Ben je jong en alleenstaande en heb je een laag inkomen ? Wel hier zijn een paar tips.
Klein wonen en kort bij je werk heeft het voordeel dat je niet lang onderweg bent, met opruimen en kuisen snel klaar en tijd is geld.
Klein wonen zal er ook zorgen dat je vaste kosten, huur, verwarming, elec., water minder hoog zullen zijn dan wanneer je groot zal wonen, en omdat vaste kosten iedere maand weerkeren is dat wel een belangrijke uitgave.
De vervoerskosten van en naar je werk kan je ook zo laag mogelijk houden door in het centrum van een stad of dorp te wonen dicht bij het openbaar vervoer zo heb je niet meteen eigen vervoer nodig.
Vantuit dit "startpunt" ga je steeds een keuze moeten maken naargelang je leven in een volgende stadium komt, samenwonen, kinderen, het zijn allemaal factoren die je keuze van een woonplaats zullen beinvloeden.
Eén ding is zeker wonen kost geld goed nadenken over waar en hoe je gaat wonen is noodzakelijk omdat iedere verhuis veel geld kost.
Maandag wasdag, in een tijd dat alles witter moet zijn dan wit en frisser dan de lentewind is het wassen van kleding een dagelijkse bezigheid.
Zullen we het er even over hebben ? Wat kost het ons
We laten ons graag leiden door de reclame slogans, gebruik ons wasmiddel en dan doe je pas goed. Maar reclame heeft niet de bedoeling om ons geld te laten verdienen integendeel, laten we eens zelf uitzoeken hoe we zuiver fris en zo goedkoop mogelijk kunnen wassen.
De wasautomaat Een wasautomaat hoeft niet echt duur te zijn om goed te wassen, duurdere wasautomaten hebben hun merknaam als troef en ze hebben ook meer mogelijkheden, programmas die je kan instellen maar met een handmatige in te stellen wasautomaat kom je er ook wel. Je wasautomaat goed onderhouden regelmatig de filter nakijken en je kousen en kleine spulletjes in een wasnet te wassen gaat dat best lang mee.
De voorwas: in het eerste bakje van je wasautomaat doe je de waspoeder voor de voorwas. De voorwas heeft enkel de bedoeling om de vlekken los te weken, gebruik hier een goedkoop waspoeder, het goedkoopste dat je kan vinden. Na twintig minuten weken loopt het water weg.
De hoofdwas: hier komt het water op temperatuur en ga je het wasgoed echt wassen. Het eindresultaat hangt af van, kijk goed naar de temperatuur van het water en hier kan je best een goed waspoeder gebruiken.
Het spoelmiddel: in het spoelbakje kan je best gewoon keukenazijn gebruiken het kost niet veel en je was en je wasautomaat zal beter ontkalkt zijn en je wasgoed zal dus ook zacht zijn. Geen schrik hebben je was zal niet naar azijn ruiken probeer het maar eens uit.
Nog enkele tips: als je erg vuile was hebt smeer dan wat bruine zeep tegen de binnenkant van de deur van je wasautomaat door de draaibeweging zal je wasgoed tegen de schuren en zo de zeep opnemen. Na het strijken of opvouwen van je wasgoed kan je nog met wat restjes van parfum je wasgoed bestuiven zo geraken die ook op.
Als het even wat moeilijk gaat en je inkomen je uitgaven niet kan volgen dan is dit een goed begin om eens na te kijken waar het fout zit.
Leg op je nachtkastje een schrifttje en schrijfgerief. Als je gaat slapen probeer dan alle uitgaven van de voorbije dag op te schrijven. Kijk op je kasticket je boodschappen na en duid aan wat noodzaak was wat je had kunnen uitsparen.
Kijk na of er nog vaste kosten op komst zijn. Als je de reclame krantjes uit je brieven haalt lees ze niet en werp ze meteen bij het oud papier. Stel een menu op voor de volgende week en hou je eraan zodat je niet te veel in de verleiding komt om meer te kopen dan je van plas was. Het is ook nuttig om een te doen lijstje op te stellen zodat je de dingen die je moet doen niet voor je uit blijft schuiven.
Na een goeie nachtrust ga je dan weer tegenaan met een klaar hoofd, en niet met een hoofd vol vraagtekens.
