Chana @ Utrecht
Inhoud blog
  • Afscheid van 4 leuke maanden Nederland!
  • Een drukke stageweek en verlengd weekend
  • Korte werkweek, stroomonderbreking en een onverwacht weekendje België
  • Een week met lange werkdagen en een fantastisch Belgenweekend!
  • Een korte werkweek en een rustig weekend

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    01-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een drukke stageweek, een goed feestje en rustig weekend

    Maandag  26 maart 2012

    Blijkbaar heb ik toch wat last van de zomertijd. ’s Avond maar niet kunnen slapen en ’s morgens totaal niet uit je bed geraken, ik kan ervan meespreken. Eenmaal op stage kwamen we dan nog eens tot de constatatie dat we vrijdag de coupes voor de kleuringen in de droogoven zijn vergeten plaatsen, waardoor ik gedoemd was om mij een ganse dag achter de pc te kluisteren. Toch kon ik wel een histologische kleuring uitvoeren, ma na een dik uurtje was deze ook weer gepasseerd. In de middag was ik dan ook zo blij dat Margreet langs kwam om uit te leggen hoe ik de resultaten van de SMA-kleuring moet interpreteren zodat ik eindelijk aan de slag kan met de verwerking van de resultaten. Van de pc ging het dus naar de microscoop, waar de SMA-kleuring werd bekeken. Mijn opdracht bestaat er nu in om de komende dagen tussen de kleuringen door microscopisch de coupes te bekijken op eventueel aanwezige afwijkingen van de gladde spiercellen in de aortawand. Tegen dat ik terug was op mijn bureautje was het tijd om huiswaarts te keren. Tijdens het avondmaal sloeg in nog een babeltje met een van de kotgenoten. Daarnaast werd ik ook bedankt voor de bewezen dienst van het opstellen van het kuisschema (en ik maar denken dat ze me allemaal niet meer graag gingen hebben :p). De keukenvloer was ondertussen gekuist en het was leuk om nog eens in een properdere keuken te koken, na al de weken van vuiligheid. Nu alleen maar hopen dat iedereen zijn taken uitvoert …

    Ook die avond maakte ik het niet al te heel laat. Door de verandering van die zomertijd was ik toch wel verdomd moe, hopende dat we deze keer geen uur eerst zouden wakker liggen.

    Dinsdag 27 maart 2012

    Dinsdag stond in tegenstelling tot gisteren wel een volledige dag labwerk gepland. Ik ging namelijk aan de slag met de SMA-kleuring op de coupes. Tijdens de koffiepauze, kwam een collega langs om te vertellen dat Margreet jarig was en ze voor iedereen cake had voorzien. Ik snelde dus naar beneden om toch ook een stukje cake mee te pikken. Al grappend werd ook nog gezegd dat Duitse personen twee stukjes kregen, Nederlanders krijgen er drie en naar mijn mening krijgen de Belgen er dus vier :D. Dit heb ik echter niet gedaan, want aan twee stukjes had ik meer dan voldoende en zo heel veel tijd had ik niet meer voor mijn wekkertje af liep voordat mijn volgende kleuringstap plaatsvond. Met een maag gevuld met lekkere cake gingen we terug aan het werk. Op het lab was het best wel gezellig die dag en er werd ook veel gebabeld en afgelachen die dag. ’s Middags werd ik uitgenodigd op de thee  in het histolab. Na lange tijd ging ik nog eens daar bij iedereen zitten. Na de pauze deed ik nog wat opzoekingwerk om dan een beetje na 17u richting kot te vertrekken. Eenmaal aangekomen leek het precies of ik een spreekpil had ingenomen. Ik heb hier namelijk nog nooit zoveel gebabeld. Vanaf dat iemand binnenkwam rolden de woorden uit mijn mond (zo leren ze hier ook eens de echte Chana kennen ;p). Na nog wat werk verzet te hebben kroop ik uiteindelijk doodmoe in mijn bedje. Blijkbaar kruipen de lange dagen echt wel in mijn kleren, want tegen een uur of 10 lig ik praktisch te slapen voor mijn laptop, dus mijn bedje is dan meer dan welkom!

    Woensdag 28 maart 2012

    Tijdens mijn dagelijkse fietstocht richting Universiteit werden ik en een andere voorbijganger bijna aangevallen door een eend. Blijkbaar was er ruzie ontstaan tussen een merel en een eend, de merel vloog weg en de eend erachteraan. We konden ons gelukkig nog op tijd weg trekken, of het was eend in het gezicht :p. Eenmaal op de universiteit ging ik eerst naar de wekelijkse afspraak met Margreet en Catherine. Wat werd gedacht maar een uurtje te duren, liep al snel uit tot een dikke twee uur :p. Op de kliniek gingen we ook nog eens de Friese merrie met de aortaruptuur bekijken. Er kwam ook een cameraman langs om de pulserende pols van het paard te filmen. Ik mocht de merrie vasthouden, wat uiteindelijk wel een grote opgave bleek, aangezien het filmen buiten plaats vond en ze blijkbaar heel alert was. Na een tijdje was ze het dan ook beu en werd ze ongedurig en kwam er van stilstaan niets meer van in huis. Ook eenmaal terug op stal duurde het nog een tijdje vooraleer ze terug kalm werd. Na een voormiddag van besprekingen, ging ik dan in de middag aan het werk in het IHC lab. Ik startte met de opzet van de factor 8 kleuring. Dit is een overnacht kleuring, dus morgen ga ik met het tweede deel verder.

    Op kot ’s avonds was het best wel nog grappig. Tijdens mijn avondmaal kwam een kotgenot (hij vertrekt dit weekend en gaat eerst nog een dagje naar Brussel) twee maal binnen met een papiertje, maar zag mij telkens druk bezig zijn, waardoor hij eerst maar wat ronddwaalde en uiteindelijk terug weg liep. Bij de derde keer vroeg hij uiteindelijk toch of ik eventjes tijd had en beantwoorde maar al te graag zijn vragen en ook de belangrijkste dingen die hij moest gezien hebben (maar verder dan Manneke Pis, het Atomium en de Belgische chocolade gingen mijn hersenen niet, daar ik nog maar één keer naar Brussel ben geweest en dat is alweer jaren geleden :p).

    Donderdag 29 maart 2012

    Hoewel het de afgelopen dagen hier schitterend weer was, was het vandaag precies helemaal omgedraaid :(. In de ochtend viel het fietsen nog mee, maar tegen de avond was er toch een gure wind op gekomen en was de zon praktisch niet te zien (1 of 2 keer kwam ze piepen, maar dat was het zowat). In het lab beloofde het een drukke dag te worden, aangezien ik vandaag twee kleuringen mocht doen. In de ochtend werkte ik de factor 8 kleuring af en in de middag ondernam ik een zoveelste poging voor de collageenkleuring, deze keer met EDTA voor het openbreken aangezien deze sterker werkt. Nu is het afwachten tot morgenmiddag en hopen dat mijn zoveelste poging ook effectief gewerkt heeft. Bij de factor 8 kleuring maakte ik bij de kleuring ook een foutje (gelukkig zonder al te veel erg! :) ). Daar er twee erlenmeyers aanwezig waren in de trekkast goot ik de DAB-oplossing bij de chloor in plaats van bij de Tris-buffer. Dit zorgde onmiddellijk voor het ontstaan van een zwarte kleur (die normaal bruin moet zijn, dus er ging onmiddellijk wel een belletje rinkelen in mijn bovenkamer). Snel rende ik richting mijn labopartners om te vragen wat er aan de hand was. Gelukkig bleek het allemaal niet erg te zijn (chloor wordt namelijk gebruikt om DAB te neutraliseren), aangezien de oplossing nog niet in aanraking was geweest met mijn coupes (gelukkig maar, of we konden alles opnieuw opstarten) Aangezien DAB bewaart wordt in de vriezer, duurde het dan ook een dik kwartier voor alles ontdooid was en ik verder kon met mijn proef. Uiteindelijk verliep de rest van de proef vlot en ook was er bruinverkleuring waarneembaar, waardoor toch een goed resultaat verkregen werd. Na de miserie in de ochtend ging het werken in de namiddag heel wat vlotter. Tijdens de wachttijden onderneemde ik nog een poging om microscopisch de SMA-kleuring te beoordelen zodat ik ook eens kan beginnen schrijven aan mijn resultaten. Maar echt gemakkelijk is het niet, ik en microscopie is toch niet zo een goede combinatie met ogen die meer scheel en dubbel zien dat wat anders, maar we blijven ons best doen :p. Na uiteindelijk toch deftige waarnemingen op papier te plaatsen vergeleek ik deze met mijn eerste en deze kwamen nog redelijk overeen. Na beëindigen van de kleuring was het tijd om huiswaarts te keren.

    Eenmaal thuis ging ik horen bij Christel hoe het zat voor vanavond, daar we de plannen hadden om samen naar het Wombat café hier op de Warande te gaan. Na rondvraag aan de rest van de flatgenoten kregen we echter niemand mee en aangezien ze behoorlijk moe was, wordt het feestje verplaatst naar morgen. Na nog wat gekletst te hebben kroop ik uiteindelijk ook maar vroeg onder wol, zodat we fris zijn voor onze laatste werkdag en lang kunnen uitgaan op het feestje :p.

    Vrijdag 30 maart 2012

    De laatste dag van opnieuw een plezante stageweek. Het contact met de verschillende labopartners verloopt ook steeds beter en beter, waardoor ik iedere dag toch nog wat Nederlands kan babelen tussen al het Engels op kot :p. En de vele babeltjes, maken de wachttijden tijdens de kleuringen ook een stukje korter :).

    Bij aankomst in het lab ging ik opnieuw aan de slag met de collageenkleuring, hopende dat ik vandaag eens wat bruinverkleuring op mijn coupes zou zien. Na kleuren met DAB zag ik macroscopisch toch eens een bruine kleur. Dus ik toch al een beetje happy, aangezien dit (meestal) wel een goed resultaat oplevert. Na vervolledigen van de kleuring kon ik dan ook niet wachten om het resultaat microscopisch te bekijken. Maar wat ik daar zag was toch wel erg teleurstellend. Er was bruinverkleuring aanwezig, maar dat was meer achtergrond dan dat mijn effectief weefsel gekleurd was. Dus derde keer goede keer, dat werkt precies niet bij mij :(. Ik grapte nog tegen een labgenote dat ze wel wat bruinverkleuring aan mij mag geven, daar zij te veel bruin had.. Maarja, dat lukt jammer genoeg niet…  Ondertussen kregen we in de ochtend nog maar eens een stukje taart aangeboden :), deze keer omdat twee personen daar reeds 25jaar aan de slag waren. (alles moet hier echt gevierd worden met een stuk taart, waar ik toch altijd een stukje van mee eet :p)

    In de middag ging ook nog eens aan de slag in het histolab om een volledige middag coupes te snijden. Na het snijden maakte ik nog een gezellig babel om nadien huiswaarts te keren. ’s Avonds ging ik nog op boodschappen en aangezien ik ook totaal geen zin had om te koken werd het maar een afhaalpizza vanavond en die heeft me toch wel zeer goed gesmaakt enkel dat ze toch wel net iets te groot zijn om volledig op te eten :p. Na het avondmaal trok ik me terug in kamertje totdat Christel op mijn deur kwam kloppen. Rond een uur of 11 zouden we richting centrum vertrekken. Snel sprong ik in de douche zodat ik een beetje voor 11 klaar was. Uiteindelijk duurde het nog een dik halfuur voordat we effectief naar het feestje vertrokken. Die avond deden we uiteindelijk twee houseparty’s. Op de eerste was het echt wel fijn. Erasmussers zijn namelijk allemaal zeer open personen en je wordt ook onmiddellijk opgevangen door de ganse groep. Ze kwamen van alle kanten van de wereld en dan ik maar met mijn België afkomen dat toch helemaal niet ver is van hier, maar ze waren blij om eens een Belgische in hun midden te hebben :p. Na daar ons goed geamuseerd te hebben trok het dan richting  het tweede feestje. Daar was de sfeer toch wat minder aangezien de politie binnengevallen was. We bleven daar dus ook niet lang om uiteindelijk rond een 4u in de ochtend in de morgen onder de wol te kruipen, na toch wel een fantastische avond.

    Zaterdag 31 maart 2012

     Ik had gedacht van lang te kunnen uitslapen door mijn avondje uit, maar niets was minder waar. 9u30 en we waren klaarwakker.. :( . Na nog een beetje te soezen rolde ik uiteindelijk rond een uur 10 uit bed. Tijdens het ontbijt maakte ik een babeltje (eerst in het Engels, maar ik ben dan toch maar overgeschakeld op het Nederlands :p) met de man de SSH. Hij wist me te vertellen dat er morgen twee nieuwe kotgenoten vanuit Thailand toekomen en dat we deze moesten binnen laten indien aan de deur gebeld wordt. Na mijn babeltje trok in naar het centrum van Zeist om eens naar de kaasstand op de markt te gaan. Daar kocht ik een stukje geitenkaas en die smaakt echt overheerlijk gecombineerd met druiven! :). Mijn plannen om in de namiddag Bunnik te bezoeken viel letterlijk in het water. Tegen de middag was het hier grijs, koud, winderig en regenachtig, waardoor ik mijn trip maar uitstel tot een volgende keer. Ik hield me dan maar bezig met artikels lezen en een toertje lopen. In de avond keek ik nog een filmpje om dan in mijn bedje te kruipen.

     

    Zondag 1 april 2012

     

    Net als gisteren is het hier in de ochtend opstaan met het zonnetje maar tegen de middag komt de bewolking opzetten (hoewel het zonnetje tegen de avond af en toe kwam piepen). Na het uitvoeren van de huishoudelijke taken ging ik verder met de artikels lezen en er tussen ook nog een toertje lopen.

    Het was een behoorlijk rustig weekend, maar dat mag ook wel eens na een drukke week. En hierdoor ook wat werk kunnen verzetten, aangezien er twee drukke maar zeer leuke weekends staan te wachten , waar ik bezoek krijg van mijn vriendje en de mama en de zus =D, waardoor mijn werkactiviteiten waarschijnlijk op een laag pitje zullen staan. 



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs