Inhoud blog
  • Awel Merci
  • Er was beweging aan de 'Villa Romaine'
  • EXTRA INFORMATIE
  • Correcte afspraken dringen zich op
  • Heraldiek
    Foto
    CHRISTI MILITES
    Non Nobis Domine, Non Nobis, Sed Domini Tue Da Gloriam
    01-01-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brief 1
    We leven vandaag in 2013 en we zijn 79 jaar na de verdwijning van een paneel uit het drieluik van de gebroeders Van Eyck: de rechtvaardige rechters. Ook vandaag nog zijn amateur én professionele speurders op zoek naar dit paneel. Met de regelmaat van de klok duiken nieuwe theorieën op of zijn er daadwerkelijke pogingen om het paneel uit een monument op te vissen, van onder een garagevloer te bevrijden ….

    Een ander maar veel minder gekend paneel kent een even bewogen geschiedenis.

    Begin maart 1938 werd het weggehaald door Heinrich Himmler, rechterhand van Hitler. Deze schonk het paneel aan Eva Braun, de geliefde van Adolf. Op 30 april 1945 werd het door huisfotograaf Hoffman meegenomen uit de Führerbunker onder de Reichskanzlei. Sindsdien ….

    Himmler noemde het de ‘Johannes Tafel’. Anderen spreken over ‘Christi Milites’: de ridders van Christus.

    Enkele technische aspecten:

    Het Lam Gods werd geschilderd in 1432 door de broers Jan en Hubert Van Eyck. Het werk werd aangebracht met olieverf op eiken panelen. Opdrachtgever was Joos Vijd die ook afgebeeld staat op het werk. Tot op de dag van vandaag staat het werk tentoongesteld in de Vijdkapel van de St.- Baafskathedraal.

    Het paneel van de ‘Christi Milites’ meet 146,2 maal 54 cm en is 0,4 cm dik

    01-01-2013 om 00:00 geschreven door philibertus XIII





    Archief per week
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 31/12-06/01 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs