Cunst
Inhoud blog
  • Le Fleur Du Mal et l’Espoir
  • Wat is Cunst
  • Proficiat!
  • Random Acces Memories
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    zoveel mooie dingen
    12-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Le Fleur Du Mal et l’Espoir

    Le Fleur Du Mal krijgt vandaag nieuwe gezichten. In de onmetelijke schoonheid van een holistisch computersysteem worden we mogelijkerwijs met zijn allen bespioneerd, geanalyseerd, gecatalogiseerd en al dan niet als schadelijk bevonden. Zelfs de naam is mooi: “Prism” oftwel “Prisma”.

    Door de inval op een glazen object worden onze gedachten opgebroken en getoond in de ware diverse kleurenpracht die ze zijn: voorspelbaar onvoorspelbaar. Diezelfde kleurenpracht en machines hebben echter nooit Kim De Gelder en andere bloemen die ik -ook al zoek ik nog zo ver- nooit mooi kan vinden, tegengehouden te doen wat ze deden. Schoonheid kan maar bestaan als ook zijn tegengestelde een feit is: de absolute lelijkheid.

    En dat zien we vandaag al te veel in de media. Zoveel moderne vormen zijn ontsnapt uit de met edelstenen bezette doos van Pandora:  een economische systeemcrisis; het verdwijnen van privacy en daaraan gekoppeld de intermenselijke vrijheid; een door Paul Verhaeghe aangetoond failliet neoliberaal systeem die zich ponerende als nieuwe objectiviteit installeert in de meest intieme delen van het menselijk leven zoals relaties, opvoeding, onderwijs, geestelijke gezondheid, arbeidsvreugde en ze met nazistische efficiëntie met de grond gelijkmaakt; een klimaat dat niet langer onze uitwassen kan overleven en dit slechts op één manier kan duidelijk maken, namelijk via een economie die een hartstilstand doet wanneer de olieprijs een bepaald niveau overstijgt.

    Van zoveel schoonheid zou je Schopenhaueriaans depressief worden, al geeft deze denker ook de redding aan: Cunst. In de Cunst ontsnap je aan de realiteit en krijg je de mogelijkheid om ze vanuit andere perspectieven te zien. Sub Specie Aeternitaetes is de blik nog op één ding gericht: de hoop. De bloem die voor eeuwig verborgen blijft bij Pandora. Voor niemand kenbaar, maar voor iedereen denkbaar. En Nomen est Omen: als je het kunt benoemen, kun je het werkelijkheid maken. En wat is hoop anders dan één of andere vorm van liefde?

    12-06-2013, 22:39 Geschreven door Cunst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    11-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is Cunst
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wat is Cunst? Iedereen heeft zich dit toch al eens afgevraagd bij het begapen van één of ander abstract werk waar je weinig schoonheid in vind. “Beleving” wordt wel eens gezegd. Hoe dieper je graaft, hoe breder de definitie kan worden. In de middeleeuwen sprak men van de “7 consten” waar ook wiskunde toebehoorde. Ik heb er geen idee van hoeveel kunstenaars dit idee zouden delen, maar een wiskundige kan volledig in vervoering geraken van een wiskundig bewijs. Fermat ingekaderd in de woonkamer. En als we dan toch bij het vormelijke zouden blijven, wat dan met design? Iedereen kan naar de winkel gaan en een Lamy 2000 vulpen kopen. Hoe langer sommigen het ontwerp van deze pen bestuderen, hoe meer ze overtuigd geraken van de hogere waarden en lagen van bewustzijn die dit schrijfinstrument vorm hebben gegeven. In die zin wordt opnieuw alles kunst.
    Een oude discussie die alleen nog gerechtvaardigd lijkt na een Westmalle Triple te veel aan je favoriete toog. En net daarom nog steeds zinvol om eens bij stil te staan vanuit een andere hoek. “Wat vind ik mooi?”, om wat voor reden dan ook. Het zal wel een te bekrompen definitie zijn, maar voor mij doet deze al heel veel. Dagelijks wordt ik zo overspoeld door kleine kunst. Een nieuwe “tag” in graffiti op de muur waar de trein op dit moment passeert als lichtpunt van de ochtend. Met gevaar voor eigen leven heeft iemand met de grootste zorg voor kader, verhouding en kleurencombinatie een kreet naar de samenleving neergepoot. Zouden de schilders van de NMBS soms ook ontroerd zijn door de dingen die ze moeten laten verdwijnen? Hoe dan ook, in de vele uithoeken van dit thema hou ik in deze blog dingen bij die ik mooi vind.

    11-06-2013, 00:00 Geschreven door Cunst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Archief per week
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs