Down Under
Foto

Foto

Foto

Zoeken in blog



23-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Canberra met Jaike en Greg
Op 20/11 aangekomen in Canberra. Dit wel pas na een busrit van een hele dag. Vrijdag uitgeslapen en in de namiddag naar het shopping centre gewandeld. Gisteren zijn we naar een tentoonstelling over  Canberra geweest. Daarna iets gaan eten in een mega shopping centre. Hierna naar mount Ainslie voor een zicht op Canberra en daarna naar het war memorial. Vandaag een rustige dag gehad. In de namiddag wilden we naar de botanic gardens maar die waren grotendeels afgesloten door het slechte weer. Het is hier namelijk ontzettend slecht weer geweest. Gisteren heeft het redelijk hard geregend en was het maar 7 graden. Het heeft zelfs op sommige plaatsen gesneeuwd! Vanaf morgen zou het terug beter moeten worden. Laat ons hopen.

23-11-2008, 08:27 geschreven door Britta  


19-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3-daagse op de Great Ocean Road
Op 15/11 dus vertrokken voor mijn laatste meerdaagse tour. De voormiddag was voornamelijk in de bus zitten aangezien het zo'n 400 km rijden was tot de Grampians. Dat is een bergketen in Victoria. In de namiddag zijn we dan Hollow mountain gaan beklimmen. Dat was nogal een tocht! We moesten letterlijk over rotsen klimmen die zich naast een diepe afgrond bevonden. Na deze tocht zijn we naar de MacKenzie waterval gaan kijken en als laatste naar een uitkijkpunt over de Grampians. Daarna was het tijd voor ons avondeten en een poging tot goede nachtrust.
De tweede dag begon al direct met de beklimming van de Pinnacle. Deze beklimming was iets makkelijker maar duurde wel langer. Daarna gingen we eindelijk naar de great ocean road. De eerste stop was bij Bay of Islands, dan Bay of Martyrs, daarna London Bridge en dan de Loch Ard Gorge. Deze is genaamd naar een schip, de Loch Ard, dat hier in 1878 vergaan is. Er waren naar twee overlevenden. Een te lang verhaal om hier te vertellen. Hierna was het tijd voor ons avondeten en dan op naar de zonsondergang bij de Twelve Apostles (het zijn er nu nog maar 8 en een half) Spijtig genoeg was het bewolkt dus geen perfecte zonsondergang gezien of kunnen fotograferen.
De derde dag nog een deel van de Loch Ard Gorge gezien en dan naar het regenwoud in Otway. Hier was het koud en het was eigenlijk best wel een teleurstelling. Zeker niet zo indrukwekkend als de tropische regenwouden. Daarna weer terug naar de kust voor lunch in Apollo Bay. En dan verder de kust volgen met een stop bij Kennett river om koala's te zien. De volgende stop was bij de Memorial arch. Dit is de "ingang" van de great ocean road waar men een monument heeft gezet om alle soldaten te herdenken die gestorven zijn bij de aanleg ervan. De weg is namelijk aangelegd door soldaten omdat deze na de oorlog werkloos waren en de regering een betere verbinding wou tussen Adelaide en Melbourne. Daarna naar Bells beach bekend bij surfers. Ook toen waren er een aantal aan het surfen. Hierna was het op naar Melbourne.

Gisteren 18/11 had ik afgesproken met Bron en Jeremy (het koppel dat ik op de eerste tour heb leren kennen) We zijn naar de Yarra valley gereden en hebben daar gelunched, zijn dan naar het Sanctuary gegaan. Dat is een soort dierentuin voor de inheemse dieren. Hier heb ik dan eindelijk de Platypus, de Echidna en de Tasmanian Devil gezien. Hierna zijn we een koffie gaan drinken en daarna zijn we naar hun huis gereden en heeft Bron voor ons gekookt.

Vandaag eens uitgeslapen want zo'n opeenvolging van tours is ontzettend vermoeiend. Sewes de stad eens in en dan is het al weer tijd om in te pakken en weer eens vroeg op te staan. Morgen moet ik namelijk om 6u30 in het busstation zijn om de bus naar Canberra te nemen. Morgen zit ik de hele dag op de bus. Daarna ben ik 5 dagen bij Jaike.



