Boudewijn333
Inhoud blog
  • Etienne Vermeersch in ZENO!
  • Column van Max Pam in Buitenhof
  • CDA-lijsttrekkersdebat 1
  • Dodenherdenking
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    04-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Etienne Vermeersch in ZENO!

    Etienne Vermeersch in ZENO: http://www.demorgen.be/dm/nl/989/Binnenland/article/detail/1447782/2012/06/02/Etienne-Vermeersch-in-ZENO-Als-symbool-is-de-boerka-erger-dan-de-swastika.dhtml

     

    E. Vermeersch schrijft hier een heel interessant stuk. De nood aan een boerkaverbod is wat mij betreft overduidelijk. Een bivakmuts is bij wet verboden, een boerka dan ook. Als er geen wederkerige communicatie mogelijk is, wat hier het geval is, vormt deze gelaat bedekkende kleding een bedreiging. Om over het vrouw onderdrukkende aspect nog maar niet te spreken.  

     

    Het interessante van het artikel  zit hem in een ander stuk:

     

    “Na de Tweede Wereldoorlog is wereldwijd de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens goedgekeurd. In 1980 hebben 56 islamitische landen op een conferentie in Caïro hun eigen 'rechten van de mens' opgesteld, die uitdrukkelijk die Universele Verklaring amendeert: 'De rechten gelden alleen binnen de grenzen van de sharia.' Als dat niet radicaal afwijkt van onze denkbeelden, dan weet ik het ook niet meer. Een immense godsdienst onttrekt zich dus uitdrukkelijk aan de mensenrechten, dat is een onvoorstelbaar belangrijk feit.”

     

    Ik ben het met de schrijver eens, dit is een onvoorstelbaar belangrijk feit.

    Dit maakt de islam een andere godsdienst dan het christendom, dan het jodendom, dan het hindoeïsme, of dan welke religie dan ook, want zover ik weet stelt het katholicisme, protestantisme, judaïsme, hindoeïsme, boeddhisme, confucianisme, taoïsme of wat voor stroming dan ook, geen eigen voorwaarden aan de universele rechten van de mens.

     

    Het vervolg vind ik ook pakkend: “Mensen zijn dus terecht bang. Want iedereen die kritiek uitoefent op de islam wordt beschuldigd van islamofobie.”

    “Ik bekritiseer al mijn hele leven de katholieke kerk, men heeft mij nog nooit van christianofobie beschuldigd. De gevaarlijkste bedreiging die ik kreeg was dat ze voor mij gingen bidden. “

    “Van moslims heb ik andere bedreigingen gekregen. Ze hadden op de Koran gezworen dat mijn darmen op de straten van Gent te rapen zullen zijn. Dus zeg mij niet dat we ten onrechte problemen hebben met de islam.”

     

    Ik zou in de laatste zin invoegen: “hebben met bepaalde stromingen binnen de islam”

    Het is een feit dat de radicale stroming en al wat daar tegen aan leunt, binnen de islam wel erg opvallend en talrijk aanwezig is.

    Het punt wat Vermeersch hier aandraagt is wel heel belangrijk.

    Wij noemen moslims “andersdenkende”, zij noemen mij “een ongelovige”. Dat is een wezenlijk verschil. Een wezenlijk verschil tussen een verdraagzame religie als het christendom, waar we bidden voor het zielenheil van andersdenkenden, of een religie waarbinnen wordt opgeroepen ongelovigen te bekeren of anders, ze wat aan te doen.

     

    Het feit dat één religie zich onttrekt aan de universele rechten van de mens en het feit dat dit geen uitstervende of stagnerende, maar een oprukkende religie is, overtuigd mij van het feit dat we toch echt waakzaam moeten zijn. Ayatollah’s die oproepen tot het vermoorden van andersdenkende, het vernietigen van Israël en het bekeren van “ongelovige honden” is toch echt wat anders dan een Paus die oproep tot verdraagzaamheid en wereldvrede.

     

    Conclusie wees altijd op je hoeden voor gevaarlijk fundamentalisme uit welke hoek dan ook, ook voor christelijke of joodse fundamentalisme, maar zeker ook voor moslimfundamentalisme.

    B333

    04-06-2012, 01:43 Geschreven door Boudewijn333  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Archief per week
  • 04/06-10/06 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs