vrienden : wanneer je mijn foto's die ik onderweg maak zult bekijken, zul je die maar klein op mijn blog vinden. Je kunt er wel op klikken (of dubbelklikken) om te vergroten. Ze worden zowel in RAW (DNG voor de kenners) opgenomen én tegelijkertijd in JPG (hetgeen u ziet) weliswaar (bewust) in kleinere extensie. De RAW's beelden (die u niet kunt zien) zijn kwaliteitsvoller en zullen - bij terugkomst dienen voor vergrotingen.
De foto's onderweg zullen worden gemaakt met een kleine (professionele) camera, de RICOH GX100 CAPLIO voorzien van een (naar kleinbeeldnormen) 24-72 mm zoomlens. Dit toestel werd mij - speciaal voor deze pelgrimstocht, gratis ter besc hikking gesteld door de firma RICOH waarvoor mijn dank !
Stand van de stortingen (via overschrijving) op 31 maart : 411 euro ! Op 05 april bracht de geldinzamelactie t.g.v. de "garageverkoop (tweedehandsverkoop) niet minder dan 476 euro op , bedrag dat rechtstreeks aan AKABE werd overgedragen. KWB H Hart - die zijn volledige steun geeft aan de actie, zal hier nog een belangrijke extra duit in het zakje doen ! (meer nieuws volgt nog op mijn blog) Ook extra dank aan het bestuur en leden van het Koninklijk St Annakoor voor de zeer mooie bijdrage op 5/4 ! De geldcollectebusjes worden ondertussen geplaatst in Lokeren en omgeving. Afhaling begin juli door AKABE verantwoordelijken VAN HARTE DANK VOOR UW MILDE STEUN !
Eén eurootje per door mij afgelegde kilometer is niet zoveel. We zijn al blij met een kleine bijdrage. Alle kleine beetjes helpen hé. Je kunt het makkelijkst hetgeen je wil geven storten op de spaarrekening van AKABE : 747-0040694-78 (je vindt dit nummer ook bovenaan mijn blog). AKABE zal uw bijdrage in dank aanvaarden ! Het geld zal onder meer besteed worden aan de aankoop van aangepast meubilair en speelgoed voor het scouts AKABE lokaal.