Vandaag kocht ik een tweedehands generator voor de chalet, vandaar even dit stukje over een buitenverblijf in de ardennen.
De chalet bevind zich in de ardennen in een groot bos, op het dak van de chalet staan twee zonnepanelen die genoeg energie leveren voor de verlichting maar wel niet genoeg voor huishoudapparaten zoals stofzuiger enz. vandaar de generator op benzine.
Het water is regenwater dat opgevangen wordt in een groot vat achteraan de chalet, het water kan gebruikt worden voor het toilet door te spoelen voor de afwas, te douche, om te kuisen te wassen enz.
Als drinkwater neem ik steeds flessen van vijf lieter water mee, soms vul ik die hier thuis met leiding water.
Verwarmen doen we daar met hout en flessen butagas, koken doen we daar ook op flessen butagas, er staat steeds een ketel water op de houtbrander voor de afwas.
Onze voetafdruk op de aarde is daar op het eerste zicht erg laag wat nog niet wil zeggen dat we daar helemaal milieu vriendelijk bezig zijn, er zijn ook de onkosten en vaste kosten.
Ok het verlof mag dan wel goedkoop zijn en je kan er naartoe zoveel je wil, maar toch ook eens rekenen naar de onkosten en de vaste kosten van zo een verblijf.
De voordelen: je kan er altijd op verlof, je kan het doorverhuren, de waarde van vastgoed kan toenemen.
Laten we even kijken naar de onkosten van zo een buitenverlijf:
Er is geen vaste aansluiting van de electriciteit of van het water dus die kost valt weg.
Aankoop van het onroerende goed.
Onroerende voorheffing (kadastraal inkomen) is afhankelijk van de groote.
Het ophalen van het huisvuil.
Tweede verblijf 500
Brandverzekering
Je hebt een auto nodig om je boodschappen te doen.
In het Franse landsgedeelte kan je wel wonen in een buitenverblijf als je maar één eigendom hebt. Mensen op leeftijd hebben soms inwonende kinderen en dan kan het nuttig zijn om toch nog wat prive te hebben zowel voor de inwonende kinderen als voor de ouders.
Als schoolverlater weet je vaak meer over de wereldeconomie dan over huishoudeconomie, nochthans zal je veel meer te maken krijgen met het laatste. Het is niet eenvoudig om een huishoudbudget in evenwicht op te stellen.
Met een klein budged is het relatief gemakkelijk, iedere cent die je uitgeeft is er één te veel, je had hem nog aan zoveel andere dingen willen besteden. Met een gemiddeld inkomen is het al uitkijken wat "jij" je kan veroorloven en met een hoog inkomen is het een kwestie van niet te sparen om te sparen maar om een evenwicht te vinden voor een verantwoorde boekhouding.
Geld heeft de hatelijke eigenschap dat je het maar één keer kan uitgeven, alles wat je koopt lijkt een goeie investering te zijn bij aankoop maar achteraf bekeken dan is het vaak niet wat je ervan verwacht had.
Laten we niet vooruitlopen en eens kijken hoe we het best een overzicht krijgen van onze in en uit gaven.
Vaste kosten. Vervoer.
Veel van onze uitgaven zijn vaste kosten, of je nu een groot inkomen hebt of een klein, de vaste kosten gaan steeds mee evolueren.
Zo heb je met een klein inkomen aan vervoerskosten bijv. onderhoud van een fiets en openbaar vervoer en bij een groter inkomen de onderhoud van een auto maar ook de verzekering van die auto tax aankoop enz.
Inkomen en uitgaven op mekaar afstellen is een noodzaak. We laten ons vaak leiden door wat anderen doen, denken of hebben en spaarzaam of voorzichtig zijn gaat al snel lijken op gierigheid en die titel willen we niet.
Voor de ogen van andere willen we ons liefst voorstellen als welgestelde personen die hun zaakjes prima op orde hebben.
Het is een noodzaakekijk dat "jij" je eigen koers gaat varen om niet in de problemen te geraken.
Ik ben Monique
Ik ben een vrouw en woon in Heist op den Berg (Belgie) en mijn beroep is Gezin en bejaardehelper en voltijdspleegouder .
Ik ben geboren op 23/04/1950 en ben nu dus 75 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Muziek.
Rond komen met je inkomen is niet altijd gemakkelijk !