Hey vrienden van de seefhoek, dagbladhandel aktueel, papa van Anoek en mijn mama (hou me sterk, heb voor de eerste keer vannacht niet meer gehuild),
Dag drie in het verre en ondertussen wel echt zonnige Maasmechelen!
Ook vanmorgen waren de gasten de rustige sfeermuziek aan het afwachten vooraleer er ook maar enige beweging te merken was!
Aangenaam opstaan, noemen we dit dan!!!
Even verzamelen in de leefruimte waarna we kunnen overgaan tot het plechtigste moment van de dag: welke kamer verdient goede punten wat betreft de nachtrust, houding, sfeer!
De mannen zitten te wachten in spanning, ook al weten er enkele dat ze het vannacht een beetje hebben uitgehangen maar ze houden de schijn hoog! Echter helaas, pindakaas, de juffen en meesters zijn alert en halen de bandieten er uit (eigenlijk noemen we ze paljaskes maar het effect gaat verloren want ze beschouwen dit precies als compliment)!
Na de witte en donkere bokes, en voor de jufkes was den deze pistoleekes gaan halen, was het tijd voor de ochtendgymnastiek! Ook een moment waar de gasten naar uitkijken gezien het enthousiasme!
Ons kampdanske is een succes, aanstekelijk en aandoenlijk om naar te zien!
Vanmorgen was het weer tijd voor ook een weerkerend succesnummer: de mannen mochten zelf pizza's maken!
Ze kenden er alles van: het deeg werd gemaakt van suiker, gisteren en als beleg mochten we ook champagne verwachten. Eigenlijk bedoelden ze dus resp. zout, gist en champignons!
Maar voor de rest waren de pizza's best te smaken, en ongelukken (zoals afgesneden vingers of uitgestoken ogen) met het maken ervan hebben we ook kunnen vermijden!
Vanmiddag waren dan eindelijk de frietjes met stoofvlees op de menu! Chef Kathleen en Chef Yves waren verantwoordelijk voor de juiste cuisson van de frietjes! Juf Elke was ons proefkonijn! Ze kwam, proefde en vond die van Kathleen het lekkerste! Maar ja, het zijn dan ook twee vrouwen ondereen en ik vond de frietjes van Kathleen eigenlijk een beetje papperig terwijl de mijne toch iets krokanter waren!
Maar eigenlijk doet er dit allemaal niet toe, alles is opgegeten én binnen gebleven!!! Ook al een succes, eigenlijk!!!
Onze zwembeurt was deze namiddag gepland en we hadden eigenlijk ditmaal wel veel plaats in het zwembad! Een heel deel stond namelijk langs de kant te supporteren wegens gestraft zijnde!
Vanavond kregen we een echte boterhammenbuffet voorgeschoteld!
Eigenlijk krijgen we dit 's morgens ook wel, maar dan noemen ze het gewoon ontbijt!
Limburgers zijn inderdaad wereldburgers, maar dan soms met een serieus defaultke in hunne kop!
Voor de mannen weer in hun bed kruipen mogen ze nog eerst even oefenen voor de bonte middag van morgen, een ander deel koos voor de bangelijke avondboswandeling, en Edison, die had pech: hij durfde het bos niet in, had geen zin om te oefenen en de film interesseerde hem ook niet! Ge kunt maar pech hebben in je jonge leventje!
Het is nu 22u18, ik begin al een beetje te suffen en nee, 't is niet van de drank! Een weekje bosklassen weegt op je fysieke en mentale kunnen!
Vanavond gaat het bij de jufkes over de strijk die nog staat te wachten, maar nog niemand die over de shot van vorig weekend wil klappen!
Maar uiteraard ook onze groeten aan de klanten en uitbater van dagbladhandel Aktueel (de beste dagbladhandel van Herenthout, maar zover de reclame), de papa van Anoek (één van onze trouwe lezers van deze blog), mijn eigen moeder (mama, ik mis je maar hou me wel sterk! Vertel dit wel niet verder want anders vinden ze me weer een watje) en al de rest die ik hier vergeet op te noemen!
Goe dus,
dag twee: we raken het hier goed gewoon!
6u20 de wekker van den deze loopt af, want als het van de jufkes moet afhangen dan liggen we om 10u00 nog in onze tram!
Grapje, alle collega's staan hier steeds laaiend enthousiast op!
Hahaha, nog altijd een grapje: we staan wel op en daarmee uit!
Nee, alle gekheid op een stokje: al vanaf 7u30 stonden we klaar om kinderen die het wat te bont in de kamer staan te maken tot de orde te roepen. Maar nee, stipt om 8u00 en onder begeleiding van een rustig wekmelodietje kwamen de eerste hoofdjes tevoorschijn uit de kamer.
Vijf minuten later stonden ze al aangekleed, klaar voor de nieuwe dag (en het zou een droge worden)!
Na onze witte of bruine bokes met choco, onze kom nesquik en een jat koffie later (heb zo van die echte schoolkoffie gemaakt, goe slap om het niet af te leren) trokken we nog eens het bos in!
Ah ja, we zijn op bosklassen en we zullen het geweten hebben!
De opdracht van vandaag: in verschillende groepjes een eigen kamp maken, rekening houdende met de huidige bouwvoorschriften: het kamp moet een deur bevatten (er was er zelfs een met een nooduitgang, beetje teveel geluisterd naar Chris VR), het dak was meestal lekdicht en er was oog voor interieur!
Anoek had zelfs een ereplaats gemaakt voor de overleden indianen, voor ons leek het meer op een hoop stenen waar ge met veel moeite een kampvuurke in kon maken!
Hoe dan ook, en dit is echt waar: we stonden versteld over het enthousiasme en ernst waarmee onze gasten hun opdracht uitvoerden!
Elk kamp was op zich een pareltje!
Na het middagmaal met iets wat een beetje meer op soep dan die van gisteren leek, groentjes met puree en worstjes, speelden we een tof spel: één voor allen!
Hiermee moesten er een aantal opdrachten vervuld worden om 's avonds een beloning te krijgen, lukte dit niet, dan verwachten we van de gasten een tegenprestatie!
Om de tofste op te noemen: Elke haar wrak (zij noemt dit nog altijd een auto) moest gekuist worden, een volledig stuk zeep moest in water opgelost worden, in de zandbak moest er een indianendorp gebouwd worden, ...
Het wrak is gekuist (en terug vuil gemaakt), de zeep is ergens in het bos weggesmeten, en het indianendorp was even snel terug plat dan dat het gemaakt was!
Het was weer een zware dag, de gasten zijn moe: Andy kon weer even in het kinderbedje maar moest wegens plaatsgebrek terug in zijn eigen bed!
Terwijl ik aan het bloggen ben gaat het hier over spiraaltjes, springende eitjes, ...!
Ik snap er geen bal van, maar waarschijnlijk kunnen de jufkes ook niet over de shot van afgelopen weekend meeklappen!
Ik vergeef het hen wel, want ik heb ze wel graag: 't zijn mijn vriendinnekes!!!
We proberen hier dagelijks een kort verslagje weer te geven over al wat we hier allemaal meemaken!
Dus, hier gaan we dan...
Van de morgen stipt om 9u00 met de bus vertrokken (Kathleen kon dit niet geloven, maar ja, ze is dan ook nog niet het organisatietalent van de Bijenkorf gewoon)!
Hoera, we kregen zelfs deze keer een bus waar alle valiezen in de koffer pasten EN het was niet die ambetante zwembuschauffeur!
Na een uurtje vlot rijden (zo vlot zelfs dat ikzelf 140 per uur moest rijden om de bus bij te houden) en een busbrakende Yasmina later kwamen de gasten aan in Home Fabiola!
Direct uitpakken (ook al een ervaring met deze gasten), worstelen met het linnen (Inne had een graaf truukske om een dons in den overtrek te steken, waar ik nu nog jaloers op ben) en dan de speeltuin in!
Onze eerste lunch om 12u was best te pruimen: eerst wat water met een smaakske en wat groentjes in (ze noemen dit hier soep) en dan iets wat op kalkoen leek met boontjes en gekookte patatten!
Na een korte rustperiode gingen we marcheren in het grote onbekende bos! Sommigen trokken hun ogen op: bomen die wel leken te wandelen (in werkelijkheid bewogen ze wat met de wind )
Na deze stevige wandeling, en wat plezier in de speeltuin begonnen we aan het avondeten: een koude schotel met worstjes (halal en echte)!
En dan... het moment waar de gasten alleen maar voor naar hier kwamen: het zwembad!
Na een uurtje vuil losweken nog een kort verhaaltje en dan in bed!
Het is nu 22u04 en de meesten beginnen in slaap te vallen!
Wij niet, we kraken net onze volgende fles cava!!!