Geloofsbrief De geloofsbrief wordt uitgereikt door de Vlaamse Genootschap van Santiago de Compostela maar het boekje kan ook bekomen worden in bepaalde refugio's o.a. in Roncevalles, Burgos enz.
Iedere pelgrim draagt er veel zorg voor. Meestal zit het in een plastiek zakje om het te beschermen tegen de regen.In elke slaapplaats wordt het afgestempeld als bewijs dat de pelgrim er geweest is.
Men doet deze bedevaartstocht : TE VOET - PER FIETS - TE PAARD
Dit dokument Credencial zegt in 3 talen, dat men elke pelgrim moet helpen om een slaapplaats te vinden. Dit ter attentie van kloosters, abdijen en vertegenwoordigers van de overheid.
In naam van de Vlaamse Genootschap van Santiago de Compostela, verklaar ik hierbij dat het bovengenoemd lid van ons genootschap TE VOET / per fiets / per rijdier een pelgrimstocht onderneemt naar het graf van de Heilige Jacobus de Meerdere te Compostela in Galicië (Spanje) in de geest van de pelgrims van weleer.
Ik vraag dan ook alle ingezetenen van kloosters en abdijen, aan vertegenwoodigers van de overheid en speciaal aan de Compostelagenootschappen, dat ze de voornoemde pelgrim alle bijstand en hulp zouden verlenen om de tocht tot een goed einde te brengen.
Met dank en pelgrimsgroeten.
|