Het Vlaams genootschap viert haar 25-jarig bestaan, onder meer met de publicatie van 4 nieuwe brochures over de pelgrimroutes die Belgïë van noord naar zuid doorkruisen.
De Via Monastica: loopt van 's Hertogenbosch (NL) naar Rocroi (FR) langs de voormalige abdijen van Postel, Tongerlo, Averbode en Hélécine. Verder via Jodoigne, Namur, Dinant, Leffe, Givet en Olloy-sur-Viroin.
De Via Brugensis: loopt van Sluis (NL) naar Sébourg (Valenciennes)(FR) via Hoeke, Damme, Brugge, Lichtervelde, Menen en Tournai. De Via Scaldea volgt vanuit Gent de Schelde en vervoegt de Via Brugensis in Pecq.
De Via Brabantica: start in Breda of in Bergen-op-Zoom (NL) en loopt via Kapellen, Antwerpen, Mechelen, Brussel en Halle naar Nivelles. Of van Mechelen via leuven naar Jodoigne.
De Via Limburgica: start in Thorn (NL) en loopt via Maaseik, Alden Biesen en Tongeren naar Eghezée waar ze de Via Monastica vervoegt.
Pelgrim zijn is je pelgrimstaf nemen en op weg gaan. Je kleine zekerheden verlaten om te ervaren wat en wie de grote zekerheid is en daarop mogen steunen als op een staf.
tekst : Vlaams genootschap van Santiago de Compostela
Zoeken in blog
Sfeerbeelden Claire&jean Pierre in Bilbao 2010 klik hier
Archieffoto's 2007
Archieffoto's 2008
Archieffoto's 2009
Kerk van San Martin in Askizu
Patroonheilige v/d pelgrims
Bolibar gelegen nabij de grens met Gipuzkoa
Beschut door de berg Oiz (1026m)
Pelgrimroute
Lezama/ Bilbao
Pobena Muskiz In deze badplaats kan je genieten van het betoverende landschap.
Güemes Alberque in Güemes sterk aanbevolen voor de pelgrims
Santander De stad is gelegen aan de Costa Verde, aan de Cantabrische Zee
Cobreces Plaats waar overnacht kan worden
Unquera een van minst bezochte plekjes van Spanje
Ribadesella Ribadesella heeft twee duidelijk onderscheiden kanten