 

19-11-2008, 02:57 geschreven door Britta  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2-daagse op Kangaroo Island
Zo hier is dan nog eens een vervolg van mijn reis. Op 13/11 al om 6u opgehaald voor een twee uur durende rit naar de ferry. De overtocht zelf duurde maar driekwartier. Op Kangaroo Island was het fris en bewolkt, tegenslag. De eerste dag zijn we naar de zeeleeuwen gaan kijken, hebben we duinen beklommen in Little Sahara, koala's gespot bij onze lunch en wilde kangoeroes van dichtbij bekeken. Daarna naar ons verblijf voor een barbecue. De tweede dag zijn we naar Admiral's arch gereden om Nieuw-Zeelandse fur seals te bewonderen. Ook deze dag was het winderig, fris en afwisselnd bewolkt. Na de zeehonden was het tijd voor de remarkable rocks. Dan een bush trail wandeling naar een strand. Ondertussen was de zon uitgekomen en was het redelijk warm. Als laatste nog eens een poging gedaan om wat wilde koala's te spotten. Daarna was het terug naar de ferry. Om 22u30 was ik terug in Adelaide en de volgende ochtend werd ik al om 6u opgehaald voor de volgende tour. Een korte nacht dus.

19-11-2008, 02:34 geschreven door Britta  


12-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3-daagse van het Red Centre

Zo de tweede tour zit er ook op. Bij aankomst in Alice Springs vreesde ik even dat het een tour met slecht weer zou worden. Het was namelijk zwaar bewolkt en later op de avond was er een storm met bliksem, donder en stortregen. In geen tijd stonden de straten blank. En de river Todd stroomde na ongeveer 10 jaar nog eens. Wat voor problemen zorgde bij het ophalen van de mensen van de tour. Op 8/11 vertrokken we dan naar Uluru base camp. Het was redelijk fris die morgen en ook nog bewolkt, maar hoe verder we de woestijn in reden hoe blauwer de lucht werd. Ook de temperatuur steeg tot zo'n 29 graden. Na een lange rit kwamen we op de middag aan bij ons kamp waar we ons installeerden in een tent en de lunch hielpen klaarmaken. Na de lunch ging het richting Kata-Tjuta waar we een wandeling deden. Daarna gingen we naar Uluru op de zonsondergang te zien. Dat was echt de moeite
De volgende dag moesten we pijnlijk vroeg opstaan: om 4u. Dat was omdat we naar de zonsopgang op Uluru gingen kijken. Dat deden we tijdens een wandeling (de sunrise walk). Na deze wandeling gingen we een aantal shelters bekijken waar ook rock art was. Hierna gingen we de Mala walk doen. Al deze wandelingen bevinden zich aan de voet van Uluru. Dan was het tijd voor de lunch dus gingen we terug naar het kamp om te eten en in te pakken. Na de lunch gingen we terug de bus op voor een vier uur durende rit naar Kings Creek Station. Daar aangekomem kozen we ons weer een tent en konden we relaxen terwijl de gids het eten klaarmaakte op het kampvuur. Na het eten nog gezellig rond het kampvuur gezeten.
De volgende morgen moesten we al opstaan om 5u. Die dag gingen we een drie uur durende wandeling maken in Kings canyon. De wandeling begon met een steile klim de canyon omhoog. Eenmaal boven was het allemaal redelijk plat. Dankzij de regen van een paar dagen ervoor was er meer water in het riviertje en waterpoel van de "Garden of Eden" waardoor deze echt heel mooi was. Na de wandeling ging het terug richting kamp. Dan was het weer inpakken geblazen en na de lunch begon de lange rit terug naar Alice Springs.
We hebben alle dagen prachtig weer gehad: blauwe lucht en 29 graden.
Op 11/11 ben ik dan naar Adelaide gevlogen. Ook hier is het 30 graden! Ik verblijf hier in het Breakfree Directors Studios hotel en ik kan jullie vertellen dat het een prachtige kamer is. De beste tot nu toe!
Vandaag 12/11 heb ik wat langer geslapen en ben dan naar de botanische tuin gewandeld. Onderweg bijna bezweken door de hitte. Het was toen nog bewolkt maar enorm heet en vochtiger dan in de woestijn. En die vochtigheid is dodelijk. Ben dan maar in de schaduw gaan zitten en heb enorm veel water gedronken en toen ging het weer beter.
Morgen vertrek ik weer op een tour. Ditmaal een tweedaagse tour op Kangaroo Island. Ze komen mij morgenvroeg al om 6u ophalen dus dat wordt weer heel vroeg opstaan.

Groetjes vanuit het zuidelijke halfrond
Britta

12-11-2008, 05:43 geschreven door Britta  


06-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4-daagse van de Top End
Zo de eerste tour zit erop! Ik heb een vierdaagse tour in het noorden gedaan. Das het tropische deel van Australie en ik kan jullie vertellen dat ik dat geweten heb! Het is hier gemiddeld 35 graden met een vochtigheidsgraad van 70% (en dat is dus nog laag)
De eerste dag van de tour zijn we (dat zijn de gids Brian, het Aussie koppel Jeremy en Bron en ik) naar Litchfield Park gereden en hebben daar termieten heuvels en watervallen bezocht. Wegens de hitte hebben we ook in een paar waterplassen (lees watervallen en poelen) gezwommen.
De tweede dag hebben we gezien hoe Barramundi's (dat is een lokale vissoort en die is best lekker) gevoed worden. Daarna zijn we nog maar eens gaan zwemmen. Dit maal in een thermale bron: Bitter Springs (in Mataranka). In de namiddag hebben we een cruise gedaan in de Katherine gorge. Dat was best wel de moeite al was het daar ongelooflijk warm.
De derde dag zijn we naar Edith Falls gereden waar Jeremy en ik een 2,6 km lange wandeling gedaan hebben. Bron kon niet mee omdat ze zwanger is en de hitte niet erg gezond zou zijn. Brian is dan maar bij haar gebleven. We hebben uiteindelijk anderhalf uur gedaan over de wandeling en dat is zwempartij inbegrepen. In de namiddag zijn we dan Kakadu NP ingereden en hebben we een cruise gedaan op de Yellow Water Billabong en South Alligator River. En ja hoor hier waren massa's "salties". Salties zijn de krokodillen die je best niet tegenkomt als je aan het zwemmen bent, dus dat doe je daar best in een zwembad.
De vierde en laatste dag zijn we naar de Aboriginal rock art gaan kijken en dit in Anbangbang en Ubirr. Daarna was het terug naar Darwin waar ik jullie nu dus op de hoogte breng van mijn avonturen.

Ik moet toegeven dat ik toch wel wat problemen ondervind met het Australische accent, maar ik neem aan dat dat wel zal beteren.

Morgen vlieg ik naar Alice Springs en de dag daarna vertrek ik op driedaagse tour van het Red Center, maar meer nieuws daarover volgt later.

Groetjes van down under,
Britta

06-11-2008, 11:43 geschreven door Britta  


01-11-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlucht
Hey iedereen,

Ik ben op het moment in Singapore en binnen een uur vertrek ik naar Darwin. De vlucht naar Frankfurt was kort maar koud en de vlucht Frankfurt-Singapore was vooral lang en niet al te comfortabel. Veel te weinig plaats voor de benen. Heb een poging gedaan om te slapen en dat is gelukt voor de volledige drie uur van de elf uur dat de vlucht duurde. Hopelijk lukt het sewes wat beter want anders ga ik morgen ongelooflijk moe aankomen in Darwin. Mijn bioritme is al volledig verstoord door te eten op de meest onmogelijke uren.
 
Hop voor de laatste etappe naar Darwin.

Vochtig warme (ongeveer 30 graden) groetjes uit Singapore,
Britta

01-11-2008, 13:39 geschreven door Britta  


26-10-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom
Hey iedereen,

Bij deze zijn jullie allemaal welkom op mijn Australiƫ-blog. Ik ga jullie hier op de hoogte houden van mijn "avonturen" Down Under. Reacties zijn altijd welkom.

Groetjes,
Britta

26-10-2008, 19:39 geschreven door Britta  


Inhoud blog
  • Henley-on-Todd regatta
  • The Finke Desert Race
  • Desert Park
  • Mijn verjaardag
  • camp maintenance

    Archief per week
  • 24/08-30/08 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 15/12-21/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs